Emrah Güler

14 Nisan 2014

Bursaspor'u merak ediyorum

İrfan Buz'un kupada oynanacak Galatasaray maçını düşünerek sahaya sürdüğü 11 bizi şaşırtsada 'Bu kadro çıkmamalıydı'diye düşünmek yerine bizi ilginç bir futbolun beklediğini düşündüm.

Daha ne olduğunu anlamadan ve ilk 11'i üzerine kurgusal projeler çizerken Yeşil Beyazlılar golü buldu. Henüz maçın 40. saniyesinde bulunan gol İrfan Buz'un kumarının tuttuğunu gösterdi.

Bursasporlu futbolcularda yaptıkları müdaheleler ve oyun kurma konusunda gösterdikleri arzuyla bu fikri bütün futbol severlere aşıladılar.

Timsah'ın sağ ve sol kanatta yaptığı üst üste ataklar Fernandao ve Şener tarafından cömertce harcandı.

Bütün bunlar olurken rakip Kasımpaşasporlu oyuncular sadece futbolun hızlı ve etkili futbolunu izlemekle yetindi. Fakat Timsah'ın hücum hattı bu şansı değerlendirmek yerine etkisiz son dokunuşlarıyla rakibine uyum sağladı.

İlk yarıyı hiç ummadığı bir şekilde sadece 1 sayılık mağlubiyetle bitiren ev sahibi ekip sahaya öz güveni yerinde döndü.

Derken 66'da Donk'un attığı golle maça denge geldi. Bu golde Ozan Tufan direk yanında değilde çizgide durması da gole davet çıkardı. Genç oyuncuların bu tip hataları sonlandırması için daha çok sure almaları gerekli. Çünkü Ozan maçın genelinde oynadığı futbolla zorlu bir forma rakibi olduğunu mevkidaşlarına gösterdi.

Sahada takımının etkisizleştiğini gören İrfan Buz yaptığı değişikliklerle gol aramaya devam etti. Mücadelenin son dakikalarında Enes'in kaçırdığı golle aslında karşılaşmanın son düdüğü çalmıştı.

Uzun bir aradadan sonra ilk kez Bursaspor'un içinde bulunduğu zor durum değilde futbol yazmamıza neden olan İrfan Buz'a teşekkür ediyoruz.

İrfan Buz'un önümüzdeki sezonda başka bir anternör getirilmesi durumunda dahi kulübede olması gerektiğini düşünüyorum.

Galatasaray karşısında izleyeceğimiz
Bursaspor'u merakla bekliyorum.

 

  • biri ben
  23 Temmuz 2015 | 07:35
  bak emrah bilgin sifir senin ama birkac bilgi vereyim sana gecmişde bariş guclu vardi ya herhangi bilgi ve mesleği olmadan Bursa sporda maneyerlik sifatiyla gorev yapmişti ya bu onerdiğin Jesse Lingard o mu sana teklif etti nedeni ceylan calişkan la beraber ortak calişir de ondan soruyorum sana
  volkan isminde belcika anwers kulubun de bir kac sene once Manchester United in yedeklerin le calişirdi volkan araciliğinla mi bu futbolcuya ulaştiniz kardeşim bu adam beş kuruş etmez uzaktan duyumlarla takima zarar verme
  • biri ben
  23 Temmuz 2015 | 07:21
  Jesse Lingard bu cocuğu al da kimden aliniyor biliyormusun sen CEYLAN CALİŞKAN in oyunlarina gelmişsin sen belcikada unlu hotel vardir mustafa calişkan mi seni ikna etti bu cocuk beş para etmez kardeşim ben cocuğu ozellikle taniyorum sana kimler soyledi bu cocuk alinsin
  • Mey Nur
  04 Mart 2015 | 00:42
  Önümüzde milletvekilliği için ön seçimler var..Ön seçime katılacak arkadaşlarımın bir kriteri de Bursaspor olsun.Bursasporlu olmayan birinin kalbinin Bursa için atacağına inanmıyorum..
  • ali1669
  02 Haziran 2014 | 13:53
  abi neolur şu çocuğu biz alalım yönetime sen ulaşa bilirsin yaza bilirsin kaçırmayalım..
  http://www.transfermarkt.com.tr/jesse-lingard/leistungsdaten/spieler/141660