Emrah Güler

17 Şubat 2014

İstifa mektubu

Sezon başından beri Bursaspor'un oynadığı futbolun teknik analizini yapmak bir türlü nasip olmadı. Lakin üst üste yaşanan yönetim ve teknik ekip kaynaklı gariplikler biz Bursaspor'u takip edenler için teknik bilgilerimizi unutmamıza neden oldu.

Kısa ama öz tarihimizin gelmiş geçmiş en bedbaht sezonlarından birini yaşatan bu ekibe ne yazsak boş.

Bursaspor taraftarına en kötü "Beşiktaş mağlubiyeti senaryonu yaz" deseler sanırım bu yaşananları aklına bile getiremezdi.

Daum'un problemi, futbol bilgisinden değil, bakış açısından. Zira maç sonrası yaptığı konuşmadaki hali akıllara zarar.

Yıllarca İstanbul'da çalışmş olmanın verdiği gafletle var olduğu mecrayı hiçe sayan duruşu, zaten çoktan gelen sonunu gözümüze soktu.

Bu kafayla gidilirse sizler için daha çok uzun Bursa geceleri yaşanır. Hatta futbolcularınızı taraftarlarınızdan kaçırmaya devam edersiniz.

Ne yazsak ne söylesek bilemedim ama istifa çağrılarına kulaklarını tıkayan Alman çalıştırıcıya son bir iyilik yapayım istedim. Kendisinin bir türlü beceremediği istifa mektubunu onun yerine ben yazıyorum. Yapması gereken sadece altına imza atmaktır.

Bursaspor Kulübü Yönetim Kurulu'na;

Teknik Direktörlük görevinde bulunduğum süre içinde şehirin gerçeklerini fark edemedim, aciz ve saygısız bir takım idaresi gösterdim. Bursaspor'un gelmiş geçmiş en iyi yabancısını, gösterdiğim tavırla kaçırdım. Süper Lig'deki bütün ekipleri, görev yaptığım kulüpten daha çok önemsedim. Bursaspor'un içini boşalttım ve ruhunu çaldım. Bu şehrin en büyük sivil toplum örgütü Bursaspor taraftarını hiçe saydım, duygularıyla oynadım. Bu saydığım tüm sebeplerden ötürü isitifamı arz eder, gereğinin yapılmasını rica ederim.

Bursaspor Teknik Direktörü
Christoph Daum

 

  • Tolga Yavuz
  20 Şubat 2014 | 11:57
  Batalla uçup gitmiş, artık hiç bir şeyin önemi yok. daum gibi bir densiz için Batalla gibi adam gibi bir adamı harcadık. Yönetime ve biz taraftarlara yazıklar olsun. Biz Türk milleti böyleyiz işte. Soysuza yalakalık yaparız, bize hizmet eden futbolcumuzu , başarıdan başarıya koşturan oyuncumuzu çakallara yem edip yediririz.
  • Yediyol tayfa
  18 Şubat 2014 | 10:15
  daum'a bu yazıyı tercümanına okuttursan o eleman böyle okumazki çevirmez bu şekilde... daum'a der ki; Bursaspor taraftarı sizden memnun... başarılırınız için çalışmaya devam etmenizi rica ediyor . yönetimini ve idare anlayışını benimsemişler...der. bu adamı yine kimse şutlamaz .. nasıl bi kumpasın içindeyiz anlamadım....
  • Cem
  17 Şubat 2014 | 13:25
  daumun İstifa isteğine ve sebeblerine katılmamak mümkün değil :) ama bunu okuyabilecek okuduğunu anlayıp gereğini yapabilecek yönetim göremiyorum, birkaç ağbisinden! telelefon gelirse o başka.
  • ekrem1963
  17 Şubat 2014 | 12:56
  Bizler ruhumuzu kaybetmisiz bence.artik Bursada Bursalilarin degil birilerinin istedigi oluyor.Cok yazik.batalla giderse sehri yakariz diyenler,yakmak isteyenlere bile engel oluyo.yonetim yalakaligi yuzunden Bursasporun degerleri hice sayiliyo.omrunun sonuna gelmis daumu birakinda,ankaragucu gibi kullerimizden nasil dogariz ona bakalim artik.