KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

Başlama vuruşu Paul Le Guen'den

05 Ekim 2017 | 16:28

1 yorum

6842 okunma

3. Lig B1/B2 grubu Erkekler Türkiye Şampiyonu Bursa Altı Nokta Görme Engelliler Derneği Futbol Takımı ile Bursalı iş adamları Nilüfer ilçesine bağlı Görükle Mahallesi'nde bulunan bir halı sahada düzenlenen organizasyonda maç yaptı.

Grubunda şampiyon olan Bursa Altı Nokta Görme Engelliler Derneği Futbol Takımı aracılığıyla Türkiye'de görme engelli vatandaşlara ve yaşadıkları zorluklara dikkat çekmek için kendilerinin, engellerini aşıp gerçekleştirdikleri başarılar için farkındalık kazandırmak amacıyla düzenlenen organizasyona Teknik Direktörümüz Paul Le Guen, kaptanımız Pablo Batalla ile başarılı oyuncumuz Furkan Soyalp'de katıldı.

"Batalla karşında duruyor kör müsün?"

Renkli görüntülere sahne olan organizasyon öncesi Teknik Direktörümüz Paul Le Guen, oyunun kurallarına ilişkin görme engelli oyunculardan bilgi aldı. Ardından Pablo Batalla ile Furkan Soyalp, gözlerini bandajla kapatarak görme engelli oyuncularla içerisinde zil bulunan topla paslaşmaya çalıştı. Bir görme engelli oyuncunun pası yanlış yere atan takım arkadaşına, "Batalla karşında duruyor, sen sağına atıyorsun. Kör müsün?" demesi gülüşmelere neden oldu.

Eski kaptanımız Ömer Erdoğan da katıldı

Organizasyona katılan eski kaptanlarımızdan Ömer Erdoğan, "Maalesef böyle bir davet alınca öğrenebildik Bursa'da böyle bir takımın birinci ligde mücadele ettiğini. Daha önce de gidip izlemek isterdik. Renklerini değiştirmeleri gerekiyor. Yeşil-beyaz giymeleri bence daha güzel olur. Bu tür organizasyonlarda bizlerin olması onların arkalarında birilerinin destek olduğu anlamına geliyor. Bu organizasyonu yapan herkese çok teşekkür ediyorum" dedi.

Durgut: "Dikkatleri bu alana çekmek için elimizden gelen gayreti göstermeye çalışıyoruz"

Organizasyonu düzenleyen Bursa Kükürtlü Lions Derneği Başkanı Ceren Durgut da görme engellilerle ilgili olmaya çalışan bir kulüp olduklarını belirterek şöyle konuştu:

"Farkındalık oluşturmak için ekim ayı çok önemlidir. Biz Kükürtlü Lions olarak böyle bir maç düzenleyerek dikkatleri bu alana çekmek için elimizden gelen gayreti göstermeye çalışıyoruz. Burada olan herkese çok teşekkür ediyorum."

Furkan Soyalp :"Bugün burada olmak bizim için bir gurur"

Genç oyuncumuz Furkan Soyalp de, "Ben de bu ailenin bir parçasıyım ve her zaman da böyle olacağım. Bugün burada olmak bizim için bir gurur. Bu arkadaşlarımız bize şikayet etmememiz gerektiğini bir kez daha gösteriyor. Onların bize gerçekleri yüzümüze vurdukları için ben de onlara teşekkür ediyorum" dedi.

"Sen görerek biz körken sizi yeneriz"

Kaptanımız Pablo Batalla'nın maçın başında, "Ben de biraz oynayacağım ama gözlerimi kapatamam" demesi üzerine görme engelli bir sporcu, "Sen görerek biz körken sizi yeneriz" demesi gülüşmelere neden oldu.

Organizasyonda maçın başlama vuruşunu gerçekleştiren Teknik Direktörümüz Paul Le Guen, "Gerçekten tüm desteğimle takımın yanında olduğumu söylemek istiyorum. Şehrimizde böyle bir takım varken tüm desteğimizi onlara yöneltmeliyiz. Onların yanlarında olduğumuzu gösterebilmek adına da bu akşam gerçekten çok güzel bir fırsat oldu" diye konuştu.

 Bursaspor.org.tr

    • Bursalı  
    05 Ekim 2017 | 19:34
    31
    Bu hoca çok başka bence Ertuğrul Sağlam ' ın şampiyonluk yılında yaptığı takımı kaynaştırıp bi arada tutma örneğinin benzerini uygulamaya çalışıyor.Botanik parkta antrenman yaptırması, Malatya ya gidip herkesten önce soyunma odalarını kontrol edip burda toz var ben burda oyuncularımı soyundurmam demesi tam bi coach göstergesi güzel günler yakındır beyler.

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR