KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

Hamzaoğlu'ndan ayrılık sinyali

26 Aralık 2016 | 21:50

84 yorum

28678 okunma

Teknik Direktörümüz Hamza Hamzaoğlu, Gençlerbirliği maçının ardından yaptığı açıklamada zor şartlarda 27 puan topladıklarını belirtti.

Gençlerbirliği takımının iyi bir oyun sergilediğini belirten Hamzaoğlu, "Bizim için önemli bir maçtı. İlk yarıyı daha iyi puanda bitirmek istiyorduk. Maça da iyi başladık. Kontrollü başladık. 1-0 geriye düştük. Yanılmıyorsam ofsayttan gol yedik. Daha sonra eşitliği yakaladık. İkinci yarıda biraz daha fazla üstüne koyabilirsek buradan galibiyetle ayrılırız diye düşündüğümüz anda topu kalemizde gördük. Ondan sonra oyun koptu. Oyuncularımda oyundan düştüler. Mağlup olduk. Gençlerbirliği takımını kutluyorum. Haftalardır iyi oynuyorlardı"

BU SEZON İLK 5 HEDEFİNİ YAKALAMAK İÇİN YOLA ÇIKTIK

"Bize gelince aslında söyleyecek çok şey var. Taraftarlarımızın tepkisini bilemiyorum. Bazı şeyleri konuşmak istemiyordum ama artık söylemekte sakınca görmüyorum. Geçen sezon göreve geldiğimiz de Bursaspor 15 puandaydı. Oradan aldık iyi yerde bitirdiğimizi düşünüyorum. Bu sene her şeyi önümüze koyduğumuzda ödenmesi gereken borçları gördük. Bizler, oyuncularımız her şeyden fedakarlık yaptık. Bizden önceki yapılan borçları ödedik ki kulüp ayakları üzerinde dursun, bu kulüp yaşasın. Daha sonra emin adımlarla yoluna devam etsin dedik. Bu yılı geçiş yılı olarak geçelim dedik. Amacımız hem genç oyuncu kazanmak hem de düşük maliyetle oyuncularla bu sezonu iyi yerde bitirmekti. Hedefsiz olamayacağımız için de ilk 5'i hedef koyduk. Biz bu hedefi yakalamak için yola çıktık. Bu hedefin de yakınındayız. Sezonun ikinci yarısında da yine emin adımlarla bu hedefi yakalayacağımızı düşünüyorduk, düşünüyoruz."

BEN BURAYA GELİRKEN BURSASPOR'UN MUHTEŞEM TARAFTARI İÇİN GELDİM

"Ama bize geldiğimiz günden beri yapılan tepkiler, oyuncularımıza yapılan tepkiler. Ben buraya gelirken Bursaspor'un taraftar için geldim. Bu muhteşem taraftarla, bu kulüple çok güzel işler yaparız diye hayal ederek geldik. Beni hepiniz Galatasaraylı olarak tanıyorsunuz. Buradan tuttular ve vurmaya başladılar. Oyuncularımız üzerinden bizi vurmaya çalıştılar ve onları da yıprattılar. Gerçekten birbirini seven iyi takımımız var. Şuanda bazı şeyleri söyleyemiyorsam, biraz daha düşünüp konuşmak istediğim için. Çünkü bize inanan, güvenen ve beraber yola çıktığımız insanlar var. Onlarla oturup konuşmadan da bir şey yapmak istemediğim için onlara saygıdan dolayı yoksa ben kararımı zaten vermiş durumdayım. Yarın başkanımız ve yönetimle oturup konuşacağız."

BİZ YIPRANABİLİRİZ AMA ÖNEMLİ OLAN KULÜBÜN YIPRANMAMASI

"Ali Ay başkanımız da bu kulüp için yaptıklarından dolayı tebrik etmek lazım. Teşekkür ediyorum. Hepsi canla başla çalışıyor. Hepimiz çalışıyoruz ama maalesef bu yeterli olmuyor demek ki. Bir maçımız daha var. Aydınspor maçını da alnımızın akıyla bitirip, ondan sonra bakarız. Hepsini yönetimle oturup konuşacağız. Tabii ki bizim de yıpranmamız lazım. Yönetim de, kulübün de. Teknik direktörler bedel ödemeye hazırdır. Hakemler hata yapar, mağlup olursunuz ve bizler istifa ederiz. Başkası, eski yönetimler transfer hataları yapar, dünya kadar borç yapar, onların bedelini teknik direktör öder. Kendi alacaklarından fedakarlık yapan bizler oluruz. Hepsini değerlendireceğiz. Biz yıpranabiliriz ama önemli olan kulübün yıpranmaması. Kulübün ayakta durması. Çünkü kulüpler yaşadığı sürece hepimiz varız. Eğer biz engel teşkil ediyorsak aradan çekiliriz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın."

TEPKİLERDEN DOLAYI ÜZÜNTÜLÜYÜM

Bir basın mensubunun, " İlk kez sizi gözleriniz dolu konuşurken görüyoruz. Tribündeki bugünkü tepkiden dolayı mı?" sorusuna Hamzaoğlu, "Tabii ki bugünkü tepkiden dolayı. Biz her maçımıza acaba bugün mağlup olursak taraftar bize ne yapacak diye düşünecek miyiz? Böyle bir ortamda başarılı olmak mümkün mü? Biz onlar için mücadele ediyoruz. Kulüp için, iyi olsun diye çabalıyoruz. Bizim kendimizde şüphemiz yok. Bizim vicdanımız çok rahat. Ama üzülüyoruz. Karşılık bulmayınca, burada kulüpler içinde çalışan insanların çabaları karşılık bulmayınca ve bu kulübü dışarıdan yönetmeye çalışan insanlar başarılı olunca insan üzülüyor tabi. Başka bir şey değil" dedi.

 Bursaspor.org.tr

  • Texsas il siniri  
  26 Aralık 2016 | 21:55
  Kararin ne ise arkasinda dur hocam zorla güzellik olmaz.
  • Ufuk Yılmaz  
  26 Aralık 2016 | 21:55
  -3
  Olay Tv'yi açın yorumları izleyin nasıl hala Hamzayı savunuyolar Bursaspor düşmanları
  • Mtl16  
  26 Aralık 2016 | 21:55
  -4
  Hadi inşallah. Umarım iyi haberlerini alırız
  • ObicimLaf  
  26 Aralık 2016 | 21:54
  Her dönüşte sinyal verme gülüm,
  Ilerde akün biter!
  Vurdurmak zorunda kalırsin..

  Hadi bakalım... Beklemedeyiz.

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR