KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

Ali Ay'dan tüzük ve borç açıklaması

02 Aralık 2016 | 21:00

18 yorum

9309 okunma

Olağan Divan Kurulumuz, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. 116 Divan Kurulu üyesinin yanısıra Başkanımız Ali AY, Yönetim Kurulu üyelerimiz ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Faruk Çelik'in de katıldığı Divan Kurulu toplantısında kulübün idari ve mali yapısı ile yeni tüzük çalışmaları hakkında bilgilendirme verildi.

SEVİNÇ: "BURSASPOR VAKFI ÇALIŞTIRILMALI"

Divan Başkanlık Kurulu Başkanımız İdris Sevinç Divan Kurulu'nda yaptığı konuşmada Bursaspor Vakfı ve tüzük komisyonunun yapmış olduğu çalışmalar hakkında konuştu.

Başkan İdris Sevinç üyelere şu konuşmayı gerçekleştirdi; "Sayın Bakanımıza teşekkürleri bir borç biliyoruz. İki konu hakkında sizlere ve kamuoyunda çok ufak da olsa aydınlatmak istiyorum. Bunlardan birincisi biz göreve geldiğimizde Bursaspor'da atıl vaziyette olan Bursaspor Vakfı ile ilgili çalışmaları gündeme getirdik. Kamuoyunda Divan Kurulu, Bursaspor Vakfı'nı ele geçirecek gibi söylemler oldu. Şahsım ve arkadaşlarımın hiçbir zaman bu düşünce de olmadığını özellikle söylemek istiyorum. Vakıfı oluşturan arkadaşlarımızın ya görevlerini yapmalarını veya Bursaspor Kulübü Başkanlığı'na getirip bu vakfı teslim etmelerini gerektiğini belirtiyorum. Hepsi kardeşimiz dostumuz. Çünkü Vakıf Bursaspor'un kurumsallaşmasında en önemli etkenlerden birisidir. Tüzük çalışmaları ile ilgili olarak uzun süredir çalışıyoruz. Aramızda komisyon oluşturuldu. Sayın Av. Haluk Sivri, Av. Sabri Ersavaş , Av. İsmail Acar ve emekli emniyet müdürlerimizden Sayın İbrahim İtem ağabeylerimizden kurul oluşturduk. Bursaspor Yönetiminden Av. Hakan Dinçtürk de bu komisyonda yer aldı. Uzun sürdü belki ama gönüllük esasına göre çalışan arkadaşlarımızın da görüş ve düşüncelerini alarak tüzüğün taslak metnini oluşturmaya çalıştık. Yine kamuoyunda konuşulanlar, "Efendim bu Divan Kurulu'nun tüzüğüymüş" ! Biz Divan Kurulu olarak sadece ve sadece tüzüğün değişmesi gerekliliğine inandığımızı ortaya koyduk ve bu yönde çalışmaları ortaya koyup Yönetim Kurulu'na 24 Ekim 2016 tarihi itibariyle teslim ettik. Bu Divan Kurulu'nun olduğu kadar buna lojistik destek sağlayan tüm arkadaşlarımızın, derneklerimizin ve camiamızın tüzüğü olarak algılıyoruz. Az sonra Haluk arkadaşımız size aktaracak. Yönetim Kuruluna sunduğumuz bu taslağı kendi oluşturdukları çerçevede değerlendiriyorlar. Bunun neticesinde de yine kendilerinin alacağı karar doğrultusunda tüzük kongresi gerçekleşmiş olacak. Biz illa biz yapalım diye bu tasarrufun içerisinde değiliz. Tüm arkadaşlarım, ben değil biz diyen zihniyete sahibiz. Bursaspor'a neyi nasıl daha iyi kazandırabiliriz düşüncesinde olduğumuzu kamuoyuna sunuyorum" dedi.

TÜZÜK KOMİSYONU ÇALIŞMALARINI ANLATTI

Gündemin 4.maddesinde yer alan Tüzük Komisyonu'nun çalışmaları hakkında bilgilendirmeyi Divan Başkanlık Kurulu Genel Sekreteri Av. Haluk Sivri yaptı. Tüzük Komisyonunun yapmış olduğu çalışmaları barkovizyon eşliğinde tek tek değişecek olan noktaları Av. Haluk Sivri Divan Kurulu üyelerine sundu.

BAŞKAN ALİ AY: " AŞAĞI YUKARI 450 MİLYON TL BORÇ DEVRALDIK"

Başkanımız Ali Ay, Divan Kurulu Toplantısında üyelere yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi;

"Değerli Divan Kurulu hepinizi saygıyla selamlıyorum. Bursaspor'umuzun seçkin üyelerinin yer aldığı Divan'da bulunmak benim için her zaman heyecan verici olmuştur. Ama bugün heyecanımız daha farklı ve daha büyük. Her zaman Bursaspor'umuzun yanında olan, geçmişte özellikle mali yönden dara düştüğümüz en sıkıntılı günlerde yaptığı fedakarlığı hiç birimizin unutmadığı, değerli bakanımız Sayın Faruk Çelik bizimle birlikte. Kendisine hoş geldiniz diyorum, saygılar sunuyorum.

Değerli Divan...

Elbette bu kürsüye her çıktığımda, hem benim yüzüm gülsün istiyorum, hem sizlerin yüzünü güldürecek, sizi mutlu edecek şeyler söylemek istiyorum ama maalesef gerçekten zor bir dönemden geçiyoruz. Daha düne kadar, kulübümüzün mali olarak hangi noktada olduğunu çok çabuk unutulduğunu görüyor ve üzülüyorum. Bugün 300 milyon borcu ödeyecek birisi çıkarsa hemen başkanlığı bırakırım. Sanayiciyim ve rakamlara çok hakimin Kulübe yeni göreve geldiğimizde 272 milyon TL'lik borç aldığımızda bunun içinde vergi yoktu. Batalla'nın parası yoktu. Bunun içinde rahmetli Yazıcı zamanında bize devredilen 35 milyon TL'lik verginin ana parası yoktu. Şuanda bizim devraldığımız rakam 307 milyon TL. Bunun tüm üyelerimizin, taraftarımızın bilinmesi gerektiğini söylüyorum. 70 milyon banka borcunu bugün ödeyecek adam bulabilir misiniz? Bunun için en az 5-6 sene yapılandırma yapmalısınız. Bugünkü faizlerle aşağı yukarı 105 milyon TL faiz çıkar. Biz 100 milyon ilave kredi talep ettik. Toplam da 7 yıl içinde 200 milyon rakam ödeyeceğiz. 305 milyonun üzerine 100 milyon eklediğiniz zaman. 400 milyon ediyor. Arkadaşlar biz aşağı yukarı 450 milyon borç aldık. Bunun kimse farkında değil. Buradan sayın bakanımız Müezzinoğlu'na çok teşekkür ediyorum. Valimize, Belediye Başkanımız, BTSO Başkanımız ve Hüseyin Şahin vekilimiz bizimle çok büyük mücadele veriyorlar. Ankara'ya sürekli gidiyorum. Sırf borç yapılandırma ve yeni sponsorlar bulabilmek adına. Kısa vadeli ödemelerimizi uzun vadeye yayacağız. Yani kulüp biraz nefes alacak. Ben her zaman şunu söylüyorum. Biz maalesef gerekli desteği bulamıyoruz. Sanayicilere gittik. İşadamlarımıza gittik. Verenlerden Allah razı olsun. Sponsorluk görüşmelerimizi 7 milyondan 15 milyon TL'ye çıkardık. Yeterli mi? Hayır. Seneye hedefimiz 30 Milyon TL.. Bunu da başaracağız inşallah.

TÜZÜK ORTAK KONSERSÜS SAĞLANARAK YAPILACAK

Yeni gündemlerimizden birisi tüzüğümüz. Bu bizim anayasamız olacak. Taraftar gruplarının, çeşitli grupların düşüncelerini almalıyız. Divan'ın hazırladığı tüzüğü aldık. Bunu yanın da eskiden hazırlanmış tüzükleri de aldık. Hakan Dinçtürk arkadaşımız sayesinde 4 kişilik hukuk ekibi kurduk. Dernek masası müdürümüz Osman Bey çok yardımcı oldu. Bizim tüzüğümüz iyi, sizin tüzüğünüz kötü demiyorum. Önemli olan herkesin anlaştığı bir tüzük ortaya çıkarmak. Hepsi tartışılacak. Kamuoyuna sunulacak ve fikirler alınıp konsensüs sağlanacak. Keşke tüzük için uğraştığımız kadar mali tablo için de uğraş versek de kulübün borçlarını temizlesek.

BU SEZON ŞAMPİYONLUK SÖZÜ VERMEDİK

Biz şuanda 5.sıradayız. Pazartesi günü Ç.Rizespor maçını oynayacağız. Biz göreve geldik. Şampiyonluk sözü vermedik. Biz dedik ki Avrupa'ya gitmek için oynayacağız. Mütevazi takım olacağız. Aldığımız futbolculara çöp dediler. Bursaspor takımın futbolcusu çöp olamaz. Bursaspor hepimizin Bursaspor'u. Ondan sonra ikinci maçta taraftar başladı. Neyse ona da bir şey demedik ama son Galatasaray maçında yapılanlar. Sosyal medyadan yazılanlar Bursaspor başkanı olarak beni ve yönetimimi çok üzdü. Arkadaşlar ben kulübümüzün başkanıyım. Bu camia beni başkan olarak seçti. Aşağı yukarı %65 oyla. Benim seçtiğim hocayı istemiyorsanız demek i beni de istemiyorsunuz. Çünkü onu oraya ben seçtim. Hoca gittiği zaman ne yapacağız? Artı hocamız başarılı. Şu anda beşinci sıradayız. Sezon sonunu bir bekleyelim. Eğer hocamız başarısız olursa oturur biz de görüşürüz. Ben buraya kazık çakmadım. Ben enimde sonunda burasını bırakacağım. Ben burasını bıraktığım zaman şerefiyle gururuyla mali tablosunu düzeltmiş bir kulüp başkanı olarak bırakmak istiyorum. İnşallah bunu başaracağız. Ben bakanımıza çok teşekkür ediyorum. Biraz hoşgörüyü ortada tutmamız gerekiyor. Hepimiz Bursasporluyuz. Bursaspor'un başarısı için elimizden ne geliyorsa yapalım. Eleştiri olacak tabii ama sudan sebeplerden dolayı camiayı bu şekilde yararlanmak bize yakışmıyor. Taraftarımız bu sene tribünde iç sahada hiç ceza almadı. Onlara ayrıca teşekkür ediyorum.

BAKAN FARUK ÇELİK: "BURSASPOR'UN GELECEĞE SAĞLIKLI YÜRÜMESİ İÇİN NE GEREKİYORSA YAPACAĞIZ"

Balıkesir ziyaretlerinin ardından Bursa'ya gelen ve direkt olarak Divan Kurulu Toplantımıza katılan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Faruk Çelik, Divan Kurulu üyelerimize konuşma gerçekleştirdi.

İhtiyaç duyulduğu zaman Bursaspor'un her zaman yanında olduğunu belirten Çelik, Bursaspor camiasının vefaya önem vermesi gerektiğini vurguladı.

Bakan Çelik şu açıklamalarda bulundu; "Bursaspor Divan Kurulu toplantısı vesileyle aranızda olmaktan mutluluk duyuyorum. Birçok sosyal aktivite birlikte olduğumuz değerli dostlarla buluşmak benim için onur. Bursaspor tabi bir sevda. 1963'de başlamış bizim o günleri hatırlamadığımız ama orta öğretim döneminde stadyuma girmek için mücadele verdiği, imkanların bizi o tarafa zorladığı süreci. Tophane sırtlarından acaba bir pozisyon görebilir miyiz diye izlediğimiz bir marka Bursaspor. Böyle güzide kulübümüzün toplantısın da yer almak memnuniyet verici bir durum. İnişli çıkışlı durumlarımız oldu. Bir alt lige düştüğümüzde Bursa adeta karardı o gece. Sevinçli günlerimiz günlerde oldu. 2009-2010 sezonunda şampiyonluğumuzun Bursa için ne kadar anlamlı olduğunu herkes izledi. Ben o gün Balkanlarda bir ülkedeydim. Masada ülkeler arası görüşme değil de yarım saat Bursaspor'un konuşulduğu bir tablo vardı. Çok keyifliydi. O ülke başkanı şampiyon takımları biliyorlardı. Nereden Bursaspor'un çıktığı sorulmuştu. Futbol tüm insanları peşinden koşturan bir spor dalı. Bu yönüyle son derece önemli. Futbol bacasız bir fabrika. Dolayısıyla bir çok özellikleri var bu spor dalının. Siyasetle futbolu değerlendirdiğimde benzer yönler var. Her siyasetçi birinci olmak ister. Her kulüpte birinci olmak ister. Bir de negatif anlamda benzerlik vardır. O da kıskançlık. Siyasetle futbol ilişkisini belli bir düzeyde götürmek gerekiyor. Herkes kendi işini yapmasını gerekiyor. Ben ihtiyaç olduysam ilgilendim. Kim nerededir ne iş yapar bilmedim de. Mücadele eden kimse hep saygı duydum. Başkanımızı dinleyince ne kadar zor olduğunu biliyoruz. Bu koca yükü alıyorsunuz. Vefa çok önemli bir hadise. Bunu şahsım için yorumlarsanız buna kırılırım. Buna gerek yok. Biz çünkü uzun yıllardır sosyal hayatın içerisindeyiz. İnsanın mükemmel bir varlık olmasına rağmen çok zayıf yaratıldığını da biliriz. Olmadık insanlardan olmadık olaylarla karşılaşırsınız. Buna hazırlıklı olursanız yaşananları sürpriz olarak görmezsiniz. Vefa son derece anlamlı bir kelimedir. Bunun içerisi dopdoludur. Hizmetlere karşı vefalı olmak gerekiyor. Şehre karşı vefalı olmak gerekiyor. Çünkü bu şehir sizi besliyor. Şehrin bize verdiklerini görmeden şehre ben ne veriyorum diye düşünürüz. Bursalı olmak Bursa'da yaşamak çok büyük bir ayrıcalık. Türkiye'nin her ili de değerlidir. Her karış toprağımız kanla sulanmıştır ama Bursa'nın tarihsel yönü, birikimleri çok çok önemlidir. Bursalılar olarak gerçekten ayrı bir madalyayı taşıyorsunuz. Bursa'ya karşı herkesin vefalı olması gerekiyor. Az önce sayın başkana ifade ettim. Bir şey talep edildiği zaman bir şeyler yapma gayreti içinde oldum.

BİRLİKTELİK BAŞARIYI GETİRİYOR

Geriye doğru baktım. SGK borçlarıyla vergilerin tüm kulüplerde ertelenmesinin müsebbibi Bursaspor'dur. Bursaspor sayesinde 2 kez borçlar yapılandırıldı. Geçmişte mali tablonun iç acıcı olmadığını hepimiz hissettik. Yoğun bir dönem geçirdik. Bakanlıkta yatmak durumunda kaldık. Sosyal güvenlik reformuyla IMF Türkiye'den ayrıldı. Geçmiş dönemde Bursaspor'a gereken acil parayı Bursalılar verdi. Herkes vefa görmek istiyor. Vefalı davranılmasını istiyor. Ben o günkü çalışmamızda onu gördüm. Önemli bir maç oluyor, " Dense ki yeriniz hazır buyurun gelin" derse hoş olmaz mı dediler. Bu vefayı esas buraya bağlamak istiyorum. Sözlü vefa çok önemli. Bursaspor'un o zor döneminde işlem bittikten sonra yöneticiler dediler ki bana " Stadyuma geldiğiniz de taraftarımıza hitap ediniz." Ben dedim siyaseten konuşulur mu? " zorladılar konuştuk. Sivaslılar o zaman tribünden tepki verdiler ama Bursaspor taraftarı kenetlendi. O gün bizim tribünlerde bir bütünlük oldu. O gün Bursaspor seneye şampiyon olacak dedim. Şampiyonluktan bir gün önce birisi kulübe gidelim moral verelim dedi. Gittik futbolcular kamptalar. İçimden gelerek onlara dedim, "Bakın inanırsanız şampiyon olacaksınız. Siz yeter ki yenmeniz gerekeni yenin gerisini bırakın. İstanbul tarafını kafanıza takmayın". Bu konuşmam mMeğerse medyaya servis edildi. Ardından maçları izledik. Fenerbahçe 5 metreden topu kaleye yollayamadı. Ertesi gün Fenerbahçe ve Trabzonspor başkanları karşımıza çıktı. Sıkıntılar yaşadık ama neticede Bursaspor şampiyon oldu ve gururlandıran bir tablo oldu.

GÖNÜL KIRGINLIĞIM OLMADI

Benim açımdan benim gönül kırgınlığım olmadı. Elimden geldiğim kadara Bursaspor'a yardım yapılması için gereğini yaptım. Zor bir seçim bölgesinde mücadele ediyorum. Hem şuan itibariyle zor bir bölge. Bursa'dan bu yönüyle zamanlarımız çakışmadığı için ziyaret imkanı bulamadım. Sizlerin talepleri oldu. O bilgileri aldım. Kesinlikle bizim tarafımızdan bir kırgınlığımız yok. Bursaspor'a en ufak bir zararın gelmemesi gerekiyor. Hepimiz Bursasporluyuz. Bursaspor için ne yapabiliriz diye düşünmeliyiz. Sizlere teşekkür ediyorum. Ben o gün görevimi yaptım. Yapılmasını yapılan rutin işi yaptım. Çünkü bu kent bizi milletvekili yapmış. Artı bir değer olarak özellikle bir şey beklemediğimi belirtmek istiyorum. Bizim katkımız ne olabilir. Bursa dinamikleri olarak bir araya geliriz. Bursaspor'a nasıl katkı sağlarız bunu düşünürüz. Bu ayrı bir alan. Ben şuanda Şanlıurfaspor'a da yardımcı oluyor. Bursa'nın dertlerinden birisi de Bursaspor'dur. Derde deva bulunur. Ama dertlenmesek birileri yapsın denilirse o zaman kimse bir şey yapmaz. O zaman Bursaspor'a hepimiz kötülük yapmış oluruz. Gerçekten hem Bursaspor hem de Bursa yatırımları anlamında her yerinde az çok izi olan diğer ağabeylerimiz bir siyasetçi olarak sizlerle beraber Bursaspor'un geleceğe taşınması, sağlıklı yürümesi için ne gerekiyorsa yapacağımızı ifade ediyorum. Bursaspor'un şuan ki yerinin iyi bir yer olduğunu neticede bunun şampiyonluğa dönüşmemesinin de borçlar . .Türkiye'nin birliğe ihtiyacı olduğu bir dönem ama şehirlerin de birliğe ihtiyacı var. Şehirde dayanışma varsa borç görünmez hissedilmez. Birlik yoksa üstesinden gelinecek olan borcun da üstesinden gelemezsiniz. Ben bu atmosferi Bursaspor'u tekrar 2009-2010 yılında yaşadığımız mutluluğu yeniden yaşayalım" dedi.

Divan Kurulu Toplantısının sonunda Divan Başkanlık Kurulu Başkanımız İdris Sevinç, Bakan Faruk Çelik'e teşekkür plaketi takdim etti.

 Bursaspor.org.tr

  • Samet Ergül  
  05 Aralık 2016 | 12:37
  Hep aynı laflar şu kadar borç şu kadar vergi, cebinden para çıkarıp verecek varsa gelsin koltuğu devralsın falan filan... Arkadaş ben yazmaktan artık bıktım usandım. Neden Bursaspo A.Ş yapılmıyor ve Borsa kotunda hisse senedi açılmıyor ?

  Bursaspor Şirket olarak değeri diyelim ki 250 milyon tl. Bunun yüzde ellisini halka açsan. 125 milyon tl faizsiz Bursasporun kasasına girecek rakam demektir. Hepsine talep olmaz sa bile yarısına talep olsa 62,5 milyon tl kasaya para girmesi ne demektir arkadaş ??

  Ben anlatmaktan bıktım bu adamlar bahanelere sığınmaktan bıkmadı. Artık şahım olarak maçlarada gitmiyorum. Bu takım ite kaka bir yerlere gelemez. 50 yılda bir başarı olur onunla avunur dururuz. Kalıcı başarı bu ve bunun gibi vizyonu sığ insanlarla sağlanmaz. Artık üzülmekten yoruldum. Bunlar gibiler yüzünden hakikaten artık yoruldum...
  • pelikan  
  04 Aralık 2016 | 17:11
  Basari kriteri ligdeki sira ile ilgili ama dogrudan ayni sey degil...seyirciye sundugumuz urun Bursaspor tamamen topun arkasinda kurdugu topu rakibe teslim ettigi bir urun....arma olmasa gercekten cok sıkıci bir takimiz...bence basaksehirde osmanlida besiktasta hatta karabukte bizden iyi bir urun sunuyor....takimin basina ekonomist de getirmeliyiz...bir baksin maaslara bu adamlar ne top oynuyor yarisinin kovulmasi yonunde rapor yazar...ama arma giyen adama hareket edilmez sadece protesto edilebilir Bursaspor armasi formasi onemlidir.Bursaspor yuz yil sonra yine olacak herkese sevgiler
  • tahsin  
  04 Aralık 2016 | 11:08
  -2
  Allah aşkına eleştirmeyi bırakın stada gelin ertuğrul sağlam geldiğinde kaçıncı sıradaydık şimdi baktın 5 siradayiz
  • YANSASLI  
  04 Aralık 2016 | 09:04
  Neymiş,t.direktörü o seçmişmiş,hocayı istemeyen onuda istemiyomuşmuş....... Hee,istemiyoz seni noolcek yani,bulunmadık hint kumaşımısın! ..... Duyan da kulübü on yıldır yöneten,üç şampiyonluk ,dört kupa kazanıp,borçsuz bi kulüp yaratmış başkan konuşuyo zannedecek!!!! Daha beş guruş azalmadı borçlar, ki bu borcun kökünde senin ve yancının olduğu koristan yönetimi var.Hırsızın çalıp çırptığınıda yanına bıraktın............ BOŞ BOŞ KONUŞUYON BAŞKAN,HIRSIZ BÖLÜKBAŞINI ANIMSATIYON BAZEN,ALTYAPIYI KAPATCAMLAR FALAN........
  FAZLA TRAŞ CİLDİ BOZAR ,YAZICIYI ÖRNEK AL AZ AMA ÖZ KONUŞ.
  • ercüment  
  03 Aralık 2016 | 16:08
  ben başkanı hiç samimi bulmuyorum.fotoda yüzündeki boşvermişlik ve zorlama inandırma çabaları okunuyor.çelişkiler içerisinde ne yazık ki.körüstan dönemini de es geçiyor eee kendi de o yönetimdeydi!ayrıca bölükbaşı konusu ne olacak?u dönüşüne doyum olmuyor o koltuğa oturanların.nasıl geldiği de malum:kötünün iyisi diye!ne demekse?dijitürk sıvacılığı twitter resmi hesabında tarihi leke olarak durmakta.ironi falan sanmak istiyorum ama değil baya baya yalama yapıyorlar.hiçbir kulüp buna benzer şeye kalkışmadı ben rastlamadım en azından.sanki babalarının hayrına para dağıtıyor herifler de sevinip sıvacılık yapıyor.amatör bile yapmaz bu düşüklüğü!önüne gelen başkan olursa olacağı bu...ağlama duvarına çevirdiniz o kadar para yoktu en geldin onu da geçtim madem üzülüyorsun maaşını da alma!sağa sola eş dost ahbap yerleştirme maaş bağlama!sövüşçüler mabedine dönmüş kulüp.

  tasarruf edeceğiz deyip onca kazma alan ucuzcu almancı başkan yersen!birini sat ya da paket halinde 10 adet alınan kazmayı indirimle pttye itele alan olur mu denemesi bedava!kar bunun neresinde?üç adam almamak için orta yollu hem de hovardaca değil gelinen noktaya bak.

  avrupalı yemiyor bunları gözyaşı ya da ağlamaya bakmaz icraata bakar.zaten aklı başında projesi ve onları gerçekleştirecek potansiyeli olmayanı getirmezler başa onun için köy takımı bile yıldızlar topluluğu üçüzleri de yeniyor bizi de!batılı hayranı değilim sadece işleyişten bahsediyorum.transferde dönen çetrefilden gına gelmedi mi?bu ligin şifresini eğer abdullah avcı gibi bir hımbıl çözmüşse ki çözülmemesi için gerzek olmak lazım bizim hala yerimizden sayıyor oluşumuz kanıma dokunuyor.koskoca şehiriz hiç mi ders almıyoruz soruyorum alayınıza!şu şu bölgeler eksik şu şu oyuncular hem fiyat hem performans olarak açar bizi deyip duruyoruz dediklerimiz de fiyatını ona katlamadı mı?grosickiyi kimse tanımıyorken biz önermedik mi alınanlar kimdi steinert ve nunez mi?yürüyün gidin allahınızı severseniz!

  başkan sen ne konuşuyorsun yahu?oradan aptal gibi mi görünüyoruz ulan bu taraftarın öyle inceci derin olanları vardır ki mariuana çukuru misali boğulursun orada.yeme bizi!potansiyelsiz topçularını ve hocanı da al yürü git!senden de bi cacık olmaz!ne proje ne çözüm analt dur iki gözüm doyduk bunlara kanmayız asla!
  • alfa TEKSAS  
  03 Aralık 2016 | 16:00
  FİGO , Bölükbaşı için siyasilerin etkisindeki hakimler takipsizlik kararı verdi . Yani kulübün parasını yiyenler yedi defter kapandı . Bölükbaşı o kadar büyük paraları tek başına götüremez . Malum kişilerce paylaşıldı .

  Ali Ay da mecburen bu siyasilere yaranmak zorunda .
  • timsah rafo  
  03 Aralık 2016 | 15:11
  Sinan,Sane,Bilal,Furkan,Del Valle,Merter,Serdar,Sercan,İsmail Konuk ve Con'u toplasan bir bakambu etmez.neymiş tasarruf ediyormuş kafalara gel hacı!adamların aldığı maaşlar öküz yükü ile!menajer kırışması değilse enayiliktir yani her anlamda kötü niyet ve cehalet sarmış dört yanı!buna şakşak tutan andavallar olduğu sürece de bu böyle devam edecek.daha çok tüzük ve borç açıklaması olacak!vergi borçlarını ödedik diye açıklamayı da zaten be yapmıştım anasını satim!nereden baksan tutarsızlık ve yalan dolan.recep hokkabazına taparlarken ben eleştirirdim eksi basarlardı bu ali baba için en başından kapalı kutu gaza gelmeyim dedim lobisi sıfır diye küçümsemedim sadece hiçbir vaatte bulunmadan hiçbir proje ve aklı başında çözüm üretmeden gelmesine hayret ettim.bu kadar mı ucuz o koltukta oturmak.seçilenler kadar seçenler de suçlu buna alkış tutan taraftar da!neye ve kime destek çıktığını bilmezsen çok kösteklenirsin!Bursaspor kurumsallaşma masallarını da çok dinledi siyaseti de hücrelerinde hissetti ama gördük ki Bursasporun tek kurtuluşu alt yapı(torpilsiz olacak) ve saha başarısıdır(hakemlere ve tffye rağmen)ilk satırda saydığım çöp adamların katkısı sıfır onların yerine üç bakambu veriminde adam alsaydık başakşehirin yerinde biz olurduk!hayal değildi.ve iddia ediyorum hala hayal değil ama şunu da biliyorum asla nokta atış adam almayacaklar ister cehalet deyin ister menajer kırışması bu her sene böyle olacak!batalla harun ve jorquera dışında tam bir çöp yığınıyız.
  • FiGO  
  03 Aralık 2016 | 14:55
  Başkan Bölükbaşı'yla ilgili yaptığınız suç duyurusunda ki gelişmeler nedir hiç deginmemissin. Oldu bittiyle üstünü kapattiniz mi kapatacak mısınız soyleyinde bilelim. Ama şahsi fikrim sende de vizyon yok fakir edebiyatı ile transferde dünya zarar ettirdin. Bedava diye aldığınız topçular harbiden bedava para alıyorlar. Bu kulübün parasına yazık.
  • cihandmrcn  
  03 Aralık 2016 | 12:25
  bilal,sinan,merter,ismail,sane,sercan,serdar kurtuluş,erdem bunlar çöp değil de nedir ?
  • timsah89  
  03 Aralık 2016 | 11:07
  Yahu anlamıyo musun be adam. Bursaspor taraftarının istediği şey şampiyonluk değil hücum futbolu görmek. Sahada ezik silik defansif anti futbol anlayışlı bir takım görmek istemiyor bu taraftar. Ama hafızamı yokluyorum da bu seneki gibi hiçbir sene bu akdar mahkum silik göze hoş gelmeyen başka bir sezon hatırlamıyorum.
  • demir16  
  03 Aralık 2016 | 09:28
  demek ki senin de suyun ısınmış bunu iyice anladım.
  • vertblan  
  03 Aralık 2016 | 01:59
  Millet Baskanin sapkadan Tavsan cikarmzsini bekliyor cok beklersiniz
  • Avrupali Timsah  
  03 Aralık 2016 | 01:29
  Bu kadar masala ne gerek vardi ki bir Istanbul takimlarina yapilan yardimlara bakin bir de Bursasporuma takilan celmelere...Parayi ücüzler alir,hakemler onlara calisir,yorumcularin tamami onlardandir..teknik adamlar onlardandir..basbakan onlardandir,cumhurbaskani onlardandir,genelkurmaybaskani onlardandir...Sonra da gel adalet bahset..Hamza efendi bilerek belli maclari verir bizim taraftar aptal mi ki anlamasin sonra da teknik adami begenmiyorsaniz beni de begemniyorsunuz dersiniz eger siz de bilerek bazi maclari verirseniz seni de begenmeyiz..
  • yücel  
  03 Aralık 2016 | 01:04
  10
  Bir birimizi kırmayalım kandırmayalım aldığınız adamların hepsi çöp .
  • timsah rafo  
  02 Aralık 2016 | 23:44
  her zamanki masallar siyaset soslu olanından hemide! siyasetin girip de borçların bitirildiği bir kulüp dünya tarihinde mevcut değil daha çok borçlandırıp küme düşenleri çok ama bkz:Ankaragücü kocaeli...sadece seçim öncesi ya da sonrası şirinlik adına atıp tutarlar iş icraata geldi mi ortalarda olmazlar.reklamını yapan toz olur.Bursaspor kullanılmaktadır.şunun bunun iti olanlar anlayamazlar yazdıklarımı.kim birinin itliği peşinde ise fetöcülerin haline baksın!yarın öbür gün de başkalarının itliğini yapanlar aynı duruma düşecek!yakın çıkarlara odaklanmış çelişkiler içerisinde yanlışlara gark edilmiş bir şekilde iyi yolda ilerlemiyoruz.haketmeden koltuğa gelenler aynı türküyü tutturup yol almaktalar.kazmalara öküz yükü ile para akıtırken dijitürke sıva yaparken tek aklı başında proje üretemezken oynayan oyuncuları küstürüp satamadığında iş göremez hale getiren ebem değil heralde.bunları yutanlar bol biliyorum.toplum çürümüş nesnellik akıl vicdan kaybedilmişse sözün bittiği yer başlar.kendime anlatıyormuş gibi hissederim her yorumumu üç beş aklı selim dışında kimse tınlamaz.değerler alt üst olmuş.ne diyelim hayırlı traşlar ama dikkat edin öğüt almayanın eğitileceği yer felakettir söz ve eylemler nesnelerden farksızdır eninde sonunda yapılanlar kişiye bumerang gibi geri döner.
  • ages  
  02 Aralık 2016 | 23:09
  10
  ali ay baskan sana bikac bisey söylemek istiyorum

  1-biz başarısız değil demiyoruz oyuncu degisiklikleri,oyun okuması sıkıntı diyoruz,mac izlerken kalp krizi geciriyoruz diyoruz

  2-biz basarısız değil demiyoruz,bu adam gsli,aynı bjkli ertugrul gibi gün gelecek bu adam bizi üzecek diyoruz,yani gelecegi görüyoruz ,gecmiste yasadıklarımızdan ders cıkarıyoruz

  3-biz başarısız değil demiyoruz fakat bizle uyusamaz diyoruz vs vs

  iyi niyetli olabilirsin ki şahsen severim sizi ,bi bölükbası olmadıgın belli fakat ibrahim yazıcıyla aranda da epey fark var malesef

  Bursasporluluk oranı,iyi niyet konusu aynı derecede bile olsa,olayı yönetme,belediyeye boyun eğmeme,maddi güc,transfer gibi konularda malesefki gerisindesin efsanevi baskanın

  gs macında golden sonra sevinemeyen adam sampiyon bile olsa bizde dikis tutturamaz bunu anlıyo olman gerekirdi

  tamam sene sonuna kadar bekleyelim ama inan bana zararlı cıkan biz taraftarlar ve Bursaspor olacak bunu da bil
  • hasan  
  02 Aralık 2016 | 22:13
  BİRAZ OLAN BİTENİ DİKKATLİCE TAKİP EDİNCE B.BAŞININ TAKIMI NASIL HANÇERLEDİĞİ ÇOK AÇIK ORTAYA ÇIKIYOR BU DURUMDAN ÇOK AMA ÇOK ZOR ÇIKILACAK GİBİ
  • Earsyg  
  02 Aralık 2016 | 21:20
  Admin fotoğraflarida yükle kongrede recep bolukbasinin ne işi var..

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR