KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

"Taraftarımızı salona bekliyoruz"

25 Kasım 2016 | 15:24

1 yorum

7131 okunma

Türkiye Basketbol Ligi'nin 11.haftasında yarın saat:18:00'da Atatürk Spor Salonu'nda ağırlayacağımız Yalova Group Belediyespor maçının hazırlıklarını sürdüren Bursaspor Durmazlar'da Başantrenörümüz Şemsettin Baş, hedefledikleri yolda devam ettiklerini belirtti.

Yeni transfer Mert Celep'in de takıma katılmasıyla birlikte rotasyon anlamında ellerinin güçlendiğini belirten Baş, Federasyon Kupası'ndaki son 8'e kalmak ve ligde de Play-Off'a kalmak yolunda emin adımlarla yollarına devam ettiklerini söyledi.

Tecrübeli çalıştırıcı Yalova Group Belediyesi maçı öncesinde şu açıklamalarda bulundu;

" Ligin 10 haftası geride kaldı. Genel bir değerlendirme yapmamız gerekirse sezon başında hedeflediğimiz Federasyon Kupası'nda son 8'e kalmayı başardık. Ligde de Play-Off'a kalma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Türkiye Basketbol Ligi'nde bizim ilk yılımız. Bilgi sahibi olmayan taraftarlarımızı aydınlatmak gerekirse. İlk senemizde Federasyon Kupası'nda son 8'e kaldık. Bizden çok daha fazla olan bütçeli takımların bazıları Federasyon Kupası'nda elendiler. Lige istediğimiz gibi başlayamadık. Bu noktada önemli oyuncularımızın yaşadığı sakatlıklar da etkili oldu.

BÜTÇEMİZDEN 3-4 KAT FAZLA BÜTÇELİ TAKIMLARLA MÜCADELE EDİYORUZ

İç sahada kaybettiğimiz İstanbulspor maçı var. Onun haricinde takım bütçesi olarak bizden 3-4 kat fazla olan Sakarya, Afyon, Eskişehir gibi takımlara iyi mücadele etmemize karşın kaybettik. Geçtiğimiz hafta Eskişehir'de ilk 3 periyot iyi mücadele edip kaybettik. Kaybetmeyi istemezdik ama sonuçta ligde böyle iddialı takımlara karşı 33 dakika önde götürebilmek önemli. Federasyon Kupası'nda Eskişehir Basket takımını yenmiştik. Biz hedefimiz doğrultusunda yürüyoruz. Biz inşallah Play Off'a kalacağız. Bizim ilk hedefimiz Federasyon Kupası'ydı. Ligde Play Off'un atmosferi çok farklı oluyor. Neyin ne olacağı belli olmaz. Play-Off'ta da sürpriz yapmak istiyoruz. Hedeflerimiz de şaşma yok. Yalova maçından da hedef doğrultusunda galip gelmeliyiz . Biz ligde aldığımız 4 mağlubiyeti tamamını ilk dört içinde yer alan takımlara karşı aldık.

YARIN ATATÜRK SALONU'NA TÜM TARAFTARLARIMIZI BEKLİYORUZ

Bu hafta 3 önemli maç oynayacağız. İki maçımız deplasman da olacak. Yarın Yalova Group Belediyespor'u konuk edeceğiz. Salı günü İstanbul'da Pertevniyal, hafta sonunda da Ankara'da Türk Telekom ile oynayacağız. Her maç zor. Bu ligde biraz gevşerseniz maçı kaybedersiniz. 40 dakika elimizdeki son güce kadar savaşmak zorundayız. En azından her şeyi yaptık dedirtmeliyiz. Bu zorlu yolculukta bizim en fazla gücümüz taraftarımız. Yarın Atatürk Spor Salonu'na ailecek herkesi bekliyoruz. "

MERT CELEP'İ İKİ SEZONDUR İSTİYORDUK

Pınar Karşıyaka'dan transfer edilen Mert Celep hakkında konuşan Baş,

Mert Celep'i son 3 senedir takip ediyorum. Genç milli takım maçları talip ediyorum. Mert Celep'i iki sene önce de istemiştik. Geçen sene de istemiş olmadı. Kısmet bu seneymiş. Bize çok yetenekli enerji verecek bir oyuncu. Türk basketbolunda 4 numara eksiğini kapatabilecek kapasitede bir oyuncu. Kendisini geliştirmesi gerekiyor. Bizim de birlikte kendisine güç katacak biz de kendisine bir şeyler öğretiriz. Umarım faydalı olur. İnşallah bize yararlı olur."

 Bursaspor.org.tr

    • ÜniBandırma  
    25 Kasım 2016 | 23:48
    17 Ocak bandırma deplasmanı #9786;

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR