KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

"Devamını getirmek istiyorum"

14 Kasım 2016 | 20:21

3 yorum

6975 okunma

Başarılı orta saha oyuncumuz Cristobal Jorquera antrenman öncesi saha kenarında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Akşam saatlerinde yapılan antrenman öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan orta saha oyuncumuz Cristobal Jorquera, takımla olan çalışmalardan çarşamba gününden bu yana uzak olduğunu belirterek, "Küçük bir sakatlık yaşıyorum. Bu tarz milli takım araları takımda eksik olan şeylerin tamamlanması açısından çok iyi oluyor. Biz de elimizden geldiğince eksik taraflarımızı güçlendirmeye çalışıyoruz" dedi.

Geçen hafta sonu U21 takımıyla oynanan hazırlık maçında sakatlık geçiren Serdar Kurtuluş'un durumundan etkilendiklerini ifade eden Jorquera, "Futbolistik tarafının dışında Serdar insani değerler açısından da çok önemsediğimiz, değer verdiğimiz bir arkadaşımız. Biz oyuncu grubu olarak hepimizin başına gelebilecek bir durum olduğunu biliyoruz. Kendimizi en iyi şekilde hazırlayıp, önümüze bakmaya çalışıyoruz. Bu olayı düşünmemeye çalışıyoruz" diye konuştu.

Ligde geride kalan haftalarda 4 kez gol sevinci yaşayan Jorquera, kendisine gol hedefi koymadığını belirterek, "Daha doğru ifade etmem gerekirse takımıma yardım etmenin ötesinde bir hedefim yok. Takımıma yardım edebildiğim kadar kendimi değerli hissediyorum. Bunu yapmaya da devam edeceğim. Nöbetçi golcü değil, başında nöbetçi olan herhangi bir etiketi çok sevdiğimi söylemem. Bütün oyuncular gibi ben de oynamak isterim ve bunun için de 11'de başlamak beni daha fazla mutlu eder ama tabi bu benim elimde olan bir tercih değil. Hem sahada var olabilmek için hem de sahanın içine girdiğimde elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum" şeklinde konuştu.

İnsanlar benim hayatımda hangi olaylardan geçtiğimi, geçen sezon boyunca nasıl olaylar yaşadığımı bilmiyorlar. Dolayısıyla bu şekilde düşünmeleri çok normal ama çok zor günler geçirdiğimi, başka olaylar yaşadığımı söyleyebilirim. Şükürler olsun ki bunlar geçmişte kaldı. Ben hem o olayları düzeltmiş, hem takıma, şehre daha fazla adaptasyon olmuş birisi olarak hissediyorum kendimi. Bütün bunları üzerine koyduğumuzda saha içindeki katkımın yükseldiğini görmek çok zorlaşmıyor. Saha içinde yaptıklarım gözle görülür şekilde değişmiş olabilir ama bunun devamını getirmek ve korumaya çalışmak benim şu andaki hedefim" dedi.

 Bursaspor.org.tr

  • İnegöl 16  
  15 Kasım 2016 | 22:57
  skoru heran değiştirebilecek kapasitesi var.ilk onbirde şans bulmalı.
  • yücel  
  14 Kasım 2016 | 21:24
  jorquera hucum oyuncusu mevkisi yok.
  hamza arada pablonun önüne itince gol geliyor takım atağa cıkıyor hamza nın recetesi bu. arada yapıyor ama istemiyor cünkü o defans yapmaya bayılıyor
  • Bursalı  
  14 Kasım 2016 | 21:18
  Geçen sene çok eleştirdim ama bu sene maşallahı var karabük maçında ilk 11 deydi futbolumuz da düzeldi böyle oynamaya devam ederse ilk 11 düşünülmeli

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR