KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

"Faydalı olmak zorundayım"

11 Kasım 2016 | 12:30

11 yorum

10624 okunma

Deneyimli oyuncumuz Bilal Kısa antrenman öncesi saha kenarında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

10 haftada gayet güzel bir seri yakaladık. Puan olarak da iyi yerdeyiz. Belki sezon başı bu kadar tahmin edilmiyordu burada olacağımız ama biz 1 aylık bir kamp süreci geçirdik. O süreçte zaten içerideki arkadaşlık çok iyiydi. Sezona da iyi bir başlangıç yaptık. Başakşehir'e yenildik ama ondan sonra belki oyun olarak iyi olmasa da son haftalarda özellikle oyunumuzu da düzelttik. Oyun olarak da üst seviyelere çıktık. Önümüzdeki 6 hafta kaldı. Akhisar maçıyla tekrar seriye başlamak istiyoruz. Bu sıralamada geriye düşmek istemiyoruz. İnşallah 3. veya 4. bitirme yönünde çalışmalarımız olacak" dedi.

"Mücadelemi Sürdüreceğim"

Taraftarlardan kendisine gelen tepkileri değerlendiren Kısa, "Ben işime odaklanmak istiyorum. Bunları da çok fazla düşünmek istemiyorum. Çünkü düşündüğüm takdirde beni attığını düşünüyorum. Bunlardan da ders çıkarmam gerektiğinin farkındayım. Sonuçta genç bir oyuncu da değilim. Ben de ders çıkaracağımı tahmin ediyorum. Demek ki çok fazla kendimi gösteremedim. Yeterli olduğumu düşünmüyorum, düşünmüyorlar. Onun için ben sahada mücadelemi edeceğim. Hocamız ne kadar süre verirse mücadelemi vermeye devam edeceğim" diye konuştu.

"Atlatmaya çalışacağım"

'Oynadığın zamanlar tedirginlik yaşıyor musun?' sorusunu yanıtlayan Bilal, "İlla ki tedirginlik oluyor. 20 yaşındaki oyuncu da, 30 yaşındaki de aynı şeyleri yaşayacaktır. Ben de bunları yaşadım. Atlatmaya çalışacağım" dedi.

"Faydalı Olmak Zorundayım"

Bir basın mensubunun, 'Kopma noktasına geldin mi?' şeklindeki sorusuna deneyimli oyuncu, şu yanıtı verdi:

"Tabi ki üzüldüğüm anlar oldu ama sonuçta ben Bursaspor'un sözleşmeli futbolcusuyum. İki senelik bir mukavelem var. Her şeyi zaman gösterecek. Oynadığımız kulüplerle de uzun süreli mukaveleler imzalıyoruz ama belli değişiklikler oluyor. Bunu zaman gösterecek. Burada olduğum sürece Bursaspor'a faydalı olmaya çalışacağım. Son maçta da iyi bir destek verdiler bana. Onlara da teşekkür ediyorum. İyi giden şeyler var. Bir kişi üzerinden gitmesi takıma zarar verir. Bunu da zaten gösterdiler. Ben de son maçta herkesin bütünleşmesi benim adıma sevindiriciydi. Mücadeleme sonuna kadar devam edeceğim. Buraya faydalı olmak zorundayım. Bana güvenen insanlar var."

"Şampiyonluk neden olmasın diyebiliriz"

'Sen olsaydın tribünde kendine de tepki gösterir miydin?' sorusuna da tecrübeli oyuncu, "Bilmiyorum, ben size sorayım ilk maçta tepki gösterir miydiniz? Ben kasıt aramıyorum. Olabilir, demek ki o insanlar beğenmiyor. Zaten herkese kendimizi beğendiremeyiz. Ben genç bir oyuncu değilim. Daha önce herhalde kendimi kanıtlamışımdır. Burada istediğim düzeyde değilim. Hocamız da ona göre değerlendirmesini yapıyor. Beklentilerin yüksek olduğunu biliyorum. Ben de gol atmak istiyorum, asist yapmak istiyorum. Bu süreçten kendi adıma ders çıkarmak istiyorum. O mücadeleyi koyup, gerisinin geleceğini tahmin ediyorum. Geçen sene iyi bir sezon geçirdikten sonra bir anda tepki olunca ister istemez herkesi etkiliyor. Bunu atlattığımı düşünüyorum yavaş yavaş. O mücadeleyi vereceğim sonuna kadar. Tepkiler her yerde oluyor ama ilk maçlarda olması takım arkadaşlarımı da üzdü. Sonuçta bireyler önemli değil. Daha çok takımımız önemli. Şu anda her şey çok iyi gidiyor. 6 maçlık periyodu da çok iyi bitirirsek, önceki dönemdeki şampiyonluk neden olmasın diyebiliriz" şeklinde konuştu.

"Her dönem olduğu gibi sıkıntılı başladık"

A Milli Futbol Takımı'nda Teknik Direktör Fatih Terim ile bazı futbolcular arasında yaşanan krizin sorulması üzerine Kısa, sözlerini şöyle tamamladı:

"Onlar hocaların takdiri. Ülkemiz için hepsi çok değerli oyuncular. Şimdi tekrar hocamız çağırdı. Herkese ihtiyacımız var. Her dönem olduğu gibi sıkıntılı başladık ama inşallah sonunu iyi bitiririz. Ben de her futbolcu gibi futbol hayatımın sonuna kadar milli takımda oynamak isterim"

 Bursaspor.org.tr

  • bakambu  
  12 Kasım 2016 | 12:30
  -10
  şamil, bilal gibi basit isimler gitmeli bu takımdan. takım top oynamıyor. orta saha pas yapamıyor. şunu kabul etmeli ki kazandığımız maçlarda iyi futbol oynamadık.
  • alfa  
  12 Kasım 2016 | 11:54
  Traoure ye bu kadar ıslık çalınma dı, ki Traoure öküzün önde gideni idi. Bilal in pisikolejisi tamamen çökmüş durumda adama destek zamanı güveni yükselmesi lazım.
  • Brsa  
  12 Kasım 2016 | 10:17
  -7
  Ya bu adam yeteneksiz şansa gelmiş bu günlere jorguerayla kıyaslamayın o klas ve akıllı bu bal liginin futbolcusu kısmeti varmış tesadüfen cıkmış bu adamdan yetenek bekleyen hata yapar
  • Devre Arası  
  11 Kasım 2016 | 19:12
  -2
  Devre arasına kadar bu taraftar tepkisini içine atar da, böyle devam ederse Trabzon maçında patlar. Ben sabrederimde, biz sabretmeyiz. Anladın sen onu bilal efendi!
  • crash1606  
  11 Kasım 2016 | 17:15
  -3
  Sen git kardes en buyuk faydan bu olur bize.
  • teksasli  
  11 Kasım 2016 | 15:55
  11
  Senin en faydalı halin maçı tribünden takip etmendir.
  • vertblan  
  11 Kasım 2016 | 14:39
  -5
  kaybedersek ceremesini gene biz cekecegiz tarafdar desdek olmali
  oldu oldu olmadimi devre arasi sepeti koluna herkez yoluna derim
  • timsah89  
  11 Kasım 2016 | 13:50
  -3
  Seni bu takımda görmek istemiyoruz açık ve net.
  • 1963YK  
  11 Kasım 2016 | 13:07
  10
  Bunlara ödenen paralarla baskette tozu dumana katardık.
  • Pablobelluschi  
  11 Kasım 2016 | 13:05
  Burada Bursasa Bursasporumuzda kimya belli sen bu sezona en başından beri dahildin, çalışmadığın, iyi hazırlanmadığın, Bursayı cincon değilde akhisar sandığın için bunlar bu tepkiler, bizde taraftar olar senden saygı ve oyun oynamanı bekliyoruz. Ben şahsen belki biraz daha sabırlı olurumda, Bursapor taraftarı genel olarak bu yaştaki bi oyuncuya sabır göstermeyecektir. Bir an önce zorunda olduğun oyunu oyna ki burdaki sözleşmen, az biraz taraftardan da onaylı olsun.
  • mkpasali  
  11 Kasım 2016 | 12:48
  -11
  Evet yaşını başını almış ama acaba Batalla 'nın arkasında daha verimli olur mu? geçen sezon da Jorquera 'yı begenmiyorduk az kizmadik Ertuğrul hoca 'ya ama bu sezon mahcup etti bizi

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR