KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

"Taraftarımız müthiş"

03 Kasım 2015 | 09:56

5 yorum

11055 okunma

Sezona galibiyetle başlayan Potanın Timsahları'nda Başantrenör Şemsettin Baş, kendilerine yaşatılan atmosferden memnun olduklarını, bu destekle yapamayacakları hiçbir şey olmadığını dile getirdi.

"İKİNCİ DEVREDE KENDİMİZE GELEBİLDİK"

Türkiye Basketbol 2'nci Ligi'nde sezona fırtına gibi bir başlangıç yapan Bursaspor Basketbol Takımı'nda şenlik havası yaşanıyor. Bursa'da oynanan ilk maçta Mersin Büyükşehir Belediyespor'u 73-59'luk skorla geçen Potanın Timsahları'nda Baş antrenör Şemsettin Baş, taraftarın desteğinin müthiş olduğunu ve parkeye çıkıp oynayasının geldiğini söyledi.
Müsabaka öncesinde kendi evlerinde kazanarak başlamak istediklerini belirten tecrübeli Başantrenör, "Maçın ilk devresinde açıkçası istediğimiz oyunu sergileyemedik. Kadromuza yeni katılan 11 oyuncu ve ilk müsabakanın stresi vardı. Müsabakanın ikinci devresinde kendimize geldik ve 14 farkla kazanan taraf olduk" dedi.

"KAZANMAYI ALIŞKANLIK EDİNMELİYİZ

Kadrosundan memnun olduğunun altını çizerek daha iyi başarılar elde edeceklerini dile getiren Baş, "Antrenmanlarda stres olmadığı için istediğimiz oyun stillerini görebiliyoruz. Maç anı ayrı oluyor tabii. Mersin Büyükşehir de tecrübeli bir takım. 1'inci Lig seviyesinde 9 oyuncu aldılar. Biz şampiyonluk istiyoruz ama takımın tam anlamıyla oturması iki hafta daha zaman alır. Bu süreyi kısaltmak için çok çalışıyoruz. 11 yeni oyuncunun bizim istediğimiz sisteme ayak uydurması için çalışmak gerek. Gelecek hafta, ilk maçında 101-47 kazanan Orman Gençlik'le oynayacağız. Tecrübeliler ama şampiyonluk için kazanmayı alışkanlık haline getirmeliyiz" açıklamasını yaptı.

"SAHAYA ÇIKIP OYNAMAK İSTİYORUM"

Sezon boyunca güçlü ve iddialı rakiplerle karşılaşacaklarını belirten tecrübeli Başantrenör, "Bizim hedefimiz kazanmak ancak hakemlerden de iyi bir yönetim bekliyoruz. Geçen yıl da söyledim. Bursa taraftarı inanılmaz. Onların coşkularıyla biz daha iyi oynuyoruz. Basketbol konusunda da tecrübe ediniyorlar. Verdikleri destek o kadar müthiş ki sahaya çıkıp ben oynamak istiyorum. Tüylerim diken diken oluyor" ifadesini kullandı.

Hakem hataları federasyona gidecek

Müsabakayı yöneten hakemlerin yaptığı hatalarla ilgili konuya da değinen Şemsettin Baş, "Her ne olursa olsun orada düdük çalıyorsan dikkatli olmalısın. Haksız fauller verilerek farkın kapanmasına neden oldular. Bunu herkes gördü. Görüntüleri elimizde mevcut ve bunlar federasyona iletilecek. Tecrübemizi ve taraftar desteğini kullanarak mücadele etmeseydik maçı kaybedebilirdik. Bunu söylemekten hoşlanmıyorum ama kötü hakemlere ve ilk maç olması nedeniyle hücumda yaşadığımız sorunlara rağmen farklı bir şekilde kazandık" ifadelerini kullandı.

 Hakimiyet Gazetesi

  • çarşmba çockları  
  10 Kasım 2015 | 19:40
  95 2000 arası tofas sas ortalıkta kupa bırakmadı ne günlerdi tofasın deplasmanlarına bile giderdik apdi ipekçide finalde fenerin elinden kupayı almıstık ne mactı be taraftar müthişti çok pis taraftar vardı o zaman Bursada
  • Kral Timsah  
  05 Kasım 2015 | 09:11
  basketbolu hiç sevmememe rağmen gideceğim maçlara.
  • 16BS1963  
  03 Kasım 2015 | 19:03
  Daha çok yatırım yapılmalı. 3. ligde süper lig tarifesiyle oynuyoruz. Daha iyi oyuncular alınmalı. Taraftar görevini yapıyor. Geçen hafta 4. bin kişiye oynadık. Hiç kötü bir sayı değil. Salonun yerini bilmeyenler var daha. İlerleyen haftalarda taraftar sayımız artacaktır.
  • unitimsahKırklar  
  03 Kasım 2015 | 18:23
  Teksas Salonda !
  • smulukovski  
  03 Kasım 2015 | 15:31
  Geçen sene bütün galibiyetler taraftar sayesinde alındı bu senede öyle olmaz inşallah .

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR