KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

"Beni desteklemeyen çok az"

03 Kasım 2015 | 09:54

30 yorum

15032 okunma

Markaj programına katılan Bursaspor Başkanı Recep Bölükbaşı, gündem ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. AS TV ekranlarından konuşan Başkan Bölükbaşı, kendisini desteklemeyen kısmın sadece yüzde 5 olduğunu belirtti.

GENEL KURULA SAYGI YOK MU?

Bursaspor Başkanı Recep Bölükbaşı, AS TV'de yayınlanan Markaj programında önemli açıklamalarda bulundu. Taraftarın tepkisine anlam veremediğini söyleyen Başkan Bölükbaşı; "Bursaspor yönetimi tüzüğe göre 3 yıl seçilir. Nedir bu telaş? Genel Kurul'a saygınız yok mu? 3 sene niye sabretmiyoruz? Başkan başarısızsa yılsonunda gönderilir. Aday olursa da seçersiniz ya da seçmezsiniz. Beni şu anda desteklemeyen sadece yüzde 5, taraftarın yüzde 95'i bizi destekliyor. Bana kimse zarar vermiyor, Bursaspor'a zarar veriyor" dedi.

MESTAN İLE KONUŞTUK

Beşiktaş karşılaşmasının kazanılması durumunda Bursaspor'u kimsenin tutamayacağını sözlerine ekleyen Recep Bölükbaşı, Mesut Mestan için; "Bursaspor'u mahkeme koridorlarında dolaştıran adamın başkan olmasını hazmedemiyorum" cümlesini söylemesine karşın danışman olarak göreve getirmesini de şöyle açıkladı: "Mesut Mestan ile ilgili açıklamalarda bulunmuştuk. Oturduk konuştuk ve ortak noktada buluştuk. O dönem söylediğim sözler seçim kazanmak için değil, öyle bildiğim içindi. Genel Kurul'dan sonra da madem Bursasporlusunuz 'buyurun görev alın' dedik."

KENDİ EVİNİN ÖNÜNE BAKSIN

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın 2010'daki Bursaspor'un şampiyonluğu da araştırılsın cümlesinin hatırlatılması üzerine Bölükbaşı; "Önce herkes kendi evinin önüne baksın sonra bize söylesin. 2010'daki şampiyonluk tertemiz bir şampiyonluktur. Bütün dünya biliyor. İlk defa İstanbul takımları dışında bütün Türkiye sevindi" İfadesini kullandı.
Daha önceden '16 Mayıs 16 bin üye' dediklerini de sözlerine ekleyen Recep Bölükbaşı; "500 kişi üye olmak istedi hepsini yaptık. Şu an bekleyen 650 kişi var" dedi. Hepsi olacak, sadece eksiklerini gidermeleri gerekiyor. Biz tüzüğe göre hareket etmek istiyoruz. Şu anda öyle üyeler yapılmış ki telefonu düşmüyor, adresine ulaşamıyoruz" diye konuştu.

TAHMİNİ GELİR 150 MİLYON TL

Programa katılan Mali Asbaşkan Kemal Güler de kulübün gelir-gider tablosu ile ilgili bilgi verdi. Bursaspor'un geçmiş dönemden kalma 48 milyon TL kredi borcu bulunduğunu söyleyen Güler, yeni stadyumdan da tahmini bekledikleri gelirin 150 milyon TL olduğunu ifade etti. Yönetime geldikleri günden bugüne kulübün kasasına 143 milyon TL girdiğini söyleyen Güler, stadın reklam pazarlaması için kredinin çekildiği Aktif Bank'ın yan kuruluşu Asset ile anlaştıklarını belirtti. Kemal Güler; "Söyledikleri bütçeye belirli sürede ulaşabilirlerse çalışmaya devam edeceğiz" dedi.

4 OYUNCUYU BİZ ALDIK

"Ertuğrul Sağlam'ın içinde olmayan Sivok, Mert, Erdem ve Berisha transferleri vardı. Geri kalanının hepsini hocamız ile görüşerek aldık. Şu anda mevcut oyuncularımıza bile transfer teklifi var. Demek ki önemli iş yapmışız."

VAKFIN BAŞKANI KULÜP BAŞKANI OLMALI

"Bursaspor Vakfı ile ilgili Özlüce Tesisleri'nde toplantı yapıldı. Şu anda 17 kurucusu var. Daha önce Genel Kurul yapıldı ve Öztürk Yazıcı başkan seçildi. Ancak ocak ayı içerisinde yeni bir Genel Kurul olacak. Bursaspor Başkanı'nın Vakıf başkanı olması gerekir teklifini yaptım. Eğer bir yardımsever büyüğümüz olursa Bursaspor başkanı bu durumdan feragat eder. Vakfımız adına ilk-orta-lise okulu açan kişi vakfın başkanı olsun."

METİN KORKMAZ'I TABİ Kİ TANIYORUM

"Batalla ile ilgili de Ertuğrul Sağlam'ın imza töreninde 'ölmüş bitmiş' dedim. Metin Korkmaz'ı tanımam etmem dediğim bu tarz bir cümleydi. Bir anlık bir tepkiyle kullanmış olduğum bir cümleydi. Yoksa tabii ki tanıyorum."

SABIR GEREKİYOR

"Bizim teknik patronumuz var. Jorquera'yla önceden çalıştığı için istedi. Ancak daha erken futbolcuları eleştirmek için. Adamın çocuğu oldu, antrenmanı kaçırdı. Takım yeni yeni beraber çalışmaya başladı. Belki devre arasında 4-5 oyuncu göndereceğiz ama alacaklarımız da olacak. Biraz sabretmemiz gerekiyor. Halen transfer teklifi gelen 4-5 oyuncumuz var. Necid'in sakatlığı olmasaydı belki de şu andaki puanın 4-5 puan üstünde olabilirdik.

MALİ ASBAŞKAN GÜLER: TAKSİTE BAĞLADIK

Kemal Güler: "Mesut Mestan'ın yaklaşık olarak 700 bin TL civarında bir katkısı var, biz neden 1 milyon 481 bin TL ödemede bulunduk?" şeklindeki soruya Kemal Güler cevap verirken, "Faizler ve avukatlık masrafları üzerine konduğunda bu rakam çıkıyordu. Başkanımız Mesut Mestan ile konuştu. 'Bu kadar rakam veremeyiz' dedi ve ödemeyi taksite bağladık." Kaksite bağladık.

 Hakimiyet Gazetesi

  • ölümüne batalla  
  03 Kasım 2015 | 12:53
  seni seven yönetimindekiler ve şakşakçıların onlarda 3 5 kişi. biz demirorenin uşağı yalancı başkan istemiyoruz anlıyor musun
  • Yeşil79  
  03 Kasım 2015 | 12:49
  federasyonun bacakları arasında dolaşan kim
  • Halo  
  03 Kasım 2015 | 12:34
  11
  Biz yalancı ve demirören yalakalarini destekleemeyiz
  • kuzey16  
  03 Kasım 2015 | 12:05
  10 ocakta teslim olcak trabzon macıyla açılcakmış
  • Erdi1963  
  03 Kasım 2015 | 12:02
  stad sözde ligin 2 yarısındaki ilk ts maçı ile açılıyomuş
  • batallayıozledik  
  03 Kasım 2015 | 11:27
  Stad ne zaman açılıyormuş ben izleyemedim? cevap verdi mi yada o soruyu sorabildiler mi?
  • Mustafa D.  
  03 Kasım 2015 | 11:10
  metin korkmaz olayıda battalla olayı gibi söylediği yalanı diğer yalanına örnek göstermiş bence hiç konuşmasa daha fazla ağırlığı olurdu camiada yazık
  • Komik  
  03 Kasım 2015 | 10:50
  11
  Seven % 5 demek istedi galiba valla şaşkın bu adam...
  • eyyamma gelmeyin  
  03 Kasım 2015 | 10:50
  programı canlı izledim şunu belirteyim mali asbaşkanımız adam gibi adam sonuna kadar içten bi arkadaş.mahkemeye çıkar gibi şeffaf bi şekilde adam her şeyi açıkladı daha ne yapsın çok konuşanlar klubun ne geliri varda konusuyonuz 10 liraya bilet var onu bile alma bide hesap sor.ben orada onların yerine olsam kalkar giderim.ey taraftar dolduruşa gelmeyin.
  • Try  
  03 Kasım 2015 | 10:43
  10
  O Kadar Konuşulanlar Arasından Beni Desteklemeyen Çok Az Manşetini Atıp Haber Yapılması Çok Manidar Olmuş. Bravo Hep Böyle Devam Edin..!

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR