KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

"Kümede kalınca tur atılıyordu"

VİDEO

28 Eylül 2015 | 22:31

375 yorum

84913 okunma

Teknik Direktörümüz Ertuğrul Sağlam, Eskişehirspor maçının ardından düzenlediği basın toplantısında maçla ilgili olarak şu değerlendirmeleri yaptı:

"Maç öncesinde içinde bulunduğumuz durum bize bu mücadelenin kayıpsız geçilmesini emrediyordu. Aslında oyuncularımızda antrenmanda istekli durumları, maçın başından sonuna kadar kazanmak için ellerinden geleni yaptılar. Eskişehir'in de durumu ortada. Karşımızda helva gibi takım yoktu. Sıkıntılı ortamdan kurtulmak isteyen bir rakip vardı. İlk yarı net pozisyonlarımız vardı. Baskımız vardı. Oyuncularımın 3 puan için çırpınmalarının karşılığını son dakikalardaki gollerle aldılar. Oyuncularımı isteklerinden, mücadelelerinden dolayı tebrik ediyorum. Hak ettikleri üç puan aldılar. Eskişehir'de 1,5 yıl çalıştık. Onlara bundan sonraki maçlarında başarılar diliyorum. Çok ihtiyacımız olan, gelecek adına lige farklı bakmamızı sağlayacak bir galibiyet aldık. O nedenle mutluyuz. Bu takımdaki oyuncular birbiriyle daha fazla çalışıp, vakit geçirirse, birbirini anladıklarında daha iyi olacak.

BURSA'NIN BENDE ÇOK FARKLI YERİ VAR

"Bursaspor'a 2009 yılının Ocak ayında geldik. İlk devre bitmeden Bursaspor'un üçüncü antrenörü olarak geldim. Takım 12. sıradaydı. On sene öncesini eski gazeteciler bilir. İkinci lige düşmüş, iki sezon çıkma mücadelesi vermiş ve onunculuktan yukarı çıkmayan bir takımdı Bursaspor. Nisan'da takım ligde kaldığında, aynı şampiyonlukta olan kutlama konvoyları yapılıyordu. Bu takım şampiyon oldu, üçüncü, dördüncü, beşinci oldu. Şampiyonlar Ligi'ne, Avrupa Kupalarına katıldı. Türkiye Kupası'nda final oynadı. Bursa şehrinin bende çok farklı yeri var. Umuyorum ki gerçek Bursasporlular da bizim farklı yerimiz vardır. Bugün bizim için zor gün oldu. Protestolar birkaç kişi diyemeyeceğim, sonrasında stadın geneline yayıldı. Hayatımda ilk defa taraftar grubu beni istifaya davet etti. Bu da Bursaspor taraftarı oldu. Çok fazla konuşamıyorum. Bu günkü galibiyet 3 puan 3-4 basamak çıkarttı ama bizim içinde acı gün oldu. Üzgünüm. Konuşamıyorum. Demek ki bunları yaşayacakmışız. Oyuncularıma aldıkları galibiyet nedeniyle teşekkür ediyorum. Eskişehir'e bundan sonraki maçlarında başarılar diliyorum."

 Bursaspor.org.tr

  • Yeşil79  
  29 Eylül 2015 | 17:27
  11
  30senedir Bursasporluyum kümede kalındığında tur felan atılmadı bu Bursada
  • yıkı  
  29 Eylül 2015 | 17:02
  15
  Bursaspor taraftarı az ile çok yetindi vefa sınavını en iyi notlarla geçti ve hak ettiği bir şampiyonluk aldı artık iyileşme vakti kimse kusura bakmasın geçen sene bu takım ligin en fazla gol atan takımıydı şimdi ise sekiztaş ligin en fazla atanı demekki hoca takımı gerçekten etkiliyor
  • serkan -  
  29 Eylül 2015 | 16:38
  22
  Tüm yorumlardan şu anlaşılıyor. Ertuğrul kızınca ağzına geleni söyleyen ne yaptığını bilmeyen birisi. Onu başının tacı yapan insanları bile rencide ediyor. Bursa'dan paramı alamadım diye rahmetli başkanımızı tüm Türkiye ye şikeyet etmişti. Dün akşamda Büyük Bursaspor taraftarını yine aşağılamıştır. Ben bu durumu içime sindiremiyorum. Lütfen Buradan git. Morinho olsan bu saatten sonra Bursa da duramazsın. Bizim bir pankartımız vardır. Seni ANNEM gibi sevdim. Maalesef Ertuğrul dün akşam bizim annemize küfür etmiştir. Yanında giderken çakma yardımcını alda git.
  • gectim  
  29 Eylül 2015 | 16:34
  surada yorum yapanların çoğu dun evinde otururken millet sağanak yağmur altinda maca gitti konusacaginiza maca gelin orada savunun hocayi da yonetimi de burada kombine forma alip yagmurda karda maca gidenlere vefasiz filan demeyin takim iyi gidiyor da millet zevkten mi istifa istiyor bu takim kume dusse siz kanali değişir dizinize devam edersiniz o maca gidenlerin cogu uzuntuden kendine gelemez belli bi sure her neyse klavyecilere laf anlatmaya gerek yok
  • MK  
  29 Eylül 2015 | 16:29
  23
  Bu taraftar Vanspor önünde 50.dakikada 5-0 önde iken takımın temposunun düşmesi nedeniyle takımı protesto etti,bu taraftar 2.lig de şampiyon olduğunda şampiyonluk maçında Antalya önünde kötü futbol nedeni ile protesto etti,bu taraftar ligin namağlup liderini yendiği maçta kötü futbol nedeni ile protesto edip hocayı gönderdi aynı zamanda bu taraftar kupa finalinde 4-0 mağlupken takımın alkışladı,bu taraftar gecenin ikisinde Topçulara 10.000 kişi geldi,bu taraftar deplasmana 35.000 kişi gitti,bu taraftar şampiyon olduğunda sevinçten küme düştüğünde üzüntüden ağladı bu taraftar sana geldiğin Özlüce de BJK li olduğun halde sahip çıktı ve bu taraftar hiçbir başarıda senin gibi trilyonlar kazanmadı.EVET ERTUĞRUL BEY SEN BU TARAFTARLA ŞAMPİYON OLDUN,BU TARAFTARLA TARİHE GEÇTİN.BU TARAFTARIN ADINI ANMADAN ÖNCE ABDEST AL.BU TARAFTAR BÖYLE İSTESENDE İSTEMESEN DE BUNDAN SONRA DA HEP BÖYLE KALACAK.
  • cevahür  
  29 Eylül 2015 | 15:57
  18
  Ertuğrul Sağlam verdiğin hizmetlerden dolayı taraftarlarımız adına teşekkür eder, bundan sonraki futbol hayatında YİNE AYNI SİSTEMLE oynattığın takımı kimse neyse şampiyon yaparsın. Bizden bu kadar... taraftar maçta seni yuhalamasa oyuncu da değiştirmeyecekti. Bizde kredin doldu.
  • renklere aşığız  
  29 Eylül 2015 | 15:21
  15

  ertuğrul efendi hiç bir karşılık beklemeden 3 kuruş parasından arttırıp takımını heryerde her şartta yalnız bırakmayan insanlara en son diyebileceğin kelimedir vefasız.. sen bu kulubun maaşlı çalışanısın alırsın paranı yaparsın işini paranı almadığın zamanlarda zaten bu şehri nasıl satıp gittiğini gerçek Bursaspor taraftarı biliyor. bu maç 5-0 da 10-0 da olsa bu protesto olucaktı olmalıydı madem geçmişi çok iyi biliyorsun bilki bu taraftar 2.ligte şampiyon olduğumuz maçta bile protestosunu yapıp canından çok sevdiği takımının her bireyden üstün olduğunu göstermiştir. eğer karakterin varsa bugun istifanı sunup kendin gibi kan emici tayfanı toplayıp defolup gidersin bu şehirden.
  • renklere aşığız  
  29 Eylül 2015 | 15:20
  12

  ertuğrul efendi hiç bir karşılık beklemeden 3 kuruş parasından arttırıp takımını heryerde her şartta yalnız bırakmayan insanlara en son diyebileceğin kelimedir vefasız.. sen bu kulubun maaşlı çalışanısın alırsın paranı yaparsın işini paranı almadığın zamanlarda zaten bu şehri nasıl satıp gittiğini gerçek Bursaspor taraftarı biliyor. bu maç 5-0 da 10-0 da olsa bu protesto olucaktı olmalıydı madem geçmişi çok iyi biliyorsun bilki bu taraftar 2.ligte şampiyon olduğumuz maçta bile protestosunu yapıp canından çok sevdiği takımının her bireyden üstün olduğunu göstermiştir. eğer karakterin varsa bugun istifanı sunup kendin gibi kan emici tayfanı toplayıp defolup gidersin bu şehirden.
  • pingel  
  29 Eylül 2015 | 15:19
  17
  evet e.sağlam maçtan sonraki açıklamalarıyla edep sınırlarını fazlasıyla zorlamıştır.Ama e.sağlamdan önce gitmesi gereken koskoca Bursayı 2.samandıraya çeviren Azizin kankası recep bölükbaşıdır.
  • Biyediç  
  29 Eylül 2015 | 14:38
  20
  Kümede kalınca tur falan atılmıyordu. Yakışıksız bir ifade olmuş.
  • taner a  
  29 Eylül 2015 | 14:34
  -7
  Maç bitmeden protesto eden'ler dakika 70 istifa sesleri , sizin futbol bilginize sizin taraftarlılığı'nıza bi çift sözüm var siz hiç bir zaman Bursaspor lu olamazsınız ancak BursaSkorlu olursunuz.Bu arada kongrede Bölükbaşına oy verenler kına yakın bu sizin eseriniz.Admin bir önceki yorumu yayınlamadın yoksa sizde mi?
  • Bilek16  
  29 Eylül 2015 | 14:26
  13
  Haddini aşma sende biliyorsun Bursaspor'dan başarısız bir şekilde ayrılırsan 1. ligde takım bulamıcağını sana sevgimiz saygımız vardı sen dün gece o sevgi saygıyı öldürdün sana kin besliyorum istifa et !
  • balıkesirli  
  29 Eylül 2015 | 14:18
  -8
  Artık kolay gol yemiyoruz. %70 e %30 top oynama oranıyla eziyoruz, golü erken atsak fark olacak. her hafta daha iyi oynuyoruz. belki de 11. hafta bjk ı yenip lider olacağız. bu maçta tepki gösterenler ön yargısız bi maçı izleyin hele.
  • alidor  
  29 Eylül 2015 | 14:00
  19
  Bu taraftarı VEFASIZLIKLA suçlayanlar, geçmişe sığınıp destekli atanlar unutmasınki,..onun geçmişinide şekillendiren bu vefasız TARFARlardı unutmasınlar..Ertuğrula ŞAMPİYONLUĞUda yaşatan bu TARAFTARDI..ama biz bu VEFA olayını unutmayacağız..biz hiç bir karşılık beklemeden, YAĞMUR, ÇAMUR DEMEDEN YILLARDIR takımımızı desteklerken...bize VEFASIZ DAMGASI VuRANLAR..paralarını almadan antermana çıkmayanlarıda unutmadık..bizi bırakıp kaçan ÖMER KAPTANlarıda unutmadık..vefa mış..siz ilk önce kendinize SAMİMİ OLUN..bu takımı ne hallere düşürdüğünüzü görüp adam gibi, gitmesini dahi beceremiyorsunuz..40 yıldır bir KARŞILIK BEKLEMEDEN takımını destek leyen bizler VEFASIZ...SİZ MİLYON DOLARLARI ALAN SİZLER VEFALI öylemi..işte siz...işte biz..
  • istexas  
  29 Eylül 2015 | 13:57
  20
  terbiyesizlik yapma sınırları aşma ...biz yeri gelir kümede kalır yeri gelir şampiyon olur çıkarız sokaklara....halin ortada 7 resmi maç 5 mağlubiyet dahası rezil korkak bi futbol....lafını bil...
  • BERKANT  
  29 Eylül 2015 | 13:36
  31
  evet takım 5-0 da yenseydi biz aynı çirkefliği yapacaktık çünkü biz skor taraftarı değiliz,yalancı,yiyici bir başkana,futboldan anlamayan bir teknik direktöre sahip olduğumuzun farkında olan gerçek BursasporLU'larız biz
  • nedimcan  
  29 Eylül 2015 | 13:10
  şu sıralar bakıyorum istanbul medyası ve yalakları sağlamı kollayıp Bursa taraftarını vefasız göstermeye çalışmakta.unutmasınlar terim uefa kupası getirdi defalarca şampiyon yaptı eleştirinin ağa babasını almıyor mu paragöz futboldan bihaber denmiyor mu kim dönmesini ister gsye?ekşi sözlüğünden bilmem neresine kadar açın okuyun göreceksiniz iki yüzlü yorumcuları.

  biz sağlamı neden eleştirdik vefasız mıyız sabırsız mıyız gelin ele alalım hepsini.sonra sağlam sütten çıkmış ak kaşık mı kararı versin alayı:

  sağlam şampiyon olduktan sonra büyük hatalara imza attı.hem hocalık anlamında hem insanlık anlamında.şampiyonlar ligine ilk defa katılan takımların sürprizlerini bilirsiniz bizse rezil olduk onun avrupada içe kaçmış bamya hallerinden.gençleri nasıl öldürdüğünü o öldürdüğü gençlerin neler yaptığını görüyoruz.hazırlık maçında ömer ibo şamil oynatıp Bursa geleceği nasıl kurtulur?orta alandan adam çıkarıp golcü almak devşirme kanatlar türetmek hocalık mıdır?deve yükü ile para alıp çözüm üretmek yerine sürekli ağlaşmak papağan gibi aynı teraneleri savurmak nedir?bölükbaşı takımı peşkeş çekerken susmak neyin nesidir?necid varken bakambu tarzı kıvrak adam lazımken sutteri aldırmak ya da alınmasına göz yummak akıl işi midir?belu yerine bir tane adam aldırmayıp es este barınamamış jorquerayı almak ve ısrar etmek saçmalığın kaçıncı boyutudur?harun babalar gibi oynarken mert gibi batırdıkça batıran adamı birinci kaleci yapmak adalet midir?geçmişle övünürken bunları tek başına mı yaptın ey sağlam yazıcı hatalarına rağmen efsaneydi recep gibi kestane değildi acil kararlar alırdı ölüyü diriltirdi güven verirdi sevmesek de aziz yıldırım gibi antipatik gelse de bazılarına adam hasosuydu dikti bence o olmadan sen iyice güç kaybettin. trilyonlar almıştın hiç unutmam az bir paran kalınca ötüp durmuştun sanki alacğaın kalacak!bu mu vefadır sağlamım?yok haliyle yazıcı sana paraları öderken küçük bir aksaklıkta hemen şikayet etmen yakışmadı.madem duygusal bağlayacağız bunları da koyalım ortaya.çünkü teknik taktik eleştirileri hakaret algılıyorsun profesyonellikse mesele şu kıytırık sonuçlarla sen aldığın parayı haketmeyen birisin elindeki kadro ne kadar dağıldıysa da toplama da olsa çoğu takımdan kaliteli senin aldığın jorquerayı saymazsak.profesyonel dünyada hedefi ilk 5 olan hiçbir takım seni o paralara orada tutmaz.ekilen ve biçilen ortada.iyi oyuncu kötü oyuncu ayrımını yapamıyorsun.mevkiileri çorbaya çeviriyor kaos yaratıyorsun.şampiyon kadronun taşlarını bozdun yetmedi yanlış adamalra bel bağladın sonra es este düşüşe devam ettin çünkü Türkiyede tesadüfi her an her yere gelirsin sen de buna örneksin.futbolcular sevmiyor seni.ilk başlarda fazla anlamıyorlardı ama yıllar geçtikçe iyice sevimsizleştin kirli düzenin adamı oldun.belki de hep öyleydin.kimse sahip çıktıysan ozan troure bangura togue aydın şamil hep sattın.çünkü yanlışlara sahip çıkan tükürdüğünü yalar.

  seni medyada savunanlar çapsızların önde gideni.Bursaspor taraftarının derinliğinde boğulurlar.olayı bilmeden zırlamasınlar.kendi takımlarına baksınlar hoca öğütücü asıl onlar.biz kime sahip çıkacağımızı biliriz.sağlam eğer dik dursaydı peşkeş çeken yönetime kızsaydı şenol kadar olsaydı hatalarına rağmen destek olurduk.gençleri oynatsaydı sabrederdik o şamile bekire sahip çıktı gördük ne oldu.neyse hayırlı traşlar.
  • Ankaragücü  
  29 Eylül 2015 | 12:48
  12
  Bu adam dün resmen Bursaspor'u ve taraftarını yerden yere vurmuştur artık şahsen defolup gitmesini istiyorum takım galibiyetler alsa bile yönetim istifa sesleri kesilmez eğer bu adamı savunanda Bursasporlu falan değildir !
  • serkan.bursa  
  29 Eylül 2015 | 12:44
  -5
  herkes şunu iyi bilsin ki ertuğrul hoca ile gelen şampiyonluk tamamen tesadüftür.( 3 büyüklerin sıkıntılı döneminde gelen şampiyonluk ) ertuğrul hoca şampiyon olduğu seneden sonraki senelerde 3 cü 4 cü 8 ci yapıp görevinden istifa etmiştir.bu senede görüldüğü gibi kariyerinde çıkış değil iniş vardır.3.cülük ve 4 cülük başarı olarak görüyor ama lig şampiyonluğundan 20 puan geriden geldiğini söylemiyor.yani başarı trabzon geçmekse başarı bu da bir başarı ama göze batan başarı değil.tribünlere de şunu yazabilirim eğer ertuğrul hocadan daha iyi bir teknik adam gelmeyecekse bırakın kalsın adam yapacak birşey yok!!! YÖNETİM İSTİFA!!!!!!!!!!!!!
  • mususi  
  29 Eylül 2015 | 12:35
  26
  "takim kumede kalinca sehirde kornalar caliniyordu" gibi hic olmamis birsey uzerinden yalan soyleyip egosunu dizginleyemeyen bir adam bu. Ben Gulbahce'de oturuyordum o bahsettigi donemde hickimsenin kornali tur attigini gormedim.

  Sampiyonlugun kredisini 5 sezon Bursaspor'u calistirabilmek olarak aldiginin farkinda degil. Hala istiyor, verdikce istiyor. Yarin istifa etse kendisine ancak PTT ekipleri talip olur ama burun kaf daginda.

  Bir de bu modern futbol dusmanindan beklentisi olanlar var. Abicim adam kanat oyuncularini bile tanimiyor, bir hafta ilk 11 baslayan adam obur hafta ilk 18'de yok. Sistem desen hic yok.

  Onceki ayrilisi basarisiz oldugu icindi, Eskisehire gitti orada da basarisiz oldu ve ayrildi. Neticede inanilmaz dusus icindeki bir teknik adamin tripleriyle ugrasiyoruz. Yol verin gitsin, ailesine vakit harcasin artik. Futbolla isi yok belli.

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR