KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

Gaziantep maçına gelenlere ceza!

27 Ağustos 2015 | 17:56

97 yorum

31832 okunma

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun 27.08.2015 tarih ve 8 sayılı toplantısında almış olduğu kararlar aşağıda belirtilmiştir.

BURSASPOR Kulübünün, 23.08.2015 tarihinde oynanan BURSASPOR - GAZİANTEPSPOR Spor Toto Süper Lig Hasan Doğan Sezonu müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada ilk kez gerçekleştirilmesinden dolayı İHTAR CEZASI ile cezalandırılmasına, FDT'nin 53/2. Maddesi uyarınca çirkin ve kötü tezahüratta bulunan TÜM tribünlere giriş yapan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki ev sahibi müsabakaya girişleri engellenmesine, karar vermiştir.

 TFF.org

  • BS 5r  
  28 Ağustos 2015 | 09:49
  23.08.2015 tarihinde oynanan Bursaspor-Gaziantepspor maçı için verilen ceza ile ilgili bilgi almak istiyorum. Çünkü o maçta tribündeydim ve ben maçta yapılan tezahüratlarla ilgili bu cezayı haketmediğimize inanıyorum. TFF nin neye inandığını anlayamıyorum... Verilen cezaların tam olarak kim Tarafından neye göre, neyin örnek alınarak verildiğini bilmiyorum. Para cezalarının nereye gittiğini bilmiyorum. Elbette bir yazılı dayanağınız vardır ama ben verilen bu cezalarda keyfi kararların olduğuna artık eminim. Hem bu kararları kimin alacağına kim karar veriyor. Adaletin bu olduğuna kim neye göre karar veriyor. Bundan 2 hafta önce kupa finalinde yanıcı maddeler sahaya atılırken bu taraftar tekrar maça girebiliyorken, ben Antep maçından ağzımdan çıkan kelimeden dolayı mı sonraki maça giremiyorum. Maçta edilen küfür 90 dk toplasan 2 dk etmez ve o sahadaki kimse bundan rahatsızlık duymamıştır. Insanlar passoligi tepki gösterip maça gelmezken, onların HAKLI OLDUĞUNU gösterip kimsenin maça gelmemesini Sağlamak mı amacınız ? Kombine aldım daha 2. Maç ceza.
  Sayın kim olduğu bilinmeyen TFdk mensupları Türkiye'de tribün kültürünü bilmeden birşeyler yapmaya çalışıyorsunuz. Onuda elinize yüzünüze bulaştırdınız. Türkiye'de insanların maç izleme zevkinin içine ettiniz. Örnek aldığınız Ülkelere gidin bakın bir sezonda kaç maç seyircisiz oynama cezası veriliyor . Sizde zannedin ki onlar tribünde lanet olsun rakip takıma diye bağırıyorlar.
  Inadına Teksas
  • özgür  
  28 Ağustos 2015 | 09:36
  0312 596 60 00 Spor Bakanlığı numarasını aradım bu numarayla alakası yok cezanın direk tff mail atın diyorlar...
  • özgür  
  28 Ağustos 2015 | 09:30
  ya ben maçin 10. dakikasında girdim , neyin kafası bu , bu nasıl kanun saçma sapan iş yapıp durmayınn , 6222 ye hayır...
  • Kral Timsah  
  28 Ağustos 2015 | 09:25
  herkes mail atsın hakkını arasın.
  • Kral Timsah  
  28 Ağustos 2015 | 09:13

  23/08/2015 Tarihinde Bursa Atatürk Stadyumunda Bursaspor ile Gaziantepspor maçı Hk.

  Merhaba ,


  Kimin küfrettiğini nerede ve nasıl bir tespit ettiğinizi hiç bilmiyorum fakat benim etmediğim küfürden dolayı beni cezalandıramazsınız.!

  Üç beş kişi yüzünden tüm stad kapatılamaz.!

  Madem pasolige geçtik, tespit edeceksiniz küfür edenleri o kişilere ceza vereceksiniz,o zaman ne anlamı kaldı neden pasolige para ödüyoruz?

  Neden ben yapmadığım bir şey için ceza alıyorum?
  Bu nasıl bir mantık?
  Kurunun yanında yaşı da yakıyorsunuz.
  İnsanları futboldan soğutuyorsunuz, dişimizden tırnağımızdan artırdığımız paramız ile kombine alıyoruz ama maça gidemiyoruz.?


  Lütfen hatanızdan en kısa zamanda geri dönünüz LÜTFEN

  Şanlı Bursaspor Taraftarı
  • greenarmybursa  
  28 Ağustos 2015 | 08:54
  Lanet olsun boyle federasyona ve onu destekleyen başkana.Stadlarda seyirci yok ha?serefsizler.
  • ZY (tff gndrdim)  
  28 Ağustos 2015 | 08:46
  Sayın Yetkili;

  Bir Bursaspor taraftarı olarak size bu satırları yazıyorum. Gaziantepspor mücadelesinde küfür edildiği gerekçesi ile önümüzdeki maçta cezalandırıldık ve stada giremeyeceğiz. Ben ve çevremdekiler küfür etmememize ve herhangi bir taşkınlık yapmamamıza rağmen cezalandırılmış ve kombinemiz olmasına rağmen stadyumdan yasaklanmış bulunuyoruz. Bu konuda birkaç sorum olacak:
  1) Benim hakkımı işlemediğim bir suçtan dolayı gasp etmenizin nedeni nedir?
  2) Hukuk kurallarında suçların ve cezaların şahsiliği ilkesi yok mudur? Başkasının suçundan dolayı beni cezalandırmanız nedeni hangi hukuk kurallarına göredir?
  3) Passolig kartları şahsi taşkınlık ve olumsuzlukları engellemeye yönelik ortaya çıkmamış mıdır? Neden bunlar tespit edilip te asıl hata-yanlış yapanlara ceza verilmiyor?
  4) Bu tarz toplu haksızlıklar ve cezalar ile hangi toplum veya canlı eğitilmiş ki böyle bir yol izleniyor. Bu haksızlıklar sadece insanları isyana sevk eder. Amacınız bu mu?
  5) Taraftar bu maçta sadece terör örgütüne lanet okudu ve küfür etti. Tabii ki bu küfür de doğru olmayabilir. Ama bu tarz milli yas zamanlarında bazı tepkiler hoş görülemez, görmezden gelinemez mi?
  6) Bu tarz toleransssız yaptırımların insanları spordan, stadyumlardan uzaklaştıracağını hiç mi düşünmüyorsunuz-görmüyorsunuz? Yoksa amacınız bu mu?
  7) Bursaspor taraftarının ceza aldığı durumların çok daha fazlası diğer şampiyonluk yaşamış takımların maçlarında yaşanmasına rağmen çok nadiren bu denli cezalara çarptırılıyorlar. Bu çifte standart ve haksızlığın nedeni nedir?
  .
  .

  "Artık Yeter".
  Sonuçta kendi sevdiği takımının kombinesini almış, hiçbir taşkınlıkta-yanlışlıkta bulunmadan takımını destekleyen bir taraftar olarak bu haksızlıklara karşı tepkimi yine medeni olarak dile getiriyor, bu taleplerimi anlayışla karşılayacağınızı umuyor, yukarıda birkaçını belirttiğim sorulara cevaplarınızı bekliyorum.

  İyi çalışmalar...

  Z. Y.
  • bursabursa  
  28 Ağustos 2015 | 08:40
  kombineleri iade edebiliyormuyuz araştırmak lazım almıcan arkadaş enayi gibi parasını verdiğim hizmeti alamıyorum o zaman hizmet bedeli bana geri ödenmeli yalanmı? bu düzende sivas ve jimnastik maçlarının arka arkaya içerde oynuyoruz bu şerefsizler ne yapar eder bize jimnastik maçını seyircisiz oynatır aga
  • MK  
  28 Ağustos 2015 | 06:44
  G.Antep maçındaydım.Maçta Apo dışında kimseye küfür edilmedi.
  • MK  
  28 Ağustos 2015 | 06:40
  Rahmetli İbrahim Yazıcı bunlara karşı dik durdu,meydan okudu,şampiyon oldu.Bölükbaşı yan oturuyor,her taraftan maddi manevi sisteme bağlı ve muhtaç.Ne yaparlarsa yapsınlar gıkını bile çıkaramaz.
  • bursasss  
  28 Ağustos 2015 | 02:13
  Bir tane amigo çıkıpta bütün kulupler birleşip tff protesto edelim diyomuyor amigoluk mu yapıyorsunuz çorbacımısınız karar verin!
  • bursasss  
  28 Ağustos 2015 | 01:58
  2- BEŞİKTAŞ A.Ş.'nin, 23.08.2015 tarihinde oynanan BEŞİKTAŞ A.Ş. - TRABZONSPOR A.Ş. Spor Toto Süper Lig Hasan Doğan Sezonu müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 15.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

  3- Bursaspor Kulübünün, 23.08.2015 tarihinde oynanan Bursaspor - GAZİANTEPSPOR Spor Toto Süper Lig Hasan Doğan Sezonu müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada ilk kez gerçekleştirilmesinden dolayı İHTAR CEZASI ile cezalandırılmasına, FDT'nin 53/2. Maddesi uyarınca çirkin ve kötü tezahüratta bulunan TÜM tribünlere giriş yapan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki ev sahibi müsabakaya girişleri engellenmesine,

  4- FENERBAHÇE A.Ş.'nin, 23.08.2015 tarihinde oynanan ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş. - FENERBAHÇE A.Ş. Spor Toto Süper Lig Hasan Doğan Sezonu müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde misafir kulüp olduğu müsabakada ilk kez gerçekleştirilmesinden dolayı FDT'nin 53/3. maddesi uyarınca İHTAR CEZASI ile cezalandırılmasına, FDT'nin 53/2. Maddesi uyarınca çirkin ve kötü tezahüratta bulunan tribüne giriş yapan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki misafir müsabakaya girişleri engellenmesine,


  devamı:
  http://www.tff.org/default.aspx?pageID=246ftxtID=23542
  • Tropy  
  28 Ağustos 2015 | 01:48
  Bursa aşığı nickli arkadaşım kendi adıma sana teşekkür ederim.bu ortaçağ adalet anlayışı nedir? Burda avukat bir arkadaş yokmu açıklasın bize böyle bişey nasıl mümkün olur herkezi suçlu görmek
  • Taraftar  
  28 Ağustos 2015 | 00:54
  Hepimiz birlik olalım biz ogün sadece pkk ve yanlılarına küfür ettik bu cezayı kaldırtalım. Maçtan önce olan bir olay gerçekten etseydik cezaya razıydım ama futbol ile alakası olmayan bir konuda ceza olamaz.
  • wearethebest  
  28 Ağustos 2015 | 00:12
  Kufur etmis yada etmemis herkese sesleniyorum federasyon suc isliyor dava acabilirisiniz.boyle bir ceza taraftari cezalandirmakla kalmiyor 2 haftadir yenilen takimimizin evinde oynayacagi macta arkasindaki destegi yok edip kaos yaratmaya calisiyor. Asagilik tupcu istedigin oyunu yaz ulan kazanan biz olacagiz.....
  • Maraton üst  
  28 Ağustos 2015 | 00:00
  Koca kafa çoştu yine... Yeni sezon ve ilk ceza Bursa mıza Oda saha kapama nedini de PKK ya bağırıp cağırmak. Sana ne diyeyim küfürmü etsek nasıl davransak bilemiyorum tüpcü. Burada Mustafa Çağlar ın devreye girmesi gerekirdi.
  • Ergiç  
  27 Ağustos 2015 | 23:40
  Hiç kusura bakmayın ama ben küfür edenlere hem kızıyorum hak veriyorum tamam takımımıza zarar verdik küfür edenler olarak ama sorun bir neden diye. Kaç tane şehit vermişiz bir hiç uğruna ve biliyoruz daha vermeye devam edeceğiz... Stadyumdaki herkes bunun siniriyle bi grubun çıkarmış olduğu o.ç. apo tezahüratını söylemeye başladı. Açık olmak gerekirse benim aklımda küfür etmek yoktu ama içimde birikmiş olan kinle bende söylemeye başladım çünkü ülkede sesini çıkaran yoktu...Bunu fırsat bilen tff'de alışkın olduğumuz cezalardan yine yazmış oldu!
  • bursa aşığı  
  27 Ağustos 2015 | 23:40
  Arkadaşlar TFF'ye ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'na gönderdiğim e.posta örneği aşağıdadır.

  İletişim bilgileri:
  TFF: iletisim@tff.org

  Başbakan Ahmet DAVUTOĞLU
  e.POSTA: ahmet.davutoglu@tbmm.gov.tr
  • bursa aşığı  
  27 Ağustos 2015 | 23:32
  10
  Sn TFF yetkilileri,

  Bu ülkede insanlar sevdikleri için maça giderler. Gönül verdikleri takımı desteklemek için maça giderler. Bu ülkeye verdiği emek karşısında haftanın yorgunluğunu atmak için stada giderler. Bilet alırlar, kombine alırlar. Paraları çok olduğu için değil bir sevda uğruna ceplerindeki son kuruşu spor aşkına harcarlar.

  Ben de kombine sahibiyim. Ücretini de taksit taksit ödüyorum.

  Ama gel gör ki birkaç sezondur TFF yetkilileri spor severlere kan kusturmakta, spor zevklerini öldürmek uğruna ellerinden gelenin fazlasını yapmaktadırlar.

  Daha sezonun başı ilk gittiğimiz Bursaspor-Gaziantep maçında edildiği söylenen kötü tezahürat sonrası biletlerimiz bir maçlık bloke edilmiştir.

  Sn. TFF yetkilileri, ben maçta idim. Maçta “Kahrolsun PKK, şehitler ölmez, vatan bölünmez” sloganlarından başka hangi kötü tezahürat yapıldı. PKK’ya lanet okumak kötü tezahürat sayılıyor ise bu ülke evlatlarına, askerine, polisine kıyan PKK’ya bir kez daha huzurunuzda “Kahrolsun PKK” diyorum.

  Sizi anlamak mümkün değil. Ne yapmak istediğinizi anlamak mümkün değil. Ben küfretmediğim halde hangi hak, hangi vicdan ile benim bilet hakkımı gasp edersiniz. İnsanları spordan koparmak suretiyle ne yapmak derdindesiniz?

  Passolig niçin çıkarıldı?
  Niçin ek olarak harcama yaparak passolig aldık?
  Statta bin tane kamera var. Küfredeni tespit edin ve biletini bloke edin. Bunu anlarım ve desteklerim. Ama hiçbir suçu olmayan insanların biletlerini hangi hakla gasp edersiniz?
  On yaşında çocuklar da mı küfretti? Nerde kanıtınız? Çocuklara spor sevdasını böyle mi aşılayacağız?

  Ben masumum, stattaki binlerce Bursasporlu da masumdur.

  Gasp edilen bilet hakkımı geri istiyorum.

  Aksi halde beni suçlayan delilinizi görmek istiyorum.

  Sn Başbakanımızı da TFF’nin bu haddini aşan uygulamalarına müdahale etmesini talep ediyorum.

  Saygılarımla.
  • GelArtıkDeSutter  
  27 Ağustos 2015 | 23:27
  Ulan soruyorum! Almanya'da, İngiltere'de, İspanya'da ve diğer büyük liglerde hiç seyircisiz maç gördünüz mü? Küfür ile falan alakasıda yok adamlarda sistemin kralı var. Sonra Tff başkanı çıkıp der Türkiye'de insanlar futbola çok ilgisiz ulan ayı! Tabi maça gelmicekler adam paşalar gibi parasına kıyıp kombinesini alıyor ve sen 2 maçta bir ceza veriyosun adam küfür etmemiş olsa bile maça gelemiyor bu nasıl bir mantık! Tek konuda içim rahat... Hepiniz yukarıda yanacaksınız...!

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR