KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

"Transferi bugün tamamlıyoruz"

VİDEO

21 Ağustos 2015 | 12:35

101 yorum

43882 okunma

Teknik Direktörümüz Ertuğrul Sağlam, Özlüce Tesislerimizde düzenlenen basın toplantısında Gaziantepspor ve gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Miroslav Stoch'un bugün Bursa'ya gelerek takıma katılmasının beklendiğini ve orta sahaya bir oyuncunun daha transfer edileceğini belirten Sağlam, "Transferi bugün bitirmeyi planlıyoruz." dedi.

Geçtiğimiz hafta Trabzonspor karşısında hak etmedikleri bir mağlubiyet aldıklarını belirten Sağlam, "Sezona iyi bir başlangıç yapmak için geçtiğimiz hafta Trabzon deplasmanında oyuncularımız elinden gelen mücadeleyi gösterdiler. Kazanabileceğimiz, mağlubiyet hak etmediğimiz bir mücadelenin sonunda istemediğimiz bir şekilde Trabzon deplasmanından eli boş döndük. Hiçbir zaman şu oyuncumuz gitti, yeni gelenler henüz gelmedi, oynayacaklar oynamadı gibi mazeret üreten birisi olmadım. Biz o gün daha iyi şeyler yapabilirdik. Ama şunu yaptık, oyuncularımız hiçbir zaman maçtan kopmadılar. Önde eksiklerimiz olmasına rağmen net pozisyonları değerlendiremedik. Yemememiz gereken bir gol yedik ve maalesef puan alamadık" dedi.

"TRANSFERİ BUGÜN TAMAMLAMAK İSTİYORUZ"

Trabzonspor maçını bir kenara koyduklarını ve Gaziantepspor maçına konsantre olduklarını belirten Sağlam, şöyle devam etti: "Gaziantepspor ile bence kendi taraftarımızın önünde sezonun açılışını yapacağız. Yeni gelen arkadaşlarımız oldu. Kadroya sonradan katılanlar oldu. Trabzonspor maçından sonra katılanlar oldu. Bugün bir arkadaşımız daha gelecek. Çalışmalarımız devam ediyor. Orta sahaya bir arkadaşımızın daha transferinin sonuçlanmasını bekliyoruz. Bugün itibariyle transfere nokta koymayı planladık. Her şey istediğimiz gibi gelişirse bugün transferi tamamlarız. Bundan sonra bu kadronun birbiri ile uyumu, adaptasyonu sağlayacak çalışmalar yoğunluk vereceğiz.

TARAFTARLARIMIZI MAÇA BEKLİYORUZ

Gaziantepspor karşılaşmasında, taraftarla alakalı beklentimi bu sefer öne aldım, dolayısıyla Gaziantepspor karşısında yeni katılacak oyuncularımızın da oluşturacağı güzel bir takım atmosferi ile taraftarın oluşturacağı güzel atmosferde keyifli bir karşılaşma oynayarak sezonun ilk galibiyetini almak istiyoruz. Taraftarın gururla izleyeceği, takım kazanırken de kaybederken de herkes tarafından alkışlanacak, gerek saha içi gerek saha dışı prensipleri ile bu takım davranışları ve söylemleri ile de herkesin parmakla gösterdiği bir takım olacak. Bu konuda tavizimiz olmamıştır. Şuanda Türk futbolunda öne çıkarılması gereken konu da budur. Gaziantepspor maçı kolay olmayacak. Geçtiğimiz hafta uzun süre 10 kişi oynamalarına rağmen çok iyi mücadele ettiler. Şanssız bir mağlubiyet aldılar. Onlar da iyi bir başlangıç yapmak isteyecekler. Dolayısıyla bu doğrultuda kıyasıya mücadele eden bir takım olacaklar. Biz tabi ligin üst sıraları için mücadele eden, futbol kamuoyunun beklentisi olan bir takım olduğunu biliyoruz. Her hafta performansı artan ve iyi bir yere gelen takım olacağız inşallah" dedi.

NECID OYNAMAYACAK

Sakatlığı bulunan Tomas Necid dün takımla birlikte koşmaya başladığını belirten Sağlam, "Hafta sonu kendisinden faydalanamayacağız. Sutter ile ilgili şanssız bir dönem yaşıyoruz. Stoch inşallah akşam saatlerinde bize katılacak. Eksilen oyuncularımızın yerine katılanların adaptasyonu, uyumu ile alakalı çalışıyoruz. Bugün Stoch ile beraber bir başka arkadaşımızın da işinin sonlanması ile bunları da biran evvel aramıza katıp takımızı tamamlamak istiyoruz. Direk oynayan oyuncuların ayrılması ve yeni oyuncu katma kolay değil. Dünyanın her yerinde takımlar böyle durumlarda süre istiyorlar. Biz tabi biraz daha bu süreci en az zaman dilimi içinde halledip, inşallah iyi bir takım olacağız. Bursaspor'u sevenlerin, Bursaspor'a gönül verenlerin bu doğrultuda takımlarına yardımcı olması en büyük beklentimiz.

Dzsudzsak'ın oynamaması için bir olumsuzluk yok şuanda. Kendisi de hazır durumda. Allah bir kaza bela vermezse oynatmayı düşünüyoruz. Stoch'la alakalı ufak prosedürler var. Fenerbahçe dün akşam bir maç oynadı. Daha Türkiye'ye gelmediler. Öğleden sonra bu, pürüz demeyelim de imzalar var, bazı prosedürler var, onların hallolmasını bekliyoruz. İnşallah akşam aramıza katılır.

TAKIMDAN AYRILAN ARKADAŞLAR ISRARLA GİTMEK İSTEDİLER

Takımdan ayrılanlardan, Şener ve Fernandao ile alakalı onlar biz gelmeden önce anlaşma yapmışlar. Belluschi ile görüşmede ben de vardım. İkna oluyor gibi olmuştu ama sonradan gelmedi. Takımında da hala oynayamıyor, lisansı çıkmadı. Daha sonra ayrılanlarda inanın şunu yapmak istedik, bu oyuncuları takımımızda tutalım, çok fazla fire vermeyelim dedik. Şunu gördük ki bu arkadaşlarımızın yeni takımları ile imza atarken de bunu açıkça dile getirdiler, olmak istedikleri ve mutlu oldukları yerdeler diye açıklama yaptılar. Mukavelelerinizi iyileştirelim, sözleşmelerinizi yenileyelim dedik ama ısrarla Bakambu da dahil Bursaspor'da oynamak istemediklerini söylediler. Bunun birçok sebebi olabilir. Bir takımda oynamak istemeyen bir oyuncuyu zorla tutamıyorsunuz, tutmamak da lazım. Onlar gittiler. Onların yenine yeni takviyeler yapmak istedik. Sonuçta bu değişimler istemeyerek de olsa yaşandı. Sayı olarak fazla bir değişiklik oldu. Bunun sıkıntıları olacak. Ama ben yürekten inanıyorum, bu takım çok iyi bir takım olacak. Aldığımız oyuncular da çok kaliteli ve kariyerli oyuncular, karakterli oyuncular.

EN KISA SÜREDE UYUM SÜRECİ AŞACAĞIZ

Bu gün transferi tamamlamayı düşünüyoruz. Orta sahada bir oyuncu çalışmamız var. Bugün onu da bekliyoruz. Bu takım kadro kalitesi ve oyuncu kalitesi itibariyle geçen seneki takımla birbirine benzer hatta bazı noktalarda daha kaliteli bir takım haline geldik. Tabi ki bunların takım olması, uyum içinde olması, adaptasyonu zaman alacak. Ama ben 3 hafta 5 hafta demeyeceğim. Bu süreci en kısa zaman içinde tamamlayacağız.

MUTLU HOCA İLE 20 YILLIK DOSTLUĞUMUZ VAR

Mutlu Topçu ile ilk kez karşılaşacak olmaları konusunda ise "Herkes herkesi en iyi şekilde tanıyor. Geçen hafta lisansını çıkartamadığı oyuncular vardı. Bu hafta onlar da gelecek. Mutlu hoca ile yaklaşık 20 yıllık dostluğumuz var. 10 yıl da birlikte antrenör olarak çalıştık. Ona da süper lig hayatında başarılar diliyorum. O'nun başarısı bizim başarımızdır. Profesyonellikte bunlar var. Ülkeye mesaj vermek istiyorum. Geçtiğimiz sezon liglerimizin ismi Süleyman Seba, bu sezon da Hasan Doğan sezonu oldu. Türk futbolu içinde çok önemli iki isimin ismi liglerimize verildi. Onların isimlerine yakışır bir lig olmasını diliyorum.Futbolun içinde olan paydaşların birbirine saygı gösterdiği bir lig olsun istiyorum.

ŞEHİTLERİMİZE ALLAH'TAN RAHMET DİLİYORUM

Teknik Direktörümüz Ertuğrul Sağlam basın toplantısının sonunda " Basın toplantımızın başında 1.sıradaki konuyu basın mensubu arkadaşımızın bir sorusu nedeniyle atladım. Ülkemizde son dönemlerde büyük acılar yaşıyoruz. Buradan hayatlarını kaybeden tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine ve ulusumuza başsağlığı diliyorum" dedi.

 Bursaspor.org.tr

  • giray  
  21 Ağustos 2015 | 18:12
  ceza için illa küfür edilmesi gerekmiyor. futbolun katili... de ceza getiriyor, üçlüyü de küfürsüz söyleyelim. bunları yazıyorumda açıkçası ceza yemeden lig biteremeyiz, hatta timsah arenadaki ilk maça kombine alanlar giremeyebilir, bu kafaları değiştirmezsek
  • mcrsuleyman  
  21 Ağustos 2015 | 18:02
  -1
  Antep takiminin kadrosu icler acisi en degerli oyunculari bizim muhammed takimi toplasan bi balac etmiyor rahat alacaz maci anadolu takimlari bizden beraberlik alsalar sevinecek durumda
  • Emre teksas  
  21 Ağustos 2015 | 17:28
  16
  Bakın buraya yazıyorum bu Furkan soyalp ozan ve Volkan hainin baş yalamacısıdır bu Adam'ı Bursaspor'dan gönder yönetim zaten nasıl futbolcu olduysa
  • Erol  
  21 Ağustos 2015 | 17:18
  11
  Önceki sezonlarda kötü ve çirkin tezahürat olduğunda 4. İhlalden sonra saha kapatma cezaları başlıyordu, yeni sezonda ise ilk ihlalden itibaren küfür edilen tribünde bulunanlar bir sonraki iç saha maçına giremiyorlar, mesela Trabzonun 3 tribünü bizim maçtaki kötü tezahürattan dolayı bir sonraki maçta kapalı, bu uygulamadan pek çok taraftarımızın haberi yoktur, Antep maçında edilecek bir kelimelik küfür Gençlerbirliği maçını evde seyretmemize sebep olabilir.Lütfen küfür etmeyelim, ettirmeyelim.
  • ms  
  21 Ağustos 2015 | 16:36
  saabırda be kardeşim..oynanan futbol öyle sabredilecek bir futbol değil..takım ilk 5 dakika geçen yıldan kalma oyun sergiledikten sonra..ne oluyorsa oluyor..sanki biri takıma sakın hızla ileri gitme diye ayar yapmış..ondan sonra al gülüm ver gülüm...2 ileri 1 geri..bir sağa, bir sola..oyalan dur..bumu BÜYÜK Bursasporumuzun oyun şekli olcak.
  • Taraftar  
  21 Ağustos 2015 | 16:26
  28
  Siz dua edin Ertuğrul Sağlam Bursaspor'u seviyor. Allah aşkına söyleyin tam lige başlarken 5 tane as oyuncusunu satan ve kaos oluşan ortamda hangi teknik adam durur? Resmen şuan takım yeniden yapılanıyor ve resmen psikolojik olarak etkilenmiş. Şenol Güneş neden kaçtı? Lütfen biraz sabır futbolcular çok yeni.
  • balıkesirli  
  21 Ağustos 2015 | 16:23
  24
  Ertuğrul hoca gerekirse takım zarar görmesin diye takımı da bırakır merak etmeyin. O şenol güneş gibi sinsi değildir. Şenol güneşe dikkat edin ne zaman Bursasporun futbolu gündeme taşındı o zaman ağız değiştirmeye başladı. Çünkü istanbul basınında onun artık üç büyüklerden birisini çalıştırma vakti geldi haberleri servis edildi. O da fırsat bu fırsat diyerek Bursasporu da kurnazca oyalayarak sene sonuna kadar idare etti. Volkanın, ozan tufanın karakteri ne ise şenolun da odur. Adamlar da zerre Bursaspor sevgisi yok. Ama Ertuğrul hoca da var. O da bizim gibi Bursasporlu. Tıpkı batalla gibi tıpkı ivan ergiç gibi. Onlar artık bizden biri. Şimdi elalemin çocuklarını habire ısıtıp ısıtıp önümüze getirmeyin. Kendi adamlarımıza sahip çıkalım. Destek olalım.
  • ibrahim  
  21 Ağustos 2015 | 16:22
  16
  aydın ozan ipek oğuzhan aynaoğlu traore sedat berisha furkan soyalp helalleşip yolları ayırmak gerek bu isimlere şans verceğime alt yapıdan sıradan bir futbolcuya şans veririm olmazsada denedim olmadı derim bu adamların olmadığı belli.
  • balıkesirli  
  21 Ağustos 2015 | 16:22
  10
  Ertuğrul hoca gerekirse takım zarar görmesin diye takımı da bırakır merak etmeyin. O şenol güneş gibi sinsi değildir. Şenol güneşe dikkat edin ne zaman Bursasporun futbolu gündeme taşındı o zaman ağız değiştirmeye başladı. Çünkü istanbul basınında onun artık üç büyüklerden birisini çalıştırma vakti geldi haberleri servis edildi. O da fırsat bu fırsat diyerek Bursasporu da kurnazca oyalayarak sene sonuna kadar idare etti. Volkanın, ozan tufanın karakteri ne ise şenolun da odur. Adamlar da zerre Bursaspor sevgisi yok. Ama Ertuğrul hoca da var. O da bizim gibi Bursasporlu. Tıpkı batalla gibi tıpkı ivan ergiç gibi. Onlar artık bizden biri. Şimdi elalemin çocuklarını habire ısıtıp ıs
  • okanbursa  
  21 Ağustos 2015 | 16:08
  orta sahamız ve forvetımız olmadıgı ıçın G.antep macıda çok zor.umarım kazanırız.takımın oturmasını 10 hafta beklersek lıgden koparız.transferler ıyı ama zamanlama kötu..
  • Meeehmet  
  21 Ağustos 2015 | 15:55
  -15
  Hoca hem o gitti bu gitti Diye bahane uydurmadim diyorsun hemde önde oyuncu eksikligiyle net pozisyonları atamadik diyosun nasıl bi saçma konuşmadır bu yada taraftarı aptal yerine mi koyuyosun.
  • cucak  
  21 Ağustos 2015 | 15:55
  33
  hocaya laf soyleyenin agzina kurekle vuracaksin.
  • Atilla Ataseven  
  21 Ağustos 2015 | 15:51
  16
  Büyük Bursaspor geliyor
  • bız ınegolluyuz  
  21 Ağustos 2015 | 15:43
  antep macını kazanmak ıcın bu kadro yeterlı gıbı duruyo ama oynamadanda mac kazanılmıyo tabıykı gelecek futbolcularla bırlıkte takım mukemmel bır kadroya sahıp gıbı duruyo kagıt uzerınde hatta gecen senekı kadronunda cok uzerınde olduk
  • ms  
  21 Ağustos 2015 | 15:37
  Ertuğrul, hangi sistemi oynatırsa oynatsın..ORTA SAHAMIZ olmadığından ne sistem oturur..nede futbolcularda istikrar olur..iyi bir libero..birde savunma yönü iyi olan orta saha olmadıkça..her maça ayaklarımız titreyerek çıkarız...nedersiniz ERTUĞRUL savar arkadaşlar...sistemi olan bir takım omak mı...olmamakmı. bize başarı getirecektir.
  • MSTXS  
  21 Ağustos 2015 | 15:31
  15
  Hocayı eleştirenlerin tek bir şey yapması lazım Ertuğrul hoca zamanında istatistiklere bakmaları yeterli. Ertuğrul hocayı şapşalca eleştirenlere yapmayın etmeyin dedikçe yalakalık yapma diyen gerzekovlar; Şunu iyi bilin Bursasporun Hocasına sahip çıkmak yalakalık değildir. Bursaspor da olanlara sahip çıkmak yalakalık değil. Buradan gidenlerde dışkım kadar önemli değil ben Bursasporluyum gerisi hikaye. Tabii ki ben bu takıma destek olucam. Daha sezon başı şu söze de ayar oluyorum "Ertuğrul akıllanmamış...!". Yapma ya ciddi olamazsın.. Şenol iyi kadrosuna rağmen elde sıfır onu ne yapacaz? Ertuğrul hoca nunezlerle steinertlerle derecelereden daha iyisini yapıyordu. Şimdi bir kaç salak çıkacak o transferleri o yaptı diyecek. Ona da tek bir sözüm Ertuğrul Hoca nın transfer listesinde bile değildi bu oyuncular. O zaman ki yönetim kararıyla 5-6 tane alırız biri tutarsa ne ala idi. Ama tutmadı işte. Hoca "Kolo Toure" yi istedi yönetim alabildi mi? "Bony Wilfred" i istedi alabildi mi?
  • smulukovski  
  21 Ağustos 2015 | 15:24
  Faruk arkadasımız doğru demiş jorguera hızlı yürümeyi unutmuş bırak koşmayı hızlı yürümek bile istemiyor.
  • Kral Timsah  
  21 Ağustos 2015 | 15:24
  21
  DEPLASMAN TRİBÜNÜ

  Dünya’nın önemli futbol ülkelerinde deplasman tribünü sahaya en uzak yere konumlandırılır. Türkiye’de de bunu uygulayan bir çok kent varken, Timsah Arena’da deplasman tribünü adeta VIP gibi! Sahanın içinde üstelik kapasite olarak gereğinden fazla yer ayrılmış. 55 binlik Saraçoğlu ve TT Arena’da 2200 kişilik yer ayrılmışken, 45 bin kişilik Timsah Arena’da 2500 kişilik yer ayrılması kimin fikri merak ediyorum!

  Tarık Çapçı.


  Lütfen bu konuya da dikkat hocam. Bursamıza 2500 rakip taraftar fazla.
  • Elif Yavuz  
  21 Ağustos 2015 | 15:14
  11
  Ertugrul Saglam'i elestirenler futboldan anlamiyorlar ama hala buralara gelip yorum yaziyorlar.
  • faruk  
  21 Ağustos 2015 | 15:13
  11
  Jorquera 8 numara olmaz... fenalık geldi.. 2-3 maç sonra ıslıklanır bu adam, o bölgenin oyuncusu değil. iyi pas yetmez sadece. belluchi rakibi çıkartmıyordu ya pres ya da pas arası yapıp topu çalıyordu. Jorquera ya seyrediyor ya da eskortluk yapıyor rakip oyuncuya..

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR