KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

Bölükbaşı'ndan transfer açıklaması!

29 Haziran 2015 | 16:08

71 yorum

26785 okunma

Bursaspor Kulübü Başkanı Recep Bölükbaşı, "2-3 oyuncu ile görüşüyoruz. Taraftarlarımızdan önümüzdeki hafta sonuna kadar sabretmelerini istiyorum. Volkan Şen ve Ozan Tufan için de kulübe resmi bir teklif gelmedi" dedi.

"Önce hemen takımı toparladık. İyi futbol oynadık. Dördüncülüğü kaçırdık. Kupada final oynadık. Trabzonspor ile beşinci sırayı paylaştık. Sonuç olarak başarılı bir dönem geçirdik. İş başına geldiğimizde 3 maç sonra gider, dedikleri yönetim olarak olumlu işlere imza attık. Takımın değeri 15 milyon euro idi. Bugün 60-70 milyon euroya çıktı. Milli takımlarda oyuncumuz yoktu. Şimdi A milli takımın iskeletini oluşturuyoruz. Yani Bursaspor olarak oynanan iyi futbolla Türkiye'nin gündemine oturduk. Kulüpler Birliği'nde etkiliyiz. Futbol Federasyonu'nda söz sahibiyiz. Bunlar hemen olmuyor. Yani biz limana dahi yanaştırılamaz dedikleri gemiyi, dolu olarak getirdik."

VAKIFKÖY GELİŞECEK
Bursaspor olarak Vakıfköy Orhan Özselek Tesisleri'nin bulunduğu yeri 45 yıllığına kiraladıklarını hatırlatan Başkan Bölükbaşı, "Orayı genişletmek için çalışmalara baüşlayacağız. Burası Avrupa'ya futbolcu ihraç edecek düzeye gelecektir. Biz de burada değişiklikler yaptık" dedi.

TOPBAŞI 2 TEMMUZ'DA
Yeşil beyazlı takımının 2 Temmuz'da Özlüce Tesisleri'nde toplanacağını açıklayan Başkan Bölükbaşı, 20 Temmuz'da da Almanya'ya gideceklerini belirtti. Ozan Tufan ve Volkan Şen konusune değinen Başkan Bölükbaşı, açıklamalarını şöyle sürdürdü:

VOLKAN'LA OZAN TUFAN'A TEKLİF YOK"
"Volkan Şen ile Ozan Tufan, bizim milli futbolcularımız. Ben hiçbir zaman satacağım demedim. Kadroyu bozmayacağım, dedim. Bunun haricinde kimse benden açıklama duymadı. İnanın Ozan ve Volkan için resmi teklif gelmedi. Enes'e resmi teklif geldi görüştük ve gönderdik. Satılmayacak oyuncu yok. Elbette verilecek para teklifi gelirse. İstanbul takımları yüksek ücretler veriyorlar. Bu nedenle futbolcuların kafaları karışıyor. Bizim borçlarımız var. Bügün futbolcuları satsam borcumuz kalmaz. Ancak kulüplerin döndürülebilecek borcu olmalıdır."

FERNANDAO VE ŞENER ANLAŞMIŞ
Bir soru üzerine Fenerbahçe'yle sözleşme imzalayan Breilyalı Fernandao ve Şeer konusuna da değinen Başkan Recep Bölükbaşı, bu konuda şunları söyledi:
"Şener'le görüştüm, söz verdi, gitmeyeceğim dedi. Sözleşmesinde iyileştirme yaptım. Ancak üzüldüğüm dördüncülük mücadele verirken, kulüplerin bu futbolcularla konuşmaları etik değildi. Mesala Fernandao'nun menajri Bursa'ya geliyor. Bizimle görüşmüyor. İstanbul'da başka takımla görüşüyorlar. Maalesef Bursaspor'u kullandılar. Bunlar daha önceden konuşup anlaşmışlar. Teklif kafamı karıştırdı, dediler. İnanın yapacak bir şeyimiz yoktu."

ENES MESELESİ
Başkan Bölükbaşı, bu arada Enes Ünal konusuna da açıklık getirirken şöyle konuştüu:
"Enes Ünal'a 16 yaşından bu yana Avrupa'dan talipleri var. Her tekliften, hem menajerinin ve ailesinin haberleri var. Kafası karışıyor. Enes geçen yıl oynamalıydı. Son 5 dakika, 30 dakikada girdi. Teklifler olduğu sürece, aklını Bursaspor'a verip faydalı olmayacağını düşündük. Manchester City dünya devi. Verdiğimizde dünya duyar. Bizim için gurur. Türkiye'ye döndüğünde ilk tercihi Bursaspor'dur, diye madde koyduk. Yüzde 10 satıştan pay, yetiştirme olarak yüzde 5 alacağız. Batuhan'a iyi teklifler yaptık. Ama kalmak istemediler. Oradan da kulübümüze 400 bin euro gelecek."

"SABIRLI OLMALIYIZ"
Josue, Bakambu ve Emre Taşdemir'in transferlerini kendisinin gerçekleştirdiğini vurgulayan Başkan Bölükbaşı, açıklamasını şöyle sürdürdü:
"Emre Taşdemir, şimdi A milli takımda. Bakambu'yu 1.8 milyon euroya aldım. Verilir mi, çok para dendi. Eleştirdiler. Şimdi 7 milyon euro veriyorlar. Erdem için burun kıvrılıyor. Sedat diye oyuncu aldık. Yetenekli oyuncu. Ben Arnavut'um. Arnavut diye futbolcu almayacak mıyım. Bu çocuğa 60 bin euro, kulübüne 100 bin Euro kendisine vereceğiz."

"SAĞLAM VOLKAN'I İSTİYOR"
Teknik direktörleri Ertuğrul Sağlam'la Volkan Şens konusunu görüştüğünü belirten Başkan Bölükbaşı, şöyle devam etti:
"Ertuğrul Sağlam bana aralarında sorun olmadığını ve kalmasını söyledi. Aydın Karabulut ile ilgili olarak da olumlu düşünüyor. Ozan İpek ile ilgili hocamızın olumlu düşünceleri var. Kazanılmasını istiyor. 2 Temmuz'da alt yapıdan ve kiralık verilen oyuncular olacak. 15 günlük kamp sonrası Almanya'ya asıl kadro gidecek."

"PORTO'YA GİDECEĞİZ"
Bursaspor olarak Portekiz'e giderek Port kulübüyle Josue için görüşeceklerini açıklayan Başkan Bölükbaşı, "Josue'de Bursaspor'da kalmak istiyor. Sanıyorum bu sorun orada çözülecek. Bursaspor'un taş gibi takım olacağımızı düşünüyorum. Sivok geçen sezon beğendiğim oyunculardan biriydi. Ertuğrul hocanın onayı ile Sivok'u aldık. Erdem de çok iyi. Bu çocuklara destek vermek lazım" dedi.

"TRANSFERLERİMİZ OLACAK"
Transfer çalışmalarını sürdürdüklerini, 2-3 oyuncu ile görüşmeleri olduğunu dile getiren Bölükbaşı, "İsim vermek istemiyorum. Verdiğim an rakamlar yükseliyor. Bu nedenle taraftarlarımızdan önümüzdeki hafta sonuna kadar sabretmelerini istiyorum" diye konuştu.

EMRE MESELESİ
Sponsor konusuna değinen Bölükbaşı, Lacost adını açıkladıktan sonra bir çok kulübün kendilerine sponsor olması yönünde baskılar geldiğine dikkat çekti. Emre Belözoğlu konusuna da değinen Başkan Bölükbaşı, bu konuda şöyle dedi:

"Emre, hırçın, kazanmak için afresifleşen bir isim. Galatasaray ve Fenerbahçe'ye çok şey verdi. Sempatisini yitirmiş, dik başlı görüntüsü var. Bana göre gittiği takıma katkı sağlar. Ama biz görüşmedik. İstanbul'da oynamayan oyuncuların ilk tercihi Bursaspor oluyor. Ama bizim böyle bir düşüncemiz olmadı."

Başkan Bölükbaşı, Kendir Yaylası'na yapılacak kamp merkezi için itirazlar olduğunu, itiraz süresinin bitmesini beklediklerine söyledi. Timsah Arena ile ilgili kombineler için çalışmalar yapıldığını belirten Recep Bölükbaşı, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Burada 60 loca var, 3 yıllık satış yapmayı düşünüyoruz. Kale arkaları 200 bin, maratonlar ise 300 bin dolar olacak. Açıklanan kombine ücretlerinde ise indirim yapıyoruz. Stadın yetişmemesi halinde alternatif olarak Atatürk Stadı'nın bakımı ve çalışmalarını yapıyoruz. Orada da bilet vermeyi hedefliyoruz. Geçen sezon 2800 kombine sattık. 45 binlik statta 30 kombine bilet satmak istiyoruz."

Başkan Recep Bölükbaşı, son ylornak eski kaptanlarından Adnan Örnek'i Altyapı Koordinatörlüğüne getirdiklerini sözlerine ekledi.

 Bursaspor TV

  • Yediyol  
  29 Haziran 2015 | 16:41
  10
  Başgana bi sorum var!!!!

  Bir müşteri bakkala gider ve bi paket 5 liralık bi sigara ister bakkala 100 lira verir
  bak kasaya bakar 100 lirayı bozacak para yok
  çırağa der ki oğlum al şu 100 lirayı pastaneciye git bozsun getir geri
  çırak gider bozdurur gelir
  ve bakkala parayı verir!
  Bakkalda bozuk 100 liranın içinden 5 lirasını alır sigarayı verir ve 95 lira para üstünü verir...
  müşteri gider... yaklaşık 10 dakika sonra pastaneci gelir der ki;

  -ya gardaş bozduk 100 liranızı ama 100 lira sahte para bunu al bana gerçeğini ver

  bakkalda '' gardaş gusura galma yanlışlık olmustur dur vereyim'' der ve kasadan 100 lira geri verir!!!

  Şimdi başganım sorum şu Bu olayda Bakkala ne kadar girdi?
  • merdo16  
  29 Haziran 2015 | 16:37
  10
  Baskan taraftara basin mensuplarina gelince bagirip cagiriyo peki ya demirorene gelince noluyo baskan?
  • Mustafa  
  29 Haziran 2015 | 16:36
  14
  Bir insan bu kadar kendiyle çelişebilirmi yahu!!
  • KFC  
  29 Haziran 2015 | 16:35
  11
  Ulan nedemek bu sene yıldız alamıycaz ? Volkanın menejeri fenerle anlaştık gibi açıklama yapıyor.Nediyonuz siz ya en önemli oyuncuları git gönder üstelik 2.liglerden hakan diye bir çocuğu getirmeye çalış yazıklar olsun
  • alidor  
  29 Haziran 2015 | 16:30
  sayın başkan..önemli olan alınacak oyuncularmı?. yoksa bu yıl, geçen seneki kadar iyi top oynaya bilmekmi.Türkiyenin en iyi futbolunu oynuyoruz derken..şenol hoca gelmeden..DAUM zamanındada ne oynuyorduk hatırlıyorsun her halde..yani ERTUĞRULUN ne oynatacağı belli değil..dilerim takımın oyun sistemini bozmaz..yani çok söze gerek yok..başarılıyız derken..kaybetiklerimizide neden kaybettik diye sana soran olmadımı..iyi bir kaleci, bir stoper EDU ayarında OLMUŞ,OLSA İDİ KUPADA VE LİGTE DAHA ÜST SEVİYEDE OLMAMIZ KAÇINILMAZDI..NEDEN BUNLARI ZAMANINDA ALMADIN ADAMA DEMEZLERMİ?.
  • ŞAMPİYONBURSA  
  29 Haziran 2015 | 16:29
  kardeşim 17 yaşındaki gelecek vaadeden oyuncuyu 3 milyona satıp sonrada seviniyorsanız siz futboldan zerre kadar anlamıyorsunuz demektir.
  bu çocuk ilede 10 15 milyon ettiği zaman siz zanlediyormusunuzki Bursaspora geri dönecek. kuşun kafesini açarsan o kuş kaçtımı geri dönmez aga .
  • merdo16  
  29 Haziran 2015 | 16:28
  12
  Baskan eger josue alinmazsa girtlagim patlayana kadar bagiricam yonetim istifa diye o kadar.
  • Yediyol  
  29 Haziran 2015 | 16:28
  10
  ''Yıldırım Demirören desteğimiz ile ilgili olarak bize tepkiler oldu. Bursaspor menfaati için kişiler karşısında önümü de iliklerim. Demirören'in kazanacağı bu kadar netken bizim karşı olmamız anlamsız''

  ''Batalla söylemlerinin yeri yanlış. Ertuğrul Sağlam'ın imza töreninde olmaması geregirdi. Batalla ile görüştük kendisi orada mutlu değil gelmek istiyor ama maliyeti oldukça yüksek. Batalla'nın giderken Körüstan için söylediği sözler benim için hoş değil. Batalla'yı almam alamam.''

  ''Josue'yi ve Bakambu'yu biz aldık.''
  ''Hedefimiz Josue'' Bu iki açıklama nedir? aldık mı_? Hedefte mi daha?

  Yahu başkan bak altın sıçan bi insan olsan altın yumurta dahi yumurtlasan o kdr altının içinde kanlı çıkardığın yumurta pis görünür.

  Ben konusmayı dinleyemedim ama eminim yine ukala ukala açıklama yapmıssındır...

  Aq kafam allak bullak oldu orucu zedeliyoz her seferinde sen sus yerine konusabilen taraftarı sinirlendirmicek biri konussun !!!
  • der  
  29 Haziran 2015 | 16:25
  19
  ne dediğini bilmeden konuşabilen biri Bursaspor'a 2 kez başkan olmuş. Ölmüşüz gömen yok. Çürüyoruz.
  • matizkafalar  
  29 Haziran 2015 | 16:25
  10
  Volkan'ı satmak için yol yapma kendine. Şu takımda Belluschi ve Volkan oldukça bu takım ofansif oynar gol de atar. Bizim ayarımızı kaçırma artık.
  • cihandmrcn89  
  29 Haziran 2015 | 16:17
  19
  Ben bu kadar tutarsız bir başkan görmedin. Bir iki oyuncu almak istiyoruz diyor sonra 2 santrafor kanat oyuncuları artı josue hedefimiz diyor. Valla ben başkan her açıklama yaptıktan sonra kendimi bir süre toparlayamıyorum anlamıyorum ki dediğinden.

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR