KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

Bölükbaşı'ndan transfer açıklaması!

29 Haziran 2015 | 16:08

71 yorum

26783 okunma

Bursaspor Kulübü Başkanı Recep Bölükbaşı, "2-3 oyuncu ile görüşüyoruz. Taraftarlarımızdan önümüzdeki hafta sonuna kadar sabretmelerini istiyorum. Volkan Şen ve Ozan Tufan için de kulübe resmi bir teklif gelmedi" dedi.

"Önce hemen takımı toparladık. İyi futbol oynadık. Dördüncülüğü kaçırdık. Kupada final oynadık. Trabzonspor ile beşinci sırayı paylaştık. Sonuç olarak başarılı bir dönem geçirdik. İş başına geldiğimizde 3 maç sonra gider, dedikleri yönetim olarak olumlu işlere imza attık. Takımın değeri 15 milyon euro idi. Bugün 60-70 milyon euroya çıktı. Milli takımlarda oyuncumuz yoktu. Şimdi A milli takımın iskeletini oluşturuyoruz. Yani Bursaspor olarak oynanan iyi futbolla Türkiye'nin gündemine oturduk. Kulüpler Birliği'nde etkiliyiz. Futbol Federasyonu'nda söz sahibiyiz. Bunlar hemen olmuyor. Yani biz limana dahi yanaştırılamaz dedikleri gemiyi, dolu olarak getirdik."

VAKIFKÖY GELİŞECEK
Bursaspor olarak Vakıfköy Orhan Özselek Tesisleri'nin bulunduğu yeri 45 yıllığına kiraladıklarını hatırlatan Başkan Bölükbaşı, "Orayı genişletmek için çalışmalara baüşlayacağız. Burası Avrupa'ya futbolcu ihraç edecek düzeye gelecektir. Biz de burada değişiklikler yaptık" dedi.

TOPBAŞI 2 TEMMUZ'DA
Yeşil beyazlı takımının 2 Temmuz'da Özlüce Tesisleri'nde toplanacağını açıklayan Başkan Bölükbaşı, 20 Temmuz'da da Almanya'ya gideceklerini belirtti. Ozan Tufan ve Volkan Şen konusune değinen Başkan Bölükbaşı, açıklamalarını şöyle sürdürdü:

VOLKAN'LA OZAN TUFAN'A TEKLİF YOK"
"Volkan Şen ile Ozan Tufan, bizim milli futbolcularımız. Ben hiçbir zaman satacağım demedim. Kadroyu bozmayacağım, dedim. Bunun haricinde kimse benden açıklama duymadı. İnanın Ozan ve Volkan için resmi teklif gelmedi. Enes'e resmi teklif geldi görüştük ve gönderdik. Satılmayacak oyuncu yok. Elbette verilecek para teklifi gelirse. İstanbul takımları yüksek ücretler veriyorlar. Bu nedenle futbolcuların kafaları karışıyor. Bizim borçlarımız var. Bügün futbolcuları satsam borcumuz kalmaz. Ancak kulüplerin döndürülebilecek borcu olmalıdır."

FERNANDAO VE ŞENER ANLAŞMIŞ
Bir soru üzerine Fenerbahçe'yle sözleşme imzalayan Breilyalı Fernandao ve Şeer konusuna da değinen Başkan Recep Bölükbaşı, bu konuda şunları söyledi:
"Şener'le görüştüm, söz verdi, gitmeyeceğim dedi. Sözleşmesinde iyileştirme yaptım. Ancak üzüldüğüm dördüncülük mücadele verirken, kulüplerin bu futbolcularla konuşmaları etik değildi. Mesala Fernandao'nun menajri Bursa'ya geliyor. Bizimle görüşmüyor. İstanbul'da başka takımla görüşüyorlar. Maalesef Bursaspor'u kullandılar. Bunlar daha önceden konuşup anlaşmışlar. Teklif kafamı karıştırdı, dediler. İnanın yapacak bir şeyimiz yoktu."

ENES MESELESİ
Başkan Bölükbaşı, bu arada Enes Ünal konusuna da açıklık getirirken şöyle konuştüu:
"Enes Ünal'a 16 yaşından bu yana Avrupa'dan talipleri var. Her tekliften, hem menajerinin ve ailesinin haberleri var. Kafası karışıyor. Enes geçen yıl oynamalıydı. Son 5 dakika, 30 dakikada girdi. Teklifler olduğu sürece, aklını Bursaspor'a verip faydalı olmayacağını düşündük. Manchester City dünya devi. Verdiğimizde dünya duyar. Bizim için gurur. Türkiye'ye döndüğünde ilk tercihi Bursaspor'dur, diye madde koyduk. Yüzde 10 satıştan pay, yetiştirme olarak yüzde 5 alacağız. Batuhan'a iyi teklifler yaptık. Ama kalmak istemediler. Oradan da kulübümüze 400 bin euro gelecek."

"SABIRLI OLMALIYIZ"
Josue, Bakambu ve Emre Taşdemir'in transferlerini kendisinin gerçekleştirdiğini vurgulayan Başkan Bölükbaşı, açıklamasını şöyle sürdürdü:
"Emre Taşdemir, şimdi A milli takımda. Bakambu'yu 1.8 milyon euroya aldım. Verilir mi, çok para dendi. Eleştirdiler. Şimdi 7 milyon euro veriyorlar. Erdem için burun kıvrılıyor. Sedat diye oyuncu aldık. Yetenekli oyuncu. Ben Arnavut'um. Arnavut diye futbolcu almayacak mıyım. Bu çocuğa 60 bin euro, kulübüne 100 bin Euro kendisine vereceğiz."

"SAĞLAM VOLKAN'I İSTİYOR"
Teknik direktörleri Ertuğrul Sağlam'la Volkan Şens konusunu görüştüğünü belirten Başkan Bölükbaşı, şöyle devam etti:
"Ertuğrul Sağlam bana aralarında sorun olmadığını ve kalmasını söyledi. Aydın Karabulut ile ilgili olarak da olumlu düşünüyor. Ozan İpek ile ilgili hocamızın olumlu düşünceleri var. Kazanılmasını istiyor. 2 Temmuz'da alt yapıdan ve kiralık verilen oyuncular olacak. 15 günlük kamp sonrası Almanya'ya asıl kadro gidecek."

"PORTO'YA GİDECEĞİZ"
Bursaspor olarak Portekiz'e giderek Port kulübüyle Josue için görüşeceklerini açıklayan Başkan Bölükbaşı, "Josue'de Bursaspor'da kalmak istiyor. Sanıyorum bu sorun orada çözülecek. Bursaspor'un taş gibi takım olacağımızı düşünüyorum. Sivok geçen sezon beğendiğim oyunculardan biriydi. Ertuğrul hocanın onayı ile Sivok'u aldık. Erdem de çok iyi. Bu çocuklara destek vermek lazım" dedi.

"TRANSFERLERİMİZ OLACAK"
Transfer çalışmalarını sürdürdüklerini, 2-3 oyuncu ile görüşmeleri olduğunu dile getiren Bölükbaşı, "İsim vermek istemiyorum. Verdiğim an rakamlar yükseliyor. Bu nedenle taraftarlarımızdan önümüzdeki hafta sonuna kadar sabretmelerini istiyorum" diye konuştu.

EMRE MESELESİ
Sponsor konusuna değinen Bölükbaşı, Lacost adını açıkladıktan sonra bir çok kulübün kendilerine sponsor olması yönünde baskılar geldiğine dikkat çekti. Emre Belözoğlu konusuna da değinen Başkan Bölükbaşı, bu konuda şöyle dedi:

"Emre, hırçın, kazanmak için afresifleşen bir isim. Galatasaray ve Fenerbahçe'ye çok şey verdi. Sempatisini yitirmiş, dik başlı görüntüsü var. Bana göre gittiği takıma katkı sağlar. Ama biz görüşmedik. İstanbul'da oynamayan oyuncuların ilk tercihi Bursaspor oluyor. Ama bizim böyle bir düşüncemiz olmadı."

Başkan Bölükbaşı, Kendir Yaylası'na yapılacak kamp merkezi için itirazlar olduğunu, itiraz süresinin bitmesini beklediklerine söyledi. Timsah Arena ile ilgili kombineler için çalışmalar yapıldığını belirten Recep Bölükbaşı, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Burada 60 loca var, 3 yıllık satış yapmayı düşünüyoruz. Kale arkaları 200 bin, maratonlar ise 300 bin dolar olacak. Açıklanan kombine ücretlerinde ise indirim yapıyoruz. Stadın yetişmemesi halinde alternatif olarak Atatürk Stadı'nın bakımı ve çalışmalarını yapıyoruz. Orada da bilet vermeyi hedefliyoruz. Geçen sezon 2800 kombine sattık. 45 binlik statta 30 kombine bilet satmak istiyoruz."

Başkan Recep Bölükbaşı, son ylornak eski kaptanlarından Adnan Örnek'i Altyapı Koordinatörlüğüne getirdiklerini sözlerine ekledi.

 Bursaspor TV

  • NYCBURSA  
  29 Haziran 2015 | 21:00
  Başkan sürekli konuşuyor 2 santrafor demiş bekliyoruz bakalım sabırrr.
  • Ata  
  29 Haziran 2015 | 20:21
  Ya ağlasak mı gülsek mi sayın recep altepe sizşn gerçek bir Bursasporlu olduğunuza inanıyorum lütfen göstermelik başkana fazla demeç verme dermisiniz
  • Ata  
  29 Haziran 2015 | 20:17
  18
  Adam şaka gibi
  • dikkaldırımlı  
  29 Haziran 2015 | 20:13
  -15
  Geçmişe bakın bakalım neler yaşanmış neler yapılmıs. Kulübe hacizlermi gelmedi parasını alamayan topcular idmanlaramı cıkmadı başkanlar işleri olduğundan iç ve dış saha maçlarına gelmediler... eeee recep bölükbaşıne napsın herşey tıkırında siz ve sizin gibiler ilk takımı istabul takımı tutan ikicin takımı Bursaspor olan başkan adaylarına destek veren mahluklar arpanın biletin otobüsün kesildigi bir dönemde ne yazacagınızı ne söyledigini bilmeyen dengesizler yeterin artık kapatın cenenizi insanları kötülemeden önce bi kendinize bakın ondan sonra insanlar icin yorumda bulununama gercekleri bilipte konuşun.... en büyük taraftar takımına laf söyletmeyen söylemeyendir..
  • mursel66  
  29 Haziran 2015 | 19:36
  15
  Ne işimiz var yalanların içinde.bence istifa diye bağırmaya bile değmez.vizyonsuz yalancılar.sponsordan ondan bundan konuşuluyo.sanki stad biticek yeni sezona.bitceğne inanan saflar varmı çok merak ediyorum.
  Başkan aynıyken kimse Bursaspor büyük camia diye övünmesin.akhisar dan , samsundan farkımız yok.
  Ne diye okuyoruz ki haberleri.ne olcağnı bildiğimiz halde!
  Olacaklar :
  1-büyükşehir çıkar derki real madrid gelicek o gelicek..dünya standartlarında bir stad yapıyoruz.inş 2017 ye yetişir
  2-başkan çıkar iki hafta sonra kimseyi satmayı düşünmüyoruz.şener kendi gitti,şenol hoca bizi bıraktı
  3-fenere vs laf gönderir.adam değildir diye.sonrada adamların 2.başkanının laflarının altında eZilir

  Kimse cevapta yazmasın bana.ilgilenmiyorum Bursasporla başka sporla.vaktimi daha anlamlı şeylere harcarım daha iyi.

  Hepinize iyi kandırılmalar...
  • inegöllü  
  29 Haziran 2015 | 19:34
  40
  ulan yazıklar olsun be... o canlı formayı gördünüz,o forma da yazılı OPEL yazısını,o forma da yazılı 10 BATALLA yazısını gördünüz.o formanın sırtında uludağ gazoz reklamını gördünüz.ve bunlara rağmen siz hala bu adama oy verdiniz.yazıklar olsun.
  • kun aguero  
  29 Haziran 2015 | 19:27
  niye napıcan kanat oyuncuLARını aydın var volkan var hadi bi tane al ikiyi üçü napıcan 2 forvet diyorsun bakambuyu napıcan kanata mı alıcan ama orayada kanat alıyodun nabıyon sen 5e satıp 2ye alıp aradaki 3ü
  • matizkafalar  
  29 Haziran 2015 | 19:18
  14
  Senin yüzünden haber okuyamıyorum Bölükbaşı. Bizi bütün yıldız oyuncularını istanbula satan bir sıradan anadolu takımı haline getirdin. Oyuncu satılır satılmaz değil ama sen bütün takımı peşkeş çektin, yazıklar olsun. O koltukta uzun süre oturamazsın İNŞALLAH!
  • cinaralti16  
  29 Haziran 2015 | 19:10
  -28
  Bursaspor BASKANINA ulan diye hitap eden serefsizdir hatdinizi bilin
  hic yakisiyormu dunki yetmeler bi Baskanada bok atmasaniz catlarsiniz
  demi ayip ayip ben olsam sizi dava ederim yenilir yutulur degil bunlar yaziklar olsun sapkadan tavsanmi cikaracak Baskan
  • unitimsahKırklar  
  29 Haziran 2015 | 18:11
  28
  ÜSENMEDEN OKUYALIM...
  Açıklama 1-Bursaspor’u yönetecek Bursaspor’u temsil edecek ilk önce Bursasporlu olmalı. İkinci takımları olmaması gerekiyor.

  Sonuç 1: Bursaspor yönetimi tarafından belirlenen TFF delegelerimiz tescilli Fenerbahçeliler Mustafa Çağlar ve Hayri Yazıcı.

  Açıklama 2-Ben İbrahim Yazıcı’nın talebesiyim, yanında 7 yıl staj yaptım. Dik durduysak beraber durduk.

  Sonuç 2: Bursaspor TFF seçimlerinde Yazıcı’nın şike dosyalarında ismi geçen tartışmalı bir isim, Türk futbolunu kaosa sürekler dediği Yıldırım Demirören’i destekledi. "Geçmişte banane ya şike yapılmış etmiş bitmiş." dedi. (06.04.2015)

  Açıklama 3-Şeffaf olacağız.

  Sonuç 3: Resmi yayın organlarından hiç bir sözleşme detayı açıklanmazken Bursasporlular bu bilgileri medya organlarından öğreniyor.

  Açıklama 4-Bursaspor’un parasını yemeyeceğiz, yedirtmeyeceğiz.

  Sonuç 4: Kongrede dağıtılan bilanço kitapçığında ’’Kanunen uygun olmayan’’ başlığı altında 240 bin lira gider gösterildi.

  Açıklama 5 - Divan Kurulu’nda: Borcumuz artmadı, azaldı. Bugün borcumuz toplam 90 milyon lira. Marka değeri yüksek bir Bursaspor var. Ben bazı adaylar gibi onla reklam anlaşması yaptım, burdan bu kadar para gelecek gibi söylemlerde bulunmam. Kongrede seçildikten sonra ne gelen var ne giden. Bursasporlu bu filmi yıllarca çok izledi. Biz de anlaştık arkadaşlar, bütün sponsorluklarımız hazır.

  -Kongre salonunda: Lacoste ile anlaştık. Stadımıza isim sponsoru olacaklar. 29 Mayıs’ta özel uçakla gelip stadı gezecekler ve sözleşmeyi imzalayacağız.

  Sonuç 5: Bilanço kitapçığına göre Bursaspor’un 2014-2015 sezonundaki zararı tam 40 milyon lira. Bursaspor’un borcu 170 milyon lira. ( Bu 170 milyon liranın haricinde kulübün tahakkuk edilmemiş 100 milyon lirayı aşan vergi borcu olduğu biliniyor).

  Lacoste, yazılanlara göre "Timsah kafası" ortaya çıkmadan protokol imzalamayı reddetti.

  Açıklama 6 - Ben Bursaspor başkanıyım. O Mercedes, makam arabası dediğinizin sözleşmesini ben yapmadım, iptal etmek istedim. Edemedim aynı parayı alacaklarını söylediler, o zaman onun kmsi bitene kadar kullanacağım. Neymiş harcırah varmış.

  Sonuç 6: Yerel medyada yazılanlara göre forma sırt reklamı için 800 bin değerinde yeni araç filosu anlaşması yapıldı.

  Açıklama 7 - Divan Kurulu: Yıldızlarımızı elimizde tutacağız, Fernandao’yu da alacağız, Josue’yi de. Şener’in de sözleşmesini uzatacağız. Bir çok takım yıldızlarını İstanbul kulüplerine sattı. Onların hali ortadayken İstanbul kulüpleri şampiyonluğa oynuyor. Biz de yıldızlarımızı rakiplerimize vermeyeceğiz.

  -Kongre: Ben futbolcu satmayacağım dedim ve satmadım. Şampiyon olmayı, Avrupa Kupaları’nda başarılı olmayı düşünüyorsanız ki olacağız yıldızları, yıldız adaylarınızı veremezsiniz. Biz bunu yapmayacağız. Bütün futbolcularımızla anlaşacak, sizlere layık olacak arkadaşları kazandıracağız.

  Sonuç 7: Gol kralı Fernandao ve milli oyuncu Şener Özbayraklı Fenerbahçe formasını sırtlarına geçirdiler, Ozan Tufan ve Volkan Şen ile ilgili iddialar gittikçe artıyor.

  Ayrıca kongrede dağıtılan 2015 bilançolarında kürsüde yapılan "Oyuncu satmayacağız" açıklamalarına rağmen 36 Milyon TL oyuncu bonservis geliri gösterildi, kongrede bu nokta dikkat çekmedi.

  Açıklama 8 - Bursaspor’un kimsenin parasına ihtiyacı yok.

  Sonuç 8: Aktif Bank’tan yeni krediler çekildi.

  Açıklama 9 - Batalla 32 yaşında, ölmüş bitmiş.

  Sonuç 9: Bursaspor’un transferlerinden Erdem Özgenç, Batalla gibi 84 doğumlu. Çek stoper Tomas Sivok ise 83’lü, yani ölmüş bitmiş Batalla’dan 1 yıl daha yaşlı.

  Açıklama 10 - Volkan’ı Serdar’ı hiç bir şekilde satmayacağız degerini bulursa satilmiyacak oyuncu yok BÖLENBASI burada aynı cümle içinde kendisiyle çelişiyor, doyurucu bir açıklama bir türlü yapılmıyor. Su mubarek ramazanda dua edıyorum yuce allah senı Bursasporumuzun basından def etsın ınsallah
  • Özgür A.  
  29 Haziran 2015 | 17:49
  30
  başkan kongrede aldığı desteği bence sıfırladı bugün seçim olsa aldığı oyun yarısını alamaz
  • saban aydın  
  29 Haziran 2015 | 17:49
  22
  sen benim başkanım degilsin o buyuk Bursaspor camiasının başkanı olmayı haketmiyosun cunkü
  • Omega  
  29 Haziran 2015 | 17:31
  18
  Seni görmeye tahammulum yok ya ne dersen de hayatın kolpa
  • mususi  
  29 Haziran 2015 | 17:26
  24
  hayati yalan dolan palavra. Altindaki arabayi bile kulube fatura eden bir adam baskanlik yapiyor, forma reklami karsiliginda arac filosu. Saka mi bu?

  Bir futbol kulubunde kac kisinin ozel araca ihtiyaci olur? Bunlarin arabasi yok mu? Koca universitede bile sadece rektorun makam araci olur, bizimkiler sadrazam billuru anasini satayim.

  Is adami degil alayi ac bunlarin.
  • radıkal  
  29 Haziran 2015 | 17:00
  Bu hafta ici Josue yi al. Forvet al sonra konuşalım başkan. Sabrımız tükenmek üzere. Sessızlıgımızı kuruyoruz! Ama bi yeri kadar..
  • alidor  
  29 Haziran 2015 | 16:58
  13
  başkanın konuşmasını sonuna kadar dinledim..en çok kullandığı kelime..biz BursasporLUYUZ..yani neden bu kelime bu kadar sık kullanılır..rahmetlinin ağzından bu kelime saysanız 10u, geçmez ama yaptıkları icraat ortada..biz Bursasporluyuz demekle Bursasporlu olunmuyor..birde bu yılkı oynanan güzel futboldan sürekli dem vuruyor..EEEEE bize şimdi ne faydası var bu çıkışın..kar,damıyız zarardamı ? SORAN YOK..neymiş güzel futbol..evet oynarsın ve kazandıklarında ortada olur..şimdi kim var ...şenol hoca kullandı..fernandao kullandı..şener kullandı ve kaçtı..şimdi ismi geçenlerede, geçen yılki güzel futbolu kullanıp kaçmaya bakıyor..Bursaspor ne kazandi..önümüzdeki yıl göreceğiz ne kazandığımızı..bu takımı basamak olarak gelenlerin anlaşmalarını ona göre yapın..kim olursa olsun parayı gördümü BursasporU bile takmıyorlar..ona göre adamları bağlayın öyle arkalarında baka kalmayalım..kazanacaksa Bursaspor kazansın..fernadaoyu bize niye vermediler..çünki adam bizde,, menejerler nerden avantalarını alacak..bizi sazan gibi kullandılar..bizde sanki kral bizden çıktı sazanlığına dalmışık...2 forvet değil 1 tane al ama PODOLSKİ kadar iyi olsun..ne yani biz podolskiyi alamyan ezik bir takımmıyız.
  • escobar  
  29 Haziran 2015 | 16:50
  15
  Sponsorlar ile ilgili olarak isim verdiğimizde sıkıntı yaşadık. O firmanın futbol ile ilgisi yok. Aleni olarak görüşmüyoruz.

  -Bu taraftar seni alenii bir biçimde o koltuktan yollayacak!Utanmaz heriff!! oy devşirmek için lacoste derken iyidi, şimdi ''bu firmanın futbolla alakası yok'' diyorsun!!!!

  Batalla'nın giderken Körüstan için söylediği sözler benim için hoş değil. Batalla'yı almam alamam.

  -Körüstan için söylediği sözler mi? Ulan sen kafamı buluyorsun bizle. bu kulübe zarar vermiş birini ne diye savunuyorsun?

  Mecburen yıldırım demirörene destek verdik, çünkü herkes ona destek verdi!!! bu nasıl bir mantıktır ya çıldırtacak bu herif taraftarı! senin bir ağırlığın yok öyleyse, herkes ne yapıyorsa koyun misali onu yapalım hesabı!
  • okanbursa  
  29 Haziran 2015 | 16:49
  21
  recep başkanın ve zamanında yöneticilik yapanların başkan olmadan önceki mal varlıkları ile Bursaspordan ayrıldıktan sonraki mal varlıklarını incelemek gerekli.
  • MK  
  29 Haziran 2015 | 16:45
  31
  Başkan bir sanratfor,bir kanat ve oyuncu kurucu al.Kimseyi de satma ve mümkünse bir süre konuşma.Orucumuz zedeleniyor.
  • BURSASPOR !  
  29 Haziran 2015 | 16:41
  Karakter yokki :) ne bekliyon bundan ???

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR