KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

Bölükbaşı'ndan transfer açıklaması!

29 Haziran 2015 | 16:08

71 yorum

26779 okunma

Bursaspor Kulübü Başkanı Recep Bölükbaşı, "2-3 oyuncu ile görüşüyoruz. Taraftarlarımızdan önümüzdeki hafta sonuna kadar sabretmelerini istiyorum. Volkan Şen ve Ozan Tufan için de kulübe resmi bir teklif gelmedi" dedi.

"Önce hemen takımı toparladık. İyi futbol oynadık. Dördüncülüğü kaçırdık. Kupada final oynadık. Trabzonspor ile beşinci sırayı paylaştık. Sonuç olarak başarılı bir dönem geçirdik. İş başına geldiğimizde 3 maç sonra gider, dedikleri yönetim olarak olumlu işlere imza attık. Takımın değeri 15 milyon euro idi. Bugün 60-70 milyon euroya çıktı. Milli takımlarda oyuncumuz yoktu. Şimdi A milli takımın iskeletini oluşturuyoruz. Yani Bursaspor olarak oynanan iyi futbolla Türkiye'nin gündemine oturduk. Kulüpler Birliği'nde etkiliyiz. Futbol Federasyonu'nda söz sahibiyiz. Bunlar hemen olmuyor. Yani biz limana dahi yanaştırılamaz dedikleri gemiyi, dolu olarak getirdik."

VAKIFKÖY GELİŞECEK
Bursaspor olarak Vakıfköy Orhan Özselek Tesisleri'nin bulunduğu yeri 45 yıllığına kiraladıklarını hatırlatan Başkan Bölükbaşı, "Orayı genişletmek için çalışmalara baüşlayacağız. Burası Avrupa'ya futbolcu ihraç edecek düzeye gelecektir. Biz de burada değişiklikler yaptık" dedi.

TOPBAŞI 2 TEMMUZ'DA
Yeşil beyazlı takımının 2 Temmuz'da Özlüce Tesisleri'nde toplanacağını açıklayan Başkan Bölükbaşı, 20 Temmuz'da da Almanya'ya gideceklerini belirtti. Ozan Tufan ve Volkan Şen konusune değinen Başkan Bölükbaşı, açıklamalarını şöyle sürdürdü:

VOLKAN'LA OZAN TUFAN'A TEKLİF YOK"
"Volkan Şen ile Ozan Tufan, bizim milli futbolcularımız. Ben hiçbir zaman satacağım demedim. Kadroyu bozmayacağım, dedim. Bunun haricinde kimse benden açıklama duymadı. İnanın Ozan ve Volkan için resmi teklif gelmedi. Enes'e resmi teklif geldi görüştük ve gönderdik. Satılmayacak oyuncu yok. Elbette verilecek para teklifi gelirse. İstanbul takımları yüksek ücretler veriyorlar. Bu nedenle futbolcuların kafaları karışıyor. Bizim borçlarımız var. Bügün futbolcuları satsam borcumuz kalmaz. Ancak kulüplerin döndürülebilecek borcu olmalıdır."

FERNANDAO VE ŞENER ANLAŞMIŞ
Bir soru üzerine Fenerbahçe'yle sözleşme imzalayan Breilyalı Fernandao ve Şeer konusuna da değinen Başkan Recep Bölükbaşı, bu konuda şunları söyledi:
"Şener'le görüştüm, söz verdi, gitmeyeceğim dedi. Sözleşmesinde iyileştirme yaptım. Ancak üzüldüğüm dördüncülük mücadele verirken, kulüplerin bu futbolcularla konuşmaları etik değildi. Mesala Fernandao'nun menajri Bursa'ya geliyor. Bizimle görüşmüyor. İstanbul'da başka takımla görüşüyorlar. Maalesef Bursaspor'u kullandılar. Bunlar daha önceden konuşup anlaşmışlar. Teklif kafamı karıştırdı, dediler. İnanın yapacak bir şeyimiz yoktu."

ENES MESELESİ
Başkan Bölükbaşı, bu arada Enes Ünal konusuna da açıklık getirirken şöyle konuştüu:
"Enes Ünal'a 16 yaşından bu yana Avrupa'dan talipleri var. Her tekliften, hem menajerinin ve ailesinin haberleri var. Kafası karışıyor. Enes geçen yıl oynamalıydı. Son 5 dakika, 30 dakikada girdi. Teklifler olduğu sürece, aklını Bursaspor'a verip faydalı olmayacağını düşündük. Manchester City dünya devi. Verdiğimizde dünya duyar. Bizim için gurur. Türkiye'ye döndüğünde ilk tercihi Bursaspor'dur, diye madde koyduk. Yüzde 10 satıştan pay, yetiştirme olarak yüzde 5 alacağız. Batuhan'a iyi teklifler yaptık. Ama kalmak istemediler. Oradan da kulübümüze 400 bin euro gelecek."

"SABIRLI OLMALIYIZ"
Josue, Bakambu ve Emre Taşdemir'in transferlerini kendisinin gerçekleştirdiğini vurgulayan Başkan Bölükbaşı, açıklamasını şöyle sürdürdü:
"Emre Taşdemir, şimdi A milli takımda. Bakambu'yu 1.8 milyon euroya aldım. Verilir mi, çok para dendi. Eleştirdiler. Şimdi 7 milyon euro veriyorlar. Erdem için burun kıvrılıyor. Sedat diye oyuncu aldık. Yetenekli oyuncu. Ben Arnavut'um. Arnavut diye futbolcu almayacak mıyım. Bu çocuğa 60 bin euro, kulübüne 100 bin Euro kendisine vereceğiz."

"SAĞLAM VOLKAN'I İSTİYOR"
Teknik direktörleri Ertuğrul Sağlam'la Volkan Şens konusunu görüştüğünü belirten Başkan Bölükbaşı, şöyle devam etti:
"Ertuğrul Sağlam bana aralarında sorun olmadığını ve kalmasını söyledi. Aydın Karabulut ile ilgili olarak da olumlu düşünüyor. Ozan İpek ile ilgili hocamızın olumlu düşünceleri var. Kazanılmasını istiyor. 2 Temmuz'da alt yapıdan ve kiralık verilen oyuncular olacak. 15 günlük kamp sonrası Almanya'ya asıl kadro gidecek."

"PORTO'YA GİDECEĞİZ"
Bursaspor olarak Portekiz'e giderek Port kulübüyle Josue için görüşeceklerini açıklayan Başkan Bölükbaşı, "Josue'de Bursaspor'da kalmak istiyor. Sanıyorum bu sorun orada çözülecek. Bursaspor'un taş gibi takım olacağımızı düşünüyorum. Sivok geçen sezon beğendiğim oyunculardan biriydi. Ertuğrul hocanın onayı ile Sivok'u aldık. Erdem de çok iyi. Bu çocuklara destek vermek lazım" dedi.

"TRANSFERLERİMİZ OLACAK"
Transfer çalışmalarını sürdürdüklerini, 2-3 oyuncu ile görüşmeleri olduğunu dile getiren Bölükbaşı, "İsim vermek istemiyorum. Verdiğim an rakamlar yükseliyor. Bu nedenle taraftarlarımızdan önümüzdeki hafta sonuna kadar sabretmelerini istiyorum" diye konuştu.

EMRE MESELESİ
Sponsor konusuna değinen Bölükbaşı, Lacost adını açıkladıktan sonra bir çok kulübün kendilerine sponsor olması yönünde baskılar geldiğine dikkat çekti. Emre Belözoğlu konusuna da değinen Başkan Bölükbaşı, bu konuda şöyle dedi:

"Emre, hırçın, kazanmak için afresifleşen bir isim. Galatasaray ve Fenerbahçe'ye çok şey verdi. Sempatisini yitirmiş, dik başlı görüntüsü var. Bana göre gittiği takıma katkı sağlar. Ama biz görüşmedik. İstanbul'da oynamayan oyuncuların ilk tercihi Bursaspor oluyor. Ama bizim böyle bir düşüncemiz olmadı."

Başkan Bölükbaşı, Kendir Yaylası'na yapılacak kamp merkezi için itirazlar olduğunu, itiraz süresinin bitmesini beklediklerine söyledi. Timsah Arena ile ilgili kombineler için çalışmalar yapıldığını belirten Recep Bölükbaşı, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Burada 60 loca var, 3 yıllık satış yapmayı düşünüyoruz. Kale arkaları 200 bin, maratonlar ise 300 bin dolar olacak. Açıklanan kombine ücretlerinde ise indirim yapıyoruz. Stadın yetişmemesi halinde alternatif olarak Atatürk Stadı'nın bakımı ve çalışmalarını yapıyoruz. Orada da bilet vermeyi hedefliyoruz. Geçen sezon 2800 kombine sattık. 45 binlik statta 30 kombine bilet satmak istiyoruz."

Başkan Recep Bölükbaşı, son ylornak eski kaptanlarından Adnan Örnek'i Altyapı Koordinatörlüğüne getirdiklerini sözlerine ekledi.

 Bursaspor TV

  • 16timsah  
  30 Haziran 2015 | 14:16
  senin yüzünü görmek istemiyorum bölükbaşı istenilen ve tüpünün oyuncağı yaptın koca Bursayı ve Bursasporumuzu madem paranız yok neden aday oluyon bu ısler oyuncak değıl eğer volkanı ve sedarı satarsan hem vallahi hem billahi özluceyı basarız basmazsakta bız adam değiliz pacan sıkıyosa satta gorelim
  • Bağlarbaşı teksa  
  30 Haziran 2015 | 14:07
  Volkan ve ozan tufan Fener'e gitmiş arkadaşlar HÖDÜKBAŞI sonun çok yakın
  • Yeşil79  
  30 Haziran 2015 | 13:49
  son körüstan sinemalarda
  • Yeşil Bursa  
  30 Haziran 2015 | 12:24
  Yalancıdan başkan yapan bir Bursaspor kongresi var. Bu takımdan bir cacık olmaz. Yalancı üçkağıtçı bir adamı başkan yaparsan, sonrada söylenmeye hakkın kalmaz. Üç beş satılmış trol başkanı savunuyor. Yazıklar olsun. Bursa Bursaspor, bu kadar aciz ve gurursuz hale getirilmemeliydik. Başkalarının emrinde yöneticilik yapmış birini başkan yaparsan, o da kendine yeni efendiler buluyor.
  • Mustafa  
  30 Haziran 2015 | 11:53
  Kellepaca var işkembe var
  • Rivırs  
  30 Haziran 2015 | 11:49
  Bu adama oy verdinizya emeği geçen herkesi unutmaz bu camia bu adamdan dağda çoban olmaz yazıklar olsun hepinize kocaelispordan beter olacağız bu gidişle kredi kredi allah sonumuzu hayır etsin
  • Oğuzhan  
  30 Haziran 2015 | 09:43
  @Bursalı fanatik kardeşim davayı takip etmiyorsun sanırım davanın hakimi van'a sürüldü başka hakim geldi ilk duruşmasıda bugün ileri bir tarihe atıcak davayı o kadar
  • bursalı fanatik  
  30 Haziran 2015 | 09:22
  passolig davası bügün bi haber yokmu admin ?
  • bursasporlu16  
  30 Haziran 2015 | 08:41
  bugun passloligin davası var unuttunuz mu ?
  • mustym16  
  30 Haziran 2015 | 03:56
  sen karayollarına başkan olamazsın bölükbaşı sana verilen oylarin hepsi haram olsun oy verende bunun neresine oy verdi anlamıyorum...
  • Üni1963  
  30 Haziran 2015 | 03:32
  ozanı veya volkanı sattığın gün kendinide bitirceksin belki Timsah Arenayı göremeden gitceksin başkan bunu unutma istanbulun a2 takımı yaptın bizi hesabını sorarız bunun !
  • Txs  
  30 Haziran 2015 | 03:30
  Ateşle oynuyorsun inşallah kazanan Bursaspor olur
  • 8119ilyas  
  30 Haziran 2015 | 03:19
  imza töreninde batalla gelmek istemiyor ,bugün batalla orada mutlu degil gelmek istiyor ama maliyeti yüksek,lacoste geliyor timsah kafasini bekliyormus komedi gibi ,fernadou sener kaliyor ikiside fenerde bu adamin mal varligi kesinlikle arastirilmali
  • bal  
  30 Haziran 2015 | 02:29
  fernandao başkana sallıyordu ama o da ne diyor kendimi buyuk takıma hazırladım vay anasını. Bursa dan giden anında donuyor.
  • Mustafa D.  
  30 Haziran 2015 | 02:15
  14
  her sözünü iyi niyetle değerlendirmeye çalıştım da lacoste meselesinde benim kayışlar koptu firmanın futbolla alakası yok ne demek ya uçak tarihini veren sen değil miydin kredin azalıyo başkan valla ayıp ya
  • yimir  
  30 Haziran 2015 | 01:35
  volkanla ozanı da satacak
  • eren  
  30 Haziran 2015 | 00:39
  bos adam yaa
  • timsah 16  
  30 Haziran 2015 | 00:34
  Sayın Başkan , Fenerbahçe Yöneticisi Mahmut Uslu Fernandao İle Anlaştık Dediğinde Sen Simit Mi Alıyorsun ? Demiştin Söylediğin Bu Lafın Altında Kaldın. Demekki Sen Bursaspor Başkanı Olamassın Bursaspor Başkanı Dedigin Takımına , Topçusuna , Taraftarına Sahip Çıkar Bence Sen Verdiğin Sözlerin Arkasında Durmayan Ve Takımına Taraftarlarına Topçusuna Sahip Çıkmayan Bir Başkansın Bizim Tek Başkanımız Var Oda Büyük Başkan İbrahim Yazıcı ! ! ! ! ! ! lt;3
  • feromen  
  29 Haziran 2015 | 23:50
  17
  Başkan sen önce kulübe fayda getiren reklam anlaşması yap kendi nefsini tatmin etmek için değil.lüks arabaya binmek için şanlı formamizi kullanma.
  • Mert can  
  29 Haziran 2015 | 22:44
  Taraftarların yönetimden beklediği kulübün ekonomik yapısını düzeltecek projeler üretmesidir. Forma reklamı, stat sponsoru, loca ve kombine satışı hepsi koca bir yalan. Yok parasına elden çıkarılan enes, şener ve batuhan'ın paraları ile ne yapılırsa o yapılacak. Bir de kulübü batıran krediler, şaibeli transferler ve anlamsız lüks otomobil kiralamaları liste uzadıkça uzar. Şimdi bunları görüpte bölükbaşının açıklamalarını okuyunca, gülmek geliyor ama ağlancak halimize gülemiyorum

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR