KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

Bölükbaşı'ndan transfer açıklaması!

29 Haziran 2015 | 16:08

71 yorum

26995 okunma

Bursaspor Kulübü Başkanı Recep Bölükbaşı, "2-3 oyuncu ile görüşüyoruz. Taraftarlarımızdan önümüzdeki hafta sonuna kadar sabretmelerini istiyorum. Volkan Şen ve Ozan Tufan için de kulübe resmi bir teklif gelmedi" dedi.

"Önce hemen takımı toparladık. İyi futbol oynadık. Dördüncülüğü kaçırdık. Kupada final oynadık. Trabzonspor ile beşinci sırayı paylaştık. Sonuç olarak başarılı bir dönem geçirdik. İş başına geldiğimizde 3 maç sonra gider, dedikleri yönetim olarak olumlu işlere imza attık. Takımın değeri 15 milyon euro idi. Bugün 60-70 milyon euroya çıktı. Milli takımlarda oyuncumuz yoktu. Şimdi A milli takımın iskeletini oluşturuyoruz. Yani Bursaspor olarak oynanan iyi futbolla Türkiye'nin gündemine oturduk. Kulüpler Birliği'nde etkiliyiz. Futbol Federasyonu'nda söz sahibiyiz. Bunlar hemen olmuyor. Yani biz limana dahi yanaştırılamaz dedikleri gemiyi, dolu olarak getirdik."

VAKIFKÖY GELİŞECEK
Bursaspor olarak Vakıfköy Orhan Özselek Tesisleri'nin bulunduğu yeri 45 yıllığına kiraladıklarını hatırlatan Başkan Bölükbaşı, "Orayı genişletmek için çalışmalara baüşlayacağız. Burası Avrupa'ya futbolcu ihraç edecek düzeye gelecektir. Biz de burada değişiklikler yaptık" dedi.

TOPBAŞI 2 TEMMUZ'DA
Yeşil beyazlı takımının 2 Temmuz'da Özlüce Tesisleri'nde toplanacağını açıklayan Başkan Bölükbaşı, 20 Temmuz'da da Almanya'ya gideceklerini belirtti. Ozan Tufan ve Volkan Şen konusune değinen Başkan Bölükbaşı, açıklamalarını şöyle sürdürdü:

VOLKAN'LA OZAN TUFAN'A TEKLİF YOK"
"Volkan Şen ile Ozan Tufan, bizim milli futbolcularımız. Ben hiçbir zaman satacağım demedim. Kadroyu bozmayacağım, dedim. Bunun haricinde kimse benden açıklama duymadı. İnanın Ozan ve Volkan için resmi teklif gelmedi. Enes'e resmi teklif geldi görüştük ve gönderdik. Satılmayacak oyuncu yok. Elbette verilecek para teklifi gelirse. İstanbul takımları yüksek ücretler veriyorlar. Bu nedenle futbolcuların kafaları karışıyor. Bizim borçlarımız var. Bügün futbolcuları satsam borcumuz kalmaz. Ancak kulüplerin döndürülebilecek borcu olmalıdır."

FERNANDAO VE ŞENER ANLAŞMIŞ
Bir soru üzerine Fenerbahçe'yle sözleşme imzalayan Breilyalı Fernandao ve Şeer konusuna da değinen Başkan Recep Bölükbaşı, bu konuda şunları söyledi:
"Şener'le görüştüm, söz verdi, gitmeyeceğim dedi. Sözleşmesinde iyileştirme yaptım. Ancak üzüldüğüm dördüncülük mücadele verirken, kulüplerin bu futbolcularla konuşmaları etik değildi. Mesala Fernandao'nun menajri Bursa'ya geliyor. Bizimle görüşmüyor. İstanbul'da başka takımla görüşüyorlar. Maalesef Bursaspor'u kullandılar. Bunlar daha önceden konuşup anlaşmışlar. Teklif kafamı karıştırdı, dediler. İnanın yapacak bir şeyimiz yoktu."

ENES MESELESİ
Başkan Bölükbaşı, bu arada Enes Ünal konusuna da açıklık getirirken şöyle konuştüu:
"Enes Ünal'a 16 yaşından bu yana Avrupa'dan talipleri var. Her tekliften, hem menajerinin ve ailesinin haberleri var. Kafası karışıyor. Enes geçen yıl oynamalıydı. Son 5 dakika, 30 dakikada girdi. Teklifler olduğu sürece, aklını Bursaspor'a verip faydalı olmayacağını düşündük. Manchester City dünya devi. Verdiğimizde dünya duyar. Bizim için gurur. Türkiye'ye döndüğünde ilk tercihi Bursaspor'dur, diye madde koyduk. Yüzde 10 satıştan pay, yetiştirme olarak yüzde 5 alacağız. Batuhan'a iyi teklifler yaptık. Ama kalmak istemediler. Oradan da kulübümüze 400 bin euro gelecek."

"SABIRLI OLMALIYIZ"
Josue, Bakambu ve Emre Taşdemir'in transferlerini kendisinin gerçekleştirdiğini vurgulayan Başkan Bölükbaşı, açıklamasını şöyle sürdürdü:
"Emre Taşdemir, şimdi A milli takımda. Bakambu'yu 1.8 milyon euroya aldım. Verilir mi, çok para dendi. Eleştirdiler. Şimdi 7 milyon euro veriyorlar. Erdem için burun kıvrılıyor. Sedat diye oyuncu aldık. Yetenekli oyuncu. Ben Arnavut'um. Arnavut diye futbolcu almayacak mıyım. Bu çocuğa 60 bin euro, kulübüne 100 bin Euro kendisine vereceğiz."

"SAĞLAM VOLKAN'I İSTİYOR"
Teknik direktörleri Ertuğrul Sağlam'la Volkan Şens konusunu görüştüğünü belirten Başkan Bölükbaşı, şöyle devam etti:
"Ertuğrul Sağlam bana aralarında sorun olmadığını ve kalmasını söyledi. Aydın Karabulut ile ilgili olarak da olumlu düşünüyor. Ozan İpek ile ilgili hocamızın olumlu düşünceleri var. Kazanılmasını istiyor. 2 Temmuz'da alt yapıdan ve kiralık verilen oyuncular olacak. 15 günlük kamp sonrası Almanya'ya asıl kadro gidecek."

"PORTO'YA GİDECEĞİZ"
Bursaspor olarak Portekiz'e giderek Port kulübüyle Josue için görüşeceklerini açıklayan Başkan Bölükbaşı, "Josue'de Bursaspor'da kalmak istiyor. Sanıyorum bu sorun orada çözülecek. Bursaspor'un taş gibi takım olacağımızı düşünüyorum. Sivok geçen sezon beğendiğim oyunculardan biriydi. Ertuğrul hocanın onayı ile Sivok'u aldık. Erdem de çok iyi. Bu çocuklara destek vermek lazım" dedi.

"TRANSFERLERİMİZ OLACAK"
Transfer çalışmalarını sürdürdüklerini, 2-3 oyuncu ile görüşmeleri olduğunu dile getiren Bölükbaşı, "İsim vermek istemiyorum. Verdiğim an rakamlar yükseliyor. Bu nedenle taraftarlarımızdan önümüzdeki hafta sonuna kadar sabretmelerini istiyorum" diye konuştu.

EMRE MESELESİ
Sponsor konusuna değinen Bölükbaşı, Lacost adını açıkladıktan sonra bir çok kulübün kendilerine sponsor olması yönünde baskılar geldiğine dikkat çekti. Emre Belözoğlu konusuna da değinen Başkan Bölükbaşı, bu konuda şöyle dedi:

"Emre, hırçın, kazanmak için afresifleşen bir isim. Galatasaray ve Fenerbahçe'ye çok şey verdi. Sempatisini yitirmiş, dik başlı görüntüsü var. Bana göre gittiği takıma katkı sağlar. Ama biz görüşmedik. İstanbul'da oynamayan oyuncuların ilk tercihi Bursaspor oluyor. Ama bizim böyle bir düşüncemiz olmadı."

Başkan Bölükbaşı, Kendir Yaylası'na yapılacak kamp merkezi için itirazlar olduğunu, itiraz süresinin bitmesini beklediklerine söyledi. Timsah Arena ile ilgili kombineler için çalışmalar yapıldığını belirten Recep Bölükbaşı, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Burada 60 loca var, 3 yıllık satış yapmayı düşünüyoruz. Kale arkaları 200 bin, maratonlar ise 300 bin dolar olacak. Açıklanan kombine ücretlerinde ise indirim yapıyoruz. Stadın yetişmemesi halinde alternatif olarak Atatürk Stadı'nın bakımı ve çalışmalarını yapıyoruz. Orada da bilet vermeyi hedefliyoruz. Geçen sezon 2800 kombine sattık. 45 binlik statta 30 kombine bilet satmak istiyoruz."

Başkan Recep Bölükbaşı, son ylornak eski kaptanlarından Adnan Örnek'i Altyapı Koordinatörlüğüne getirdiklerini sözlerine ekledi.

 Bursaspor TV

  • furdo  
  02 Temmuz 2015 | 12:56
  Baskan cevap vergecen sene altyapiya kac futbolcu aldin para getup kimseyi almadin sonuc 13,14,15,16 ,17 takimlari rezil oldu 2 binlira para vermedigin o Bursali gencler o yeteneklerin hepsi Istanbul takimlarinda Izmir takimlatinda oynamaya basladi onbdan sonra Bursa dogum lu Adam baska yerdere basarili oluyor bu senede alt yapiya futbolcu alma tamammi recep usta
  • yansaslı  
  01 Temmuz 2015 | 05:29
  ''Şener'le görüştüm, söz verdi, gitmeyeceğim dedi. Sözleşmesinde iyileştirme yaptım.''
  --- yalannnnn!!!amq.madem sözleşmesinde iyileştirme yaptın,neden beş milyona serbest kalır maddesini kaldırmadın.bizi iyice kerize bağlama başkan!!! senin beynin yetmez bizi kandırmaya,kongrede lakost makost palavralarını ,30 mayısta özel uçakla newyorktan gelecekler masallarını yedirdiğin sığırlarla,gerçek Bursaspor taraftar portresi aynı değil.Bu taraftarın zekasıyla alay edecek adam daha anasından doğmadı,hele senin kapasitende adamların yiyebileceği nane hiç değil.
  trabzonla beşinciliği paylaşmışmışız!!! simitmi la bu!!! neyi paylaşıyon,ALTINCI OLDUK ALTINCI!!!
  TAKIM ONBEŞ MİLYONLUKMUŞMUŞTA,BUNUN SAYESİNDE 60-70 MİLYONA ÇIKMIŞMIŞ!!! ozanı,serdarı,volkanı,harunu,beluşiyi,azizi,şeneri,fernandaoyu,şamili,bekiri sokaktanmı topladın!!! bakambuyu transfer ettin aferin,traoreyi aydını dedemmi aldı!!! nalıncı keseri senin yanında koca bir hiç kalır!!!
  • Demirci 16  
  01 Temmuz 2015 | 01:26
  gazozcu levent kizil gibi fenevlisin acik acik belli ettin rengini klubu batirmadan yol al
  • öz dağlı  
  30 Haziran 2015 | 23:46
  aziz yıldırım bacak bacak üstüne atmış iyibakın bizim başkan elleri bacak arasıda aziz abi merak etme volkanı ozanı da verecem şampiyon olacaksınız ben nasıl olsa taraftarı kandıyorum arkasında altepenin oldugunu zandediyor başkan birşeyi unutuyor Bursa sporlu ülkücüleri biz ayaklandıgımız zaman ne başkan dinleriz ne de akp ezik başkan
  • bursasporum  
  30 Haziran 2015 | 22:32
  Konusma artik yeter. Fenerbahcenin arka bahcesi haline getiriyorsun kulubu. Bolukbasi kendi dedigi herseyle celisiyor. Surekli yalan konusuyor. Ve kendi basarisizligini baskalarini karalayarak ortbas etmeye calisiyor. Ama biz kimin ne oldugunu biliyoruz sayin bolukbasi. Bursasporun basina yakismayan bir baskansiniz malesef. Bu vizyonsuzluk ile basarili olma sansimiz tesaduflere bagli. Yol yakinkrn bu baskanin istifa etmesi sart...
  • sssalih  
  30 Haziran 2015 | 22:25
  batıdırn Bursasporu be sen nasıl bi insansın ya milletvekili olmak için 40 takla attın olamadın gene kulübe musallat oldun sen ve arkandaki gölgeler defolup gideceksiniz bu kulüpten!!
  • koray  
  30 Haziran 2015 | 22:07
  bizim başkan azize ozanı pazarlamak için elinden geleni yapıyor...aziz 5 alternatif var bak geç kalma almam haa diye rest çekmiş... bu adama oy verenler yazıklar olsun... siz Bursasporu sattınız...
  • erhan erger  
  30 Haziran 2015 | 22:02
  bu yaptıklarının hesabı sorulacak başkan bozuntusu sakın satmayı deneme volkanla ozanı
  • erhan erger  
  30 Haziran 2015 | 21:57
  başkan akıllı ol ozanla volkanı fenere satarsan seni sopalarla kovalarlar sakın deneme adam ol karaktersiz herif
  • Mert can  
  30 Haziran 2015 | 20:46
  Bu habere yapılan 50'den fazla yorum başkana söylemediğini bırakmamış. Başkanı destekleyen bir yorum var sanırım artık yorum yazacak cesareti bulamaz. Bursaspor taraftarı aldatıldığını anladı. Artık bunu herkesin duyacağı şekilde bir tepkiye dönüştürmek lazım. korkarım 15-20 gün içinde çok geç olacak. oluşması beklenen kadroyu seyretmeye kimsenin gideceğini zannetmem. Zaten yönetimde 5. Haftayı görmez. Ama alacaklarını alıp kaçarlar
  • texasssslii  
  30 Haziran 2015 | 20:32
  Asiri derecede doluyor sana karsi haberin olsun. Biz serefimizle ikinci ligdede oynariz. Senin aon sansin bu eger ozan, volkan, serdardan biri satilirsa adam gbi oyuncu almazsan ilk mactan son maca kadar sirf seni gondermek icin gelicen o stada yemin ediyorum...
  • 1616  
  30 Haziran 2015 | 20:09
  seneye ikinci ligde şampiyonuz oleyyyy. koskoca Bursaspor fenerbahçenin alt yapısı oldu büyük takım olmak böyle bir şey anladım. ozanla volkanı sat aynı kalite aynı yaş ve aynı fiyata bulabilecekmisin .geçen sezona fazla güvenmemek lazım tüm takımlar kötü idi biz de kötünün iyisi gibiydik elde var sıfır. bu sene takımlar kuvvetlenirken kadro koruyup üzerine güçlenirken biz tam tersi hayırlısı ama ikinci lig yakın
  • Mert can  
  30 Haziran 2015 | 19:29
  Yalan rüzgarı devam. Bu arada sedat berisha diye bir adam geldi. Ertuğrul sağlam'ın haberi yok. Emin olun 18'e bile giremeyecek. Bonservis ve 3 yıllık ücreti toplam 1 mi tl. Gerçekte bu para kimin cebine gidiyor öğrenmek isterdim.
  • Bursalı Osman  
  30 Haziran 2015 | 18:38
  (Tsc) yaptığın yorum çok doğru başımızda camiaya yakışmayan sözü özü bir olmayan ezik vizyonsuz Başgan var gidenlerin arkasından kötülemek tek suçlu gidenlermiş gibi göstermek sen adamların geldiğinden beri paralarını ödemedin en büyük suçlu sensin kendini temize çıkaramazsın kongrede attın tuttun nerde Lacost nerde göğüs reklâmı hiçbiri yok hep yalan
  • matizkafalar  
  30 Haziran 2015 | 16:53
  11
  Serdar'ın Volkan'ın Ozan'ın bonservisi komple bizde. Biz istemedikçe bırak istanbul'u Özlüce'den 10 adım öteye gidemezler. Sen satmazsan ne yapacaklar, bilerek oynamayacaklar mı? Bırak oynamayacaklar mı? Bırak oynansınlar, kendi kariyerleri biter. Bize palavra okuma, futbolcular satmak için ayak yapıyorsun.
  • tsc  
  30 Haziran 2015 | 16:08
  Adamın hayatı yalan Bursaspor böyle baskanlarla bi yere varamaz nerde sponsorlar nerde iki tane dünya yıldızı hep yalan dolan sırt reklamını intercitye verdi kiralık araba karşılığı kendine süper lüsk araç kiraladı ulan Bursaspor un bu kadar borcu varken süper lüks arabami lazım.
  • 16timsah  
  30 Haziran 2015 | 15:20
  Böyle biri nasıl ama nasıl Bursaspor umuzun başkanı olur
  • Txs  
  30 Haziran 2015 | 15:01
  Ulan ne kurnaz adam hep gidenleri bokluyor kendini zeytinyağ gibi üste çıkarıyor desene tutamadım paralarını vermedim
  • Santana  
  30 Haziran 2015 | 14:43
  Sürekli ağız şapırdatan habire kulağını cuk cuk karıştıran başkan istemiyoruz :D
  • yansaslı  
  30 Haziran 2015 | 14:18
  Adam tv de röportaj yapıyor,dakka başı ağzını şapırdatıyor.Azcık tut be bilader kendini.
  Lafa bak ''ben futbolcu satmıyorum,adam gitmek istiyorsa ne yapayım''
  -tuzlukmusun kardeşim sen,başkansın,işin bu işleri çözmek zaten.onların kafasını karıştırıyorlarsa sen düzeltecen!!!yapamıyosan,hikaye anlatmayacan,s..p gidecen,yol alacan,kulüb başkanlık mevkiini ayağa düşürmeyecen!!!

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR