KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

Kulübümüzden UEFA açıklaması

26 Eylül 2014 | 13:16

5 yorum

6045 okunma

25 Eylül Perşembe günü bir kısım basında UEFA Finansal Komitesi tarafından Bursaspor Kulübü hakkında tedbir uygulaması başlatıldığına dair haberler yer almıştır.

Sayın başkanımızın da derhal basına sunduğu kısa bilgi çerçevesinde ;

Bilindiği üzere UEFA Finans komitesi, kulüpler nezdinde rutin mali incelemeler yapmakta ve kulüplerin mali kriterlere, finansal Fair-Play ilkelerine uygunluğunu düzenli biçimde denetlemektedir.

30 Haziran 2014 tarihi itibarı ile sunulan tablolar ve incelemelerde saptanan Bursaspor kulübünün çalışanlara, var olan bir kısım borçlarının 30 Eylül 2014 tarihinde sunulacak belge ve tablolarda giderilmiş olması, 30 Haziran 2014 tarihindeki ihtilaf doğurabilecek temerrüde uğramış (vadesi geldiği halde ödenmemiş) borçların kulüp tarafından yapılandırılmış veya ödenmiş olması istenmektedir.

Yapılandırma veya ödemeye ilişkin belgelerin de 15 Ekim 2014 tarihine kadar UEFA'ya ulaştırılması talep edilmektedir.

15 Ekim 2014 tarihine kadar belgeler ulaştırılmadığı taktirde kulübümüzün UEFA'dan doğabilecek katkı alacakları üzerine tedbir uygulanacağı bu tedbirin 30 Aralık 2014 tarihine kadar sürdürülebileceği de ayrıca bildirilmiştir.

Kulübümüzün 2014 Eylül itibarıyla UEFA kupalarına katılım veya alacak hakkı bulunmadığı için alacağa tedbir uygulamasının pratik anlamda bir müeyyide vasfı bulunmamaktadır.

Ancak kulübümüz ilerde de sair inceleme ve müeyyidelerle karşılaşmamak için zaten mali bünyesini, borç alacak dengesini, Finansal Fair-Play ilkeleri ve UEFA/TFF mali kriterlerine uygun biçimde yürütme gayreti içerisindedir. Bu gayret çerçevesinde 30/6 2014- 30/09/2014 döneminde çalışan alacakları nezdinde gerekli ödeme/iyileştirme/yapılandırmalar yapılacak olup düzenlenecek tablolar ve sunulacak belgeler 15 Ekim 2014 öncesinde UEFA'ya gönderilerek bu geçici tedbir uygulaması da kaldırılacaktır.

Kamuoyumuza saygı ile sunulur.

Bursaspor Kulübü

Yönetim Kurulu

 Bursaspor.org.tr

  • Murat saçan  
  27 Eylül 2014 | 13:21
  Kulübümüzden e bilet ile ilgili de açıklama bekliyoruz
  Mesela sikerim e biletinizi biz e bilete karşıyız demesi artık geldi de geçiyor.
  nede olsa her maç 100 bin lira ceza kesiyor kızlarını okşadığım demiröreni..
  • bal  
  27 Eylül 2014 | 10:08
  Erkan nin yatacak yeri yok.
  • hakkı kartalmış  
  27 Eylül 2014 | 09:54
  körüstan kulubu batırdın insallah sende batarsın
  • husopa  
  27 Eylül 2014 | 00:31
  Körüstanın şu kulübe yaptığı eziyete demirören bile erişemez. En çok da canımı yakan şikecilerin hurdalarına paralarımızı yedirdi ya alacağı olsun. Tuncayın maç başına para alsın diye daum'un 90 da oyuna almalarını unutamıyorum. Taraftarı tekmelediklerini, kan emici sülük dediklerini, ettikleri küfürleri kısacası taraftardan nefret ettikleri zamanları unutamıyorum. İbra edenler bir zahmet ilgileniversin şimdi UEFA nın gönderdiği faturayla. Passolig oldukça geln borç takıp ibra edilip giden borç takıp ibra edildikçe benim rantçılara verecek param yok. Size kolay gelsin
  • mususi  
  26 Eylül 2014 | 13:39
  -6
  Yani diyor ki:

  -Zaten UEFA'dan elendik, oradan gelecek bir para yoktu, rahat olun. (Cok sansliyiz ki elendik diyecekler neredeyse.)

  -Borcumuz yok demiyoruz, hayvanlar gibi borcumuz var. Ama passoligi kabul etme karsiliginda bankadan aldigimiz krediyle borclari sayesinde odemeleri ileri bir tarihe erteleyecegiz. Yani 5 liralik borcu 7 lira yapacagiz, ama bu mali tabloda sevimli gorunecek.

  -UEFA tabloyu istiyor, siz rahat olun. Tablonun icerigi onemli degil.

  Ben de diyorum ki, sizden bir cacik olmaz. Bu kafayla kurumsallasma filan hikaye.

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR