KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

Stadyumun çatısında son durum

FOTO GALERİ

02 Ocak 2014 | 17:28

23 yorum

17928 okunma

2014 yılında kapılarını açmaya hazırlanan Timsah Arena'nın çatısında çelik kolonlarının montajının ikinci turu bitti.

Dış cephe kaplamasıyla birlikte çatı işlerini üstlenen Kazova firması, çatıdaki ikinci tur çelik blok montajını tamamladı. Firma yetkilileri, üçüncü ve son tur çelik çatı montajı için hazırlıklara başlandığını açıkladılar.

Her turda ağırlıkları 15 ile 35 ton arasında değişen 48 blokun montajı için önümüzdeki hafta çalışmalara yeniden başlayacağını vurgulayan firma yetkilileri, hava şartlarının uygun gitmesi halinde üçüncü turun bitiminden sonra sahanın dışındaki çelik kolonların montajlarına başlayacaklarını açıkladılar.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, çalışmaların tüm hızla devam ettiğini belirtti.

Belediye Başkanı Altepe, Timsah Arena'da devam eden çalışmalarla ilgili olarak şunları söyledi:

'Timsah Arena'da dünyada sadece dört stadyumdaki, 'germe mebran' sistemi uygulanıyor. Dünyada takımın sembolüyle projelendirilen ender statlardan birini yapıyoruz. 7000 tonluk bir yükün bineceği çatıda ilk iki bölüm sona erdi. Şimdi üçüncü ve son halka için yüklenici Kazova firması, ön hazırlıklarını yapıyor.

Verilen bilgiler doğrultusunda üçüncü çelik kolon örme işlemi önümüzdeki hafta başlayacak. Hava şartlarının uygun gitmesi halinde çatının dışarıya bakan bölümlerinin işlemleri yapılacak. Yeni stadımızın kapılarını 2014 yılında açmanın planlarını yapıyoruz.'

 

  • mudanyalı  
  02 Ocak 2014 | 18:07
  Stadımızın üstünde bile siyaset dönüyor seçimlere kadar stadın bitmesi cümlesi bile sakıncalı bir cümledir ey Bursaspor taraftarı yönetim uyutuyor seni belediye başkanı uyutuyor seni MARATON tribünündekiler ıslıklamak yerine destek olun destek çorbacı değil
  • Thegaragesix  
  02 Ocak 2014 | 17:58
  -1
  Açılış tarihi secimlerden 1 hafta once ! Olucak gibi duruyo
  • aJk  
  02 Ocak 2014 | 17:43
  11
  Verilen sözün üstünden tam 460 gün gecti.. En son ramazan ayinda yerel kanallarda yılbasinda acilacak diye belediye tv lere reklamlar veriyordu o tarihte gecti.. Daha alt basınc basliklari yeni bitti su an cati isleminin 14 asamasindan sadece 4.sü bitti yani geride 10 işlem daha var..

  Ayrıca koltuklar takilacak, icerisinin isciligi var, cimler serilecek cevre düzenlemesi vesaire yeni sezona yetisirse öpüp basimiza koyalim..
  Adamlar konyada stada basladi resmen bizi gececekler haftalık fotolarına bakın 1 haftada komple tribun yapıyor adamlar bizimkilerde ölme eşşegim ölme mantıgı..

  Altepe 50 kere söz verdi yılbasi deyince umutlandik belki secime kadar yetisir diye ama bu stad secime mecime yetismez yeni sezona dahi zor yetisir devletten ödenekte geldi dün bakalim simdi neler olacak yeni sezona görebilcekmiyiz yoksa 2014ün sonlarında acılacak bizde 2014 sezonunun 2.yarısını mı stadımızda oynıycaz..

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR