KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

Başkan ve Daum ile birlikte olamam!

VİDEO

25 Kasım 2013 | 11:00

357 yorum

81945 okunma

Bursaspor'da kadro dışı bırakılan Arjantinli yıldız Pablo Martin Batalla, Teknik Direktör Daum'un haketmediği saygısızca davranışından dolayı olayların buraya geldiğini belirterek,

Batalla, bu sabah Sheraton Oteli'nde düzenlediği basın toplantısında Bursaspor'dan ayrılma kararı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Şu anda mevcut sorunlara açıklık getirmek için bu toplantıyı düzenlediğini belirten Batalla, şöyle devam etti:

"BANA 2 AY ÖDEMELERİ GEREKİYOR"

"Almış olduğum oynamama kararı, benim şahsi düşüncem. Sivasspor maçından önce kulüp başkanımızı haberdar ettim. Kendilerinin söylediği gibi maçtan 48 saat önce değil, salı günü oynamayacağımı söyledim. Geçtiğimiz hafta cuma günü babam ve menajerim geldi. Başkan ile bu olayı konuşup çözmek için. Başkanımızın bazı sözlerine de açıklık getirmek istiyorum. Onlar bana bir ödeme yaptılar. Bu ödeme zaten kontratımda yazan rakamdı. Bu yaptıkları ödeme bana 2 ay geçikmeli olarak ödendi. Hali hazırda bana 2 aylık bir ödemeleri gerekiyor."

Hiçbir zaman maddi yönden sorun yaratmadığını beyirten Batalla, bu konuda sözleşmesine bakılabileceğini vurgularken şöyle dedi:

"HER ZAMAN BURSASPOR'DA OLMAK İSTEDİM"

"Ben başkanımızın dediği gibi ben o kadar pahalı bir oyuncu değilim. Kontratımda yazan bütün şartlar, burada belirttiğim gibi. Merhum İbrahim Yazıcı başkanımızın zamanında kontratımda jübilemi burada yapmak istediğim belirtilmişti. Jübilemi burada yapmak istiyordum. Bunun üzerine başkanımızla tekrar konuşuldu. Sözleşmem hakkında bir iyileştirme yapıldı. Bu iyileştirmeden her iki taraf da memnun kaldı. Benim herhangi psikolojik bir sorunum yok. Eğer psikolojik sorunum olsaydı, bugün bazı başarılara imza atamazdım. Ben hiçbir zaman yanlış bir şey yapmadım, yanlış düşüncelere kapılmadım. Ben her zaman burada olmak istedim. Taraftarlar emin olabilir ki Türkiye'de başka bir takımda oynamak istemiyorum. Ekonomik olarak sıkıntım olmadı. Teknik olarak anlaşmazlık oldu. O da bana haketmediğim saygısızca davranışından dolayı bu açıklamaları yapmak istedim."

"ZAMAN GÖSTERECEK"

Batalla, "Kalmak mı yoksa gitmek mi istiyorsun" sorusuna şu cevabı verdi:

"3 ay önce sözleşmemi uzattık. Düşüncemiz kalmaktı. Ama gördüğüm kadarıyla teknik direktörümüz ve sayın başkanımızın bana karşı davranışlarından dolayı kendimi huzursuz hissediyorum. O yüzden bu kararı aldım. Sayın başkanımız teknik direktörle konuşup ortamı düzeltirse, bunu zaman gösterecek. Özür dileyecek bir hata işlemedim. Neden özür dileyeyim? Kendileri bu düşünceyle devam ediyorlarsa benim başka söyleyecek bir şeyim yok."

"CANIM YANIYOR"

Arjantinli futbolcu, "Seni ilk kez bu kadar sinirli görüyoruz. Bunun sebebi nedir" sorusuna da şu karşılığı verdi:

"Sinirli değilim. Yalnızca canım yanıyor ve üzüntü duyuyorum. Tüm olayım bu. Yaşadıklarım beni çok üzüyor. Ben Türkiye'de başka bir kulüple anlaşma yapmışım, ya da gideceğim gibi çıkan duyumlar, beni gerçekten çok üzüyor. Ben Türkiye'de Bursaspor'da gözümü açtım. Tüm sözleşmemi de buna göre ayarladım. Zaten başka bir kulüple bir anlaşmam olsaydı benim kulübümün haberdar olması ve böyle bir teklifle gelmesi gerekiyordu. Ben böyle bir şeyi yapamam."

"DAUM NASIL BİR SAYGISIZLIK YAPTI"

Batalla, "Daum nasıl bir saygısızlık yaptı, bunu açıklayabilir misin" sorusu üzerine şöyle sdedi:

"Oraları fazla konuşmak istemiyorum. Sizlerin de bildiği gibi soyunma odasında nasıl bir konuşma tarzı olabilir? O şekilde konuşmalar geçti ve bu da beni gerçekten çok üzdü. Sayın hocamızla ben çalışmaya devam edecek olursam bu düşüncelerle bir yere varamayacağız. O yüzden bu düşünceleri sizlere aktarmak istiyorum. Bu güzel insanların bana karşı beslediği sevgiyi biliyorum. O sevgiyi, ben de taraftarlara karşı besliyorum ama üzgünüm. Çünkü ben buraya geldiğimde sözleşmemde belirttiğim gibi futbol hayatımı burada kapatmayı düşünüyordum. Benim için de çok büyük sürpriz oldu. Beni de hayal kırıklığına uğrattılar."

"KATAR'IN 2 MİSLİ TEKLİFİNİ KABUL ETMEDİM"

Arjatinli yıldız futbolcu, "Bugüne kadar nasıl teklifler geldi ve geldiyse bu teklifler kafanı karıştırdı mı?" sorusuna, "Katar'dan bir teklif gelmişti. Buradaki kazancımın 2 misli teklif edildi. Öyleyken ben bunu kabul etmedim ve burada kalmayı tercih ettim. Gitmek istemediğimi söyledim" ifadelerini kullandı. Batalla, "Kadro dışı kararıyla ilgili ne düşünüyorsun?" sorusu üzerine şunları söyledi:

"Ceza olayı doğrudur. Olacaktır. İsterlerse sözleşmemi de feshedebilirler. O sorun değil. Ama bugünkü şartlar altında teknik direktörümüz olduğu sürece maalesef devam edemeyeceğim. Onunla bir yere varamayacağım. Başkanımız Erkan Körüstan'ın benim için kullandığı bazı kırıcı kelimeler de bugünkü ortamı gelmemizin sebebi oldu."

"YÖNETİM SATMAK İSTEMEDİ"

"Bursaspor Kulübü seni göndermek istedi mi?" sorusuna ise Batalla, "Yalnızca Katar'dan gelen teklifi sundular. Ben kabul etmeyince fazla üzerime gelmediler. Yönetim satmak istemedi" dedi.

"DAUM'LA BİRLİKTE OLMAM"

"Orta yol bulunursa devam edecek misin yoksa Daum varsa, ben yokum mu diyorsun?" sorusu üzerine Batalla, "Evet Daum'la birlikte olamam. Ayrıca sayın başkanımızla da birlikte olma imkanım yok artık. Başkanla da görüşmek istemiyorum. Zaten basın aracılığıyla yeterince görüştüler. Anlamı yok artık. Bu duruma kendileri getirdiler" cevabını verdi.

"GİDER EVİMDE FUTBOL OYNARIM"

Batalla, "Sözleşmen devam ediyor ve yasal yaptırımlar olacak. Bunların tamamını göz önüne aldın mı?" sorusuna, "Evet doğru. Hepsinin farkındayım. Belli bir süreçten geçeceğim. Sözleşmem ile ilgili bazı kısıtlamalar olacak. Ama başkanın dediği gibi giderim evimde futbol oynarım" dedi.

"KELİME AĞRIMA GİDEBİLİR"

Arjantinli yıldız, "Daum'la yaşadığım probleme açıklık getirebilir misin?" diye ısrar edilmesi üzerine şunları söyledi:

"Soyunma odasında nasıl konuşulabilir. Her insanın karakteri farklıdır. Söylediği bir kelime ağrıma gidebilir ve bu futbol yaşantım boyunca etkileyebilir. Bunu fazla irdelemek istemiyorum. Ama söylendiği gibi performansımla ilgili değil. Ben o söylenenlere alınmam. Her insanın çalıştığı bir patronu vardır. Bir insan çalıştığı kişiyle keyif duymalı. Çünkü patronu birşeyler vermeli. Sizin profesyonelliğinize katacak bir şeyler verir. Bana bir şey vermiyor. Eskişehirspor maçından önce Daum, yerimi değiştirdi. Ona nerede daha iyi oynayacağımı söyledim. Ama onu problem yapmadım. Hocamızın kendi istediği, kafasına uygun futbolcularla devam etmesi gerekiyor. Ben yapamıyorum, yapamam. Bugüne kadar yedek kulübesinde de oturdum, maçta da oynadım. Hiçbir zaman sorun yapmadım. Bana sistemi söylediklerinde kabul etmedim. Ben yerimi arkadaşıma bırakabilirim ve yedek kulübesinde olabileceğimi söyledim. Ben o sistemin içine girmek istemedim. Hocayla karakterlerimiz ve oyun düşüncelerimiz bağdaşmıyor."

Batalla, "Yönetim seni Türkiye'de bir takıma satmak isterse?" sorusuna ise, "Türkiye'de hiçbir takımda oynamam. Ama kulübümüzü de sıkıntıya sokacak olursam, kesinlikle FIFA'ya gitmeyi de düşünmüyorum" cevabını verdi.

 

  • PMB10  
  25 Kasım 2013 | 12:12
  22
  EĞER BAŞIMIZDA RAHMETLI IBRAHIM BAŞKAN OLSAYDI BATALLA GRIP DERDI KENDI ARASINDA HALLEDERDI AMA BUNLAR BATALLA YOKKEN ATIP TUTTULAR ISTANBUL KLÜBLERINLE GÖRÜŞMEYE GITTI GIBILERINDEN KONUŞTULAR.ADAMI GÖRMEDINIZ MI EY Bursa AĞLIYACAKTI KONUŞURKEN.AMA BIZIM GIBISINE ÇOK BÖYLE ADAMLAR 15 SENEDE BIR GÖRÜRÜZ BÖYLE FUTBOLCUYU.YARIN BAŞKA FUTBOLCULARDA GITMEK ISTERSE GÖRÜŞÜRÜZ O ZAMAN.
  • mehmet  
  25 Kasım 2013 | 12:12
  22
  Belediyenin paralı köpekleri hesaplaşıcaz
  • ünitimsah1963  
  25 Kasım 2013 | 12:10
  -24
  ne kadar üzülsekte artık gitti iyi bir paraya katara yada rusyaya satılmalı yerinede sezer öztürk alınmalı 12 milyon euroya süper 4.5 adam alırız yönetim inşallah bu parayı güzel kullanır
  • Kestelliler  
  25 Kasım 2013 | 12:10
  20
  Batalla gitse ne olacakki ? 2.lig futbolcularını yine getirecekler başımıza ! Yazık koskaca takımın düştüğü hallere bak harbiden.Transfer beceriksizlileri elimizdeki oyuncularda çekip gidiyor.Nerde geldiyseler başımıza ..
  • Erman Önder  
  25 Kasım 2013 | 12:10
  11
  TAKMA KAFANA REİS SEN FUTBOLUNU EVİNDE OYNA , BİZ VOTKALARI ALIR EVİNE GELİR DESTEKLERİZ SENİ... PMB!
  • okanbursa  
  25 Kasım 2013 | 12:09
  -15
  daum ıyı td bunda hepimiz hem fıkırız.artık battalla takıma dönmez hepimiz uzuluyoruz tabıkı.ama daumu kusturur ıstıfa ettırırsek kume duserız.bu orta saha forvetsız takımla hiç bır antrenör basarılı olamaz.akıllı olmalıyız bu sene kume dusme korkusu yasamayalım yeter.bu yönetım kesınlıkle gıtmelı.bu kadar kötu bır yönetımı Bursa haketmıyor.lütfen akıllıca davranalım yönetımı protestoya varım ama daum kusturulmemelı.bu seneyı tamamlıyalım seneye hepsını yollarız.
  • burak1616  
  25 Kasım 2013 | 12:09
  24
  sonmaçta pabloya destek oldurulmadıkya onu ıslıklayanların gercek Bursasporluluğundan süpheliyim stadın kapalı tribunde kombinem var gelenlerin çogunda ne kombine ne bilet batacaya destek olunca haahöö yapıyolar bizi bu yönetim sindirdi benim uzuldugum teksas nasıl sindi
  • GURCAN  
  25 Kasım 2013 | 12:09
  15
  Bursaspora gelebilecek en iyi yabancı diyebilririm. bizler için kayıp olur. ertuğrul hoca gittikten sonra hiç bir hoca ile anlaşamadık ve rahmetli başkanımızı da kaybedinde açıkça bugunkü başkanada alışamadım. 35 yaşındayım. bence yönetim ve teknik heyet gitmeli. BursaMIZA yakışır başkan gelmeli diyorum. adam hep arıza. stadyumda da bedava vermişler kombineyi kendileri için bir kaç adam bağırtıyolar. aklısıra taraftarıda bölecekler! Hersey Bursaspor için olmalı yalakalığa gerek yok!
  • mususi  
  25 Kasım 2013 | 12:09
  26
  olay Batalla korustan Daum meselesi degil. Olay Bursaspor'un gelecegi. Ufak bir tartismayi bile idare edemeyen bir yonetim bu kulubun gelecegi icin en buyuk tehdit. Korustan istifa.....
  • murat  
  25 Kasım 2013 | 12:08
  16
  sanırım yonetım ıstedını basardı taraftarı boldu batallayı bahaneyle satıcak yazıktır günahtır harcadılar takımı
  • abdüs  
  25 Kasım 2013 | 12:08
  14
  Kisa ve öz adam hakli bu kadar ağır laflara karşi bunlari söylemek adamlıktır. Yönetim budurumun altında kalkması zor 4 sezondur adam takımi satmadı sattı dediniz yönetim oturmuş takımin anasinı ağlattı kusura bakmayın ama hikmet hocaya yapılanda aynıydı.
  • PMB10  
  25 Kasım 2013 | 12:08
  18
  Geçmiş olsun beyler. Yönetim süper oyun hazırladı galyana gelip batalla düşmanı oldunuz Şimdi körüstan ve daum parayı bölüşürken görücem ben o ıslıklayanları. Başka türlü nasıl satıcaklardı BATALLA'yı bana bir yol söyleyin tek bir yol varsa eğer.
  • istexas  
  25 Kasım 2013 | 12:08
  12
  başkan seçildiğinde şu kadar borcumuz var bu kadar borcumuz var diyen adamdan ne beklenir ki.Bu borçları biz biliyoruz sen ne için geldin o zaman .Kestirmeden batalla yı sat borclardan kurtul........................
  • güllükten  
  25 Kasım 2013 | 12:07
  taraftar olarak buna da susarsak bize herşey müstehaktır arkadaşlar.Bursasporumuzu basamak gören zihniyete dur dememiz lazım
  • radamel falcao  
  25 Kasım 2013 | 12:07
  -20
  şimdi susun oturun gördünüz batalla bişey diyemedi çünkü haksız...hepiniz klavye taraftarısınız gördük maçtan önce yönetim istifa deyip durdunuz maçta susturduk hepinizi ne yönetime nede batallaya tezhurat yapamadınız...doğru mu doğru nokta...
  • Teksaslı  
  25 Kasım 2013 | 12:07
  15
  Organize olmalıyız, amigolar ortak bi karar alıp sitelerden duyuru yapılarak akşam özlüceye akmalıyız ! BÜYÜK Bursaspor TARAFTARI BÜYÜK BursaNIN BÜYÜK TARAFTARI DAHA NE BEKLİYOSUN !!
  • PMB10  
  25 Kasım 2013 | 12:05
  28
  BURADA BATALLA ILE ILGILI YORUMLARA EKSI VERENLER ALLAH BELANIZI VERSIN.YALAKALAR SIZI
  • Zafer male  
  25 Kasım 2013 | 12:04
  22
  ulan o statta batalla sesi çıktığında ıslaklayanlar bi yeriniz yiyosa artık ıslıklayın bu yönetimde antranörden defolsun gitsin artık bu şehirden yeterlen herkese inat lalalaylaylay PABLO MARTİN BATALLA lalalalaylay PABLO MARTİN BATALLA lalalalaylaylay PABLO MARTİN BATALLA
  • İSTİFA  
  25 Kasım 2013 | 12:04
  19
  ŞU ADAMA KASIMPAŞA MAÇINDA DESTEK OLMAYAN TARAFTARA DA YAZIKLAR OLSUN...
  • emre  
  25 Kasım 2013 | 12:03
  31
  ulan adam yedek kaldı şampiyon yaptı takımı şampiyonlar liginde yedek kaldı senin ilk golünü attı diğer yönetim ve teknik adamlarla sorun yaşamadıda size ne oluyo gavatlar. Adamı satıp parasını yemek istiyorsunuz yavşaklar

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR