KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

Başkan ve Daum ile birlikte olamam!

VİDEO

25 Kasım 2013 | 11:00

357 yorum

81961 okunma

Bursaspor'da kadro dışı bırakılan Arjantinli yıldız Pablo Martin Batalla, Teknik Direktör Daum'un haketmediği saygısızca davranışından dolayı olayların buraya geldiğini belirterek,

Batalla, bu sabah Sheraton Oteli'nde düzenlediği basın toplantısında Bursaspor'dan ayrılma kararı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Şu anda mevcut sorunlara açıklık getirmek için bu toplantıyı düzenlediğini belirten Batalla, şöyle devam etti:

"BANA 2 AY ÖDEMELERİ GEREKİYOR"

"Almış olduğum oynamama kararı, benim şahsi düşüncem. Sivasspor maçından önce kulüp başkanımızı haberdar ettim. Kendilerinin söylediği gibi maçtan 48 saat önce değil, salı günü oynamayacağımı söyledim. Geçtiğimiz hafta cuma günü babam ve menajerim geldi. Başkan ile bu olayı konuşup çözmek için. Başkanımızın bazı sözlerine de açıklık getirmek istiyorum. Onlar bana bir ödeme yaptılar. Bu ödeme zaten kontratımda yazan rakamdı. Bu yaptıkları ödeme bana 2 ay geçikmeli olarak ödendi. Hali hazırda bana 2 aylık bir ödemeleri gerekiyor."

Hiçbir zaman maddi yönden sorun yaratmadığını beyirten Batalla, bu konuda sözleşmesine bakılabileceğini vurgularken şöyle dedi:

"HER ZAMAN BURSASPOR'DA OLMAK İSTEDİM"

"Ben başkanımızın dediği gibi ben o kadar pahalı bir oyuncu değilim. Kontratımda yazan bütün şartlar, burada belirttiğim gibi. Merhum İbrahim Yazıcı başkanımızın zamanında kontratımda jübilemi burada yapmak istediğim belirtilmişti. Jübilemi burada yapmak istiyordum. Bunun üzerine başkanımızla tekrar konuşuldu. Sözleşmem hakkında bir iyileştirme yapıldı. Bu iyileştirmeden her iki taraf da memnun kaldı. Benim herhangi psikolojik bir sorunum yok. Eğer psikolojik sorunum olsaydı, bugün bazı başarılara imza atamazdım. Ben hiçbir zaman yanlış bir şey yapmadım, yanlış düşüncelere kapılmadım. Ben her zaman burada olmak istedim. Taraftarlar emin olabilir ki Türkiye'de başka bir takımda oynamak istemiyorum. Ekonomik olarak sıkıntım olmadı. Teknik olarak anlaşmazlık oldu. O da bana haketmediğim saygısızca davranışından dolayı bu açıklamaları yapmak istedim."

"ZAMAN GÖSTERECEK"

Batalla, "Kalmak mı yoksa gitmek mi istiyorsun" sorusuna şu cevabı verdi:

"3 ay önce sözleşmemi uzattık. Düşüncemiz kalmaktı. Ama gördüğüm kadarıyla teknik direktörümüz ve sayın başkanımızın bana karşı davranışlarından dolayı kendimi huzursuz hissediyorum. O yüzden bu kararı aldım. Sayın başkanımız teknik direktörle konuşup ortamı düzeltirse, bunu zaman gösterecek. Özür dileyecek bir hata işlemedim. Neden özür dileyeyim? Kendileri bu düşünceyle devam ediyorlarsa benim başka söyleyecek bir şeyim yok."

"CANIM YANIYOR"

Arjantinli futbolcu, "Seni ilk kez bu kadar sinirli görüyoruz. Bunun sebebi nedir" sorusuna da şu karşılığı verdi:

"Sinirli değilim. Yalnızca canım yanıyor ve üzüntü duyuyorum. Tüm olayım bu. Yaşadıklarım beni çok üzüyor. Ben Türkiye'de başka bir kulüple anlaşma yapmışım, ya da gideceğim gibi çıkan duyumlar, beni gerçekten çok üzüyor. Ben Türkiye'de Bursaspor'da gözümü açtım. Tüm sözleşmemi de buna göre ayarladım. Zaten başka bir kulüple bir anlaşmam olsaydı benim kulübümün haberdar olması ve böyle bir teklifle gelmesi gerekiyordu. Ben böyle bir şeyi yapamam."

"DAUM NASIL BİR SAYGISIZLIK YAPTI"

Batalla, "Daum nasıl bir saygısızlık yaptı, bunu açıklayabilir misin" sorusu üzerine şöyle sdedi:

"Oraları fazla konuşmak istemiyorum. Sizlerin de bildiği gibi soyunma odasında nasıl bir konuşma tarzı olabilir? O şekilde konuşmalar geçti ve bu da beni gerçekten çok üzdü. Sayın hocamızla ben çalışmaya devam edecek olursam bu düşüncelerle bir yere varamayacağız. O yüzden bu düşünceleri sizlere aktarmak istiyorum. Bu güzel insanların bana karşı beslediği sevgiyi biliyorum. O sevgiyi, ben de taraftarlara karşı besliyorum ama üzgünüm. Çünkü ben buraya geldiğimde sözleşmemde belirttiğim gibi futbol hayatımı burada kapatmayı düşünüyordum. Benim için de çok büyük sürpriz oldu. Beni de hayal kırıklığına uğrattılar."

"KATAR'IN 2 MİSLİ TEKLİFİNİ KABUL ETMEDİM"

Arjatinli yıldız futbolcu, "Bugüne kadar nasıl teklifler geldi ve geldiyse bu teklifler kafanı karıştırdı mı?" sorusuna, "Katar'dan bir teklif gelmişti. Buradaki kazancımın 2 misli teklif edildi. Öyleyken ben bunu kabul etmedim ve burada kalmayı tercih ettim. Gitmek istemediğimi söyledim" ifadelerini kullandı. Batalla, "Kadro dışı kararıyla ilgili ne düşünüyorsun?" sorusu üzerine şunları söyledi:

"Ceza olayı doğrudur. Olacaktır. İsterlerse sözleşmemi de feshedebilirler. O sorun değil. Ama bugünkü şartlar altında teknik direktörümüz olduğu sürece maalesef devam edemeyeceğim. Onunla bir yere varamayacağım. Başkanımız Erkan Körüstan'ın benim için kullandığı bazı kırıcı kelimeler de bugünkü ortamı gelmemizin sebebi oldu."

"YÖNETİM SATMAK İSTEMEDİ"

"Bursaspor Kulübü seni göndermek istedi mi?" sorusuna ise Batalla, "Yalnızca Katar'dan gelen teklifi sundular. Ben kabul etmeyince fazla üzerime gelmediler. Yönetim satmak istemedi" dedi.

"DAUM'LA BİRLİKTE OLMAM"

"Orta yol bulunursa devam edecek misin yoksa Daum varsa, ben yokum mu diyorsun?" sorusu üzerine Batalla, "Evet Daum'la birlikte olamam. Ayrıca sayın başkanımızla da birlikte olma imkanım yok artık. Başkanla da görüşmek istemiyorum. Zaten basın aracılığıyla yeterince görüştüler. Anlamı yok artık. Bu duruma kendileri getirdiler" cevabını verdi.

"GİDER EVİMDE FUTBOL OYNARIM"

Batalla, "Sözleşmen devam ediyor ve yasal yaptırımlar olacak. Bunların tamamını göz önüne aldın mı?" sorusuna, "Evet doğru. Hepsinin farkındayım. Belli bir süreçten geçeceğim. Sözleşmem ile ilgili bazı kısıtlamalar olacak. Ama başkanın dediği gibi giderim evimde futbol oynarım" dedi.

"KELİME AĞRIMA GİDEBİLİR"

Arjantinli yıldız, "Daum'la yaşadığım probleme açıklık getirebilir misin?" diye ısrar edilmesi üzerine şunları söyledi:

"Soyunma odasında nasıl konuşulabilir. Her insanın karakteri farklıdır. Söylediği bir kelime ağrıma gidebilir ve bu futbol yaşantım boyunca etkileyebilir. Bunu fazla irdelemek istemiyorum. Ama söylendiği gibi performansımla ilgili değil. Ben o söylenenlere alınmam. Her insanın çalıştığı bir patronu vardır. Bir insan çalıştığı kişiyle keyif duymalı. Çünkü patronu birşeyler vermeli. Sizin profesyonelliğinize katacak bir şeyler verir. Bana bir şey vermiyor. Eskişehirspor maçından önce Daum, yerimi değiştirdi. Ona nerede daha iyi oynayacağımı söyledim. Ama onu problem yapmadım. Hocamızın kendi istediği, kafasına uygun futbolcularla devam etmesi gerekiyor. Ben yapamıyorum, yapamam. Bugüne kadar yedek kulübesinde de oturdum, maçta da oynadım. Hiçbir zaman sorun yapmadım. Bana sistemi söylediklerinde kabul etmedim. Ben yerimi arkadaşıma bırakabilirim ve yedek kulübesinde olabileceğimi söyledim. Ben o sistemin içine girmek istemedim. Hocayla karakterlerimiz ve oyun düşüncelerimiz bağdaşmıyor."

Batalla, "Yönetim seni Türkiye'de bir takıma satmak isterse?" sorusuna ise, "Türkiye'de hiçbir takımda oynamam. Ama kulübümüzü de sıkıntıya sokacak olursam, kesinlikle FIFA'ya gitmeyi de düşünmüyorum" cevabını verdi.

 

  • ACİİİİL  
  25 Kasım 2013 | 13:03
  24
  Adamsın batalla
  ben ucuz topçuyum diyo parayla işim yok diyo
  Bursa sevdalıları iş başına
  acil organizasyon
  bu adam murat şamil musa değil
  bu adam pablo batalla
  • huso  
  25 Kasım 2013 | 13:03
  15
  Yonetım ıstıfa pablo pablo
  • ben_ozgur  
  25 Kasım 2013 | 13:02
  15
  Hadi yine batallaya sallayin yönetim yalakalari adi çorbacilar sizler Bursaspor düşmanısin herşey net ortaya çıktı
  • istifaaa  
  25 Kasım 2013 | 13:02
  15
  Arkadaslar simdi birlik gunudur elbirligiyle yonetimi ve daumu gonderelim ne kqybederiz kacinciya degisiyorlar ama pabloyu kaybetmeyi istemeyiz simdi yonetim daum istifa zamanı
  • zaferliler  
  25 Kasım 2013 | 13:00
  11
  arkadaşlar tüm Bursaspora canını vermeye göze alanlar bu adam dört dörtlük bi adam yapılacak tek şey var yeri geldimi susmak yeri geldimi kıyameti koparmak en yakn zmnda herkezn gelebileceği musait bi günde toplanıp bu adama destek çıkıp yönetime gözdağı vermemz lazım batalla davasnda haklıdır.. onun davası bizim davamızdır ben bu davada varım batalanın yanndayım diyen herkz herşeyi göze alçak gerekirse özlücede kıyamet kopcak en kıza zamanda toplanalım diyorum adminden güzel bi organisazyon bekliyorum saygılarr..
  • ATİLLA  
  25 Kasım 2013 | 13:00
  17
  AKSAM 7 SESINIMI DUYURALIM ARTIK
  • emir cok  
  25 Kasım 2013 | 13:00
  20
  ÖZLÜCEYEEEEEE
  • bursasporlu  
  25 Kasım 2013 | 12:59
  17
  batalla satılmak ıstenmiş gıtmeyıncede bınbır turlu baskıllar yıldırmalar.ozluceyız bu aksam 7 de
  • Teksaslı  
  25 Kasım 2013 | 12:59
  17
  1. Daha köye muhtar olamıyacak kapasitede, kukla, para için değil batallayı bütün kulübü satcak olan yönetim. İş yapcak adamların hepsini gönderip yerine kendi adamlarını koyan, teknik direktörü göndermek için avrupa maçından elenmemizi ağzından sular aka aka bekleyen yönetim. Geldiğinden beri takımda sorunlar bitmeyen, 10 senelik başarıyı 6 ayda bu vaziyete sokan, 4. ligden oyuncu bakan, küme düşen takımlardan oyuncu almayı bilen, çaykurrize gibi bi takıma oyuncu kaptıran yönetim.

  2. Daha önceki yıllarda çok fazla futbolcuyla tıpkı batallayla yaşadığı gibi sorunlar yaşayan, her maçtan önce 1 puan alırsak iyi, 1 puan alınca kötü sonuç değil diye Bursasporu anadolu takımı gibi gören, adı bir takım uyuşturucu maddeleriyle anılan bir teknik direktör.

  3. 5 sene canını dişine takmış, 1 kez antreman kaçırmamış, 1 kez maç kaçırmamış, futbol hayatında 1 kez kırmızı kart görmemiş, şampiyonlar liginde sürekli yedek kalmasına rağmen ilk golü atan adam olmuş, twente maçında bizi burada çıldırtan, bjk maçında sevinçten ağlatan, sayısız gol ve asist yapan, bir kez para konusu dert etmeyen, Bursaspordan başka takıma satsanızda gitmem diyen, türk olmayı kabul eden, jubileyi kabul eden, beni satmak istediler ama ben gitmedim diyen bir ADAM.

  Şimdi elinizi vidanınıza koyup karar verin..
  • teksasıznık  
  25 Kasım 2013 | 12:58
  22
  bu aksam 7 de ozluceyız.yonetım ıstıfa daum ıstıfaa.yeter artık ankaragucu gıbı olacagız yakında.yazık olacak kulubun ıcı bosaldı.batallayı satarak gelen paraya goz dıktıler adamı yıldırıyorlar gıtmesı ıcın baskı yapıyorlar
  • mehmet  
  25 Kasım 2013 | 12:57
  17
  Özlüceye !
  • 196316  
  25 Kasım 2013 | 12:54
  14
  stadın % 90 ı yönetim istifa diye bağırıyor ve bu adamlar hala o koltukta oturuyolar.yıllar önce kentmeydanında yazıcıyı istifa çağıran abiler şimdi niye sesiniz çıkmıyor.bu arada 14 günde bir yönetim istifa demekle bu yönetim gitmez gerekirse BursasporUN ÇIKARI için yürüyüş yapılmalı
  • mkpasali  
  25 Kasım 2013 | 12:53
  O dedigin sahibindir emin esen
  • Bero  
  25 Kasım 2013 | 12:53
  13
  Şimdiye kadar tek 1 sorun çıkarmayan adamı,bu çapsız yönetimin harçatırsak yazık bu taraftara!
  • brser  
  25 Kasım 2013 | 12:52
  13
  ya bırakın bu batalla oyun oynuo baska takımlar geyıgını ey yonetım..bu batalla tuncay degıl.ömer degıl.bu egemen degıl bu BATALLA! BU PABLO! GÖZÜMÜ AÇTIM BURA BIRAKACAKTIM BURDA DİYOR! tek taraflı çıkıp BATALLA yı taraftarın önüne atmak sonrasında 12 mılyonu ındırmek kolay. ama ıkı taraflı dınleyınce ısler baska donuo goruldugu gıbı
  • emir cok  
  25 Kasım 2013 | 12:52
  12
  Sunu kabul edelım..Bursada yasayan Bursaspor dusmanlarının sayısı Bursapor sevdalılarından fazla..ve saha ıcındekı yenılgıden daha kotusu saha dısındada sureklı galıp gelıyorlar..halbukı copluk bızım..bır adam olabılsek..bır bırlık olabılsek..Bursaspordan baska bır takımda oynamam dıyen bır efsane var burda..elın adamları gelmıs gonderıyorlar bız bakıyoruz..cıldırıcam..
  • Teksas_  
  25 Kasım 2013 | 12:51
  20
  Yönetimden bir kuruş para alan taraftar varsa haram olsun.
  • iritimsah  
  25 Kasım 2013 | 12:51
  11
  bu açıklamalardan sonra bile esas problemin ne olduğu belli değil..hiçbişey açık değil... ama aylardır yaşanan yönetim problemlerinden sonra da bu olayın yine yönetim kaynaklı olduğu belli...
  • Tolga Yavuz  
  25 Kasım 2013 | 12:49
  18
  Ben Batalla'nın konuşmasını dinledikten sonra ikna oldum. Adam ne Türkiye de oynarım ne de Fifa ya giderim diyor. Yani adamın amacı İstanbul takımları veya daha fazla para kazanmak değil. Yazıklar olsun yönetim ve daum takımı tek başına ayakta tutan adamı harcadınız yuh olsun sizin sıfatınıza. Bu hafta gördük işte Kasımpaşa tek kale oynadı bir tesadüf gol attık bundan başka da atağımız sahada oyunumuz yoktu. İki mağlubiyet daha alalım düşme hattına ışık yakıyoruz ondan sonra gö.... kına yakarsınız.
  • batalla  
  25 Kasım 2013 | 12:48
  11
  başkan ve daum git adam sene başında batalla'yı satacakmış baksana

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR