KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

"Artık fırsatı geri tepmeyiz"

22 Mart 2013 | 09:27

11 yorum

9269 okunma

İbrahim Öztürk, Avrupa'da yaşadıkları acı tecrübelerin kendilerini olumsuz etkilediğini söyledi.Avrupa’ya katılma geleneğini bu sezon da sürdüreceklerini öne süren tecrübeli futbolcu, ’Anderlect ve Twente maçlarını düşününce kötü oluyorum. 3.'sünde artık fırsatı geri tepmeyiz' dedi.

Bursaspor'un en istikrarlı isimlerinden bir tanesi İbrahim Öztürk...Onun için hiç kimse ne özel hayatı düzensiz, ne çalışmıyor ne de bu formasının hakkını vermiyor diyebilir. Yeşil beyazlı takımın istikrar abidelerinden olan tecrübeli futbolcu ile Olay Spor olarak keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik. Gerek Ertuğrul Sağlam, gerek Hikmet Karaman dönemini, gerekse takımın şuanki durumuyla ile ilginç tespitlerde bulundu İbrahim.

10 KERE DÜŞÜNMÜŞTÜR

Ertuğrul Sağlam'ın istifasının beklenmedik bir zamanda olduğunu ifade eden tecrübeli futbolcu "Kimse böyle bir şey olacağını tahmin ediyordu. Kendisi karar verdi. O dönem sakatlıklar üst üste geldi, son dakikada giden maçlar oldu, kupadan elendik. Bir sürü olumsuz durumla karşılaştık. Eminim kendisi 10 kere düşünüp karar vermiştir. Saygı duymak zorundayız. Farklı bir heyecanın oluşmasını düşündüğü için bu kararı aldığına inanıyorum" diye konuştu.

CANI GÖNÜLDEN İSTİYOR

Sağlam'ın yerine göreve gelen Hikmet Karaman'ın özelliklerinden de bahseden İbrahim "Hikmet hoca"nın kendi göre bir tarzı var. Farklı taktikleri var. İçindeki heyecanı fazlasıyla bize yansıtıyor. İstedikleri açık ve net anlatıyor. Taktik tahtası bile sahaya çıkıyor. Alışmaya başladık. Hocanın ilk o hallerini görünce şaşırdık doğrusu. Farklı geldi çünkü. Hikmet hoca bir şey istediği vakit canı gönülden istiyor. Onun da motive tarzı bu. Ertuğrul hoca içerde soyunma odasında yapmasını istediklerini söylerdi, Hikmet hoca için yer mekan fark etmiyor" şeklinde konuştu.

ÇOK BAŞIMIZ AĞRIDI

'Bu sezon son dakikalarda yediğimiz gollerden çok canımız yandı' diyen İbrahim şöyle konuştu: "Birçok şeyden ders almamız gereken bir sezonu geçiriyoruz. Çok basit maçlar kaybettik. Basit puan kayıpları oldu. Son dakikalardan dolayı çok başımız ağrıdı.

Açık ara önde olabilirdik aslında. Kalan 8 haftada herkes herkese puan verebilir. Elazığ düşer dendi şimdi lige tutunuyor. Akhisar pes etmiyor. Dengeler o noktaya geldi. Bir oyuncu bir hoca birçok şeyi değiştirebiliryor. Dengeler eşit. "

HIRS HALİNE GELDİ

"8 maçın final hepsi. Kasımpaşa ve Beşiktaş maçları çok önemli. 6 puanlık iki maç . İyi sonuçlar alırsak çok daha iyi yerlere geliriz, Biz 1.oluruz 2.oluruz demedik hiçbir zaman . Önemli olan Avrupa. Alışkanlık yaptı çünkü artık. 2 sezondur nasıl elendiğimiz ortada. Anderlecht ve Twente maçlarını düşünce insan çıldırıyor. Bunlar acı tecrübe oldu. Hırs haline geldik Avrupa başarı olmak. 3.şansı da artık geri tepmeyiz diyoruz. Yeter artık diyoruz doğrusu."

SAYGI VAR SEVGİ VAR

İbrahim, röpörtajımız esnasında takım içersindeki arkadaşlıktanda bahsetti. Yakalanan istikrarı uyuma bağlayan tecrübeli futbolcu "Oturmuş bir kemik var Bursaspor'da. 5.sezonum bitiyor birçok degişime rağmen bir arkadaşlık var. İş ahlakı var. Saygı var sevgi var. Herkes birbirini sevdikten sonra bir problem çıkmaz. Mesela rakebet bile belli düzeyde. Herkes savaşıyor, mücadele ediyor ama iyi olan formayı giyiyor. "

2-3 DAKİKA KİMSE KONUŞMAZ

Hikmet Karaman'ın gerek maç gerekse antrenmanlarda tavırlarının karşılaşmaların devre arasında da devam ettiyor mu şeklindeki sorumuza ise İbrahim şu yanıtı verdi: "2-3 dakika kimse konuşmasın diyor. Oksijen alın diyor. Sakinleşiyor herkes ve ondan sonra yapılan hatalardan, yapmamız gerekenler bahsediyor"

HAGİ NEYSE BATALLA ODUR

Hagi'nin Galatasaray'da, Alex'in ise Fenerbahçe'ye birçok genç oyuncuya örnek olduğunu da belirten İbrahim "Bizde de Batalla genç arkadaşlarımız için bir şanstır. Belluschi de öyle. Biz genç arkadaşlarımız ile sürekli görüşüyoruz. Mesala ben 'beni zorlayan forvet oyuncularını anlatıyorum. Böye yaparsanızk stoperler zor durumda kalır' diyorum. İnşallah bu arkadaşlar yüzümüzü kara çıkarmazlar.

CARSON'A GÜVENİN

İbrahim, son haftaların eleştirilen ismi Scott Carson'a da sahip çıktı. Carson'un iyi bir ile bekçisi olduğunu ifade eden İbrahim "Kendinsin birçok artı yönü var. Değişim kolay bir şey değil. Eleştiri olabilir ancak yıkıcı olmamalı. Kaleci en şanssız ve en şanslı bir isim olabiliyor. Bunlar olağan durumlar. " diye konuştu.

 Olay Gazetesi

  • yaman_bursa  
  23 Mart 2013 | 15:16
  takım hala karşıdaki takıma çok rahat pas yaptırıyo top karşıdayken adamlara yakın oynama yok sürekli adam kaçırılıyo durum böyle oluncada iyi takımlara karşı zor durumlar yaşıyoruz.Bursasporda hikmet karamanın ilk çözmesi gereken mesele bu hala defans yapmayı beceremiyoruz..
  • Vedat AKCAKOCA  
  23 Mart 2013 | 07:03
  carsondan bu saaten sonra ne köy olur ne kasaBA, kalemizi türk gencleri korusun. bden sahswen carsonu istemiyorum ikinci kaklecimiz ondan daha cesur ve yürekli toplara korkmadan cikiyor. bedavadan osurzuktanda gol yemiyor.
  • frasinianu  
  22 Mart 2013 | 16:10
  15
  hızlı,çevik,kuvvetli,karakterli,adam gibi adam=ibrahim öztürk...aldığın her kuruş annenin ak sütü gibi helal olsun...
  • bizonun_sevdigi  
  22 Mart 2013 | 14:11
  İbo önemli bi noktaya değinmiş. Erken elensek bile Avrupa kupalarında oynama alışkanlığımızı devam ettirmeliyiz.O yüzden ne yapıp edip bu seneyi dördüncü bitirmemiz gerekiyor. Geçen sene ön elemede seri başı olup Twente'den daha kolay bi takımla eşleşecekken, Anorthosis-Dila Gori maçında Dila Gori'nin hükmen galip sayılması sebebiyle seribaşı olamayıp Twente'yle eşleştik. Bu sene rahat seri başı oluruz. Sezonu kasımpaşa ve bjk'nin önünde bitirmek için tribün olarak takımı itmemiz lazım.
  • Asım  
  22 Mart 2013 | 13:58
  -18
  Nedense hep senin tutman gereken adamlardan gol yiyoruz
  • utkan.tr  
  22 Mart 2013 | 13:10
  -12
  helain var ibo
  • murat saçan  
  22 Mart 2013 | 12:32
  52
  topu defansIN önünden alıp orta sahanın tam ortasından 1.2. kişinin arasından kıvrılarak gidiyorsun ya HASTAYIZ SANA İBO REİS..
  • papen  
  22 Mart 2013 | 12:03
  sevimli pepeleğim benim.seviyom seni.
  • HERŞEYİM BURSASP  
  22 Mart 2013 | 11:24
  11
  Seni seviyoruz kaptan. Takım için çalışman, özellikle efendiliğin, diğerlerine abiliğin....bizi mest ediyor. Yalnız ibo arıdan çok korkuyosun ya. Benim kaşkola arı konmuş onu görünce yüzünün şeklini bir görmeliydiniz aklıma geldikce gülüyorum. Başarılarının devamını dilerim.
  • Vedat Ubuz  
  22 Mart 2013 | 10:11
  20
  Deli ibo be ! :) Maçta seni izlerken arada gülesim geliyo reis ama olsun seviyoruz seni ! :)
  • Recep  
  22 Mart 2013 | 09:44
  23
  Bu senede avrupaya katılalım timsah arenada çoşalım

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR