KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

"Taraftarın tepkisine üzüldük"

VİDEO

26 Ocak 2013 | 16:32

223 yorum

58505 okunma

İstanbul Büyükşehir Belediyespor karşısında alınan 4-1'lik mağlubiyeti değerlendiren Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam

Süper Lig'in 19. Haftasında İstanbul Büyükşehir Belediyespor karşısında şok bir mağlubiyet alan Bursaspor'da teknik direktör Ertuğrul Sağlam maç sonu yaptığı açıklamada taraftarın tepkisini değerlendirirken oyuncularına sahip çıktı.

Oyuncuları suçlamamak lazım
Sağlam "16 günde 6 maç oynamak durumunda kaldık. Oyuncuların fiziksel durumu itibariyle de zor. Onları suçlamamak lazım. Yine söylüyorum bu yarışın içerisinde biz olacağız ve zirve yolundaki yarışımız devam eder. Bu maçı bir an önce unutup, kupadaki 1461 Trabzon ve ligde önümüzdeki hafta oynayacağımız Galatasarya maçına odaklanmalıyız" diye konuştu.

Taraftarın tepkisine üzüldük
Olimpiyat Stadı'na gelen taraftarların tepkisi ile ilgili sorulara da yanıt veren Sağlam "Taraftar takımın kazanmasını istiyor, iyi yerlerde olmasını istiyor. Hiç kimse oyuncusuna küfür etmek oyuncusunu aşağılamak takımının protesto etmek dalga geçme kimse bu hakkını vermez. Nasıl bir durum ortaya çıkarsa çıksın bu duruma çok üzüldük. Bugünü taraftarın gösterdiği davranışla da hiç hatırlamak istemiyorum. Başka oyuncu yok bu oyuncularla devam edeceğiz. Bir taraftan saha içerisindeki duruma üzülürken saha dışındaki duruma da üzüldük" ifadelerini kullandı.

Gelinen nokta olumlu değil
Tuncay Şanlı'nın aldığı tepkiye de değinen Sağlam "Tuncay ile konuşacağız tabii ama Tuncay onurlu bir akadaş. Her türlü ortamda ve şartta Türk futbolunun içinde kaldı. Bu türlü dönemlerin içinde çok kaldı. Onurlu ve haysiyetli bir arkadaşımız Tuncay önemli de oyuncu bizim için. Yeniden takımına sağlayacak moral motivasynoa ulaşyması en büyük beklentimiz. Gelinen bu nokta Bursaspor adına olumlu değil. Bu bugün Tuncay olur yarın başkasına olur biz iki hafta sonra takmda oynacaktak oyuncu bulamayız. Onların motivasyonunu azami seviyede biz sağlamalıyız. Bunu biz yapacğız, taraftar yapacak tek başına olmaz. Bu durumun oluşmasını sağlayan etkenler de var. Hep söylüorum bir bütünlük oluşturursak biz başarı sağlarız. Yoksa birbirimize zarar vererek bu durumdan kurtulamayız. Gelinen nokta Bursaspor açısından hiç hoş değil. Ama herkesin de destek olmasını bekliyoruz" şeklinde konuştu.

Konuşmasının sonunda İstanbul Büyükşehir Belediyespor'u da tebrik eden Sağlam "Özür diliyorum biz tabii kendimizden bahsettik. Diğer taraftdan da iyi oynayan İstanbul Beledyispor var onları da tebrik ediyorum" sözleriyle basın toplantısını noktaladı.

 

  • erdogan  
  26 Ocak 2013 | 17:20
  11
  tuncay çok daha degerli ertugrul saglama göre sana inandık güvendik ama bu kadar da ruhsuz olunmaz önce kendini sorgula ertugrul saglam bir insan bu kadar geriye gidermi ne yapıgın belli deil herşeyi eline gözüne bulaştırdın artık sabrımız kalmadı .
  • murat  
  26 Ocak 2013 | 17:20
  14
  sende başkanında defolun. takımın içine ettiniz
  • gökhan taran  
  26 Ocak 2013 | 17:17
  14
  c.tesi maça gidenin ! yalayın beyler çok iyi yalayın kepazeyiz yerin dibindeyiz siz hala yalayın.bırakın şampiyonluğu ben takım düşsün istiyorum ama stadın dolu futbolcuların top oynadığını taraftarın aynı 2. ligdeki gibi ortalığın A.koymasını istiyorum
  • yavuzselim macır  
  26 Ocak 2013 | 17:16
  21
  Yanarım yanarımda altidore gibi adamı kanat oynatıp bitirtine adam 2şer 2şer gollerini atıyor
  • Teksas  
  26 Ocak 2013 | 17:16
  12
  Ertugrul Saglam Samet Aybabanın olusturdugu kadronun üzerine geldi sadece dogru zamanda dogru yerdeydi. Zaman gectikce Ertugrul hocanın egoları ve bu işten anlamayışı aldığı oyuncularla ve taktiksel değişikliklerle ortaya çıktı. Yönetim 30 trilyon borc vardı kapattık diyor sampiyon oldugumuzda 40Milyon Euro = 80 trilyon küsür para yapar 30 trilyon borcu kapatıp takımın icine ettiniz baska ne yaptınız ????
  • yaslı teksaslı  
  26 Ocak 2013 | 17:16
  12
  ertugrul hoca yap bakalım bı kıyak alma 2 aylıkk maas ta alalım bır oyuncu 1 mılyonaaaaaaaaa yeter gıt takımda ruhta adamda kalmadııııııııııııı
  • bsoktay  
  26 Ocak 2013 | 17:12
  13
  abi o bu değilde işe yaramaz dedik altidoru sattık herif gittiği ligte 2 seneden beri gol kıralı feci koydu ama
  • İsmet  
  26 Ocak 2013 | 17:12
  Vedat nerede geç kalmış adama hep sallıyorduk ama doğruları yazıyordu :)
  • berryroad  
  26 Ocak 2013 | 17:11
  18
  Hoca artık takım hocalığını bıraktı akıl hocalığına başladı. Ortada üzülecek hatta kahrolacak o kadar şey varken taraftarın tepkisine üzülmüş beyimiz. Bu ruh halindeki bir hocanın şehri nasıl gördüğü ve kendini nerede görüğü apaçık ortada. Çok kibirlisin hocam utanmadan sıkılmadan kendinin bile inanmadığın masalları anlatmaya devam ediyorsun , işini üstelik çok yüksek ücret aldığın işini iyi yapmıyorsun. Hem kendini hem de Bursasporun hem bugününü hem de geleceğini bitiriyorsun. Futbolun içinde eleştiri her zaman olur kabul etmiyorsan bu işi yapmayacaksın. yeter saçma mazeretler ürettiğin Bursaspor vakıf kurumu da değil kimsenin çiftliği de değil.
  • Panayırlı  
  26 Ocak 2013 | 17:09
  26
  Hocanın yalakaları, eleştirdiğimizde işe siyaset karıştıran madrabazlar neredesiniz, sizin yüzünüzden stat tarihinde olmadığı kadar boşaldı, takım küme düştüğü yıldan kötü oynuyor, gol ise raslantıya kalmış bir şey, ufak bir eleştiride utanmadan kırk yıllık taraftarı eleştirenler, madem hoca üzgün o zaman iade etsin bir aylığını görelim bakalım, bu kepazeliğin sebebi sizsiniz, maaşlı adama sonsuza kadar derseniz, o da hezimetten sonra size posta koyar, devam edin, kümeye kadar...
  • Umut D  
  26 Ocak 2013 | 17:08
  26
  Neden Hakan a Şener e tepki gösterilmedi diyenler, çünkü adamların kapasitesi bu kadar suç onları alanda, alınmasına müsaade edende.Tuncay Fener maçındaki hareketinden dolayı küfürlü tepkiyi haketmişti hakettiğinide buldu. Biraz geçmişe gidersek önce Bursadaki fener maçını hatırlayalım. 2-1 öndeyiz, pinto çıktı batuhan girdi çünkü ertuğrul hoca biliyorduki bu takım skoru koruyamayacaktı en azından kaybedince gençleri oynattım bahanesi olacaktı. Gitti fener deplasmanına kupa için son şanstı, ertuğrul hoca takımın durumunu biliyordu yine gençleri oynattı çünkü yine bahanesi hazır olacaktı. Maçın en iyisiydi ozan tufan.Şimdi geldik ibb maçına bu maçı alsaydık şampiyonluk potasına girecektik. Ertuğrul hoca yine bildiğini okudu, sağ bekte 3 gün öncesinin en iyisi ozan tufanı kesti yerine bugsastan gelen şeneri koydu. Tuncay fener maçındaki vukuatından sonra yine sahadaydı. Şimdi derseniz ki biz degilmiydik altyapıdan oyuncalarımız oynasın diyen , ertuğrul hoca gençleri oynatmıyor 16 yaşındaki çocukları kendine kalkan olarak kullanıyor. 16 yaşındaki gözbebeklerimizi bi batalla bellushi pintoyla oynatmak var birde forselle musa yla ...Sene başından beri bu kadromuz şampiyon olduğumuz kadrodan daha kaliteli diyen ertuğrul hoca, orta saha ve forvet olarak sana katılıyorum ama TAKIMDA VE SENDE RUH YOK RUH. Şampiyon olduğumuz sene bi ali tandaoğan vardı gol atmak için kafa travması geçiren , Hüseyin çimşir imiz vardı yüreğiyle oynayan mustafa keçelimiz vardı her maç %100 uyle oynayan. Ergiç imiz vardı kelimelerle anlatılamayan...Şimdi bir bangura mız var ne sen sor ne ben söyliyim. Şimdi bir Tagoe miz var vakıfkoyde gollerin prensi olan... Birde forsell imiz... Ertuğrul Hocam ben senin arkanda şampiyonlar liginde 6 yediğimizde de durdum, şampiyonlar liginde ilk senemiz tecrübe kazandık dediğinde de saçma bahanene inandım taki biz bu taraftarlara hayalini kuramayacakları başarıları yaşattık diyene kadar. Biz 30 yıldır şampiyonluk hayalimizi yaşamak için bu takımın peşindeyiz, küme düşmemeye oynadığımız zamanlarda takımın bize ihtiyacı oldugunu hissetiğimizde daha büyük aşkla stada koştuk, küme düşme maçına 20 bin kişi gittik,SEN BİLE BİLE SEVDİĞİNDEN GELECEK KÖTÜ HABERİ ALMAK İÇİN O KADAR YOL GİTMEYİ BİLİR MİSİN?kaç haftadır tribunler boş nedenini araştırdın mı?Yoksa sadece stada çagırmakla mı yetindin. Bu taraftar vefanın sadece semt adı olmadığını çok iyi biliyor .Bu taraftar sana ve yönetime kötü bir söz söylememek için tribune gelmiyor çünkü siz bu taraftara "hayal bile edemeyeceği " şampiyonluğu yaşattınız. BU TAKIM 14-15. SIRALARA DÜŞSÜN EĞER O STADTA 27000 KİŞİ OMUZ OMUZA VERİP KENETLENMEZSE, ben bu taraftarı o kadar zamandır tanıyamamışım.Oysa ki senin bunu 6 yediğimiz maçtan sonra, Bursadaki kupa maçında fenerden 3 gol yedikten sonra ve kupa finalindeki 4. golden sonra insanların gözyaşları eşliğinde canım feda çekmesinden anlayabilmeliydin.
  Aslolan Bursaspor dur kişiler değildir. BU KLUPTEN PARA KAZANAN HERKES İŞÇİDİR BursasporUN PATRONU TARAFTARDIR.İŞİNİ LAYIKIYLA YAPMAYANI GÖREVDEN ALMASINI BİLİR!!
  Ertuğrul Hoca gitsin yılmaz vural güvenç kurtar mı gelsin diyenler işte bugün sizin yüzünüzden bu noktadayız. Vizyonunuz güvenç kurtarsa , takıma şener in hakan ın musa nın alınmasına kızmaya hakkınız yok!!

  Son olarak yönetim ve hocaya: " SİZİN GERÇEKLERİNİZ VARSA BİZİMDE UZUN ZAMANDIR GÖSTERMEDİĞİMİZ GERÇEKLERİMİZ VAR !!! "
  • yaslı teksaslı  
  26 Ocak 2013 | 17:08
  19
  ertugrul saglam bu kulubun kanını emıyor aylık net 430 mılyon masraflaıyla 500 u bulur turkıyenın en cok kazanan teknık adamı.. satın adamlarınızı alın yerıne bedava futbolcu hocanın parası tıkır tıkır odensın ertugrul hoca para sıkıntısı cekmesın..kadroya bak kadroy bıtmıs bu takım artık 4 hafta sonra takım dusme potasında....
  • pala  
  26 Ocak 2013 | 17:07
  ali tandoğan_ ivan ergiçç_ozan ipek_ vokan şen_ıvankov_mustafa keçeli_sercan yıldırım_bataja_ibrahim_ömer_kirita_hüseyin cimsir_turgay_zapo_ ve_ taraftarr işte şampiyon kadrooooo işte gönül suntanlarıı başkan _at hırsızı kamat _ yöneticiler_Q7 li bölükbaşı_alexsi alan hoca_ve transverlerr_ nunezzzz_insuaahhh_ştayyynerr_musaa_şenerr_tuncayy_calsınnn_folserr_hakan arslantaşş_vederson_tagoee_banguuraaa_ işte paranın sultanlarıı
  • necati korkmaz  
  26 Ocak 2013 | 17:06
  12
  Ibb nin hiç taraftarı yok adamlar nasıl oluyorda yerinde transferler le bütünlük sağlayıp maç alabiliyorlar ? Yeter artık bize maval okuma bıktırdın politik sözlerle oyalamaların. Çok konuşmada git paranı al !
  • baraklar  
  26 Ocak 2013 | 17:06
  10
  konuyu değiştirmeye çalışıyor ertuğrul sağlam
  • ahmetcenkmumıny  
  26 Ocak 2013 | 17:05
  12
  beyler takım bugün en geç 9 da Bursada olur,ozluceye akalım hep bırlıkte gorsun bakalım taraftarı hoca bey
  • rotcu  
  26 Ocak 2013 | 17:04
  16
  bir zamanlar vakıfköyü basıyorduk şimdi sıra özlücede temizlik zamanı sopa zamanı
  • emre  
  26 Ocak 2013 | 17:03
  Hoca eğer o oyuncular trilyonları alıyosa 16 günde 6 maçta yapçaklar 16 maçta yapçaklar hepsi ruhsuz senin suratın asık ee taraftar tepki verince ağlıyonuz . Taraftarı eleştirceğine oyuncularını eleştir gerçekleri gör bu kadroyla bizden bi cacık olmaz
  • YOK  
  26 Ocak 2013 | 17:03
  Haftaya o stad dolacak arkadaş !! Ne istanbul takımı geliyor diye nede bu takımdan birşey olacağına inandığımız için değil. Yönetime inat oynamayan o topçulara inat o stad dolacak !!! Biz görevimizi yapıyoruz demek için o stad do la cak ! Ama maç öncesi o topçulardan hiçbiri tribüne çağrılmayacak !!!!!
  • 16 BS 16  
  26 Ocak 2013 | 17:02
  Hep taraftar suçlu zaten YÖNETİMİN,HOCANIN,RUHSUZ OYUNCULARIN HİÇ SUÇU YOK...BU RUHSUZLAR BU SENE 2 MAÇ ÜST ÜSTE KAZANAMADI!!!sen ne anlatıyon hocam taraftar hiç bir teknik adama göstermediği sabrı sana gösterdi ama artık taraftarında SABRI TAŞTI!!!

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR