KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

750 TL'lik golcü!

03 Kasım 2012 | 12:45

23 yorum

17447 okunma

Okan Deniz, kulüple yaptığı özel protokolün süresi Mayısta dolunca, sözleşmesi gereği aylık 750 lira maaşa talim ediyor.

Bursaspor altyapısından kimler geldi kimler geçti. Altyapının kıymetini de belki yeşil beyazlı takımın şampiyonluğunda anladık. Sercan Yıldırım, Bekir Ozan Has, Volkan Şen, Serdar Aziz, Muhammet Demir, Eren Albayrak ve kaleci Ceyhun Demircan.

Bu isimlerden o dönemde takıma katkısı olan da oldu, hiç oynamayan da.

Ancak bu isimlerin yanına alınacak yeni yıldız adaylarıyla birlikte gelecekte Bursaspor’un iskeleti oluşacaktı. Okan Deniz, Furkan Soyualp, Ozan Tufan gibi. Kimi bir sezon sonraya kaldı, kimi ise takımda oynamamaktan şikayet etti. Kimi ise dışarıdan gelip iyi paralar kazanıp yan gelip yatanların yanında karın tokluğuna durmaktan şikayet edip gitti.

TRAJİ KOMİK BİR OLAY...

Şimdi yazacağım traji komik olayı dikkatlice okuyun.

Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam döneminde altyapıda gösterdiği başarılı performansla A Takıma alındı Okan Deniz. Burada yılmadı çalıştı zaman zaman forma şansı buldu. En son Sivasspor karşılaşmasında oyuna ilk 11’de başladı ve golünü de attı. Ancak gel gelelim Okan Deniz’in Bursaspor’dan aldığı ücreti öğrenince çok şaşırdım.

BAŞTAN 1 YIL UZATTILAR

Olay şu;

Geçtiğimiz sezon Okan Deniz’in sözleşmesinin bitimine az bir süre kala, yani Ocak ayında yeşil beyazlı yönetim, futbolcu ve menajerini sözleşme uzatmak için Özlüce’ye davet ediyor. Yönetim, 1,5 yıl kalan mukaveleyi Okan’ın yaşı 18 olmadığı için en fazla 1 yıl uzatabiliyor. Yapılan özel protokolde de 4 bin TL aylık, 4 bin 500 TL’de maç başına imzalar atılıyor. Yeşil beyazlı yönetim, futbolcuya ve menajerine, “Okan’ın yaşı 2012 Mayıs ayında doluyor. Gelirsiniz 5 yıllık sözleşme imzalarız. Şartları da iyileştiririz” diyor. Bu arada Okan aylık 4 bin TL maaşa Bursaspor’da oynuyor. Bu parayı 6 ay alıyor. Ancak mayıs ayında Okan 18 yaşını dolduruyor ve taraflar arasında yapılan özel sözleşme bitiyor. Yıldız oyuncu da haziran ayından bu yana 750 TL aylığa oynuyor.

Yanlış okumadınız Okan sadece ve sadece aylık 750 TL alıyor. Bugüne kadar da ne Başkan İbrahim Yazıcı ne de yeşil beyazlı yönetim sözleşme uzatmak için oyuncuyu görüşmeye çağırmıyor.

Yani kısaca, Okan’ın Bursaspor’la 2014 yılına kadar sözleşmesi bulunuyor…

Sadece, taraftarlar arasındaki özel sözleşmenin süresi bittiği için bu tablo ortaya çıkıyor.

KENDİ EVLATLARIMIZA YOK!

Tabii, gençlere bir anda uçuk rakamların verilmesini onaylamıyoruz ama bugün kulüpte belki de 750 TL maaş alan bir personelin bile bulunmadığı ortamda yıldız adayı bir oyuncunun 750 lira almasını da düşündürücü buluyoruz.

Dileriz yeşil beyazlı yönetim bu yanlışı en kısa zamanda düzeltir de, diğer kaybettiğimiz oyuncular gibi Okan’ı da kaybetmeyiz. Son olarak kendi öz evlatlarımıza geldiğinde kesenin ağzını bir türlü açmayı beceremiyoruz galiba.

 Olay Gazetesi

  • SİPTAR...  
  03 Kasım 2012 | 11:18
  Okanın sözleşmesi derhal düzeltilmeli ocak ayına gelmeden masaya oturulmalı en az 5 yıllık sözleşme imzalanmalı gençlerimizi kazanmak icin 2 önemli etken mevcut bence:

  1- Bu şekilde hatalı yanlış politikalarla o gençleri takımdan küstürlüyo hakettigi degeri görmedigini düşünerek bir an önce para kazanma sevdasına düşüyor cevresi ve aile baskısı olabiliyo tabi ki küsen genç artık futbol da oynamıyo kafasından Bursasporu siliyo böylece hem performansı düşüyo hem de elden gidiyo,

  2-Bu gençler için izlenmesi gereken politika cevresinde beklentilerin altında kalmaması iicn onu kimsenn etkilememesi için düzenli bir maaş ve maç başına prim en önemli etkendir şımarmaması için maaşı yüksek seviyelerde tutmamalı aksine daha fazla hırslanıp formayı kazanması icin de maç başı primlerle desteklenmeli,

  OKAN DENİZ : Cağırırsın kulübe oturtursun masaya 5 yıllık sözleşmeyi koyarsın önüne 5 BİN TL MAAŞ VERİRSİN BU PARAYA COK RAHAT GECİNİR AİLESİNE DE KATKI YAPAR
  MAÇ BAŞINA DA 5 BİN TL VERİRSİN
  20 MAÇ ÜSTÜ OYNA EKSTRA : 100 BİN TL PRİM DERSİN
  HER YIL MAÇ BAŞINA PRİMİNİ ARTTIRIRSIN
  DAHA ÇOK HIRSLANIR BÖYLECE OYNAMAK KADROYA GİRMEK İİCN DAHA COK MÜCADELE EDER KENDİNİ GÖSTERİR BÖYLECE BİR GENÇ OYUNCU KAZANILMIŞ OLUR...
  • Panayırlı  
  03 Kasım 2012 | 11:17
  Başkanım seni seviyoruz, sayıyoruz ama haber gerçekse çok ayıp gerçekten. Altyapıya öncelikle yönetimin önem vermesi, çocukları memnun etmesi ve en azından 4-5 oyuncuyu yedek kulübesinde oturtması lazım. Tekrar etmek lazım ozan tufan varken vedersonun ilk onbirde ne işi var, forsell ayarında altyapıda adam yok mu? sorular uzar gider, haber doğruysa şartlar iyileştirilmesi dahası genç oyuncuların önü açılmalı, bunun için hocaya da talimat verilmeli.
  • Texaslı Sarı  
  03 Kasım 2012 | 10:59
  bizim yönetim harbiden cimri ya şaka gibi 750 tl veriyolar gen yldız adayımıza ayıp harbi ayıp !

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR