KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

Bizimle dalga mı geçiyorsunuz?

01 Ağustos 2012 | 15:41

42 yorum

31142 okunma

Kamuoyuna:

Kulübün içerisindeki düzene, geçtiğimiz günlerde hepinizin malumu olan açıklamalar ile tepki göstermiş, sonuç almak için isim vererek ve sebeplerini de açıklayarak eleştirilerde ve çağrılarda bulunmuştuk. Torpil yöntemiyle işe alınan ve Bursaspor’a bir gram yararı dokunmamasına karşın kulübün imkânlarıyla keyif çatanlara, Bursasporlu olmayan ve buna rağmen kulübün önemli yerlerinde söz sahibi olanlara, Bursasporlu çalışanları Bursaspor Kulübü içerisinde ötekileştirenlere, yasal olmayan taleplerini yazılı olarak sorumlu yöneticilere kadar çıkarabilecek ölçüde sırtını birilerine dayayanlara, işe girdikten sonra eşini ve arkadaşlarını Bursaspor Kulübü’ne aldıranlara, yaptığı bazı yanlışlıklar tespit edilmesine karşın görevinde ısrarla tutulanlara, kulüp içerisinde at koşturmasını engelleyen personele küsen ve onları şikâyet edenlere, kulübün imkânlarıyla yurtdışı deplasmanlarına yakınlarını götürenlere, kendisinin üstü olan çalışanlara sırtını dayadıkları kişilere duydukları sonsuz güven sebebiyle bağırıp çağırabilenlere, görevde bulundukları kurum yerinde sayar iken iş saatleri içerisinde görevi olmayan scout toplantılarında gezen veya oyun konsollarındaki yeteneklerini geliştirenlere pabuç bırakmayacağımızı deklare ettik. “Bu yoldan dönmeyeceğiz” dedik. Öyle zannediyoruz ki; söylediklerimiz pek de net anlaşılmamış.

Bizler Bursasporluyuz. Onlar, yüzler değil; onbinler, yüzbinleriz. Bu takımın cefasını çeken, uğrunda ölen, gençliğini yeşil-beyaz uğruna feda eden ve Bursaspor uğruna dört duvar arasında aylarını tüm sevdiklerinden ayrı geçirenler olarak; hayatımızın en önemli değeri konumundaki Bursaspor’u üstte belirttiğimiz yollarla çiftliğe çevirenlere tepki göstermek ve onları Bursaspor Kulübü bünyesinden şutlama isteğimiz en doğal haklarımızdandı ve bu hakkımızı kullandık. Fakat bu hakkı dahi bize çok görenler olmuştur.

Şu noktanın üstünü bir kez daha çiziyoruz; konunun çıkış noktası olan olay bardağı taşıran son damla olmuştur. Tepkimizin sebebi o olay değil; daha önce de yaşanan bazı olaylar karşısında biriken sinirimizin o olay sonrasında hat safhaya ulaşmasıdır. Ve bu olaylar ne yazık ki yalnız bizi sinirlendiren olaylar değildir; Bursaspor’a zarar veren olaylardır. Tepkimiz bu yüzdendir. Ek olarak; bu süreçte kendilerine yöneltilen eleştiriler sebebiyle bazı yöneticilere site ekibimizden arkadaşlarımızı aratan çalışanlar olmuştur. Yine bu süreçte, taraftarın taleplerine aykırı olarak ve Bursaspor Bursasporlular’ındır hareketinin başarıya ulaşmaması için yasal olmayan yollarla elde edilmiş bazı konuşmaları kanıt olarak kullanmaya çalışanlar olmuştur. Bunlara ek olarak; aynı IP numaraları ile yazdıklarının tespit edileceğini tahmin edemeden, taraftar sitelerinde konuyla alakalı haberlere onlarca farklı içerikli ve hepsi Bursaspor Bursasporlular'ındır kampanyasını zedeleyici yorumlar atanlar olmuş ve taraftarımızı bu yoldan döndürebilmek için birileri yoğun çaba sarf etmiştir. Ve tüm bu sebeplerle, ne yazık ki aldığımız sonuç 'an itibariyle' HAYAL KIRIKLIĞI olmuştur. Fakat bir kez daha söylüyoruz; bu işin peşini bırakmaya da asla niyetimiz yoktur. Biz, Bursaspor’u gerçek anlamda Bursasporlular’ın yapacak, çiftlik konumuna gelen Özlüce’yi bu halinden arındıracağız. "Alışkındır Bursasporlu son gülen olmaya" sözünün gerçekliğini bir kez daha kanıtlayacağız.

Sözümüz, daha önce belirttiğimiz hususlarda, bahsi geçen kişilere yaptırım bekler iken bizleri oyalayan ve yaptırım bir yana dursun; mevzubahis kişilerden bazılarını (Hür Çıtakoğlu, İsmail Öztürk) Bursa Merinosspor’a Yönetim Kurulu Üyesi yapan Yönetim Kurulu’nadır:

Siz bizimle dalga mı geçiyorsunuz?

Süreç içerisinde “Bu iş yayınlanan yazılarla çözülmez, tesislere gidelim” diyenleri, süreç hakkında bize söylenen ve umut aşılanan bazı adımlar sebebiyle bu yolu demelerinden kaçınmaları konusunda defalarca uyardık. Bursaspor’u karıştırmak için hazır kıta bekleyenlerin yeni fırsatlar yakalamamaları için bu tarz adımlardan kaçınmanın önemini defalarca vurguladık. Yönetim Kurulu’nun ve Bursaspor Başkanlık Makamı’nın bu konuda bir çözüm üreteceğine inandık. Ama siz tüm bunlara rağmen; Bursaspor taraftarıyla dalga geçer gibi adımlar attınız.

Taraftarlarımızın bilincinde olmasını ister ve açıkça söylemek isteriz ki; işe aldırdığı şahısların ne şartta ve ne türden olumsuzluklar yaratırlarsa yaratsınlar Bursaspor Kulübü’nde kalmalarını, taraftarın talepleri ve Bursaspor’un yararından daha önemli görenlerle bundan sonra hiçbir diyalog içerisinde olmayacak ve bu kişilerin de tıpkı korudukları kişiler gibi Bursaspor Kulübü’nden uzak olmaları için var gücümüzle çalışacağız.

Son sözümüz şudur; sahamızda oynayacağımız ilk maça dek bu konuda bir ‘olumlu’ adım atılmazsa bundan sonraki tepkilerimiz yazılı olmayacaktır.

Teksas.ORG

 

  • Teksas_nl  
  01 Ağustos 2012 | 16:23
  38
  ''bundan sonraki tepkilerimiz yazılı olmayacaktır''. Sozun bittigi yer.
  • Green Bird  
  01 Ağustos 2012 | 16:23
  24
  Bu yönetim ne ilktir ne de son olacaktır. Bu taraftar gereken yerde gereken tepkiyi göstererek her zaman istediği sonucu almış ve takımını bugünlere getirmeyi bilmiştir. Gün taraftarın Bursasporumuza sahip çıkma günüdür !

  Ve yine en son gülen Bursaspor taraftarı olacaktır...

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR