Başkan: TFF yönetimine güvenmiyorum

21 Nisan 2012 | 09:23

10 yorum

3672 okunma

Başkan İbrahim Yazıcı, Yıldırım Demirören başkanlığındaki Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) yönetimine güvenmediklerini söyledi.

Başkan İbrahim Yazıcı yaptığı açıklamada, Yıldırım Demirören’in başkanlığını yaptığı Türkiye Futbol Federasyonu yönetimine başından beri güvenmediklerini ve aynı görüşlerinin arkasında olduklarını dile getirdi.
 
Başkan Yazıcı, "Türkiye Futbol Federasyonu’nun yönetimine başından beri inanmadığımızı söyledik. Aynı görüşümüzün arkasında duruyoruz. Tersi olursa kaos ortamı oluşmazsa da biz buna muhalefet edecek değiliz" ifadelerini kullandı.
 
"ŞİKE SORUŞTURMASINDA KARAR GECİKTİ"
 
Şike soruşturması sonucunda alınacak kararın geciktiğini belirten Yazıcı, "Şampiyonluktan sonraki yıl 3. olduk. Artık 3. mü o da belli değil. Şike davasının sonucunda belki de başka yerde olacağız" dedi.
 
UEFA’nın Türk takımlarını Avrupa kupalarından men edebilmesinin ihtimalini dahi düşünmek istemediğini ifade eden Başkan Yazıcı, "Takımlar bütün sene boyunca Avrupa kupalarına katılmak için çabalıyor. Böyle bir durum olursa o zaman sadece Türkiye kupaları olacak. Bunun ihtimalini düşünmek bile istemiyorum" şeklinde konuştu.
 
Yazıcı ayrıca bu sezon ilk kez uygulanan Süper Final hakkında ise, "Her gün bir derbi oluyor. Belki derbilerden de soğuyabilir millet. Onların da düşüncesini ölçmek lazım" diye konuştu.


 

  • Soydaner
  22 Nisan 2012 | 15:22
  Bravo sevgili ve pek muhterem başkanım,sesinizi daha gür çıkarmaya devam ediniz. Bu tff yönetimine yalandan güvenenleri göreceğiz hepsi birbirine düşecek. Bu tutarsız tff ile ülke futbolunun gideceği çıkmaz sokak bellidir. Biz onurumuzla elpençe,boynu ve beli bükük olmamaya devam edelim,Bursa olarak bize bu yakışır. Nokta misali menfaatleri uğruna ,masa ve ayak oyunlarına göz yuman ezikler,virgül gibi eğilerek, karşılıklı algülüm ver gülüm misali,sonucunda hiçde demokratik olmayan,aralarında paylaşılan kupalara,şampiyonluklara ve elde edilen rantlara asırlar geçsede kedinin kasap vitrinindeki ulaşamıyacağı etlere bakıp yalanması gibi ,kendi taraftarlarını kandırmaya ve takılı plak misali her sezon başı bizde şampiyonluğa oynuyoruz deyip aldatmaca bir oyunla ,programlanmiş oyunun bir piyonu olarak leyleğin ömrü laklakla geçmesi gibii patinaj yapmaya devam eden, sıradanlar sıfatsız olarak sıradanlığa devam ederler. . Onlar bunu bu tutumlarıyla bu yapılanları katbe kat fazlasını hak ediyor. İşin özeti helal olsun dik duruşlu adam gibi adam,onurlu Bursamaaaaaaaaaa, Bursasporumaaaaa
  • Yusuf
  22 Nisan 2012 | 01:14
  Yarı final maçının ağırlık verildiği gündemde başkanın bu sözleri biraz geri planda kalmış doğal olarak. Ama güzel bir konuşma olmuş.
  • İnadına
  21 Nisan 2012 | 19:59
  Tamam ertuğrul hocayı bende eleştiriyorum ama yiğidi öldür hakkını ver samet aybaba hayatında ne yapmış Bursasporda ne yapmışki samet aybabanın adını anıyosun ben samete hoca bile demem. Gün gelicek ertuğrul sağlamda gidecek ama o ortalık o. . . Teknik direktör bozuntularından hiç biri Bursaya adım atamıcak bunuda böyle bilin. Hadi şimdi git başkana yalakalığı samet şakşakçılığını başka yerde yap gözüm. . .
  • Mustafa D.
  21 Nisan 2012 | 18:43
  Vedat saçma sapan yorumlarını kendine sakla cahilliğini bukadar belli etme görende Bursasporu sen kurdun sancak cahilin tekisin
  • Reşat
  21 Nisan 2012 | 16:43
  Asla ertuğrul hocadan dönülmez dönenler Bursasporlu değildir. . .
  • Vedat Akcakoca
  21 Nisan 2012 | 15:35
  Baskanim bende hocamiza olan güvenimi kaybettim
  acaba neden dersin? Yanlis mevkiilerde yanlis oyuncu oynattigi icin, ken dine cok güvenip kibirlendigi icin. Senden sayin baskanim milyar dolarin varken asla asla ve asla kibirli söz duymadim. Ama hocamizdan duymaya basladik. Baskanim hocamizla söyle akilci bir toplanti yapmanin zamani geldi gecti gibi. Mesuit bey onun ugruna kendini feda etti. Ama yeter. Artik kasaba köy olmuyor, mahalle olmuyor, sokak bile olmuyor. Sayin baskanim söz konusu sen veya ertugrul hoca olursa sen önde gidersin. Saglam hoca para alarak sampiyon yapti: sen se parani vererek Bursasporu sampiyon yaptin. kimse bilmiyor. Ama ben biliyorum sayisi 30 larda olan Bursali isadamlari, basta sen, yönetim kurulun, isminin bilinmesini arzu etmeyen bir kac isadaminin sikelere karsi savasimini biliyoruz. En basta kim derseniz? Rahmetli özhan agabeyin oglu. Baskanim bence bu günden sonra ertugrul saglam bize yaramaz. biz emaneti sahibine teslim edelim. Samet hoca bu takimi kurmustu. Ertugrul hoca besiktasa gitmek istiyor. Birakin gitsin. Dostca kavga etmeden.
  • Bilinçli Taraftar
  21 Nisan 2012 | 13:35
  Helal başkan hepsi şikeci bunların. Kanun var ama uygulamıyorlar, suçlu belli ceza yok. Yaptırım yok. Bunlar türk futbolunun anasını belleyen insanlar. Başkanımız bizanstanbul ve trabzonspor başkanları gibi dansöz olmadı olmayacak. Birde şu transfer ve deplasman otobüsü olaylarında anlasan bizi çok daha iyi olacak. Başka takımlarda otobüs kontenjanı var deplasmana gidecek taraftar yok Bursamızda taraftar var ambiyans var ama deplasmana gidecek otobüs yok. Asgari ücrete çalışıyoruz gece mesaiye kalarak az daha kazanalımda maça gidelim diye bakıyoruz. Nıormal yollarla deplasmana gitmeye kalksak 5 10 günlük çalıştığımız para birgünde gidiyor. Keşke çok maaş alsak her deplasmana gidebilsek. Yakında patron kovcak sürekli izin istiyorum :)
  • Caner
  21 Nisan 2012 | 12:42
  Baskan buyuk adamsin sonuna kadar beraberiz. .
  • Hamitler Toki Texas
  21 Nisan 2012 | 11:47
  Şikebahçe şikeci trabzon konuşsana başkan Bursa şampiyon
  • Saka
  21 Nisan 2012 | 10:12
  Yönetim istifa. . .