Özlüce'de makarna partisi

20 Nisan 2012 | 16:05

0 yorum

4302 okunma

Filiz Makarna'nın Kulüpler Birliği Vakfı ile başlattığı projenin üçüncü ayağı kulübümüzde devam ediyor.

Filiz Makarna; Teknik kadromuz, futbolcularımız, sağlık ve beslenme ekibimizle bir araya geldi. Organizasyona Genel Sekreterimiz Recep Bölükbaşı, Futbol Şube Sorumlumuz Erkan Kamat, Altyapıdan Sorumlu Yöneticimiz Necmettin Kocaman ve Genel Müdür Vekilimiz İsmail Özdemir’de katıldı.

Filiz Makarna yetkilileri, Spor Toto Süper Lig kulüpleri futbolcuları için özel olarak üreteceği yeni bir ürünle sporcuların performanslarına olumlu katkıda bulunmayı amaçladıklarını söylediler.

Kulüpler Birliği ile birlikte hayata geçirilen projenin üçüncü ayağı Bursa’da gerçekleştirildi. Bugün kulübümüz Özlüce Tesisleri’nde ziyaret eden Filiz Makarna yetkilileri ve sporcu beslenmesi uzmanları, hem sporcularımızla ve teknik heyetimizle hem de sağlık ve beslenmeekibiyle bir araya gelerek görüş alış verişinde bulundu. Diyetisyenimiz ve aşçılarımıza sporcu beslenmesi ve makarnanın önemi konulu bilgilerin aktarımının ardından tüm futbolcularımıza ve teknik kadromuza katıldığı bir makarna partisi düzenlendi. Partiye katılanlar Barilla Türkiye’nin danışman şefi Fabio Foltran’ın birbirinden lezzetli makarnalarını tatma olanağı buldular.

Kulübümüze ziyaretinde görüşlerini aktaran Barilla Türkiye, Ortadoğu ve Afrika Bölge Direktörü Güneş Karababa makarnanın özellikle sporcu beslenmesinde önemli bir yeri olduğunun altını çizdi ve şunları söyledi: “Ne yazık ki ülkemizde makarnanın şişmanlattığı yönünde yanlış bir kanı var. Makarna, özellikle aktif yaşayanlar için çok daha önemli bir gıda. Makarna, bugün dünyada sporcu beslenmesi denince akla ilk gelen gıdalardan biri. Biz, tümdünyada olduğu gibi ülkemizde de sporcular ve spor yapan insanların iyi beslenmesi için çalışıyoruz. Bu amaçla, Türkiye’de en üst düzey kulüplerin bir araya geldikleri çatı örgütü olan Kulüpler Birliği ile ortak bir projeye imza attık. Bu proje çerçevesinde,  Spor Toto Süper Lig’de yer alan takımlarımızın sporcularını Filiz Aktif ile destekliyoruz. Ayrıca, çok yakında üretimini tamamlayacağımız, sporculara özel bir makarna ile oyuncularımızın sağlık ve performanslarına önemli bir katkı yapacağız. Diğer yandan kulüplerdeki yetkililere sporcu beslenmesi ve makarnanın rolü ile ilgili güncel bilgi ve gelişmeleri de aktaracağız. Buçalışmanın üçüncü ayağını ligin en önemli kulüplerinden Bursaspor ile gerçekleştiriyoruz. Projeyi Süper Lig’de yer alan diğer kulüplerle de sürdüreceğiz” dedi.

Organizasyonun sonunda Teknik Direktörümüz Ertuğrul Sağlam, şef Fabio Foltran’a forma hediye etti. Filiz Makarna yetkilileri ise teknik heyet ve futbolcularımıza çeşitli hediyeler verdiler.


 


    Henüz Yorum Yazılmamış