İbrahim: Kupa bize yakışır

03 Nisan 2012 | 12:10

5 yorum

2998 okunma

FİNAL'e katılan İbrahim Öztürk, iki kulvarda da başarılı olacaklarını söyledi. Ligin ilkyarısını Kabul gibiydi diye yorumlayan tecrübeli futbolcu Futbola geç başladım ancak bütün başarılı yaşadım. Bir tek Türkiye Kupası kaldı. Onu da almayı çok istiyoruz dedi.

Bursaspor’un tecrübeli stoperi İbrahim Öztürk, OLAY TV klasiği FİNAL programında önemli açıklamalar yaptı. İlk olarak bu sezonki hedeflerinden bahseden İbrahim, “Futbola geç başladım ancak bütün başarıları yaşadım. Bir tek Türkiye Kupası kaldı. Onu da almayı çok istiyoruz. Çünkü Bursa’ya böyle bir kupa çok yakışır” dedi. Ligin ilk yarısında kötü günler geçirdiklerini belirten İbrahim şunları söyledi:
 
Panik yapmıştık

“Ne olduğunu bizde anlamadık ama herşey kötü gitti. Kabus gibiydi. Beşiktaş maçından sonra ne olduysa oldu. Bir de üstüne Sivas’a yenilince adete öz güvenimizi kaybettik. Çok üzülmüştük o dönem. Panikte yapmıştık. Olumsuz etkilendik. Ancak 2-2 sona eren Gaziantep maçı bizi biraz kendimize getirdi ve bugün bu tabloyu yakaladık.”
 
Bangura’da iyi golcü
 
“Adaptasyon sürecinin uzun olması bunda bir neden olabilir. Şimdi çıkıp futbolumuzu sahaya yansıtıyoruz.” Devre arasında takıma katılan Pinto’nun katkısının gözardığı edileyemeceğini kaydeden İbrahim, “İyi bir golcü. Gol sorununu yok etti. İnanıyorum ki bundan sonraki süreçte bize yine büyük katkısı olacaktır. Bangura da iyi bir forvet. Genç bir oyuncu. O da ilerleyen yıllarda bu takımdaki yerini alacaktır” diye konuştu.


 

  • Vedat Akcakoca
  06 Nisan 2012 | 10:33
  Kaptan o kupa sana cok yakisir. Iki kupayi kaldiran futbolcu türk futbol tarihinde parmakla sayilir. Sen motive edersen takimi o kupayi kaldirirsin.
  • Şahin
  04 Nisan 2012 | 13:08
  Gaziantepspor maçında küfüre,şiddete,kötü ve aşağılayıcı söyleme,3 lüye dikkat playoff'larda bize ceza dayatması yapmasınlar,fırsat vermeyelim yok 40 saniye yok 50 saniye hesabı yaptırtma fırsatı vermeyelim,dürzülereee
  • Bursasporum
  03 Nisan 2012 | 14:50
  Beyler fener sezeri elden çıkartacak aslında düşünülebilir yerli bir transfer. . . Siz ne dersiniz? Genç, yerli, süratli, teknik iyi bir transfer biraz karakter sıkıntısı var ama ertuğrul hocamız düzeltir bence. . .
  • Maraton_x
  03 Nisan 2012 | 14:34
  Şimdi kafama takılan bi husus var,
  biz avrupa gurubunu 1. Bitirirsek
  bejeke play-off u sonunca tamamlarsa,

  avrupaya gitmek için tek maç tarafsız sahada %50 seyircili maç mı oynayacağız. . . .

  allahım bu senede mi biber gazı :s
  • Bursasporum
  03 Nisan 2012 | 14:11
  Benim inancım sivası geçersek kupayı alacağımız yönünde seneye ise minimum ilk 2deyiz. Çünkü şuan tabloda lider galatasarayı ilk 5 içinde olup yenebilen tek takımız. Istatistikler seneye şampiyonluk adayı olarak yalnızca bizi gösteriyor. Hele bir de yasak yersek avrupa'dan şu 5 sene boyunca kendini "büyük sayan kulüpler küçülecek, küçük gördükleri de onlara denk olacak" yani bir karşıyaka durumu yaşayacaklar ya da göztepe. Bu avrupa yasağı gelirse paranın önemi kalkacak ve altyapı devreye girecek. Bizimse altyapımız malum. Ve ben şuna da inanıyorum en kaliteli scoutları olan kulüplerden biriyiz bu bütçeyle bu başarı gelmez yoksa. Mesela galatasaray 10 milyon veriyor bir topçuya. Fener sow'a 8 verdi. Bizim pintoyla aynı kalitede ya vardır ya yoktur sow ;)