Sağlam: Hata yapan cezasını çekmeli

30 Mart 2012 | 12:38

11 yorum

7148 okunma

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, bir marketin lojistik merkezinde düzenlediği basın toplantısında soruları yanıtladı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, "8 takım düşerse lig biter" sözlerini değerlendiren başarılı teknik adam, "Bu konu zor. 8 takımın düşmesi Türkiye'de futbol adına var olan kaosu devam ettirir" dedi.

Antalyaspor maçını değerlendirerek sözlerine başlayan Sağlam, "Bu hafta sonunda hem rakibimiz açısından çok önemli, hem de bizim Play- Off'a kalma konusunda çok önemli bir karşılaşma oynayacağız. Antalyaspor için 1 puan yeterli olacağını düşünürsek, bizim için de alttaki rakiplerin sıkıştırmasından dolayı kazanmamızın bize Play - Off'u garantileyeceği karşılaşma oynayacağız. O açıdan belki de iki takım için de farklı stratejilerle oynanacak bir karşılaşma olacak. Biz çalışmalarımızı bu doğrultuda devam ettirdik. Zor bir karşılaşma olacak. Her zaman saha içindeki performansı ön plana çıkarırken, fair play anlayışından da uzaklaşmayacağız. Futbolu saha içinde Bursaspor'a yakışır şekilde oynamaya çalışıyoruz. Elimizden gelen mücadeleyi ortaya koymaya çalışacağız. Camiamızı mutlu edecek sonuçla döneceğimize inanıyoruz" dedi.

"OZAN OYNAMAYACAK"

Takım hakkında bilgi veren Sağlam, "Takımımızda Ozan İpek'in bir sakatlığı var. Dünkü antrenmanı tamamlayamadı. Hafta sonu Ozan'dan faydalanamayacağız. 2 hafta takımda olmayabilir ama ondan sonraki dönemde takıma katılır. Onun dışında eksiğimizin olmaması sevindirici. Görev verdiğimiz arkadaşlar sahaya çıkıp verdiğimiz şansı iyi değerlendireceklerdir. Buna yürekten inanıyorum" şeklinde konuştu.

"KALAN 2 HAFTA ÖNEMLİ"

Kalan 2 haftayı değerlendiren genç teknik adam, "Kalan 2 hafta bizim için önemli haftalar. Bu hafta daha önemli. Önümüzdeki haftaya daha rahat ve huzurlu girmek istiyoruz. Bundan kastımız gevşemek değil. Play - Off'ta puanlar yarıya ineceği için her puanın önemi var. Bu iki karşılaşmayı iyi değerlendirmek ve Play - Off'a avantajlı girmek istiyoruz. İnşallah da Bursaspor açısından herşeyin bundan sonra daha iyi olacağına inanıyorum. Kupa mücadelesi de devam edecek. Sezon başı koyduğumuz hedeflerin tamamen içindeyiz. İnşallah bu iki hedefin de sonunu güzel getirecek şekilde devam ettirmek istiyoruz" diye konuştu.

"KAOS DEVAM EDER"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, "8 takım düşerse lig biter" sözlerini değerlendiren başarılı teknik adam, "Bu konu zor. 8 takımın düşmesi Türkiye'de futbol adına var olan kaosu devam ettirir. Herkes bir amaç uğruna mücadele veriyor. Gerekli merciler gerekli şekilde değerlendirmelerini yapıp, birilerin hatası varsa onlara cezalarını vereceklerdir. Bu ceza nasıl olur bunu hep beraber göreceğiz. Hata yapan varsa bunun cezasını bir şekilde çekmeli. Ortada da bir ülkenin çok sevdiği bir değer var, futbol var. Ben bu olaylar başladığı ilk günden itibaren, bu sıkıntılı ortamdan Türk futbolu bu kaosu çok iyi değerlendirerek çıkar, Türk futbolu geleceği adına da kazanımlar çıkar diye değerlendirdik. Sonucu hep beraber bekliyoruz. İnşallah alınan kararlar neticesinde bu işten kazançlı çıkan Türk futbolu olur" diye konuştu.

"TURGAY'I YOK SAYAMAYIZ"

Bir gazetecinin, "Turgay Bahadır çok eleştiriliyor. Bu futbolcu hakkındaki düşünceleriniz nedir?" sorusuna Sağlam, "Biz Turgay'ı Kayserispor'dan ücretsiz aldık. Geldiği gün bir çok insan, 'Kayserispor'un bıraktığı oyuncuyu ne yapacaksınız?' diye eleştirilerde bulundular. Ama daha sonra Turgay hem şampiyon olduğumuz sene, hem de geçtiğimiz sezon bu takıma katkı sağladı. Biz olaylara hep güzel tarafıyla bakmak istiyoruz. Bu kulübe bu kadar emek veren, tarihi başarıda pay sahibi olan oyuncuya bizim kötü gözle bakmamız olmaz. Performansı ise biz değerlendiririz. İyiyse hakkını veririz, kötüyse nasıl iyiye gider bunun mücadelesini veririz. Turgay bazı sıkıntılar yaşıyor, o da bu konuda rahatsız. Bizim başarımızda bu kadar pay sahibi olan oyuncuyu yok sayamayız. Hakederse oynatacağız, haketmiyorsa da kenarda bekleteceğiz. Turgay Bahadır'ı yok sayamayız, silemeyiz de" dedi.

"GEREKLİ DEĞERLENDİRMEYİ YAPARIZ"

Mersin İdmanyurdu'nda kiralık olan İbrahim Kaş'ın takıma dönüp dönmeyeceği konusuna açıklık getiren Sağlam, "Sezon bittikten sonra gerekli değerlendirmelerimizi yaparız. Burada devam etmesi gerekiyorsa devam eder, farklı bir şey olursa da bunu kulübün menfaatleri doğrultusunda değerlendiririz" diye konuştu.

"BENİM DE GOL ATAMADIĞIM ZAMANLAR OLDU"

Sestak'ın son vuruşları ile ilgili konuşan Ertuğrul Sağlam şunları söyledi:

"Sestak bizim için önemli bir oyuncu. Performansını beğeniyorum. Son vuruşlarda, özellikle gol vuruşlarında bir şanssızlık yaşıyor. Bu oyuncu Ankaragücü'nde bu vuruşları yapabilen bir oyuncuydu. Ben de uzun yıllar forvet oynadım. Benim de 8-10 hafta gol atamadığım dönemler oluyordu. Şanssızlık bir başladı mı 3 metreden de içeri sokamıyorsunuz. Ama ben bu durumun değişeceğine inanıyorum. Oyuncularımızın olayı sahiplenmesi önemli. Yoksa her oyuncu gol kaçırıyor. Sezon başında kaçıranlar oldu, yiyenler de oldu. Futbol hata oyunu. Herşeyi en mükemmel şekilde yapabilsek her takım bunu istiyor."


 

  • ilkert
  02 Nisan 2012 | 12:06
  "8 takımın düşmesi Türkiye'de futbol adına var olan kaosu devam ettirir"

  sözünü sizden duyduğuma çok üzüldüm. Başkası olsa "yazıklar olsun" derdim de, size "siz de mi Ertuğrul abi, siz de mi?" diyorum ve bir kez daha şu fani dünyada artık cesur insan kalmadığına içerliyorum.
  • Menderes
  01 Nisan 2012 | 17:05
  Hocam ne derse o
  • Erol Duralı
  31 Mart 2012 | 22:06
  Arkadaşlar,para ile bizi ezmeye çalışan istanbul,Bursa'mızın en büyük sanayii kuruluşları:fiat-renault ve bosch Bursa'da. Deftarlıkları istanbulda,çöpü bize para istanbula gidiyor. Madem para ile oluyor bu işler,neden Bursa'daki sanayii devlerinin paraları istanbula gidiyor? Şehrini savun arkadaş! Bursa bizim,bu kuruluşlar bizim.
  • Serhat Tcs
  31 Mart 2012 | 13:26
  Boş şeylere kafa yormayın,hocamız bu takımlar düşmeli dersemi düşürecekler,veya küme düşme cezası verceklerse,düşme olmasın derse hocamız iptalmı edecekler,arap saçına dönmüş durumu bence platini çözecek zatende bu iş cezasız olmaz demedimi,sıfır toleransta adamlar çok sıkı iddalılar ve ısrarcılar,cezadan kaçışyoooook
  • Haluk
  31 Mart 2012 | 13:16
  Hocamızın düşünceleri normal. Sapla samanı karıştırmayın,sevgili hocamız ceza verecek makammı? Suçu işleyenler tespit edildiğinde ceza olarak karşılığı neyse onu versinler diyor,açık açık alenen 8 takımın adını zikrederek bunlar küme düşmeli diyemez zaten dememelide,zira tüm yanlı medyanın çığırtkanlığıyla okları üstüne çekerki bu hiç hoş olmaz. Kimse meraklanmasın cezayı zaten uefa olmazsa fifa verecek
  • Yesil
  30 Mart 2012 | 22:45
  Ertugrul hoca bu nasil soz biz baskanin dik durusuna gururlanirken konustugun lafabak
  • Soydaner
  30 Mart 2012 | 15:37
  Ben sporcunun zeki çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim.
  mustafa kemal Atatürk
  ey şike çamuruna bulanmiş 8 takim ve yöneticileri siz bu sporla ilgili klişelenmiş atasözünün neresindesiniz?
  • Fatih Dönmez
  30 Mart 2012 | 15:08
  Iki yorumda harika yüreğinize sağlık.
  • Luckymoon
  30 Mart 2012 | 14:58
  Hocam 8 takimin düşmesi futbol adina kaosu devam ettirir ne demek ? Lütfen açikla ? Çözüm ne ?
  • Bursasporum
  30 Mart 2012 | 13:10
  Ben de düşürülsünler istemiyorum ama öyle cezalar alsınlar ki kendi kendilerine düşsünler. Bakın fb bunu tahmin edip ne diyor, biz düşmeye razıyız. Çünkü o zaman kahraman olacaklar. Verelim yasadaki cezaları en ağır şekliyle sonra izleyelim kahramanları bakalım nasıl mücadele edecekler. Saraçoğlu mu inönü mü satılıyor görelim. Çıksınlar 64ten beri anadolunun cıkamadığı o dar boğazdan. Görelim o zaman büyük camiayız diyenleri. Bakın arkadaşlar, bu adamları düşürmek taraftarlarını arıttırır. Ama sürecek bir ceza mesela 10 sene avrupadan men, para cezası artı bir kaç topcuya yasak. Bu durumda görün bak nasıl herkes Bursasporlu, konyasporlu, adanasporlu oluyor. Istanbul'da bile kalmaz bizanslı.
  • Bursaya Yazık Değilm
  30 Mart 2012 | 12:43
  Lig tarihinde bir 4 büyükler görmedi, bir de Bursaspor 2. Lig'i. . Yeşil beyazlılar en az onlar kadar 1. Lig'in müdavimiydi. Ama ne olduysa oldu, Bursaspor'u, bu sezonki kötü gidişi kümede tutmaya yetmedi. . 15. Mayis 2004 tarihinde timsahlar sakarya'da samsun'u yıkmasına rağmen, rakipleri kaybetmeyince yıkıldı. . Bursaspor, 41. Kuruluş yıldönümünde, samsunspor'u adapazarı'nda 1-0 yenmesine karşın, ligde kalma yarışı yaptığı rakiplerinin de maçlarını inanılması güç ama kazanması üzerine 40 puanla lige veda etti. O zamanlar bir allahın kulu çıkıpta bu işin içinde bir iş var demedi ve 10 bin nüfuslu sebatspor ve rizespor ligde kalırken,bağrımıza kızgın hançer sokulurcasına,halada haketmediğimize inandığımız süper ligden düşürüldük,Bursaspor düşerken dünyanın sonu ve süper ligin sonu gelmiyorda,testiyi kıranlar küme düşürülecek olursa nasıl oluyorda futbolun sonu geliyor. Avrupada popülitesi yüksek nice takımlar o tür cezaya muhatap edilmedimi? Bizimkilerin ne ayrıcalığı var anlıyamıyorum. Hayırlısı olsun,kazanan Bursasporum olsun. Demokratik bir ligstiyoruuuuuuum