Sağlam'dan Başkan'a çağrı!

13 Mart 2012 | 09:41

11 yorum

7598 okunma

Ertuğrul Sağlam, FİNAL'de içini döktü, Mayıs ayındaki kongrenin sıkıntılarını anlattı.

Olağan Genel Kurul nedeniyle önümüzdeki sezonun planlamasını yapamamaktan yakınan Bursaspor teknik patronu Sağlam, “Benden önce başkanın bazı şeyleri çok net bir şekilde ortaya koyması lazım” dedi.

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, gelecekle ilgili plan yapmaları için önce Başkan İbrahim Yazıcı’nın tavrını belli etmesi gerektiğini söyledi. OLAY TV’deki FİNAL programına telefonla katılan Sağlam, Mayıs ayındaki genel kurul nedeniyle yeni sezon için planlama yapamadıklarını belirterek, “Gelecek sezonla ilgili plan yapamamanın sıkıntısı yaşıyoruz. Yeni dönemle ilgili bir adım atamadık. Sezon sonunda kongre var. Olaylar nasıl gelişecek, biz de bilmiyoruz. Önümüzdeki sezonla ilgili çalışma yapılması lazım. Ama olmuyor. Kongre belirsizliği nedeniyle duruyoruz” dedi.
 
İnşallah Yazıcı’yla devam ederiz
 
Bu durumun gelecek açısından olumlu olmadığını anlatan genç teknik adam, “O yüzden öncelikle kongre ile alakalı konular netleşsin. Bursa’da mutluyum, burada çalışmaktan dolayı gururluyum. Bu açıdan İbrahim Yazıcı ile fikirlerimiz oldukça net. İbrahim Yazıcı’nın Bursaspor’da olması bizim için önemli. Bursa’da bize önemli bir sevgi var. Saygı gösteriyorlar. Benden önce başkanın bazı şeyleri çok net bir şekilde ortaya koyması lazım. Yakın zamanda bunu yapacağını düşünüyorum. Başkan ortaya koysun, oturur konuşuruz. 3,5 yıldır güzel bir şekilde çalışıyoruz. Uyumlu bir şekilde çalışıyoruz. İnşallah İbrahim Yazıcı ile birlikte uzun yıllar beraber devam ederiz” diye konuştu.
 
Transferde başarısız değiliz

Bu sezon yaptıkları transferlerin eleştirilmesini de haksız bulduğunu yineleyen Ertuğrul hoca, şunları söyledi: “Beni birçok insan eleştirdi. Ben beni eleştiren insanlarla alakalı bir şey konuşmadım. Diyaloğa girmedim. İnandığım doğruları savundum. Bu yoldan dönmem. Transferle alakalı eleştiriler aldık. Maalesef şanssızlığımız en fazla para verdiğimiz oyuncudan faydalanamadık. Carson’a, Basser’e, N’Diaye’ye, Sestak’a, Adem’e, Musa’ya, Hakan’a, Pinto’ya kim kötü diyebilir. 8 tane saydım. 2 tane olumsuz var. Bangura için ne olumlu ne de olumsuz konuşurum. 10 tane transferde 8.5 olumluyuz. Böyle bir ortalama tutturana kimse başarısız diyemez.”
 
Doğru bildiğimden şaşmam
 
“İnsanlar olumlu şeyleri unutuyorlar, Tagoe’ye takılıyorlar. Bangura’yı 8 maç oynattık 5 gol attı. Bir tek Tagoe’ye takılıp bize başarısız demek büyük bir yanlıştır. Değişim yaşarken bu kadar sıkıntı yaşanır. Bunlar 8 -10 milyon Euroluk oyuncu olsa tamam ama lütfen herkes bir düşünsün. Bir de diğer takımlara bakın. Harcadığımız parayla isabet oranını bakarsanız kimse bize transferde başarısızsın diyemez. Yanlış kadro, yanlış değişiklik, bunları anlarım. Herkes bir şeyler söyleyebilir. Saygı gösteririm. Ama haksızlık varsa sonuna kadar kendimi savunurum. Doğru bildiğimden şaşmam.”
 
Şansımızı sonuna kadar zorlarız
 
Ertuğrul Sağlam bundan sonraki hedefleriyle ilgili olarak da, “Ankaragücü maçında sürpriz yaşamak istemiyoruz. Sonra Fenerbahçe ve Antalya ile deplasmanda oynayacağız. Bu iki maçtan puanlar çıkarmamız gerekiyor. İlk 8 hedefine hemen ulaşmak için başarmalıyız. Ligde farklı sonuçlar olabiliyor. Matematiksel olarak önümüze ne hedef çıkıyorsa onu kovalayacağız. İlk 4’ün içine kendimizi sokarsak ilk 3 içine de girebiliriz. Direkt UEFA’ya katılma şansı olur. Varsa şansımız zorlarız” dedi.
 
3.Lig takımları bile pozisyona girerdi
 
Ertuğrul Sağlam, özellikle ligin ilk yarısında ortaya koydukları mücadelenin kendisini de çok şaşırttığını söyledi. O maçlarda pozisyona bile giremediklerini ifade eden, genç teknik adam “Öyle maçlar oynadık ki, 90 dakika pozisyona giremedik. Şut atmadığımız maçlar oldu. 3.Lig takımın bile getirseler pozisyon bulurdu. Sıkıntı yaşadık. O süreci Gaziantep maçıyla sona erdirdik. Sonra ciddi bir çıkış yakaladık. İyi takımlar bu düşüşü yaşar. Bir çok maça bazen 8 yeni oyuncuyla çıktık. Bu değişimin sıkıntılarıydı. Değişimler sancısız olmuyor. İkinci yarının başından itibaren çıkış yakaladık. Yeni bir hedef içerisine soktuk Bursaspor’u. Kalan 4 haftayı da iyi bir şekilde geçirerek hedefe varmak istiyoruz. Türkiye Kupası da bizim için çok önemli. İki kulvar da devam edeceğiz.” dedi.
 
"GENÇ OYUNCULARDAN ÖNÜMÜZDEKİ SEZON DAHA ÇOK YARARLANACAĞIZ"

Alt yapı ile ilgili yöneltilen soruyla ise Sağlam, Batuhan ve Furkan’ı kadroya alacağını söyledi. Sağlam, "İsmail Haktan yavas yavas takıma adapte oluyor ve faydalanmaya başladık. Emre’ye ise önümüzdeki haftalarda şans vereceğiz. Yaşamış olduğumuz sıkıntılı süreçte genç oyuncularımızı riske atmak istemedik. Eğer devam edersek önümüzdeki sezon hepsinden faydalanacağız" dedi.


 

  • Fatih Dönmez
  13 Mart 2012 | 21:11
  Başkanımızın netleşmesi gerek geleceğinin planını şimdiden yapmalıyız.
  • Ozi
  13 Mart 2012 | 18:35
  Eğer devam edersek demiş hocamız son cümlesinde ne demek istiyor inşallah ayrılmaz sene sonunda falan bizi bırakıp kaçma sakın hocam !
  • Soydaner
  13 Mart 2012 | 14:57
  Bursa Atatürk stadyumunun tüm giriş kapılarına kumbaralar konulsun,müsabaka girişinde aramalarda üzerinde üzerinde metal para çıkanların paraları orada biriksin,o paralarla ezik 17 külübün başkanına medikal dik duruş korsesi alalım verelim başımızın gözümüzün sadakası olsun
  • Memo
  13 Mart 2012 | 14:33
  Oda bizi seviyor. Senin evladın,bizim sevgilimiz Bursasporun gol attığında yedek kulubesinden çıkıp sıkılmış yumruğunu havaya doğru savurarak gol ' be diyerek haykırman bile dünyalara bedeldir.
  • Ahmet
  13 Mart 2012 | 13:54
  Tff seçimlerinde dik duruş sergileyemeyen 17 kulüp başkanı için araştırdım en ekonomik dik duruş korsesini buldum. Dik duruş korsesi 7,90 tl batangemi. Com'da ihtiyacı olupta ,bu derece ucuzluğa rağmen almayanlar,virgül misali eğilmeye ömür boyu devam etsinler.
  • Dik Duruş
  13 Mart 2012 | 13:53
  Muhteşem ikili '' ibrahim yazici ertuğrul sağlam '' = muhteşem zafer yani meyvası şampiyonluk. Başkanım kırılganlığa gerek yok. Bu takım sizinle yükselişe geçti,kabuğunu kırdı. Lütfen istirham ediyorum devam ediniz,sizin başarılar adına bize tattırdıklarınızı bize h,iç kimse bende başarabilirm diyerek karşımıza çıkamaz çıkmamalı,sizin devam etmenizi canı gönülden istiyorum,inşallahta öyle olacak
  • Murat Çakar
  13 Mart 2012 | 12:46
  Başaknımızın ve hocamızın arkasındayız. Hep destek.
  • Göksel
  13 Mart 2012 | 12:28
  Sonsuza kadar sonsuza kadar ertuğrul hoca sonsuza kadar temennisiyle
  • Altıntas
  13 Mart 2012 | 12:13
  Ertuğrul hocama katılıyorum. Türkiyenin yetiştirdiği (tafith terim mustafa denizli dahil) en büyük spor adamı ertuğrul sağlam olmustur. Tek eksiği avrupa da başarı olmuştur ki bu sene uefa ya katılacagız ve ben en az final oynayacağımıza inanıyorum.
  ***şu anda avrupa liginde yer alan takımlara bakıyorum da bizim ne atletico madrid den ne
  valencia dan ne machester united den bir eksiğimiz yok**Bursayi siradan bir anadolu takimindan böylesine güçlü bir avrupa ekibine dönüştüren ertuğrul hocamiza ve bize sonuna kadar destek veren maddi anlamda ve maenevi olarak yardimi dokunan belediye baskanmiz ak partili sayin recep altepe ye teşekkürler. İmza ak timsahlar taraftar grubu
  • Mert
  13 Mart 2012 | 11:05
  Başarısız olmaktan korkma hoca. Eleştiriden korkma hoca. Tavşana kaç tazıya tut yapma hoca. Samimi isen samimi kal hoca.
  • mesut
  13 Mart 2012 | 09:51
  Slm bende Bursasporluyum ben Bursaspor tutuyorum ben gemlikten otuyorum canım takımı