’Kulüpler Birliği’’nin yanına bile yaklaşmam!’

09 Mart 2012 | 07:47

1 yorum

4484 okunma

İbrahim Yazıcı, gündemdeki konularla ilgili Olay Spor’a konuştu. Yıldırım Demirören’e destek veren bir oluşumun içinde olamayacağını belirten Başkan Yazıcı, Eskişehir maçıyla ilgili olarak da, “Kazanma sırası bize geldi” diye konuştu.

Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı, Olay Medya’nın gündemdeki konularla ilgili sorularını yanıtladı. İsminin Kulüpler Birliği Vakfı Başkanlığı’yla anılmasına tepki gösteren Yazıcı, “Ben o işte kesinlikle yokum” diyerek kestirip attı. Yazıcı, 4 yıl önce İngiltere Premier Lig kulübü Portsmouth’dan transferi gerçekleştirilen Zambiyalı forvet Collins Mbesuma’nın geç ödenen bonservis bedeli nedeniyle UEFA Disiplin Kurulu tarafından 200 bin Euro cezaya çarptırılmalarıyla ilgili de, “Tahkim’e itirazımızı yaptık. Çünkü biz haklıyız. Oradan da sonuç çıkmazsa CAS’a gideceğiz” dedi. Son olarak bu hafta oynanacak Eskişehirspor maçı için görüş açıklayan Yazıcı, “Onlar bizi ilk maçta bir tesadüf golüyle yenmişti. Şimdi ayni şeyi biz niye gerçekleştirmeyelim” şeklinde konuştu. Yazıcı’nın görüşleri satır başlıklarıyla şöyle:

Güzel jest ama kabul edemem

“Bir süredir ismimin Kulüpler Birliği Vakfı Başkanlığı’yla anılması şahsım adına güzel bir jest ama; ben bu işin yanına bile yaklaşmam. Biz Bursaspor olarak Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören’in TFF başkanlığına en başta karşı olduğumuzu deklare edip, sonuna kadar da arkasında durduk. Şimdi hal böyleyken ve Kulüpler Birliği Vakfı Bursaspor dışında bütün üyeleriyle mevcut Federasyon’u desteklerken, benim böyle bir oluşumun başkanlığına aday olmayı düşünmem ilkelerimle örtüşmez, en önemlisi kendi kendimizle çelişmiş oluruz. Demirören Federasyonu’yla ilişki içinde olmayı düşünmedik, düşünmüyoruz da. Kulüpler Birliği Vakfı’na başkan olmak isteyenler arkadaşlarımın yolları açık olsun.”

Mbesuma olayı Tahkim’de

“Zambiyalı forvet Collins Mbesuma transferi bizden önceki yönetim döneminde ve Bülent Korkmaz takımın başındayken gerçekleştirilmişti. Maalesef bazı şeylerin ucu bir şekilde gelip bize dayanıyor ve sonucunda biz çözmek zorunda kalıyoruz. Kulübüne bonservis bedelinin geç ödenmesinden dolayı UEFA Disiplin Kurulu tarafından 200 bin Euro cezaya çarptırıldığımız doğru ama; biz olayı Tahkim’e taşıdık ve halen dava devam ediyor. Oradan da olumsuz bir sonuç çıkarsa bu kez CAS’a gideceğiz. Çünkü haklı olduğumuza inanıyoruz. Üzüldüğüm nokta, mahkeme süreci devam ederken bu parayı ödemek zorunda kalmamız. Kulübün her kuruşuna sahip çıkan bir yönetim olarak süreci titizlikle takip ediyoruz.”

Lig bizim için yeni başladı

“Takımımız son haftalarda iyi bir ivme yakalayıp, tekrar çıkışa geçti. Adeta lig bizim için yeni başladı. Ne var ki bu kez de süreç kısa ve kalan maçlarda asgari puan toplayıp en kötü ekstra play-off oynamak istiyoruz. Taraftarlarımızın yeniden tribünlere dönüp takımlarına sahiplenmesine de çok seviniyorum. Çünkü Bursaspor taraftarıyla bir bütün olan ve başarıyı böyle yakalayan bir camia. Eskişehirspor ilk maçta bizi tesadüfi bir golle 1-0 yenip üç puan almıştı. Şimdi sıra bize geldi. An itibariyle rakibimizden daha formda ve iyi durumdayız. Eskişehir’den rövanşı alıp, 3 puanla döneceğiz. Kalan maçlarda da en iyi sonucu alarak hiç değilse ekstra play-off yapacağımıza inancım tam.”

Olay Gazetesi


 

    • Selim
    09 Mart 2012 | 13:34
    Başkan tiyatromu yapıyorsun yoksa söylediklerinde samimimisin gelişme görüyorum. . .