Seriyi devam ettireceğiz!

08 Mart 2012 | 17:35

2 yorum

3760 okunma

Futbolcularımız, İbrahim Öztürk ve Adem Koçak antrenman öncesi düzenlenen basın toplantısında soruları yanıtladı.

Futbolcularımız İbrahim Öztürk ve Adem Koçak, Eskişehirspor maçını kazanarak galibiyet serilerini sürdürmek istediklerini belirtirken, her maça final havasıyla çıktıklarını ifade ettiler.

Özlüce Tesisleri'nde tecrübeli savunma oyuncumuz İbrahim Öztürk ve başarılı orta saha oyuncumuz Adem Koçak ile basın toplantısı düzenledi. Her maça ayrı baktıklarını belirten İbrahim Öztürk, "İyi bir seri yakaladık. Bizim de sezon başından beri istediğimiz buydu. Bu seriyi devam ettirmek istiyoruz. Eskişehir maçı zor. Lige baktığımız zaman kolay maç yok. Sezon sonu hedeflerimizi düşürsek bu maç çok önemli final maçı. Bu maçı alıp, bu seriyi devam ettirmek adına önemli bir adım atmış olacağız. Bu seriyi devam ettirdiğimiz sürece ilk 4'e girmeyi planlıyoruz" dedi.

Forma şansı için antrenmanlarda çok çalıştıklarını ifade eden İbrahim Öztürk, "Hocamızın kararı. Bu maça göre değişiyor. Biz forma şansı elde edebilmek için elimizden geleni yapıyoruz. Takım oyunu ortaya koyduğumuz zaman birçok şeyi başarıyoruz. Lig uzun maraton bu dönemde bizimde hatalarımız olmuştur ama iyi niyetli şekilde bunu en aza indirmeye çalışıyoruz" diye konuştu.

Takımın son haftalarda iyi bir performans sergilediği ve neyin değiştiğinin sorulması üzerine İbrahim Öztürk, "Aslında çok fazla bir şey değişmedi. Genele baktığımız zaman hiç bir rakip sahada bize üstünlük sağlayamadı. Son dakikalarda yediğimiz goller bizi olumsuz etkiledi. Bir süreç yaşadık. Bu dönemde bir iki seri yakalasaydık şu anda daha farklı şeyler konuşuyorduk. Ufak tefek hatalar bizi bu noktalara getirdi. 1-2 maçı saymazsak hepsinde kazanacak gücümüz vardı. Bir şanssızlıklar bizi olumsuz etkiledi. İki maç üst üste kazandıktan sonra serinin başlaması bizi daha iyi yere getirdi" cevabını verdi.

Transferle ilgili konuya değinen İbrahim Öztürk, Sezonun başında bazı gelişmelerin olduğunu belirterek, "Biz başkan ve hocamızla görüştük. Burada önemli olan Bursaspor'un menfaatlerini düşünmek. Hiç bir zaman 'transfer olmak istiyorum' demedim. Ben birçok şeyi Bursa'da yaşadım. Bursaspor'un ayrı bir yeri var. Profesyonellikte yarın ne olacağı belli değil. Kulüp menfaatleri doğrultusunda gelişen bir şey olduğu zaman öncelikli karar başkan ve hocamızın" ifadelerini kullandı.

Adem Koçak: “Zor bir karşılaşma olacak”
Eskişehirspor maçını değerlendiren Adem Koçak ise, zor bir karşılaşma olacağını vurgulayarak, "Öncelikli hedefimiz play-off. Eskişenirspor ile final karşılaşması oynayacağız. İyi gidişi sürdürmek istiyoruz. Oynadığımız futbol, aldığımız sonuçlar ilerisi için bize umutlar veriyor. İnşallah pazar akşamına kadar en iyi şekilde hazırlanıp iyi mücadele edip alnımızın akıyla Bursa'ya dönmek istiyoruz" dedi.

Bursaspor Kulübü


 

  • Balıkesirli
  09 Mart 2012 | 09:10
  Trabzonun fenere ve g. Saraya kaybedeceği aşikar ben diğer üç maçtan birinde de en az beraberlik alacağına inanıyorum, biz beşte beş yaparsak kesin play off lardayız. Liderle de aramızda 16 puan fark kalır onun da yarısı 8 eder. G. Sarayı Bursa ve istanbulda yenersek 2 puan kalır diğer kalan 4 maçta da 10 puan alırsak şampiyon bile oluruz inşallah.
  • Kastamonulu
  09 Mart 2012 | 01:18
  Son 5 hafta 15 puan alabilirsek, ben ilk dörde girebileceğimize inanıyorum. Jimnastik 3 maçını kaybeder, asıl iş bize düşüyor.