Sağlam: Bursaspor'u çok seviyorum

06 Mart 2012 | 15:13

17 yorum

7578 okunma

Teknik Direktörümüz Ertuğrul Sağlam, pazar günü deplasmanda oynayacağımız Eskişehirspor maçını ve takımın son durumunu değerlendirdi, gündeme ilişkin değerlendirmelerde de bulundu.

Sağlam yaptığı basın toplantısında şu şekilde konuştu;

"BAYAN VE ÇOCUKLARIMIZA TEŞEKKÜRLER"

"Eskişehirspor maçıyla alakalı basın toplantısını gündemde farklı konular olduğu için biraz erkene aldık. Öncelikle ilk gündemimizde olan konuyu bir kere daha dile getirmek istiyorum. Galatasaray maçından sonra tekrar yine önemli bir maçımızı bayan ve çocuk taraftarlarımız önünde oynadık. Çok coşkulu bir atmosfer yaratarak maç içinde gösterdikleri desteklerle takımın maça tutunmasını sağlayan taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Bayan ve çocuk taraftarlarımızın arkasında da, belki onları maça getiren bizim gerçek, maça gelen taraftarlarımız vardı. Onlara da teşekkür etmek gerekiyor. Maçın öncesinde, maç oynanırken ve sonrasındaki o coşkulu atmosferi oluşturan ve Bursaspor'un gücünü tüm ülkeye gösteren herkese teşekkür ediyorum. Onlarla beraber inşallah bu coşkunun, bu sahiplenmenin üstlere çıkması durumunda daha büyük başarıları yaşayacağımızı söyleyebilirim. Bu tablo bizi çok rahatlatıyor ve emin konuşmamızı sağlıyor.

"ESKİŞEHİRSPOR MAÇINDA ORTADA ÇOK DEĞERLİ 3 PUAN VAR"

Eskişehirspor maçı bizim için belki de sezonun final karşılaşması gibi bir hal aldı. Puan cetvelindeki duruma baktığımız zaman üstümüzde 3 tane takım var. İlk 4'le alakalı durum biraz zorlaştı gibi ama matematiksel olarak şansımız nereye götürürse oraya gideceğiz. Hedefimiz ilk 8 içinde olabilmek. Bu doğrultuda önümüzde Gençlerbirliği, Eskişehirspor ve Sivasspor var. Maçlara baktığımız zaman bu hafta kazandığımız takdirde, birden 5'inci sıraya çıkma ihtimalimiz söz konusu. Bu da Eskişehirspor karşılaşmasını çok daha önemli hale getiriyor. Ortada çok değerli 3 puan var. Eskişehirspor karşısında çok önemli bir mücadele vereceğiz. Geçtiğimiz 4 haftadaki mücadeleyi ve oyun anlayışını devam ettirip, yapmış olduğumuz hatalardan dersler çıkartıp bunu Eskişehirspor karşılaşmasına yansıtırsak bu maçın olumlu geçeceğine inanıyorum. Karşımızda da çok kaliteli bir ekip olacak. Verdikleri mücadeleyle ne kadar önemli bir takım olduklarını ortaya koydular. Çok önemli futbolcular var. İzin verdiğiniz takdirde canınızı yakabilecek kalitede oyuncular var. Buna izin vermeyeceğiz. Son 4 maçta ortaya koyduğumuz mücadeleyi daha üst seviyeye çıkararak kazanmak isteyeceğiz.

Basser'in Milli Takım'dan sakat döndükten sonra Karabükspor maçına yetiştiremedik. Umuyoruz ve diliyoruz ki Eskişehirspor maçına kadar oynamaya hazır hale gelir. Pinto maçta sakatlanıp çıktı. Onun da alt adalesinde sıkıntı var. Tedavisi devam ediyor. Ondan da beklentimiz hafta sonuna kadar oynayacak düzeye gelebilmesi. Cezamız yok. Bu hafta sarı kart görmeden karşılaşmayı tamamladık. Moralimiz üst seviyede. Bugün de bizim pilot takımımız olan Merinosspor ile hazırlık maçı oynayacağız.

"SEZON BAŞI KADRO YENİLEMENİN SANCISINI YAŞADIK"

Sezon başında önemli oranda bir değişime gittik. Zaman içinde bu değişimin sancılarını yaşadık. Ama ikinci yarıyla birlikte, yaptığımız iki önemli transferle takımımızı takviye ettik. İkinci yarıda önemli oranda istikrar oluşturduk. Sezonun sonlarına gelmiş olmasına rağmen bazı eksiklerimiz var ama önemli oranda istikrar oluşturduk. Kalan 5 karşılaşmada da oluşturduğumuz güzel havayı, futbola bakış açımızı biraz daha geliştirip bu sene ile alakalı bir hedefin içinde olabilmek, ama daha da önemlisi önümüzdeki seneyle alakalı önemli bir altyapı oluşturmuş olacağız. Sezon içinde zor dönemler geçirdik, ama biz takımımıza ve futbolcularımıza olan inancımızı yitirmedik. Onlar da sağ olsunlar, sorumluluk alarak, olayı sahiplenerek geç de olsa, olayı toparladılar. Gelecek adına herkesi umut içine soktular. Şu anda gerçekten Bursasporluyum diyen herkes takımın şu anki havasından çok memnun. Bu bizi mutlu ediyor. Ama kalan 5 haftayı da iyi değerlendirmek istiyoruz.

"İBRAHİM YAZICI İLE ÇALIŞMAKTAN ÇOK MUTLUYUM"

Bu gibi Anadolu takımlarında kulüp içinde bir bütünlük oluşturup, bu atmosferi şehir geneline yaydığınız zaman, başarı zaten kendiliğinden geliyor. Futbola tutkuyla bağlanmış Bursa gibi, iliklerine kadar hisseden böyle bir yerde başarı elde etmek istiyorsanız, futbolla ilgilenen her bireyi bu işin içine almak zorundasınız. Biz geldiğimiz günden itibaren böyle değerlendirdik. Bu başarıda herkesin pay sahibi olması için herkesi bu işin içine almaya çalıştık. Başkanımızla, yönetimimizle, personeliyle, futbolcumuzla bütünlük oluşturduk. Sonra da bunu şehirle yaşamaya başladık. Sağ olsun valimiz, belediye başkanımız, organize sanayiler, taraftarlar, halkımız, sizler sorumluluk alarak Bursaspor'a destek sağladı. Ülkede, 'Olmaz, kimse yapamaz' denen başarıları elde ettik. Bunu güzel aile olarak elde ettik. Bu ailede herkes üzerine düşen görevi yerine getirdi. Başarıyı yakalarken bu aile içindeki herkesin birbirine destek olmasıyla başardık. Bu grubun içinde, başkanımız ve yönetimimiz bizim için çok önemli bir grup. Özellikle başkanımız İbrahim Yazıcı'yı ben çok seviyorum. Kendisiyle çalışmaktan dolayı da çok mutlu olduğumu söylemek istiyorum. Uyum içerisinde çalışılacak bir başkan. Bizim elde ettiğimiz başarılarda da çok büyük pay sahibi oldu. Bizi buraya getiren yönetim kurulunun başkanıydı. Dün, bazı basın yayın organlarında benimle alakalı, sanki ağzımdan verilmiş gibi çok yanlış bir haber çıktı. Böyle bir beyanatı ben vermedim. Gündemimiz zaten bu konu değil. Bundan sonraki süreçte de camianın bütünlüğünü bozmaya yönelik bu türlü açıklamalar, yalan yanlış haberler yapılacaktır. Böyle bir şeye kimsenin izin vermemesini istiyorum. Özellikle taraftarımızdan da bu gibi haberlere inanmamalarını istiyorum. Çünkü bu konuda bundan sonraki dönemde daha farklı şeyler ortaya atılabilir. Bu konuda lütfen herkes çok dikkatli olsun, sabırlı olsun, araştırsın. Bu aile içerisindeki bütünlüğü bozmaya çalışan insanlar var. Bizim Bursaspor'a olan bağımızı sadece İbrahim Yazıcı'ya endeksleyip de, bu başarıda pay sahibi olan tüm grupları, iyi günde kötü günde destek veren, taraftarlarımıza, halkımıza kimse haksızlık yapmasın. Burada inşallah uzun süre beraber oluruz ama kimse bu şekilde fikirler ortaya atıp, benim ağzımdan olayları çarpıtıp bize destek olan taraftarımıza haksızlık yapmasın. Bursaspor'u çok seviyorum. İnşallah uzun yıllar burada çalışıp, Bursaspor'u seven herkesin desteğiyle daha büyük başarıları yaşamayı da istiyorum.


 

  • Dişi Timsah
  07 Mart 2012 | 20:16
  Karabük maçında çekilen fotolar nereye konuluyo bilgisi olan var mı ?
  • Başkadır Bursaspor
  07 Mart 2012 | 18:57
  Arkadaşlar özellikle site yöneticisi bu gül atma işi çok iyi bir fikir yönetici bu gül atma işine nolur haber yap siteden bütün Bursasporlu kardeşlerimiz duysun Ankaragücü maçında gösterelim Türkiyeye ve kahpe bizansa bölünmez bütünlüğümüzü
  • Teksas
  07 Mart 2012 | 08:38
  Hocam seni sevmeyen ölsün bee.
  • Son Nefes Bursaspor
  06 Mart 2012 | 23:38
  Gelin içerdeki ilk maç olan Ankaragücü macında bir cılgınlık yapalım arkadaslar. Herkes gelirken bir demet gül getirsin ve futbolculara atalım. Hem Ankaragücülü futbolculara hemde bizim topculara ve meselalerle gelelim yasakta olsa sokalım stada show yapalım :d
  • Mustafa Cakır
  06 Mart 2012 | 23:23
  Erturul hocam bu sehır senı sevıyor ve sonuna kadar arkanda durur. Bu sehırde kımse senın kadar sevılmedı. Ne mutlu sana tebrıkler
  • Mustafa
  06 Mart 2012 | 20:55
  Ilk günde dedik bundan sonrada bıkmadan devam edeceğiz sonsuza kadar ertuğrul hoca adam gibi adamsın
  • Hakan
  06 Mart 2012 | 19:51
  Adamsın , adamsın , adamsın söylenecek bir şey yok. Yüce allahıma şükürler olsunki bizimlesin. Senin gibi hakiki insan evladını dünyaya getiren annenin elleri öpülür. Adamın dibisin ertuğrul kardeşim helal olsun. Sen dünya var oldukça Bursalı ve Bursasporlu ertuğrul olarak kalacaksın. Başarıların baki olsun. Sevgilerimle
  • Sinan
  06 Mart 2012 | 19:48
  Sevgiler kesinlikle platonik değildir. Bizde seni çok seviyoruz Bursalı ve Bursasporlu ertuğrul sağlam. Sen adamın dibisin helal olsun sana gösterlen tüm sevgilere
  • Başkadır Bursaspor
  06 Mart 2012 | 19:13
  Planlarınız tutmayacak kahpe bizans
  • Tennur
  06 Mart 2012 | 18:57
  Hocam başkanımız karakoldayken ve hastanedeyken yanında sen vardın helal olsun sana sana nasihat veren divan ozamanlar neredeydi.
  trt devlet televizyonu nasìl olurda böyle yalan haber verir. .
  • Ünitimsah Maksem
  06 Mart 2012 | 18:10
  Biz seni daha çok seviyoruz hocam. Sonsuza kadar sonsuza kadar ertugrul saglam sonsuza kadar. Hocam bir gün ayrılmayı düsünürseniz imza attıgınız o yagmurlu günü düsünün. O zaman kararınız degisir. Ama sakın düsünmeyin ayrılmayı. Sonsuza kadar dedik. Lafta kalmasın . .
  • Teksasliyiz
  06 Mart 2012 | 18:06
  Sen varya hocam hayatımda gördügüm en iyi teknik direktörsün ! Ne mourinhosu ne bilmem nesi. . . Yoktur ertugrul hoca gibisi. . .
  • Her Şartta Destek
  06 Mart 2012 | 17:11
  Hocam sen adamsın adam nokta !
  • The King
  06 Mart 2012 | 16:21
  Biz bu sehre biz bu takima asigiz. Ölüm ayirir bizi yolumuzdan. Sen bizden yana rahat ol hocam
  • Gerçek Bursasporlu
  06 Mart 2012 | 16:04
  Ertuğrul hocamızı çok seviyoruz ve bunu kimse unutmasın her zaman ve her yerde de hocamızın arkasındayız. Kimse yalan yanlış beyanatlarda bulunmasın herkes işine baksın hocamızın takıma ve taraftarlara olan sevgisini kıskanıyorlar.
  • Murat
  06 Mart 2012 | 15:58
  Sonsuza kadar ertuğrul sağlam seni seviyoruz hocam
  • Ahmet Eren
  06 Mart 2012 | 15:57
  Bazı yayın kuruşlarının kalemşörleri, Bursaspor'umuzun ertuğrul hocamızla birlikte yakalamış olduğu başarıları hazmedemeyip, yalan yanlış haberler yayımladıklarını; hocamızın bu basın toplantısında dillendirdiği gibi inanmamamız gerektiğini herkesin bilmesi gerekiyor. Ömümüzde ki yıllarda tüm şehir ve Bursaspor sevdalıları kenetlenip bir bütün olduğumuzda daha nice başarılar kazanacağımıza, tarihler yazacağımıza olan inancımız zerre kadar zarar görmemiştir.