Hakan: Çok iyi karar verdim

06 Mart 2012 | 10:51

7 yorum

4850 okunma

Hakan Aslantaş, Bursaspor'da oynamanın herkese nasip olmayacağını söyledi. Son 4 maçı kazanmakla herşeyin bitmediğini belirten tecrübeli savunma oyuncusu, Daha yapacak çok işimiz var. En büyük isteğimiz de kupayı Bursaya getirmek dedi.

Bursaspor’un devre arasında Konyaspor’dan transfer ettiği Hakan Aslantaş dün akşam Olay Televizyonu’nda yayınlanan FİNAL programına konuk olurken, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Öncelikle Karabük galibiyetini değerlendiren Hakan, “Zor bir maç olacağını biliyorduk. Karşımızda ligde kalma mücadelesi veren iyi bir kadroya sahip rakip vardı. Takım olarak çok iyi oynadık. Kadın ve çocuk taraftarımız da bizi yalnız bırakmayıp, motive ettiler. Net bir skorla kazanarak çıkışımızı sürdürdük” diye konuştu.
 
Çok iyi karar verdim
 
Yeşil beyazlı formayı ilk kez giydiği Beşiktaş lig maçındaki performansı nedeniyle yapılan eleştirilere o dönem çok üzüldüğünü de belirten Hakan, “Bursa’ya gelirken çok iyi bir karar verdiğimi düşündüm. Çok istediğim takımdı. Bu nedenle alacaklarımı Konya’da bırakarak fedakarlık yaptım. Biran önce başarıyı yakalamak için belki bende o maçta kendimi göstermek istedim. Futbolda özgüvenini hiç yitirmeyeceksin, hep kendine güveneceksin, mücadele edeceksin. O günleri atlattığımı düşünüyorum” dedi.
 
Zevk almaya başladık
 
İstanbul’daki Beşiktaş maçının hem kendisi hem de takım için dönüm maçı olduğunu da belirten Hakan, “Daha sonraki karşılaşmalarda sahada daha çok birbirimize yardımcı olduk. Konuşarak ve savaşarak bazı şeyleri çözdük diye düşünüyorum. Takım olarak önde basıp, savunmaya döndüğümüz için arzuladığımız sonuçları almaya ve yaptığımız işten zevk almaya başladık” diye konuştu. Hakan, Kayserispor’da da solda görev yaptığı için her iki kanatta görev yapmanın sıkıntısını çekmediğini söyledi.

Kimse art niyetli değil

Bursa’da oynamanın çok farklı bir duygu olduğunu belirten tecrübeli kanat oyuncusu, “Her maç öncesinde, sırasında ve sonrasında yaşadıklarımızla heyecanlanıyorsunuz. Çok güzel duygular yaşıyoruz. Bizim takımda çok yetenekli oyuncular var. Mesela Pablo Batalla gibi. Belki savaşma yönü ön plana çıkmıyor ama takımın beyni durumunda. Ben ise savaşarak ön plana çıkıyorum. Takımdaki arkadaşlık çok iyi. Herkes birbiriyle iyi anlaşıyor. Kimse art niyetli değil ve çok gayretli” dedi.
 
Hiç oynamasam da gelirdim

Bursaspor’a alternatif oyuncu olarak alındığımı bildiğini de ifade eden Hakan, “Hiç oynamasam bile yine buraya gelmek istiyordum. Çünkü bu takımda oynamak herkese nasip olmaz. Stattaki o atmosferi bir futbolcunun yaşaması lazım. Süper Lig’de sorsanız hangi takımda oynamak istersiniz diye sorsunlar yüzde 99’u hemen gelir. Bende o şansımı kullandım. Benim hedefim Bursaspor’da başarılı olmak. Büyük takıma geldiğimi düşünüyorum. Büyük takımdan büyük takıma gitmeye gerek yok. Ligde hedeflerimiz var ama bu yıl kupayı Bursa’ya getirmeyi çok istiyoruz” diye konuştu.


 

  • Fatih Dönmez
  08 Mart 2012 | 02:29
  Adamın dibisin bu taraftar sana karşılığını verir.
  • Anatoliagreenwhite
  07 Mart 2012 | 14:38
  Helal olsun hakan aslantaş sahada hem futbolcu hemde bir taraftar gibi kaçan gollerden sonra yaşadığı üzüntü Bursaspor sevgisini ortaya koyar nitelikte seviliyosun hakan aslantaş. .
  • Her Şartta Destek
  07 Mart 2012 | 02:41
  Kalpten severek isteyerek oynayanlardan birisi hakan giydiği formanın büyüklüğünün farkında olması güzel birşey bize böyle adamlar lazım
  • Garajaltı Teksas
  06 Mart 2012 | 18:40
  Sen formayı terlet biz kale arkasında hakan diye bağıralım tezahürat yapalım gerekirse çıldıralım telleri koparalım ama sen yinede terlt o formayı. . .
  • Garajaltı
  06 Mart 2012 | 17:21
  Kupada yok gözüm , formayı terlet gözüm .
  • Nesin Ak
  06 Mart 2012 | 13:22
  Sol bekte daha iyi sanırım oynadığı maçlarda hem ozan parladı hemde kendisi bi de aşırtma şutu gol olsaydı süper olacaktı
  • Halo
  06 Mart 2012 | 11:02
  Hergün daha iyi oluyorsun kardeşim .