Batalla: Türk olmayı ileride düşünebilirim

01 Mart 2012 | 16:04

5 yorum

6134 okunma

Bursaspor'un başarılı orta saha oyuncusu Pablo Batalla ve tecrübeli savunma oyuncusu Vederson, Özlüce Tesisleri'nde düzenlenen basın toplantısında soruları yanıtladı.

Sözü ilk alan Batalla, sadece kendisinin değil takımın tümünün başarılarda emeği olduğunu söyledi. Manisaspor maçından önce de çok iyi maçlar çıkardıklarını ancak bazı şanssızlıklar yaşadıklarını ifade eden Batalla, "Manisaspor ile başladığımız seriyi devam ettirdik. Karabükspor maçına da çok iyi hazırlanıyoruz. Bu maçta da en iyi şekilde performans ortaya koyup maçı almak istiyoruz. Takımın öncelikli hedefi ilk 8'e girip Avrupa şansını denemek. Bunun için de kalan maçları en iyi şekilde değerlendirmek gerekiyor. Özgüvenimiz devam ederse ilk 8'e gireriz" dedi.

"O BENİM EN YAKIN ARKADAŞIMDI"

Bir gazetecinin, "İnsua gittikten sonra performansında ilerleme oldu. Bunun nedeni var mı?" sorusuna Batalla şu yanıtı verdi:

"İnsua'nın gitmesiyle kesinlikle alakası yok. O benim en yakın arkadaşımdı. Bu şans eseri oldu. İkinci yarıya başladığımız zaman tüm takım arkadaşlarımın performansı arttı."

"İLERİYE DÖNÜK PLAN YAPMIYORUM"

"Türk olmayı düşünüyor musun?" şeklinde yöneltilen soruyu yanıtlayan başarılı futbolcu, "Bu soruyu geçen sene de sormuşlardı. İleriye dönük plan yapmak istemiyorum. İleride önerilirse ailemle oturup düşünür cevabı veririm" diye konuştu.

VEDERSON: EVİMİZDE OYNAMANIN AVANTAJINI KULLANMAK İSTİYORUZ

Karabükspor maçının kendileri için zorlu geçeceğini ifade eden Bursaspor'un terübeli solbeki Gökçek Vederson, "Karabükspor maçı bizim için zorlu olacak. Deplasmanda oynadıkları için defans ağırlıklı oynayacaklar. Biz de evimizde oynamanın avantajını kullanmak istiyoruz" şeklinde konuştu.

Bir gazetecinin, "Şike soruşturmasında ismin geçti, bu senin performansını etkiledi mi?" sorusuna ise Vederson şu cevabı verdi:

"Bu şike olayları beni kesinlikle etkilemedi. Daha önce de söylediğim gibi bu olaylarla ilgim yoktu ve bunu kanıtladım. Benim futbolum hep aynı seviyede biraz daha iyileştirmek için uğraşıyorum. Bu dedikodular benim performansımı etkilemedi." 


 

  • Emre
  03 Mart 2012 | 14:06
  Türk olmasanda bu takımda kal yeter atom karınca ))
  • Fatih Dönmez
  02 Mart 2012 | 17:12
  Bu adam futbolu bırakasaya kadar burda kalsın heykelini dikelim mususi gibi efsane olsun
  • Escobar
  02 Mart 2012 | 02:51
  Türk olcaksan hemen olda bizi dünya kupasına götür be batalla. Milli forma yakışır sana :)
  • Izmir Bucadan
  01 Mart 2012 | 16:54
  Bucadan Bursasporumuza sevgiler saygılar,,bizi pintonun performansı vezir de yapar rezil de. .
  • Acarspor
  01 Mart 2012 | 16:13
  La lala lay lay layyyyy!

  pablo martin batalla! :) herkes gitsin bu adamın gitmesine dayanamami.