Yazıcı’dan hodri meydan!

23 Şubat 2012 | 07:49

9 yorum

4658 okunma

Mayıs ayındaki kongreyi işaret edip karşısına aday çıkmasını istedi. Başladığı hiçbir işi yarıda bıraktığını belirten Başkan İbrahim Yazıcı, Ertuğrul Sağlam ile uyum içinde çalıştıklarını söyledi.

Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı, mayıs ayındaki genel kurulda göreve devam edecekmiş gibi çalıştığını söyledi. Kulübün resmi televizyonuna açıklamalarda bulunan Başkan Yazıcı, “Herkes bekliyor başkan devam edecek mi etmeyecek mi diye. Önümüzde biraz daha vakit var. Ama ben her şeye devam edecekmiş gibi bakıyorum. Çünkü bugüne kadar hiçbir işimi yarıda bırakmadım. Şuan için bırakacağım diye eylemim yok. Ama bırakmamı isteyen bayağı muhalif olduğunu da biliyorum. Bende diyorum ki onlar ortaya çıksın bir çarpışalım” dedi.

Sağlam nasıl geldi?

Yazıcı Ertuğrul Sağlam’a kadar olan teknik adam seçimiyle ilgili olarak açıklamalarda da bulundu, Samet Aybaba’nın bir gün İstanbul’da yanına gelerek görevi bıraktığını söylediğini belirten Yazıcı şöyle devam etti: “Bana ’yapamayacağım’ dedi. Bu işler zorlamayla olmaz, daha kötü olur. O an çok çabuk hareket etmem gerekiyordu, çünkü hafta sonu maçımız vardı. Boştaki birkaç hoca arasında Güvenç Kurtar vardı. Günü kurtarmak için onu getirdim. Onunda şanssızlıkları oldu. Neticede tribünlerle onun da dokusu uymadı. Tribünlerin istemediği biriyle çalışamazsınız. Biz o bütünle şampiyon olduk. Hiç kimse her şeyi ben tek başıma yaptım diyemez. Bu bütünlüğü sağlamak benimde görevim zaten.”

Bu sene top bizi sevmedi

“İstanbul’da Hakan Kalkavan diye bir arkadaşım var. Bir gün sohbet ederken, Ertuğrul Sağlam’dan söz açıldı. Tanıdığını söyleyince görüşmek istedim bize aracı oldu. Daha sonra bizi şampiyonluğa götüren birliktelik başladı. Elde ettiğimiz şampiyonlukta herkesin payı var. Başkan olarak en büyük gururu ben yaşıyorum. Ama bu tek başına yapılacak bir iş değil. Hiç kimse öyle bir popülizme girmesin.”

Bakarsınız şampiyonluk gelir

“Ertesi senede 3. olduk. Bakarsınız şampiyonluk yine bize gelebilir. Bursaspor tarihinde şampiyonluk tartışılmaz ama 3.’lükte yok. Bu sene şanssızlıkla kaybettiğimiz puanları toplayın bakın nerelerdeyiz. Şans faktörü de olacak. Top seni de isteyecek. Maalesef bu sene yanımızda olmadı. Ancak yabancıların uyumu da daha iyiye gidiyor. Takımın daha iyi olacağını düşünüyorum.”

Biz uyumlu çalışıyoruz

Başkan Yazıcı, Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam ile birlikteliğini şöyle anlattı: “Çok prensipli biri. Görevlerden ayrılırsak ilerde bazı şeyler kendiliğinden cevabını bulur. Son derece iyi anlaşan bir birlikteliğimiz var. Bu güne kadar hiç kırıcı olduğumu zannetmiyorum. O da benim ne yapacağımı her halde merak ediyor. Bu işi bir bütün olarak düşünmek lazım. Bir tarafından koparsa iş zaten kopar. Kongreye kadar bir gidelim bakalım. Genel kurulda her şeyin cevabı gelir. Her şey yolunu bulur.”

Kent kulübüne sahip çıkmıyor

Bursaspor’un şampiyonluğunun ardından şehirde artık malum kulüplerin bayraklarının asılamadığını da vurgulayan Başkan Yazıcı, “Herkes beni sevmek durumunda değil. Muhalifler var, çekemeyenler, hasetler var. Ama bu kulübe sahip çıkmak lazım. Ben bugün varım yarım, yokum. Maalesef Bursa kenti kulübüne sahip çıkmıyor. Benim bir beklentim yok. Bursaspor’u bir basamak yapıp, bir yere gelme gibi hırsım falan da yok. Aklımın ucundan da geçmiyor. Ama nedense Bursa’da birlik beraberlik bir türlü olmadı. Dört elle sarılınmadı. Her yere müracaat ettim ama göğüs reklamı alamadım. Birilerinin öncülük etmesi lazım. Başımıza neler geldi. Başkan olmanın bedelini başka türlü ödedim. Bundan olacak işler değil, düşünüyorum kendi kendime cevap veremiyorum. Nelerle suçlandım.”

Kongrede beni iyi dinleyin

“Kimse darılmasın Fenerbahçe Kulübü’nün başındaki olayları görüyoruz. Çok ciddi iddialar var ve çoğu kayıt altında olduğu iddia edilen mahkemeler devam ediyor. O konulara girmek istemem ama bizim şaibesiz bir şampiyonluğumuz var. Bugün Türkiye’nin gündemine oturmuş olaylar var ama ona rağmen Fenerbahçe taraftarı takımına nasıl sahip çıkıyor, görüyoruz. Burada bana geçmiş olsun diyen çıkmadı. Bunların cevabını kongrede vereceğim. Kongredeki konuşmamı herkes çok iyi dinlesin. O kadar doluyum ki bugüne kadar Bursaspor’un iyiliği için sustum ama genel kurulda mutlaka konuşacağım.”

Halk adamıyım

Burjuva değil, halk adamı olduğunu da savunan Başkan Yazıcı, “Beni hiç ummadığınız yerde görebilirsiniz. Yukarıdan bakan biri değilim. Ben aşağıda tabanın her yerinde olan biriyim. Bu işleri bilen adamım. Bana bir adım gelene 3 değil, 5 adım giderim. Kim beni davet etti de gitmedim? Her yere gittim ama gittiğin yerde sıcaklığı göreceksin. Görmezsem devam ettirmek, kapı aşındırmak benim işim değil. Kimsenden beklentim yok. Arkamdan konuşanlar yüz yüze gelince canım ciğerim diyor. Herkesle, her platformda, her ortamda konuşurum. Benimle o tartışmaya girecek kişiler sonunda mat olur. Hep Bursaspor’un hayrına sustum.”

Kitapçık hazırlıyoruz

“Türkiye’de hesabı kitabı her şeyi düzgün bir kaç kulüp varsa biri biziz. Ben gereğini yapıyorum sadece. Gelen parada belli, ne kadar borç ödediğimizde belli. Kongrede kitapçıkta neler yaptık diye hepsini hazırlık içindeyiz. Herkese dağıtacağız. Bursaspor’da bugüne kadar neler yaptık göstereceğiz. Bursaspor’un kalıcı gelirleri olması lazım. Büyük diye adlandırılan kulüplerin korkunç borçları var ama gelirleri de var. Koca Bursa’da bu kalıcı gelirler olamaz mı. Projeler var başvurular var ama herşey var ama onun önünü açacak irade lazım. Bende bir sürü proje var ama bunu şehir yapacak. Hepsini önümüzdeki günlerde tartışmaya da açacağım. Neler yaptığımı, ne yapmak istediğimizi bize ne şekildi davranıldığını bütün Bursa bilecek. Kulübe katkı koyanlara elbette teşekkür ediyorum.

58. maddenin gereğini yapın

Şike iddialarına da değinen Başkan Yazıcı, “Yeri ve zamanında nasıl konuşulacağını bilmek önemli. Bursaspor’un menfaatlerini her yerde korudum. Hiçbir yerde, hiçbir ortamda sessiz kalmadım. Gereken cevabı verdim. Tavrım net, açık. Bir adım geri atmadık. Bundan sonra da atmayız. Bütün Bursa’nın sevineceği en büyük şey şaibesiz şampiyonluğumuzdur. 58. madde belli, uygulayın. Kimin ne cezası varsa çeksin. Ama her gün çıkıp ta bağırmakla olmaz. Bursaspor’un hakkını hiçbir yerde yedirmem.”

Başkan Bursa’yı aşmış olmalı

Şampiyonluk ve Şampiyonlar Ligi’ni gördüğünü gözlerinin açık gitmeyeceğini de belirten Başkan Yazıcı, “Muhteşem duygular yaşadım. Benden sonra bu koltuğa oturacak kişi kim olursa olsun Bursa’yı aşmış kişi olmalı. Eğer Bursaspor yine şampiyonluklar yaşmak istiyorsa, zirvede kalmak istiyorsa, ufku geniş her kesimde söz sahibi kişiler olmalı. Böyle kişilerin elinde olursa eğer Bursaspor düzelir. İsim bazımda söylemeye gerek yok ama şimdiye kadar Bursaspor’u kimlerin temsil ettiğini, bütün Bursa bilir. Bursaspor’un çöküşünü de bilirler. Bursaspor bir daha o durumlara gelmesin. Çok farklı konumda, hep zirve takımı olsun.”

’Şampiyonluğumuza kimse leke süremez’

Yazıcı’dan Aziz Yıldırım’ın Ozan ile ilgili açıklamalarına sert tepki geldi.

Başkan İbrahim Yazıcı, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın şike davasındaki savunmasında mahkeme heyetine Bursasporlu Ozan İpek’in Trabzonspor’un kalecisi Onur ile yaptığı konuşmaları dinletmesini komik bulduğunu söyledi. OLAY Spor’un sorularını yanıtlayan Yazıcı, “Çok söz söylemeye gerek yok. Öyle bir şey olsa Ozan’ın da ifadesi alınırdı. İfadesini bile bile almaya gerek duymadıkları bir konuşmanın buralara çekilmesi anlaşılır gibi değil. Her arkadaş arasında olabilecek bir konuşma. Altında başka şeyler aramaya gerek yok. Bizim şampiyonluğumuza kimse leke sürmeye kalkmasın” dedi.

Birlikte Milli Takıma gitmişlerdi

2009-2010 sezonunu şampiyon bitiren Bursaspor’da Ozan İpek, şampiyonluk kutlamaları sırasında Bursasportv muhabirine, Trabzonspor’un kalecisi Onur Kıvrak’ı kastederek, “Tebrik ediyorum. Fenerbahçe maçında çok güzel oynamış. Maçtan önce de, sonra da konuştuk. ABD’ye Milli Takımla beraber gideceğiz. Maçta gol yeme orada ne istiyorsan sana alacağım” demişti.

Batalla’yı nasıl getirdim?

Başkan Yazıcı, Arjantinli futbolcu Pablo Martin Batalla’yı Bursa’ya getirişlerinin bir örneğinin daha olmadığını düşündüğünü söyledi. Yazıcı, “Kanada’da eski Bursalı Faruk adında bir arkadaşım var. Bir gün beni aradı ve ’Ben bir maç seyrettim. Böyle bir adam görmedim. Bu adama bir bak al dedi. Görüntülerini aradım 90 dakikasını bulamadım. Kısa görüntülerine baktım. Normal bir adam değil. Hocalar güvenmediği çok iyi bilgiler almadığı kendi görmediği bir adamı hiçbir hoca istemez. Nasıl anlatacağız. Ben inanıyorum ama anlatamam ki. Arjantin’de bir tanıdığım var. Onu aradım ve sonunda bonservissiz 500 bin dolara Batala’yı getirdik. Gözümüzü kararttık. Hataysa bir hatada ben yapayım yani, içimdeki his bunu yapmamı söyledim. Aynı Batalla şimdi herkesin sevgilisi oldu. Geçenlerde Faruk beni yine aradı, “Batalla’yı gördün. Bir adam daha var onu da al” dedi. İnceledim hakikaten müthiş futbolcu ama bonservisi 10 milyon Euro çıktı” dedi.

Olay Gazetesi


 

  • Bir Başkadır Bursasp
  26 Şubat 2012 | 18:22
  Bakarsınız şampiyonluk gelebilir cümlesinin altında yatan mana geçen sezonun şampiyonunun hala muamma bir takım olması yani mahkeme kararıyla kupa bizede verilebilir
  • Yeşile Çaldım Beyazı
  24 Şubat 2012 | 13:39
  Ya kardeşim,başkanı eleştirmek moda oldu. Her kes sallıyo da sallıyo adama. Yok yıldız transfer yapmadı,yok şöyleydi,yok böyleydi. Yahu bu adam başkanlığında Bursasporum şampiyon oldu. Unutulmaz şeyler yaşadık. Adamı sevmeyenler olabilir ama hakkını verin yahu vicdansızlar. Yazıcı olmasaydı ertuğrul sağlam olurmuydu bre mübarek insanlar. Yazıcı yarın görevi bıraksa hoca anında bırakır,bunu görmüyomusunuz ey gafiller. Şikeci mafya patronu yıldırım cezaevinde,rezil rüsba oldu aleme ama taraftarı sahip çıkıyo yinede bu klübün başkanı diye. Bizim başkan ne yapmış peki;şikemi yapmış. Klübü zararamı uğratmış. Takımı kümemi düşürmüş. Aksine bu klübün adını tarihe altın harflerle yazdırmış insanların başını çekmiş. . .
  vay be,en basit tabiriyle nede güzel söylemiş atalarımız. . .
  meyve veren ağaç taşlanır. Yazık bu başkana yapılanlar. Ilerde çok ararız,kıymetini o zaman anlarız.
  • Nadir Atak
  24 Şubat 2012 | 02:50
  Bence ibrahim yazıcı giderse gelecek olan eski başkanı çok aratır bu kadar gelenler hep parayı indirdi gitti bence devam etmeli taraftarda çatlak sesler var ama o seslerin nedeni zaten belli işine gelmeyen bedava bilet ve kulüpten geçinemeyen insanlar bunu yapıyor gerçek taraftar cebindeki parayla stada girendir beleş biletle değil
  • Sekooo_texas
  23 Şubat 2012 | 17:45
  Aynen sağlamla çok uyumlusun adam sana transfer listesi veriyor birinci alınacak adam pahalı diye gidip bütün çöpleri topluyorsun helal olsun. . .
  • Teksas Zafer
  23 Şubat 2012 | 17:42
  Yazıcı hep traş yapıyorsun, kimi kandırıyorsun sen ? Git bunları şakşakçılarına anlat. Işin gücün eyyamcılık yapmak, nabza göre şerbet veriyorsun.

  şampiyonluk isteyen bir kişi '' bakarsınız şampiyonluk gelir '' diye konuşmaz, ,inanarak bilerek ister. . .
  • Rotcu
  23 Şubat 2012 | 15:57
  Gün gelecek şampiyon takımının efsane başkanı denilecek heykelin dikilecek büyük başkan ayrıca dik duruşunlan bir tebrik daha bizede bu lazım
  • Texas 16
  23 Şubat 2012 | 15:25
  Helal olsun başkan seni bir gün marmaristeki grand yazıcı hotelde görmüştüm ayaküstü 10-15 dk konuşmuştuk bana şampiyonluk sözü vermiştin ve şampiyon olduk işte gerçek başkan budur yazıcı başkanın bendeki yeri ayrıdır bu adamı çok seviyorum, gözlerimiz açık gitmeyecek hiç değilse.
  • 6parmak
  23 Şubat 2012 | 15:13
  I. B. B maçı fotoğraflarını siteye koyucakmısınız admin
  • Karaca
  23 Şubat 2012 | 14:14
  Hodri meydan diyor adam yok mu başka çıkan karşısına eleştiri yapıp kaçan namert olsun er meydanına çıkanı helal olsun başkanı sevmem ama adam meydan okuyor işte ya!