Başkan: “Dik duruşumuz her koşulda devam edecektir”

14 Şubat 2012 | 15:36

4 yorum

3302 okunma

Başkanımız İbrahim Yazıcı, dün yapılan Kulüpler Birliği Onursal Başkanı İlhan Cavcav’ın daveti üzerine toplantının ardından yapılan açıklamada kamuoyunda yanlış anlamalara sebep olma ihtimali üzerine bir açıklama yaptı.

Başkanımız İbrahim Yazıcı’nın açıklaması aşağıdaki gibidir;

“Kulüpler Birliği Vakfı Onursal Başkanı İlhan Cavcav’ın daveti üzerine önceki gün Ankara’da bir araya gelen Vakıf Üyesi 14 Kulübün temsilcilerinin katıldığı toplantı sonrasında yapılan basın açıklamasının, kamuoyunda yanlış anlamalara sebep olma ihtimali bulunduğundan, söz konusu toplantıyla ilgili bazı konularda düzeltme yapma ihtiyacı doğmuştur.

Ankara’da yapılan toplantı, gündemi belli olmayan ve Sayın Cavcav’ın talebiyle gerçekleşen bir toplantıdır ve Bursaspor Kulübü de, genel sekreter düzeyinde bu davete icabet etmiştir.

Ancak toplantı sonrasında yapılan basın açıklamasında İlhan Cavcav’ın söylediği “Genel kurul öncesinde İstanbul’da bir araya gelen 15 kulübümüz 58. maddenin tadilatıyla ilgili fikir birliğine varmıştı” ifadesi, maalesef tümüyle gerçek olmadığı gibi, Bursaspor Kulübü’nün bu konudaki net tavrını ve duruşunu da yansıtmamaktadır.

Biz kulüp olarak, 58. madde ile ilgili tartışmaların başladığı günden bugüne kadar, bu maddenin uygulanması konusunda ısrarcı olduk ve şike yapanların mutlaka cezalandırılması gerektiğini savunduk. Bunu her zeminde, her toplantıda ve hatta önceki gün İlhan Cavcav’ın talebiyle gerçekleşen gündemsiz toplantıda dahi ifade ettik.

Dolayısıyla, futbolumuzdaki krizi, küme düşmeyi kaldırmak suretiyle sadece Mehmet Ali Aydınlar’ın sonladırabileceği fikrine asla katılmadığımızı ve Bursaspor’un 58. maddenin uygulanması konusunda ısrarının ve dik duruşunun devam ettiğini ve her koşulda devam edeceğini tüm kamuoyunun bilmesini istiyoruz.”

Saygılarımızla

İbrahim YAZICI
Bursaspor Kulübü Başkanı


 

  • Ersan
  15 Şubat 2012 | 22:16
  Dogru politikalar izleniyor er yada gec olumlu etkilerini gosterir yalniz artik baskan transferlerde ucuz etin yahnisini dusunmesin ibrahim kas,basser,hakan aslantas, elimizde alinan bu uc futbolcuya ragmen ali tandogani aratmayan bir sag bekimiz yok. Tagoe,bangura,pinto ucunu toplasan bir miller etmez transferde uyum saglayamadik zirvalarini biraksinlar biraz masraf edip risk alsinlar yoksa ligde 10 sirada olan bir takim ne politika izliyormus bunu kimse iplemez.
  • Gururduyarız
  14 Şubat 2012 | 20:16
  Bravo başkan,geçmişte milletvekilliği yapmış vizyonlu ,Bursasporumuza şampiyonluk ünvanı kazandıran bir başkan olarak dik duruşa devam,bizansa pabuç bırakmak yok hadlerini bilecekler. Yanındayız başkan,cavcav'a da uymayın o artık emekli olmalı iyice bunadı
  • Hüseyin Öztürk
  14 Şubat 2012 | 16:37
  Dik durun yeter , sonuclar ne olursa olsun arkanızdayız baskanım
  • Tolga
  14 Şubat 2012 | 16:01
  Dik dur herzaman dik durki arkanda olalım