Sağlam'dan veda sinyali!

03 Şubat 2012 | 16:05

156 yorum

37878 okunma

Teknik Direktörümüz Ertuğrul Sağlam Özlüce Tesisleri'nde düzenlenen basın toplantısında soruları yanıtladı.

Teknik Direktörümüz Ertuğrul Sağlam Özlüce Tesisleri'nde düzenlenen basın toplantısında soruları yanıtladı. Trabzonspor karşısında şanssız bir karşılaşma oynadıklarını ifade ederek sözlerine başlayan Sağlam, "Yine şanssız bir karşılaşma oynadık. Ağır iklim şartlarında iyi mücadele oldu. İki takım oyuncuları da iyi mücadele etti. Risk aldığımız dönemlerde pozisyon girmemize rağmen maçın son dakikasında önemli fırsatı değerlendiremedik. Son dakika şanssızlıkları yakamızı bırakmıyor. Bu haftada da son dakika atamadık. Futbolda bu türlü şeyler var. Maalesef bu son dakika şanssızlıklarından çok puan kaybettik. Futbolun içinde yaşanan gerçekler olarak değerlendirip daha ılımlı yaklaşmamız gerekiyor. Maalesef mağlup olduk. Bu hafta kendi sahamızda ligin formda takımlarından biri olan Orduspor ile karşılaşacağız. Kazanmamız gerekiyor. İyi bir futbol bizim için önemli. Bundan sonraki haftalar için de gerekli. Orduspor engelini aşıp, haftadan haftaya oynanacak karşılaşmaları da düşünürsek bu maçla başlayan güzel bir serinin devam edebileceğini düşünüyoruz" dedi. Takımda cezalı futbolcunun olmadığını hatırlatan Sağlam, "Takımımızda cezalı futbolcumuz yok. Basser bugün Bursa'ya gelecek. İnşallah sağlık ve yorgunluk durumu el verirse antrenmana çıkarmayı düşünüyoruz. Haftasonuyla alakalı problem olmaması en büyük dileğimiz" diye konuştu.

Son dönemde camiada bazı kesimlerden istenmeyen şeyler duyduklarını söyleyen Ertuğrul Sağlam şunları söyledi:
"Ortada bir başarısızlık var. Tabi ki şampiyon olmuş, daha sonra üçüncü olmuş, bir Anadolu takımı için çok önemli başarı ve istikrar yakalayan bir takım var. Bu sene şanssızlıklarla beraber ortada başarısızlık mevcut. Kimse bu durumdan hoşnut değil. Biz de üzülüyoruz. İnsanlardan şunu istiyorum; 3 aylık bir dönemimiz var sezonun bitmesine. Bu dönemde takımın motivasyonunu bozmamak için herkesin elinden geldiğince takıma destek olması ve sorumluluk almasını istiyorum. Bu gibi durumlarda herkes çıkar birbirini suçlar. Ben kimsenin kimseyi suçlamasını istemiyorum. Buna gerek de yok zaten. Bazıları birbirlerini suçluyorlar, gönderme geliyor. Burada oluşan durumda bir suçlu varsa o benim. Kesinlikle üzerime alıyorum. Kimsenin kimseyi suçlamasına gerek yok. Tüm eleştirilerin de ortak noktası benim olmam gerekir. Yerel medyaya, oyunculara, başkana, yönetime, şehrin ileri gelenlerine gereksiz suçlama yapılmasını istemiyorum. 3 aydan sonra da bu suçu üzerime alıyorsam zaten gereğini de yaparım, Yapacağımdan da emin olabilirsiniz. Şu 3 aylık dönemi iyi geçirmek zorundayız. Bursaspor'u seven herkesin bu dönemde elinden geldiğince destek olmasını istiyorum. Transferlerle alakalı, takımla alakalı, takımın bulunduğu durumla alakalı oyuncuları falan suçlamanın, teknik heyetteki diğer arkadaşları suçlamanın mantığı yok. Oluşan durumun tek sorumlusu benim. "

Bursaspor Kulübü


 

  • Bursatimsah
  03 Şubat 2012 | 22:52
  Yönetim istifa ertuğrul burada. . Adam olun aklınızı alırız divan kurulu ve yönetim
  • Texassizm
  03 Şubat 2012 | 22:44
  Şu eski dinazor abiler var birde. Hainlik yapanlar var birde. Siz ne biçim insansınız bee. Klübü soyanlara sözünüz niye çıkmadı. Çünkü çıkarınız var. Küme düştük biz kümeee ses çıkarmadınız. Yalakalık uğruna şimdiye kadar neler verdiniz ki klübe. Hep danik dundik işler. Olay meyda çağların. Hep vuruun yönetime hocaya. As sönmezin hep sallayın. Siz neyi beğeneceksiniz kardeşim. Sadece içinizdeki diğer takıları söyleyin bilelim. Biz . B. U. R. S. A. S. P. O. R. Luyuz. Ya sizzzz. Sadece iki yüzlülük var ruhunuzda. Istanbul yalaklığı rant yakaklığını bırakın. Trübüne gelen bayanlar kadar yüreğiniz yok. Daa söylenecek çook şey varda burda yalakta çok. Biz değiştik kardeşim biz büyümeye çalışıyoz. Ama siz istemiyosunuz.
  • Son Nefes Bursaspor
  03 Şubat 2012 | 22:41
  Bence bizim gibi muhteşem bir taraftara bu yorumlar yakışmaz arkadaş. Biz Bursa insanıyız biz merhametliyiz, biz çabuk kızar çabuk sakinleşiriz. Sıcakkanlı insanlarız işte. Arkadaşlar gelin bırakalım eleştirileri sahip çıkalım hocamıza. Zaten yönetim tek bıraktı adamı. Bizde sırt dönmeyelim bir Bursasporluya yakışmaz. Bende kızıyorum bazen ama yok hoca giderse yerine gelcekler belli yalansa yalan diyin. Ya güvenc kurtar gelir ya yılmaz vural. Daha mı iyi olacak? Evet olacak diyen varsa sözüm yok. Var aslında geçmişte gördük onlar geldiğinde ne olduğunu. Efendi adamdır bizim hoca. Ve o da bizden biri gibi sıcakkanlı. Bu maçta öyle büyük bir jest yapmalıyızki ona ne kadar sevdiğimizi anlasın. Benim gibi düşünen var mı? Varmıyız arkadaşlar ?
  • Texassizm
  03 Şubat 2012 | 22:35
  Millet olumsuz yazi yazanlar. Ben 40 yaşimdayım ve bi daha çok zor ilk 3 e gireriz. Bi daha rüyamızda göremeyiz. Göremeyeceksekte bizi şampiyon yapan adam gibi adamla olamayalım. Bi giderse şakşakçılar varya eskiyönetiminlerin gazına gelen şakşakçılar kına yakar gezersiniz ve her zaman bu sorumluluk sizi yer bitir. Gerçi hocamada bi sözüm var. Okuyorsa. Hocam gidersen şu var. Bize fazla sın. Burda o kadar iki yüzlü şerefsiz varki sen daha iyi bilrisin. Gerçek Bursasporlular herşeyi biliyor. Allah senden razı olsun. Çoluğunun çocuğunun yüzü hep gülsün. Eyvallah
  • Yavru Timsahlar
  03 Şubat 2012 | 22:33
  Hocam sen istediğin adamları aldıramadın bu basiretsiz yönetime hala onları koruyup suçu üzerine alıyorsun bizler kimin suçlu olduğunu çok iyi biliyoruz. Başkanımızın eli cebine girmiyor malesef çok yazık çooook.
  • ...,,,
  03 Şubat 2012 | 22:33
  Yapma hocam sen bilirsin bırakma. .
  • Yeşil Inci
  03 Şubat 2012 | 22:27
  Divan kurulu istifa haydee. Bursasporu parçalamanıza izin vermeyeceğiz Bursaspor kayyuma kaldığı zaman nerdeydin kadri şankaya haydi Bursasporu nasıl sevdiğini bize gösterdin . Şükrü amca olsaydı seni affetmezdi.
  • Şenol
  03 Şubat 2012 | 22:18
  Sen merak etme hocam biz seni gönlümüzde eşi olmayan yere koyduk. Bırak kim ne derse desin senin yanında koskocamaaaan Bursa var hocam. Sen kendini bilmezlerin kendine pay biçmeye kalkanların sözüne bakma. Hocam bu taraftar her zaman ve her daim senin ve takımın yanında. Kendini bilmezlere bi şey söylemiyorum onların kalitesi belli. Muhattap bile olunmaz. Tek gerçek var ertuğrul sağlam=Bursaspor
  • Yeşil Bursa
  03 Şubat 2012 | 21:44
  Özkıyıcı ve yedikardeş siz yönetim kurulu üyesisiniz,basın üzerinden teknik kadroyu eleştirmek size yakışyormu şampiyon olduğumuzda ertuğrul hocamızla aynı karede olmak için can atıyordunuz size yazıklar olsun. Kadri şankaya sende bu gece rahat uyursun kongre için iyi bir zemin hazırladın. Gerçek Bursaspor taraftari takimina sahip çik Bursaspor üzerine büyük oyunlar oynaniyor ordu maçinda teknik kadromuza ve futbolcularimiza sahip çikalim onlara sevgimizi vefamizi gösterelim Bursasporu on sene öncesine getirmelerine izin vermeyelim.
  • Inadına Tsc
  03 Şubat 2012 | 21:43
  Hoca cok hassas elştirileri kldıramıyor,ve gitmekten bahsediyor. Gitsin demiyorum ama,giderse de koskoca . Bursaspor hocasız ve hedefsiz kalmaz.
  • Yusuf
  03 Şubat 2012 | 21:32
  Hocam giderseniz Bursasporu bırakırım ama ben buna şaidim biz büyük taraftarımız sizi bırakmayız sonsuza kadar seninleyiz senin yanındayız
  • Akıllı Olun !
  03 Şubat 2012 | 21:26
  Hiçbir şey vermeyip sadece başarısında peydahlanan divan üyelerine lanet olsun,kendini Bursasporun sahibi zanneden küçük beyinlere lanet olsun,hemde milyon kere lanet olsun.
  • Teksaslıyız Ezelden
  03 Şubat 2012 | 21:20
  Hocaların, takımların iyi gününde herkes birlik olur; önemli olan kötü günde bu beraberliği sağlamak. B akın hocamız geldiğinden beri ilk defa bu kadar kötü bir sezon geçiriyor. Daha ilk başarısızlığında böyle homurtular çıkarsa ne olur bu takımın hali? Haksız bulan varsa açık açık söylesin. . .
  • Teamsah
  03 Şubat 2012 | 21:18
  Yapma hocam Bursasporun Bursa şehrinin sana ihtiyacı war daha nice şampiyonluklar göreceğiz
  • Kadir Aslan
  03 Şubat 2012 | 20:59
  Bu hoca hayallerimizin de ötesini gösterdi bize. Arkadaşların da dediği gibi o gidecek kim gelecek ? Güvenç, yılmaz, erdoğan, samet, mesut ? ? ? Peki sonra ne olacak ? ? ?
  hatırlayın beyler 3-4 yıl öncesinde ilk 10 a girdiğimizde başarılı oluyorduk. Bu hoca bizi şampiyonluk takımı yaptı. Ilk 5 bile başarısızlık olmaya başladı. . .
  takip eden ve içinde olan biri olarak söylüyorum ki: son 2 transfer sezonu boyunca ( geçerli veya geçersiz nedenlerden dolayı) hocanın istediği topçulardan hemen hiç biri alınmadı. (alınanları mecburen hoca istemiş oldu) ve buna rağmen bu adamdan kusursuzu istedik. Şimdide gitmesine göz mü yumacaksınız ?
  • Kadir Aslan
  03 Şubat 2012 | 20:55
  Divan kurulu ertuğrul hocanın şehirdeki popülaritesini çekemediğini amatör ve basit bir açıklamayla gösterdi. Çünkü onlara göre Bursaspor onların malı. Miller , basser, ndiaye, adem, sestak, carson gibi transferleri görmeyip tagoe ye laf söyleyenler önce kendi geçmişlerine bakıp binlerce kazma topçu getirdikleri dönemleri irdelesinler. . .
  var mı sın teksas bir tarih daha yazalım haftasonu ; bu takımın Bursaya, halka ait olduğunu o kodamanların malı olmadığını gidecek birileri varsa bu da yönetim yada divan kurulu olduğunu gösterelim ve takımın başından kovalım. . . .
  • Bursankara
  03 Şubat 2012 | 20:41
  Ertuğrul hoca giderse siz Bursasporun halini görün. Eli öpülecek adamın yüzüne gülüp düştüğünde tekme atan kendini Bursasporlu sananlar bu adamı çok arayacaksınız. ''o adam'' Bursayı şampiyonlar ligine götürdü dünyaya Bursasporu gösterdi. Şampiyon olduğumuz gün adam gibi adam hiç bırakma diyenler bugun istifa diyor! Siz nankörsünüz. Melek gibi adama yaptıklarınıza bakın. Sırf dinine imanına düşkün diye adama işini yaptırmadılar. Tepkiniz yazıcıya olsun ''adam gibi adam''a değil!
  • Serkan Kaplan
  03 Şubat 2012 | 20:37
  Arkdaslar bugünleri mum gibir arariz hoca giderse. Atip tutan arkadaslara söylüyorum. . Bursasporumuzu rezil halde görmekmi istiyorsunuz. . . Hocamiza sahip çikalim. . .
  • Sen Şampiyonsun
  03 Şubat 2012 | 20:29
  Tarihin başkkenti Bursa, Bursa halki ve hakiki Bursasporlu ,bu tarihleri asla unutmaz. . . Unutma. . . Unutturma. . . . . . . 15. 05. 2004 koca çinar küme düştü. . . . . . 14. Mayis. 2006 Bursaspor lig a'dan süperlige çikti. . . . . . . Tabularin yikildiği; istanbul'un hegomonyasina son verildiği ;şeytan üçgeninden zaferle çikan Bursasporumuz 16. Mayis. 2010 tarihinde 5. Büyük olarak tarihe geçip süperligi şampiyon olarak tamamladi. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
  • Berkan
  03 Şubat 2012 | 20:24
  Bi bu eksikti zaten kına yaksın buyuk yonetım kurulu uyelerı ve dıvan kurulundakı yaslı amcalar tebrık ederım. Bıde utanmadan herkez gıder dıvan kurulu kalır demıssın yazık amca sanaa yazık