Sağlam: İlkleri başarıyoruz

30 Ocak 2012 | 18:43

5 yorum

4314 okunma

Trabzonspor maçından galip gelmek istediklerini ifade eden Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam, "Biz, 38 yıldır Kayserispor'u yenemiyorduk, Fatih Terim'e karşı da galibiyet alamamıştım, birçok ilki başarıyoruz. Umarım Trabzonspor'u da deplasmanda yenerek bir ilki başarırız" dedi.

Galatasaray maçıyla moral bulan takımımız, Çarşamba günü deplasmanda oynayacağı Trabzonspor maçı hazırlıklarını Özlüce Tesisleri'nde yaptığı antrenmanla sürdürdü. Antrenman öncesi basın toplantısı düzenleyen Teknik Direktörümüz Ertuğrul Sağlam, toplantıya takımın Trabzon deplasmanı giderlerini karşılayacak olan T4 Grup yönetim kurulu başkanlarıyla birlikte geldi. Galatasaray maçı öncesi taraftarlara 'anneler, ablalar ve çocuklar stadı doldursun takıma destek olsun' çağrısında bulunduklarını hatırlatan Ertuğrul Sağlam, stadı dolduran kadın ve çocukların kimsenin beklemediği ambiyansı oluşturduğunu kaydetti. Bursaspor'un çok büyük bir camia olduğunun bir kez daha kamuoyuna gösterildiğine işaret eden Sağlam, "Öncelikle soğuk havada stada gelip bize destek olan, maçı kazanmamızda katkı sağlayan annelerimize, kardeşlerimize çocuklarımıza, küçük yeğenlerimize teşekkür etmek istiyorum. Onları stada gönderen babaları ve büyüklerine de teşekkür ederim. Bursaspor çok büyük camia istediği zaman her ortamda nasıl katkı sağlayabileceğini bir kez daha gösterdi. Bu ilginin, sahiplenmenin bundan sonra da devam etmesini istiyorum. Başarımız için bu önemli, geçmişte başarılı olduğumuz zaman bunu gördük" diye konuştu.
 
Galatasaray maçıyla birlikte takımın moral durumunun üst seviyesinde olduğunu anlatan Sağlam, aynı arzu, istek ve kazanma hırsını Trabzonspor maçında da göstermeleri halinde maçı kazanacaklarını söyledi. Ligde üstlerinde yer alan takımlarla olan puan farkını azaltmak açısından iyi oyunla kazanmayı hedefleyeceklerini söyleyen Sağlam, "Oyuncularımız istedikleri zaman kazandıklarını Galatasaray maçında gösterdi. Oyuncularımızın yeteneklerini sahaya yansıtıp taraftarlarımızı mutlu edecek bir sonuçla döneceğimize inanıyorum. Kayserispor'u deplasmanda 38 yıldır yenemiyorduk yendik Antrenörlük hayatım boyunca Fatih Terim'e karşısında galibiyet elde edememiştim. Terim'e karşı bunu da başardık. Birçok ilki başarıyoruz. Umarım Trabzonspor maçını da kazanıp ilki başaracağız" şeklinde konuştu.
 
Sağlam Afrika kupasında bulunan Basser ile ilgili olarak ise, "Bunu kimse yanlış anlamasın ama sevindirici bir haber vereyim Basser'in takımı iki maçta da yenildiği için Basser geri dönüyor hafif bir sakatlığı var çok kısa süre içerisinde takımdaki yerini alacak" ifadelerini kullandı.
 
Sağlam'dan T4 Grup'a Teşekkür
Teknik Direktörümüz Ertuğrul Sağlam, Trabzonspor deplasmanımıza sponsor olan T4 grup firması yönetim kurulu başkanları Mustafa Şayık ve Ekrem Şayık'a teşekkür ederek forma hediye etti.


 

  • Ömer
  31 Ocak 2012 | 20:08
  Ya burak kım allahını seversen Bursada serdarın o basit hatası olmasa yenmiştik burakmış buyutmeyın bu kadar gozunuzde onu serdar onu yer.
  • Texas 16
  30 Ocak 2012 | 22:57
  Burak yılmazı hakan aslantaş mı tutacak? :)
  • Texas 16
  30 Ocak 2012 | 22:40
  Zor maç tarihimizde hiç yenemedik bence yeniliriz burak yılmazı tutamayız.
  • Kestel Texas
  30 Ocak 2012 | 20:10
  Kesin kazanmamız gereken maç beraberlikde bize yaramaz
  • 2010 hava sahası :)
  30 Ocak 2012 | 19:17
  Aman hocam yenilip yine türbülansa girmeyelimde beraberlikte fena değildir :)