Sağlam: Bayan ve çocuk taraftarlarımızı bekliyoruz

26 Ocak 2012 | 17:37

15 yorum

6422 okunma

Sağlam takımın son durumunu ve hafta sonu oynanacak Galatasaray maçını değerlendirdi.

Gençlerbirliği karşısında önemi bir fırsatı kaçırdıklarını dile getiren Sağlam, "İlk yarısını 2-0 önde götürdüğümüz, gole kadar pozisyon vermediğimiz karşılaşmayı son dakikalarda yediğimiz golle berabere bitirdik. 2 çok değerli puanı kaybettik. Çok üzüldük. Beşiktaş,  Orduspor, Galatasaray, Sivasspor ve Eskişehirspor maçında son dakika gollerini maalesef kalemizde gördük. O talihsizlikleri yaşamasaydık bugün yukarıda olacaktık. Futbol şansımız bu sene hiç yanımızda değil. Dünkü maç sonrası basın toplantısında da dile getirdim. Bu türlü şanssızlıklar, son dakika talihsizlikleri ve hatalar sezon başından beri maalesef bizimle beraber. Sezon sonuna kadar devam etmemesi en büyük dileğimiz. İlk 4 ile alakalı geride kaldık. Matematiksel olarak hedefler son bulmadığı sürece hedeflerin peşinde koşacağız. O olmadı altında farklı hedef var onu kovalayacağız. Ben bundan sonraki dönemlerde çıkarılacak derslerle Bursaspor'un bu şanssızlıkları bertaraf ederek iyi skorlar ekleyeceğine inanıyorum. Oyuncularla da konuştuk. Mutlaka bir hedefin içinde bulunmalıyız. Bu sene Avrupa'ya en kısa yoldan gidebilme hedefimiz Türkiye Kupası'dır. Bu hedefe iyi motive olabilme adına ligde de hedefin içinde olmalıyız. Yapabiliriz de" diye konuştu.
 
Galatasaray maçının kendileri için iyi bir fırsat olduğunu dile getiren Sağlam, "Önümüzde çok önemli bir fırsat var. Galatasaray gibi önemli bir performans ortaya koyan bir takıma karşı ortaya konulacak mücadele ile alınacak iyi bir sonucun birkaç maçlık bir motivasyonu bize bir arada sağlayacağını düşünüyorum. Umutlarında azalma olan taraftarlarımızın umutlarının yeşerebilmesi açısından bu karşılaşmayı iyi değerlendirmeliyiz. Kolay olmayacak" şeklinde konuştu.
 
Bayan ve çocuk taraftarların hafta sonu kendilerine destek olacağını hatırlatan Teknik Direktörümüz Ertuğrul Sağlam, "Bizi coşkuyla destekleyen taraftarların olmayacağını düşünsek de, bayanlarımız ve çocuklarımızla da bize destek olacak taraftar grubunu oluşturabiliriz. Bundan önceki dönemde maça gelen insanlarımızın hepsinin annesi, ablası, teyzesi, çocuğu, kardeşi var. Kendi yerlerine bu yakınlarını karşılaşmaya yönlendirmelerini isteyeceğiz. Farklı bir karşılaşma oynayacağız. Bursasporluluk çok ayrı bir duygudur. Biz antrenmanı taraftarlarımızı açtığımız zaman Bursasporluların desteğiyle şampiyonluk yaşadık. Bunu tekrar yapabiliriz. Farklı bir ortamda, farklı bir destekle çok güzel bir karşılaşma da oynayabiliriz. Bayan ve çocuk taraftarlarımıza bu hafta ihtiyacımız var. Güzel bir 3 puan almak istiyoruz" dedi.
 
Şampiyonluk ve sonrasını iyi değerlendirilmediğini ifade eden Sağlam, "Bundan önceki dönemde defalarca dile getirdim. Biz şampiyon olduktan sonraki seneyi de motivasyon eksiğiyle tamamladık. Şampiyon olduktan sonra sanki camianın beklentisi son buldu. Hani insanlar gözümüz açık gitmesin derler ya, görüp yaşadıktan sonra bu süreci iyi değerlendiremedik. Burada bizim de hatalarımız oldu. Şampiyonluk sürecinde bize destek sağlayan her kesimin de eksikliği oldu. Biz şampiyonluk döneminde, bu başarıyı sağlarken valisiyle, belediye başkanıyla, sivil toplum kuruluşuyla, taraftarıyla, yerel medyasıyla bu başarıyı yakaladık diye dile getirdik. Geçtiğimiz sezon Konyaspor maçını bile dolu tribüne oynayamamıştık. Burada herkesin şapkasını önüne koyup iyice düşünmesi lazım. Şampiyon olduktan sonraki senelerine ve süreçlerine bakıldığı zaman bu inişleri herkesin yaşadığını görüyorsunuz. Bizim bu imkan, şart ve yaşadığımız olaylarla, futbolun içinde olan bir düşüş olarak değerlendirebilirsiniz. Yakaladığımız başarıları bu ivme kaybı gölgeleyemez" diye konuştu.
 
Oyuncu değişiklikleri ile ilgili eleştirileri değerlendiren Sağlam, "Sahaya bir 11 çıkarıyoruz. Bunu çıkarırken takıma en fazla katkı sağlayacak oyuncuları sahaya sürüyoruz. Bazen bakıyorsunuz o düşünceniz haklı çıkmıyor ve birkaç oyuncu beklentinize cevap veremiyor. Sonra keşke diyoruz ama bunu maç sonrası yapabiliyoruz. Bazen oyuncu değişiklikleri tam yerine oturuyor, giren oyuncular maç kazandırıyor. Bunlar hep yaşandıktan sonra söylenen şeyler. Bizim bazı şeyleri yaşanmadan görmemiz mümkün değil. Öyle olsaydı hiçbir takım maç kaybetmezdi. Bazı kararları inanarak veriyoruz. Keşke insanlar olayları önceden görebilse. Ama böyle birşey yok, peygamberlere has bir özellik. Gelecek adına daha iyi değerlendirme yapmak lazım. Bunlara çok fazla takılmamak lazım. Bugünü iyi değerlendirmek ve geçmişten gelen tecrübelerle geleceğimizi planlamak zorundayız. Futbolda geçmişle yaşanmıyor" dedi.
 
Gençlerbirliği maçında yaptığı Batalla ve Pinto değişikliğinin eleştirildiği hatırlatılması üzerine Sağlam şunları söyledi:
 
"Herkesin yapmış olduğu eleştriye saygı gösteriyoruz. Biz çok yoğun bir dönem yaşıyoruz. Bu dönem içerisinde de fiziksel olarak yıpranıyoruz. Maç içinde de takımın fiziksel anlamda daha üst seviyeye çıkarabilme adına bu değişiklikleri yapıyoruz. İki tane şanssız gol yedik. Bunu oyuncu değişikliklerine bağlamak çok mantıklı değil. Turgay'ı, Musa'yı değiştirdik. Baktığımız zaman herkes ortaya birşey koyabilir. Bundan önceki maçta da Musa çok iyi performans göstermişti. Ben orada bir eksiklik görüyorum ve değişklik yapıyorum. Bazen oluyor, bazen olmuyor. Bizler de zaman zaman hata yapabiliyoruz. Verdiğimiz her kararı kendi futbol tecrübemiz neticesinde veriyoruz. Bazen istediğinizi alamayabiliyorsunuz" diye konuştu.
 
58'inci madde ile ilgili görüşmeleri değerlendiren ve Türk futbolunun sıkıntılı bir süreç geçirdiğini belirten Sağlam, "Burada karar verecek insanların işi çok zor. Allah onlara kolaylık versin. Bu süreçte Türk futbolunun değer kaybetmemesi adına herkesin sorumluluk alması gerekiyor. Futbolun içindeki herkes katkı sağlamak zorunda. Bu sıkıntılı sürecin biran önce ortadan kalkması ve keyifli günlere dönebilmesi açısından süreci iyi değerlendirmek lazım. Karmakarışık bir ortam var. Bu ortamda birşey söylemek de doğru olmaz. Kararlar ortaya çıkınca zaten genel durum da ortaya çıkacak. Bizler futbolun içinde, bu işten ekmek yiyen ve bu işin ana insanları olarak bu içinde bulunduğumuz sürecin Türk futboluna daha az zarar vermesi lazım" dedi.


 

  • Bursasporlu!!
  27 Ocak 2012 | 01:00
  Komık yorumlar aldı basını gıdıyor. Skor taraftarları. Neyse cok fazla ksının gelecegını sanmıyorum. Erkekler gelmıyor maca. Sacma sapan bahanelerle. Yok trasnferk yokmus yok hoca oleymıs yok takım oynamıyormus. Goren barcelona sanıcak. Sankı kupalardan gecılmıyordu muze. Komedı bır taraftar grubu var ve tahmın edıyorum cogu 18 lık gencler. Baska bırsey dusunemoyrum cunku.
  • Belo
  26 Ocak 2012 | 22:46
  Milli irade nick li arkadaş galiba kuru sulu ne varsa karıştırmış baksanıza ne diyor ertuğrul hoca hayatının her döneminde Bursaspor aşkı ile yaşamış. Üstünü örtmeyi unutma milli irade emi bi de üşütürsen vay halimize
  • Ankaragüçlü
  26 Ocak 2012 | 20:59
  Ölümüne Bursa ölümüne teksas grupsuz güçlüler inanin sizi çok seviyor.
  • Şampiyonuz
  26 Ocak 2012 | 20:09
  Bravo halen tescilli en son şampiyon Bursasporumuzun başkanı sn. İbrahim yazici'ya helal olsun. Seninle şampiyonlar liginde ve uefa liginde oynadık,inşallah devamı gelecek,geliyoooor
  • Şenol Sakin
  26 Ocak 2012 | 20:07
  Çocuklrını galip gelebilecek bir maça götürsünler yoksa o çocuklar mahallelerinde alay konusu olurlar başımdan geçti çocuklarımı Bursa sporlu yapıncaya kadar akla karayı seçtim inanın
  • Şampiyon Olacağiz
  26 Ocak 2012 | 19:18
  Hocam sonsuza kadar dedik,her zaman sizlerleyiz,gerçek Bursaspor taraftarı her zaman szinle. Bursaspor taraftarı hayali dahi yapılamıyacak başarıları unutacak kadar vefasız ,ikiyüzlü ve riyakar değildir. Her zaman sizinleyiz . Adama gibi adam ertuğrul sağlam
  • Teksas_nl
  26 Ocak 2012 | 19:14
  Kadın ve çocuklar gelsinler tabi. 90+3 te ömer erdoğan'ın kurtarıcı olarak oyuna girmesini izlemek, sağ bekte geçilmez futbolcu hakan aslantaş'ı görmek, adem'in orta sahada ileri geri makina gibi işlemesini seyretmek her kula nasip olmaz. Gelsinler maça, futboldan ve Bursaspordan soğuyabilirler yalnız uyarayım. . .
  • Burak
  26 Ocak 2012 | 19:13
  Sn. İbrahim yazici Bursasporumuza sınırları aştıran başarılar elde edilmesinde kararlı,istekli,istikrarlı adam gibi yüreği Bursaspor sevgisi ile dolu,vizyonlu,diksiyonlu,yakışıklı bey efendi saygın bir şahsiyettir. Sıfatsız ve vasıfsız insanlarla adını lütfen yanyana getirmeyin
  • Eski Teksas
  26 Ocak 2012 | 18:18
  Milli irada 50 entry nick resmen.
  takımın adı da cemaatspor olsun demeyi unutmuşsun
  • Milli Irade 50
  26 Ocak 2012 | 18:01
  beyler çok radikal önerilerim var. Bu takımı tekrar şampiyon yapmanın yolu.

  1-ertuğrul hoca ile ömür boyu mukavele yapılsın ve en yükksek ücreti alan futbolcudan 2 kat fazla para alsın
  2-. Yılların büyük başkanı recep altepe Bursaspoun başına geçsin ve başkanımız takımı avrupada uçursun
  3-sayın milletvekilimiz ve eski golcümüz hakan şükür sportif direktör olsun
  4-ertuğrul hocanın dev bir heykeli dikilsin
  ve neticede istikrar sürsün Bursaspor büyüsün
  yaşasın ertuğrul sağlam büyük deha gerçek Bursaspor aşığı.
  e. Sağlamı sevmeyen Bursasporlu değildir arkadaş ya dönme fenerlidir ya da dönme gs li. Ertuğrul hoca hayatınn her döneminde Bursaspor aşkı ile yaşamıştır bunun anılarında anlatıyor.
  saygılar
  • İnegöllü Emin
  26 Ocak 2012 | 17:59
  Arakadaşlar stad dışından takıma hep beraber destek verilmelidir ve bir organizasyon yapılmalıdır.
  • Adygee
  26 Ocak 2012 | 17:56
  Sonuna kadar yanındayız hocam
  • Partizan
  26 Ocak 2012 | 17:47
  Bence gelmesinler çünkü galatasarayın ertuğrulun korkak takımını eze eze yenmesi bayanlar ve özellikle küçük çocuklar için iyi bir başlangış değildir.
  • Ünitimsah Maksem
  26 Ocak 2012 | 17:47
  Moralinin bozulduğu zaman o yağmurlu günde attığın imza sırasındaki atmosferi hatırla hocam. Sonsuza kadar sonsuza kadar ertugrul saglam sonsuza kadar .
  • Yeşil Texas
  26 Ocak 2012 | 17:40
  Seni seviyoruz bizi bırakma hocam sen olmazsan Bursaspor biter