Sağlam: Maç saatinin değiştirilmesini biz istedik

23 Ocak 2012 | 17:53

16 yorum

6510 okunma

Teknik Direktörümüz Ertuğrul Sağlam antrenman öncesi saha kenarında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Teknik Direktörümüz Ertuğrul Sağlam, Sivaspor maçında hakemin oyunun sonucunu etki edecek 3-4 hata yaptığını belirterek, “Herhalde Türk futbolunda bir maçta bu kadar fahiş hakem hatasının yaşandığı bir müsabaka ben hatırlamıyorum.” dedi. Sağlam, başlarına gelen olayları kamuoyunun takdirine bıraktıklarını kaydetti.
 
Özlüce Tesisleri’nde yapılan antrenman öncesi saha kenarında basın toplantısı düzenleyen Sağlam, maçının ardından sıcağı sıcağına açıklama yapmaktansa her şeyi yeniden görüp değerlendirme yapmanın daha doğru olacağını kaydetti. Bu çerçevede Sivasspor maçına yeniden baktığını belirten Sağlam, şöyle konuştu:
 
“Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki herhalde Türk futbolunda bir maçta bu kadar fahiş hakem hatasının yaşandığı bir müsabaka ben hatırlamıyorum. Üç dört tane direk maçın neticesine etki edecek ve bizim aleyhimize gelişen hakem hatalarından sonra maalesef istemediğimiz bir mağlubiyet aldık. Bir hafta önce Beşiktaş maçında da farklı bir durum ortada yoktu. Burada biz tabiî ki başarısızlıklara mazeret üretmiyoruz. Ama sonuçta hedefe giden bir takımın geri kalmasını sağlayan hakem hataları ile karış karşıya kalıyoruz. Bunlar yeni olan şeyler değil. Geçtiğimiz sezonun hemen hemen tamında hakem hatalarıyla karşılaştık. Dileğimiz şu ki bu hakem hatalarını hepsinin iyi niyetle yapılmış olması. Bu gözle olayları değerlendirdik. Farklı bir düşünce içinde olsaydık bu kadar sakin kalamazdık. Yine farklı bir şey yapacak değiliz. Bu başımıza gelen olayları kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.”
 
Çarşamba günü Gençlerbirliği karşısında son iki haftada kaybedilen puanları geri alma ve ardından oynanacak Galatasaray ve Trabzonspor maçlarına moral motivasyonla çıkmak adına iyi bir sonuç almak istediklerini dile getirdi.
 
“İnşallah iyi bir futbol ve  iyi mücadeleyle sonuçta 3 puanla ayrılırız.” diyen Sağlam, bir gazetecinin, “Ligin ikinci yarısında futbol kalitesi açısından bir yükseliş vardı, bu sizce devam ediyor mu?” şeklindeki sorusunu şöyle cevapladı:
 
“Beşiktaş maçında devam etti ama Sivas karşısında oyun kalitesi aynı değildi. İyi bir takımız ama mükemmel değiliz, bizim de eksiklerimiz var. Zaman zaman bu tür inişler çıkışlar olacaktır. Önemli olan toparlanıp tekrar çıkışa geçebilmek. Ona rağmen biz Sivaspor maçında öne geçebilecek oyunu oynadık. Orada hakem iyi niyetle bize faul verebilecekken penaltı vermesi de şaşırtıcıydı.”
 
Carson ve Bangura’nın cezalı, Hakan’ın sarı kat cezalısı durumuna düştüğünü ve Ozan ile Sestak’ın da sakatlıları olduğunu belirten Sağlam, bu iki oyuncuyla alakalı yarın iyi bir haber almayı umduklarını vurguladı.
 
Sağlam, Gençlerbirliği maçının 15.30’a alınmasıyla ilgili ise şu değerlendirmeyi yaptı: “Maçın 15.30’a alınmasını biz istedik. İklim şartları önemliydi. Ankara’nın soğuğunda 20.30’da maç oynamanın zor olacağını söyledik, federasyonda olumlu davrandı ki bu çok olumlu bir durum.  Cumartesi günü de Galatasaray ile oynayacağız. Sıkışık bir fikstür. Bizi zorlayacak bir durum. “
 
Bir gazetecinin “Beşiktşa maçında top çizgiyi geçmişti, Rüştü söylemedi, oyuncularda hakeme yardımcı olmuyor?” şeklindeki değerlendirmesine ise şöyle karşılık verdi: “Beşiktaş maçındaki pozisyon zor bir pozisyondu. Hakemin de görevi gelişen olayı olduğu gibi değerlendirmektir. Tabi rüştü bu konuda istisna bir isim. Orada bir şeyin farkına varsıydı bunu söylerdi. Rüştü’yü iyi tanıyorum. Rüştü bizimde öğrencimiz Beşiktaş’tan. Orada bir şeyi görseydi söylerdi. Demek ki fark edemedi. Oyuncular arasında da iyi niyetliler var ama suistimal edenler de olabilir.”
 
Taraftarların Sivasspor maçında “Ergiç” tezahüratları yapmasıyla ilgili bir soruya ise Sağlam, “Biz bu hafta örnek bir karşılaşma oynadık. Taraftarımız bizi destekledi sağ olsun. 75. Dakikaya kadar ama o dakikadan sonra yönetim ve takım aleyhine tezahürat yapmaya başladılar. Sonra golü bulduk. Allah razı olsun bizi destekliyorlar ama sonuna kadar desteklesinler. Bir tepki de koyacaklarsa bunu maç sonunda yapabilirler. Çünkü bu oyunculara da sirayet ediyor ve bundan zarar gören takım oluyor. Artı yönetimle, takımla yada hocayla ilgili bir sıkıntı varsa bunun zamanı şimdi değil" dedi. 


 

  • Berkay
  26 Ocak 2012 | 14:21
  Pinti başkan. . .
  • Teksas !
  24 Ocak 2012 | 23:56
  Bilip bilmeden burdan sallamin kardesim,zaten gerginiz,

  ali @ iyi oku !

  futbol federasyonu’ndan yapılan açıklamada, 25 ocak çarşamba günü saat 20. 30#8242;da başlayacağı duyurulan gençlerbirliği-Bursaspor karşılaşmasının, saat 15. 30#8242;da oynanacağı bildirildi.

  • Teksas !
  24 Ocak 2012 | 23:52
  Ali @ sana burdan birsey derdim ama dua et renktasiz,kim dedi sana mac 13. 00 deydi ?
  mac 20. 30 daydi artist !
  • Ali
  24 Ocak 2012 | 18:30
  Mete! Maç saati 13:00'teydi, ögleden sonraya alındı. Tabii Türkiye için yine uygun bir saat değil zira birçok insan çalışıyor cumartesi günü.
  • Turhan Çalışkan
  24 Ocak 2012 | 16:32
  Hepsi hayal rumuzlu arkadaşım hep yönetime sallamışsın. Kabul ben de yönetimi çok hatalı buluyorum,h peki ama ertuğrulhoca ne işe yarar, ne güne durur bu takımın başında, onunda bu gidişatta sorumluluğu yok mu hiç? Esağlam yalakaliğiniz mide bulandirmaya başladi artik
  • Turhan Çalışkan
  24 Ocak 2012 | 16:27
  Kendini . Bursasporlu sayan bazı hasta ruhlu sağlamsporlulara hatırlatalım

  1- bir takım sahaya kazanmak için çıkar,kazanmasa da sevilir,desteklenir

  2- o takımın başındaki teknik direktör olacak şahısın birick varlık sebebi,para aldığı,hayatını kazandığı takımı en yukarıya taşımak , başarılı olmasını sağlamak, aldığı parayı haketmek için çalışmaktır.

  ve bunlara rağmen hala , ısrarla ''' ben ertuğrul sağlamla bu takım ikinci lige,kümeye düşmesine razıyım ''' diyebilen varsa bilinki ruh hastasıdır, tımarhaneliktir ve . Bursasporun iyiliğini istemeyen manyak bir insan müsveddesidir. Takımı ve camiayı değil şahısları yücelten ,şahıslara tapan bayağı bir insandır
  • Inadına Teksas
  24 Ocak 2012 | 16:08
  Hoca sen işine bak, mırın kırın etmeyi bırak, son zamanalarda hakemlere, mac saatine vs fazla takılmaya başladın, hedef saptırma.
  takımına sahip çık, lidersen göster.

  işiniz ne? Futbolcu yada teknik ekip saat ayrımı yapmaz. Kimse size sabahın köründe maça çıkın demiyor.
  • Bursasporlu!!!
  24 Ocak 2012 | 12:53
  Hoca tenkit etme demiyor,mactan sonradiyor. Bu arada macin erkene alinmasina kizanlar. Soğuktami oynansin mac sen ligtv den mac seyretcen diye komikmisiiz. Senin maci izlemenin lig tvdn baska kime yarari var! !
  • Luckymoon
  24 Ocak 2012 | 11:39
  Kardeşim biktirdiniz adami. Başarida nasil alkiş varsa başarısızlıktada tenkit vardır. Buna alışacaksınız. Alkışlarken iyi tenkit ederken kötü. Eleştiri istemiyorsanız taksi şöförü olun. Bir hoca transferde bu kadar hata yapar,bir yönetim kulubü bu kadar kötü yönetirse ve bir takım bu kadar kötü oynarsa taraftar eleştirir. Dua edin taraftar sizi eleştirecek kadar ciddiye alıyor. Böyle giderse sizi ne eleştirecek nede övecek taraftar bulamayacaksınız. Bursaspor tarihin en büyük başarısını kazandınız fakat yine Bursaspor tarihinin en az seyircisine oynuyorsunuz. Bu da yönetim ve sizin başarınız. Lütfen düşünün. Iyi düşünün. Neden böyle diye ?
  • soyut
  24 Ocak 2012 | 09:21
  Sanki 75. Dakikaya kadar oyuncular harikalar yarattı da taraftarın tezahüratı oyunculara sirayet ediyormuşmuş. Ben aleyhte tezahürat filan görmedim maçta. Hakettiğiniz halde taraftar aleyhte tezahürat yapmadı. Koyuna çevirdiniz zaten taraftarı sizin her türlü saçmalıklarınıza eyvallah diyecek duruma getirdiniz.
  • Mete
  23 Ocak 2012 | 21:35
  Ben 1ay önce digitürk e telefon edip ''abonesi olduğum Bursaspor paketini maçların iş saatine denk geldiğinden dolayı seyredemediğimi maç saatleri bu şekilde devam ederse önümüzdeki yıl Bursaspor taraftar paketini almıyacağımı '' bildirdim. Ancak şimdi öğrendim ki ertuğrul sağlam bir açıklama yaparak gençlerbirliği maçının saatini gündüz tam iş saatine denk getirilmesini sağlamış. Seyirci istenmiyomu. Kendi oynasın kendi seyretsin. Yazıklar olsun.
  • Hepsı Hayal
  23 Ocak 2012 | 20:41
  Yönetim yeter artik. Geldinizden beri taraftarla dalga gecip her sene yildiz transferlerden bahsedip daha sonrada ülkelerimin adi büyük kendleri kücük zayif liglerin topcularini buraya getirdinz. Sonrada basinda ve tv llerde taraftar türibine gelmiyor diye agliyorsunuz. Şimdiden hazirlanin bakalim yeni sezon kombineleri kimlere satacaksiniz.
  • Enes Gürses
  23 Ocak 2012 | 19:32
  Admin lütfen bu yazıyı ana sayfaya koy herkes TFF ye mesaj atsın.
  SN; TFF
  KONU; MAÇ SAATİ DEĞİŞİKLİĞİ HAKKINDA (GENÇLERBİRLİĞİ-Bursaspor).
  Başka yapmış olduğu yasa dışı faaliyetler yüzünden lig zaten geç başladı.Sizde bir türlü karar veremediğinizden dolayı fikstür sıkışık bir hal aldı. Bir hafta içerisinde 3 maç oynanması gereken zamanlar oldu. Hafta içi oynamalara kabul dedik ancak görüyoruz ki artık mesai saatlerine maç koymaya başladınız. Zaten Bursaspor taraftarı olarak sürekli aleyhimize kararlar almaya başlandı. Son Sivas maçındaki hakemin yanlı tutumunu da bütün TÜRKİYE gördü ve konuşuyor. Eğer tek derdiniz Fenerbahçe ve diğer yasadışı girişimler yapan kulüplerse bunu açıkça söyleyin. Bizde gidip kulübümüze ligden çekilin deriz. Sizin yanlışlarınızın sonuçlarını neden hep biz çekiyoruz. Bizim suçumuz ne? İzleyip keyif alamadıktan sonra ben sporu ne yapayım. Eğer gerekçe hava şartları ise Sivas-Antalya maçı neden 18:00'de?
  • Reco
  23 Ocak 2012 | 19:24
  Artik yorum bile yazmiyorum. Icler acisi. . .
  • Dengesiz
  23 Ocak 2012 | 19:11
  Top ileri gitmiyor. İbrahim oyun mu kurabilir allahaşkına ya. Turgaydan ne golcü olur ne başka bişey. Transfer yine yapmıyosunuz. Nedir bu ya? Sivas ordu bile kimleri getiriyo biz elden düşmelerle günü kurtarıyoruz. Bıkmaya başladık. Yeter artık !
  • Ölümüne Bursaspor
  23 Ocak 2012 | 18:00
  'farklı bir düşünce içinde olsaydık bu kadar sakin kalamazdık. Yine farklı bir şey yapacak değiliz. Bu başımıza gelen olayları kamuoyunun takdirine bırakıyoruz. ”

  hocam bu açıklamayla Bursasporun fergusonu olmayacağının mesajını mı vermek istiyorsun. Ki bu açıklama beni gerçekten tedirgin etti.

  insan sevdiği şeye sahip çıkar bu camiada kimse taraftar kadar bu takıma sahip çıkmıyor!