Kulübümüzden açıklama

22 Ocak 2012 | 19:30

15 yorum

6362 okunma

Kulübümüzden kamuoyuna hakem hataları konusunda açıklama

Bursaspor kulübü olarak çok uzun süredir hakem yönetimleri ve kararları hakkında her türlü talep ve tenkitleri göğüsleyerek eleştiri yapmadık. Bu yönde beyanatlarımızda olgunluğumuzu muhafaza ederek müsabaka sonuçlarına göre mazeret olarak algılanabilecek beyanat ve davranışlardan istikrarla uzak durmaya çalıştık ki doğrusunu yaptığımıza inanıyoruz.

 

Ancak son haftalarda bizim kulüp olarak sergilediğimiz duruş ve özen’in ,  sportmen tutumların aksine, müsabakalarımızda görev alan hakemlerin  taraflı tarafsız tüm gözlemcilerin yorumladığı üzere , lehimize  açık penaltı gibi pozisyonları gör-e-medikleri ,  aleyhe çok kolay penaltı, kırmızı ve sarı kartları çıkarabildikleri, nedeni bilinmez biçimde   taktir  haklarının % 90  oranlarda takımımız aleyhine kullanıldığı , oyuncularımıza yapılan çok sert faullere müsamaha içinde olunduğu,  futbolun güzelliklerinin  bu tarz başarısız yönetimlerle gölgelendiği ,  bu nevi kritik kararlarda MAĞDUR TARAFIN HER NEDENSE  DEVAMLI SURETLE TAKIMIMIZ OLDUĞU aşikardır.
 

 Son Bursaspor Sivasspor müsabakasında  tüm yorumcuların % 100 olarak işaret ettikleri  iki adet çok açık  penaltı kararı lehimize verilmezken kalecimizin top kucağında iken kendisine gizli şarj yapan rakip oyucuyu itmesine  tereddütsüz penaltı verilmesinde hiçbir şekilde  tereddüt edilmemiş, neticede müsabaka tamamen  hakem kararlarının  etkisiyle takımımız aleyhine  mağlubiyetle neticelenmiştir.
 

Spor kamuoyumuz ve taraftarlarımız, şike soruşturmaları ve söylentileri ile birlikte saha içinde adil olmayan bu yönetim ve kararların etkisi ile artık isyan noktasındadır. Hakemlerimizin   bu nevi  standartları    ve yönetim anlayışlarının değişmemesi , gelişmemesi halinde  futbolda adaletten,  haktan ve tarafsızlıktan   bahsetmek , futbolun güzelliklerini sahaya yansıtmak çok zor hale gelecektir.
 

Hakem camiamızdan , müsabakalarda verdikleri kararlarda ,  birtakım malum kulüplere gösterilen hassasiyetin diğer  tüm  kulüplerden esirgenmemesini, tüm kulüplerin müsabakalarında adil , tarafsız , cesaretle ve başarılı yönetimler göstermelerini beklemek en doğal hakkımızdır. Yaygın medyanın, büyük maddi güçlerin, hesap ve hesaplaşmaların her türlü gölge ve  baskısından uzak , gördüğünü çalan, hak çalmayan, hakka ve emeğe saygılı adil, tarafsız, başarılı hakem ve hakem yönetimlerinin egemen olmasını istemek de bu noktada  son derecede masum bir dilek olsa gerekir.
 

Bu nedenlerle MHK ve hakemlerimizin herhangi bir saik ve düşünce ile  şehir ve  renk farkı gözetmeksizin  tüm baskı unsurlarını sahaya çıkmadan saha kenarında bırakarak daha adil, tarafsız ve emeğe saygılı yönetimler ortaya koymasını talep ediyoruz. Bu yolda tüm kişi, kurum ve kuruluşlara bir kez daha çağrı yaptığımızı, ağır ve telafisi imkansız  haksızlıklara sebep olan ve buna duyarsız kalan  tüm ilgili kişi ve kuruluşların legal her platformda takipçisi olacağımızı kararlılıkla ve üzülerek ifade ediyoruz.
Ülkemiz Futbolunda  hakkın , adaletin , tarafsızlığın, uluslararası başarının ve diğer pozitif unsurların egemen olacağı umudu ile kamuyona saygı ile duyururuz.
 


 

  • Sestak
  23 Ocak 2012 | 16:52
  Başkan buşekil netten yazmaya devam edersen kimse seni sallamaz çık canlı yayına istanbul için hizmet eden hakemler istemiyoruz de ağzına geleni söle hakkımızı öyle savun çok pasifsin çoooook
  • Luckymoon
  23 Ocak 2012 | 13:31
  Benim için bu lig bitmiştir. Şike cezasida verilmezse Türkiyede futbolda bitmiştir. Kombinem var. Bundan sonra maçlara gelmeyeceğim.
  • Necmettin
  23 Ocak 2012 | 10:20
  Bu yönetim iflas etmiş kimsenin haberi yok ben yeni kale yani açik türbündeydim iki çcumu aldim geldim kapali kaleye maratona sosyete türbüne de gidebilirdim ama durum itibari ile bir çok gariban gibi parasal yönden açik kaleye gitmek zorunda kaldik aman allahim kapida şemşiye ler toplaniyor yağmur şitletli yağiş kapidaki görevlilerle tartişsan ne olaçak adam emir almiş gidin yönetiminize söyleyin diyorlar tam bir rezalet eşşek sudan geleseye kadar islandik insan trapzonun yaptiyi gibi birer yağmurluk dediyim muşamba veremezmiydi bu taraftara çok gördünüz yaziklar olsun sizin gibi yönetime hakkimiz varsa haram zikkim olsun sizlere ondan sonra taraftar niye gelmiyor yaziklar olsun size ruhsuz yönetim istifa edin gidin aziçik hakkimiz varsa haram zikkim olsun sizlere işiniz güçünüz rast gitmesin
  • soyut
  23 Ocak 2012 | 09:02
  Masal bunlar başkan masal. Hakemlerin aleyhine en rahat düdük çaldığı takım Bursasporsa bu sizin sayenizdedir. Düzenin dümen suyuna giden, hiç bir haksızlığa gıkını çıkarmadan oturan Bursasporu büyük takım yapmak yerine daha da küçülerek devam etmesini tercih eden yönetimimiz sayesindedir. İlla bir şekil yapacaksan çekecektiniz takımı sahadan sivas maçında. Taraftarı dinleyip takımı sahadan çekecektin.
  • Mustafa
  23 Ocak 2012 | 02:18
  Türkiye ligi ve hakemleri batmıştır
  • Partizan
  22 Ocak 2012 | 23:34
  Öyle kağıttan olmaaaaz! Yönetimden bir babayiğit çıkacak canlı canlı basın açıklaması yapacak! Biz Bursaspor olarak bu tip istanbul uşağı hakemleri artık maçlarımızda görmek istemiyoruz! Diye bangır bangır bağıracak! Böylesine kıvırtak,pasif,beceriksiz ve istanbul ve tff nin ağırlığı altında büklüm büklüm bükülmüş yönetimden utanıyorum!
  • Adem
  22 Ocak 2012 | 22:08
  Sivaspor maçı sırasında yayıncı kuruluşun kamerasına çarparak sakatlanan ve ayağına 7 dikiş atılan ozan ipek, antrenmana çıkmadı. Yayıncı kuruluşun kameraların yerini gördünüzmü beyler? Yazıklar olsun be ligden cekilmeliyiz. . . . .
  • Xxxxx
  22 Ocak 2012 | 21:55
  Adam ceza evinden türk futbolunu yönetiyo bizim yönetin ve başkan bir takıma sahip çıkamıyor
  • Insua
  22 Ocak 2012 | 21:48
  Arkadaşlar bu kulübün başına adam gibi başkan gelmiyecekmi yav nekadar layt entel dantel başkan varsa alayı bizde korkak başkanlarla biyere varamayız federasyon resmen bizi doğruyo bizim başkan susuyo yav vurşu masaya yumruğunuda görelim başkanlığını takımı neden sadan çekmemedin anlayamadık sayın başkansen bırak feneri filanda kendi takımınabak ikmalubiyet da alırsak ozaman dadeşik olur bence tiribünlersonra vay efendim duymadım vay efen dim görmedimdeme bize
  • Zlato16
  22 Ocak 2012 | 21:34
  Takımı cekmeliydiniz sayın başkan bunu yapmaya yüreiniz yokmu
  biz bank asyada da geliriz maclara ama ben sahsıma bu lig düzelmede stada maclara gelmemeye yemin ettim bu yazı gibi u efa yada yazacam bu lig böle oynan maz bu serefsiz federasyonbizi enayim,i sanıyolarben dici türküde kınıyorumonuda iptal ettiricem
  bu insanlar bu kadar aptal değiller bu böle bilinsin. . . . . . Sayın yazıcı sizde gerekeni yapın korkmayınsimdiye kadar anadolu kulüp leri cokmu para alıyodu dik durun ve sike yapanlar düsürülsün düsürülmüyosa saha ya cıkmayın
  türk futbolu ancak böle kurtulur ben böle düsünüorum ta bi sizi bilemem
  saygılar
  • Ali
  22 Ocak 2012 | 21:32
  Çekicektin sahadan takımı bu nedir yha 8taşın iki hafta üstüste çizgiyi geçen topu gol verilmiyo bizim iki yüzde yüz penlatımız verilmiyo hakmı adaletmi nerde biz kör değiliz 3 tane istanbul takımı kafada olcak diye neler yapılıyo maçlarda şimdi gs maçı war tv de bakalım orda neler olacak allah bilir izlicez görcez ! uyan Bursam uyan! ! !
  • 16spor
  22 Ocak 2012 | 20:37
  Bu mudur yani,her zaman bize trabzondan üçüzlerden örnek veren başkan ve kabinesi,sizde biraz bunlardan örnek alında nasıl çirkeflik yapılır ,sonunda bu hakemler nasıl dize getirilir öğrenin ,efendice oynanmıyor bu oyun,senmi efendi olacaksın ,efendi kalem odasında ,futbol sadece futbol değil ki ne efendisi. Yüzüklerin efendisimi. Bırakın bu işleri. Gidin kardeşim ,en büyük iyilik bu olur bize.
  • Timsah
  22 Ocak 2012 | 20:14
  Kahpe bizans adamlarini (adam sözün gelişi )gayet profesyonelce gönderip çaliştiriyor. Biz ise sadece açiklama yaptiğimizi zannediyoruz. Onlar ne diyor. Peehhh! Eee,noldu? 1 puanla düşürüldüğümüzü kimse unutmasin! Düşürüldüğümüz sene 40. 000 kişilik sebatin başkaninin ortaliği nasil havalara kaldirip kanal kanal gezdiğini hatirlayalim. Bursaspor'a şiddet yasasi çikti çikali taraftarımızda seyirci halini aldı. Haklı bile olsak acaba diyoruz. Sonuç;gülerken ısıran cüneyt çakır'lar h. Göçek'ler vs. Vs. Ee uçan puanlar giden paralar buharlaşan emekler ne olacak? Emekli adayı valinin açtığı yolda kahpe bizans emin adımlarla yürüyor. Içimizdeki irlandalıların gözü aydın olsun.
  • Gurry
  22 Ocak 2012 | 19:56
  Haktan adaletten bahsediyor. Sen git feneri kurtar saibeli ligte suçluluların ceza almaması için uğraş çabala. Istanbul takımlarına yalakalık yap sonra bu açıklamayı yap. Madem tepkilisin takımı çekseydin sahadan ! Taraftara sus çağrısınan başka bişey değil. bu açıklamayı çok saçma sapan buluyorum. Yönetim olarak tutum ve davranışlarınız zaten hep yanlı ve yanlı olmaya devam ediyor. Siz kimi kandırıyosunuz! Artık yönetimde ağlam hocada istifa etmeli m. Bu yıl klübümüz adına her anlamda bir fiyaskodur. Küme düşelim ama onurumuzu kaybetmeyelim.
  • Bursamaliye
  22 Ocak 2012 | 19:40
  Sonunda geldi açıklama geç bile kalındı