Sağlam: Turgut'tan vazgeçeceğiz..

19 Ocak 2012 | 19:41

12 yorum

8518 okunma

Teknik Direktörümüz Ertuğrul Sağlam, haftasonu oynanacak Sivasspor maçı ve takımın son durumu ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Mağlubiyetle sonuçlanan Beşiktaş maçının değerlendirmesiyle sözlerine başlayan Sağlam, "İyi başlayan ikinci yarı ile beraber Beşiktaş karşılaşması bizim için önemli karşılaşmaydı. Ligin üst sıralarıyla alakalı ve camianın umutları için önemli bir karşılaşma oynadık. Bizi mutlu etmese de oyunun genelinde ortaya koyduğumuz mücadele, maçı sonuna kadar bırakmayışımız, açıkçası bizi gelecek adına mutlu eden unsurlardı. Futbolun bir gerçeği var, pozisyonlar bulursunuz ama hangi taraf golü bulursa kazanıyor. Onun dışında iyi oynanmış, iyi mücadele verilmiş gibi gerçekler bazı kesimler tarafından ön plana çıkarılmaz. Biz skor ülkesi olduğumuz için kim kazanırsa o haklı olur. Kaybeden haksız taraf olur. Olayı derinlemesine yaşayan insanlar birçok kesimin dikkat etmediği ayrıntılara dikkat etmek zorundayız. Bu doğrultuda açık konuşmak gerekirse skor anlamında mutlu etmese de, oyuncularımızın mücadele isteği ve arzusundan memnun olduğumuz karşılaşma oldu. Bireysel hatalardan gol yedik. Bu konuda da tabii ki çalışmak gerekiyor. Hiçbir zaman mücadeleyi bırakmayacağız" dedi.
 
Sivasspor maçına değinen Sağlam, "Sivasspor maçını yaşadığımız tecrübeler doğrultusunda daha iyi oynamamız gerekiyor. Bu oyunumuzu skora dönüştürerek 3 puanı da almak istiyoruz. Rakibimiz iyi bir durumda. İyi kadroları var. Kontraatak oyununa yatkın oyuncuları var. Bir taraftar gol ararken, rakibin öne çıkan futbolcularını durdurmamız gerekecek. Ligin üst sıralarında yer edinmek istiyorsanız futbolun bu doğrularını ortaya koymanız gerekiyor. Bunu yapan takım üst sıralarda yer alıyor. Futbolun doğrularını yapmak zorundayız. Daha iyisini yapmak zorundayız. Biz iyi bir takımız. Kaliteli futbolculardan oluşan kadromuz var. Daha iyi şeyler yapacak potansiyelimiz mevcut" diye konuştu.
 
Yeni transfer Pinto'yu kadroya almayı düşündüklerini ifade eden Sağlam,"Takımda Turgay sarı kart cezalısı. Basser ve Tagoe Afrika kupasında. Bu oyuncularımızı kullanamayacağız. Diğer oyuncularda sakatlığın olmaması bizim adımıza sevindirici bir olay. Hakan Aslantaş ve Pinto'nun takımlarından antrenmanlı gelmeleri, fiziksel anlamda eksiliğin olmaması bizim adımıza olumlu bir durum. Adaptasyon konusunda da tabii ki takım içerisinde arkadaşları, bizler hocaları, sahada taraftarlar bu adaptasyon sürecini aza indirgemek için oyuncumuza katkı sağlamaya çalışıyoruz. Pinto'yu kadroya almayı düşünüyoruz" şeklinde konuştu.
 
Turgut Doğan Şahin transferi ile ilgili konuşan Sağlam, "Oyuncuyla konuştuk. Yöneticilerimiz anlaştığını söylemişti. Ama farklı gelişmeler olduğunu görüyoruz. Ben bu takımın teknik direktörü olarak, oyuncunun bir defa Bursaspor'da oynamak için istekli ve gönüllü olması gerektiğini düşünüyorum. Burada da kendisi duruş sergilemek zorundadır. Farklı takımlarla görüştüğünü duyuyoruz. Anlaşıldığını da duyuyoruz. Birkaç gün önce olaylar farklıydı bugün farklı hale geldi. Bir oyuncunun burada olması için Bursaspor'da oynamayı gönülden istemesi lazım. Böyle bir düşünce içerisinde değilse zaten o işten bir hayır gelmeyecektir. İş bu tarafa doğru gidiyor. Bugün çok olumlu bir gelişme gelmezse Turgut'tan vazgeçeceğiz. Uzadıkça iş kulüplere ve oyuncuya zarar vermeye başlıyor. Takıma zarar vermeye başlıyor. İş tatsızlaşmaya başladı. Turgut olmazsa da oraya illaki bir oyuncu alma gibi bir zorunluk içinde değiliz" dedi.


 

  • Luckymoon
  20 Ocak 2012 | 16:37
  Sağ açik ve orta saha gerekli. Yoksa bu seneyi unutun
  • Bursa
  20 Ocak 2012 | 15:49
  Diren Ankaragücü----diren diren bizim sazan taraftarlara yedikleri küfür yetmedi biraz daha istiyorlar hele en çok atkıları atmanız ve Bursalı değiliz demeniz bu salak taraftarın hoşuna gidiyor.
  bizde bu karakterde taraftar olduğu sürece bizden adam olmaz yazıklar olsun kendini Bursa taraftarı sanan Ankaragücü dostlarına. Siz olduğunuz sürece bu takımın başka düşmana ihtiyacı yok
  • Teksascity
  20 Ocak 2012 | 09:15
  Hacanın polar yakıyo ilk gözüme çarpan o oldu
  • Balıkesirli
  20 Ocak 2012 | 08:43
  Bu partizan nickli eleman kadrolu ertuğrul sağlam düşmanı , adamı karalamak için fırsat kolluyor adeta. Neden yorumlarına izin veriyorsunuz ki. Bursapor eski günlerine dönsün istiyor ama dönmeyecek. Gizli beşiktaşlılar buralarda dolaşmasın. Bursaspor bu sene olmasa seneye illa ki şampiyonluğa oynayacaktır eski günler geride kaldı artık.
  • Partizan
  20 Ocak 2012 | 00:21
  Amman durguttan vazgeçmeyin,sizin işbitiriciliğinize ihtiyacımız var. . Sıvas maçında bir ilki dene,aş kendini 5 stoperle çık düşman çatlat. . Ben,bomba transfer pintoyu merak ediyorum asıl.
  • Partizan
  19 Ocak 2012 | 23:27
  Sçtınız bok ettiniz batırdınız bırakın bu işleri sağlam efendi,zaten herifi antep kaptı 2 gün oldu sağır sultanın duyduğu transferi sanki sen vazgeçmişsin gibi lanse etme bu taraftara ayıp sana! Gitgide kendine yabancılaşıyorsun,embesil yönetimin dümen suyuna giriyorsun. Sivas maçını bekliyorum,bu kez ben değil,yönetimde o beşiktaşlı,galatasaraylı ve fenerli rantçıların maçı nasıl seyredeceklerini merak ediyorum! Siz var ya,bu taraftarı çıldırtır,Bursaspora bile düşman edersiniz! Yine söylüyorum,bu taraftar şampiyon olmanın diyetini ödüyor,öylece sabrediyor.
  • Berkan
  19 Ocak 2012 | 21:10
  Yanlıs yazmısım yapılması gereken seyler yapılmadı demek ıstedım
  • Veteto
  19 Ocak 2012 | 20:12
  Çok şükür ki bizim takımımızda turgut doğan şahin gibi gaydiri guppak futbolcular yok ve inanıyorum ki bundan sonra da asla olmayacak.
  • Berkan
  19 Ocak 2012 | 20:00
  Bursasporun hedefledıgı yere bu sezon gıdememesını dusunmek benı cok huzursuz edıyo. . Yapılmaması gereken seyler yapılmadı en azından bır transfer ya gözünü sevdimini bir transferi bir bobo transferı bu taraftarın gonlunu mest edebilir di ama olmadı kımse neden o adama bu kdr cok para verıyosun demezdi emin olun. . Sanırım bazı seylerı hakedıyoruz dıye dusunmeye basladım artık. Ne olursa olsun ertuğrul sağlam. .
  • Tunahan
  19 Ocak 2012 | 19:58
  Koca ligde bir tek turgut doğan şahin var eğer Ankaragücü ne destek manasında alıosa peşini bırakmasın
  • Ozi
  19 Ocak 2012 | 19:54
  Biz değil o bizden vazgeçmiş adam anteple görüşüyor bize yüz vermedi bile
  • Miu
  19 Ocak 2012 | 19:44
  Yeni mi akliniza geldi