Sağlam: Çıkışımızı sürdürmek istiyoruz

12 Ocak 2012 | 14:11

0 yorum

4090 okunma

Teknik Direktörümüz Ertuğrul Sağlam pazar günü oynanacak olan Beşiktaş maçıyla ilgili olarak basın açıklaması yaptı.

Özlüce Tesisleri'nde gerçekleştirilen antrenman öncesinde basın  mensuplarını sorularını yanıtlayan Sağlam, Beşiktaş maçından galip gelerek zirve için umutlanmak istediklerini söyledi.

Sağlam şöyle konuştu; " Bizim için çok önemli bir mücadele olacak. Bireysel anlamda baktığımızda Beşiktaş'ın bizdeki yer ayrı.Futbolculuk geçmişimiz yaklaşık 6.5 sene görev yaptık. Daha sonra teknik adamlık yaptık. Dolayısıyla duyguların karıştığı bir karşılaşma olacak.  Beşiktaş kendi saha çok etkili olabilen bir takım. Zor bir maç bizi bekliyor. Sezonun ikinci yarısına iyi bir başlangıç yaptık. Bu başlangıcı devam ettirebilmek, üst sıralara çıkmak ve gelecek adına camianın umutlanması açısından çok önemli bir karşılaşma olacak. Gelecek adına katkı sağlayacak olan puanları almaya çalışacağız. Basser ve Tagoe Milli Takım kamplarındalar. Musa'nın cezası sona erdi. Bir de genç oyuncumuz Okan'ın sakatlığı var. Bunların dışında Allah'a şükür eksiğimiz yok. Salı günü oynadığımız kupa maçının moraliyle İstanbul'da inşallah bu olumlu havayı devam ettiririz " dedi.

BANGURA'NIN YETENEĞİNDEN ŞÜPHEMİZ YOK
Bir basın mensubunun Bangura'nın kupa maçındaki performansını sorması üzerine Sağlam; "
Bangura'nın performansını biz de beğenmedik. Kendisi de beğenmediğini söyledi. Çok arzulu ve istekli. Çok şeyler yapmak istiyor. Dolayısıyla onda bir baskı oluşturuyor. O'nun futbolculuğundan ve yeteneklerinden dolayı hiç bir şüphemiz yok. Nasıl takım olarak düşüşümüzü sonlandırıp tekrar çıkışa geçtiysek, takımdaki performansı düşük olan oyuncuların en kısa sürede toparlanıp ayağa kalkacağını düşünüyorum" dedi.

PINTO BUGÜN TÜRKİYE'DE OLACAK
Basın mensuplarının transfer çalışmalarını sormaları üzerine Sağlam; "Şilili forvet oyuncusu Pinto bugün Türkiye'ye geliyor.Turgut Doğan Şahin daha önce de gündemimizdeydi. Sonra farklı olaylar gerçekleşince çalışmaları durdurmuştuk. Şimdi yeniden gündeme geldi. Bekliyoruz, şuan için somut bir şey yok. Ramazan Sal'ın transferinde sorunlar var. Kimse kimseyi zorla bir yere gönderemez. Bu iş herkesin gönül rızasıyla olmalı.Dün kendisiyle konuştuk. Önce gitmek istiyorum dedi, sonra vazgeçti. Farklı sıkıntılar var. Hayırlısı olsun" dedi.


 


    Henüz Yorum Yazılmamış