KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

"Yükselmeye devam etmemiz gerekiyor"

06 Ekim 2016 | 13:23

6 yorum

6267 okunma

Başarılı orta saha oyuncumuz Ricardo Faty antrenman öncesinde saha kenarında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Antrenman öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan deneyimli orta saha oyuncumuz Ricardo Faty, antrenman öncesi anaokulu öğrencilerinin yaptıkları sürprize ilişkin, "Güzel bir sürprizdi. Tesisimizde bu tarz heyecanları yaşamamız, yaşatmamız çok güzel. Bursaspor, sadece bir spor kulübü değil, bir şehrin gençliğini de temsil ediyor. Bu şehrin çocuklarını bu şekilde mutlu etmek de çok güzeldi. Çok da güzel bir jest yapmışlar. Hepimizin yüzlerini maskeleştirip, kendi suretleri haline getirmişler. Çok mutlu olduk" ifadelerini kullandı.

"Her maçta birazcık da onun için oynuyoruz"

Teknik Direktörümüz Hamza Hamzaoğlu'nun ekibinde yer alan Yıldırım Uran'ın doğum gününü de kutlayan Faty, "Her birimiz gibi onun da bu oluşumda çok katkısı var. En çok da karizmasıyla burada kendisini hissettiren bireylerimizden bir tanesi. Biliyoruz, sağlık durumundan haberimiz var. Doğum günüyken kendisini hatırlamamıza bir sebep daha oldu. O da bizim parçamız olduğu için antrenmanlarda onun için de bir şeyler yapıyoruz. Her maçta birazcık da onun için oynuyoruz" diye konuştu.

"Şanssız bir sakatlık"

Sakatlığına ilişkin sorulan soruyu yanıtlayan Faty, "Şanssız bir sakatlık. İstediğimiz bir şey değildi. Çok önemli bir karşılaşmayı kaçırmak zorunda kaldım. Bu kötü şansın ardından en azından beni iyi hissettiren bir olay vardı. O da milli takım arasının girmesi. Sakatlığım belli bir süre daha devam edeceği için bu arada maç oynanmayacak olması benim daha az maç kaçırmama sebep olacak. İyi tarafından bakmaya çalışıyorum. Oynayacağım ilk karşılaşmaya hazırlanmaya çalışıyorum" dedi.

"Kafamızı bu tarz şeylerle meşgul etmek bizim görevimiz değil"

Bir basın mensubunun, 'Şampiyonluğa ne kadar yakın, ne kadar uzaksınız?' sorusunu yanıtlayan deneyimli oyuncu, "Biz profesyonel oyuncular olarak elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz ama bu tarz kelimeleri kullanmak bizim önceliğimiz değil. Biz profesyonel oyuncuların önceliği önümüzdeki karşılaşmalara hazırlanmak ve hafta hafta elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışmak. Daha sonrasında olabilecek şeyler vardır, biz bunun farkındayız ama bunları ne söylemek, ne de kafamızı bu tarz şeylerle meşgul etmek bizim görevimiz değil. Başkaları bunun planını yapacaktır. Bizim planımız en iyi şekilde önümüzdeki maça hazırlanmak" şeklinde konuştu.

"Bizim önceliğimiz sonuçları almak"

Takımın oyununun iyi bulunmadığı şeklindeki eleştirilerin hatırlatılması üzerine Faty, sözlerini şöyle tamamladı:

"Bu tarz eleştirileri anlayışla karşılayabiliyorum. Kadromuzun tamamı olmasa da belli bir kısmını sezon başında değiştirdik. Bu uyumu güzel futbola değiştirmek bir anda olabilecek bir şey değil. Belli bir zaman gerekebiliyor. Bursaspor gibi bir kulüpseniz, Bursaspor gibi bir kulübün takımında oynuyorsanız, bilirsiniz ki diğer takımlardan daha önemlidir sonuçlar. Önce sonucu almaya odaklanırsınız. Güzel futbol önemlidir ama benim olmadığım Gaziantepspor maçını ele alacak olursak hem rakip çok iyi, hem saha şartları güzel futbol oynamaya elverişli gözükmedi. Bizim önceliğimiz sonuçları almak. Üzerimizdeki puan baskısı azaldığı zaman mutlaka daha güzel futbol oynamaya odaklanabiliriz. Şimdilik saha şartları, rakibimizin bize oluşturabileceği tehditleri ele aldığımızda iyi bir futbol yerine, doğru bir futbol oynamaya çalışıyoruz. Şu anki önceliğimiz o. Çünkü puanları toplamamız ve sıralamada yükselmeye devam etmemiz gerekiyor."

 Bursaspor.org.tr

  • Eser  
  07 Ekim 2016 | 21:18
  Faty harbiden caliskan ve ozverili bi futbolcu bence banko oynamali n diaye' nin kopyasi..
  • semih  
  07 Ekim 2016 | 10:22
  oyun içinde faydası tam olarak anlaşılmayan ama skor anlamında çok önemli fayda sağlayan enteresan biri FATY
  • 1nail6  
  06 Ekim 2016 | 18:36
  Faty geldiğinden beri oynadığı maçların istatistiğini çıkarsalar alınan mağlubiyet bir elin parmaklarını geçmez sanırım öyleyse böyle bir futbolcu yedek oturtulamaz
  • t.balci  
  06 Ekim 2016 | 16:21
  helal olsun kara çocuk
  • ynseliii  
  06 Ekim 2016 | 15:29
  Faty bu takımın en iyilerindendir bunu kabul edelim artık çok savaşçı ve mücadeleci bir oyuncu o olmadı mı maç kazanmakta zorluk çekiyoruz.
  • BayBursaspor  
  06 Ekim 2016 | 13:42
  15
  faty olmadan maç kazanamıyoruz nedense. Osmanlı maçında da oynar ve kazanırsak batalla 1 harun 2 faty 3 olarak yazılmalı kadro kurulurken

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR