KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

"Yöneticilik ayrı bir sanattır"

04 Mart 2014 | 09:22

15 yorum

8729 okunma

Bursaspor A2 Takımı'nda Furkan Soyalp'in oynatılmasıyla patlak veren krizde görevlerine son verilen teknik direktör Turan Şen, yardımcısı Ali Aköz ile U14 Takımı'nın eski antrenörü Ayvaz Öztürk, Bursa Hakimiyet'e içini döktü.

Üç çalıştırıcı da Yeşil Beyazlı kulübe hizmet için çabaladıklarını ancak sözleşmelerinin tek taraflı olarak haksız bir şekilde son verildiğini belirterek görevlerine devam etmek için hukuki yollara başvuracaklarını söyledi.

Bursaspor'da görevlerine son verilen Turan Şen, Ali Aköz ve Ayvaz Öztürk Bursa Hakimiyet'e önemli açıklamalarda bulundu. Üç çalıştırıcı da 'tek suçlu biz değiliz' derken, günah keçisi ilan edildiklerini ve görevlerine devam etmek için hukuki yollara başvurduklarını söyledi. İlk sözü alan Turan Şen, Başkan Erkan Körüstan'ın sözlerinden yola çıkarak; "Başkanımız maçtan önce bize telefon edildiğini ancak buna rağmen Furkan Soyalp'i oynattığımızı söyledi. Benim öğrenmek istediğim şu var; Başkanımıza futbolcunun cezalı olduğunu kim söyledi, kime telefon etmişler, o kişi niye bize haber vermemiş? Bu sorulara yanıt bulunmasını istiyorum" açıklamasını yaptı.

BİZE UYARI GELMEDİ

Belgede Başbanışman Alpay Şar, kulüp avukatı Jale Demir, Danışman Ayhan Barışıcı, Altyapı Sorumlusu Yalçın Gündüz'ün imzası olduğunu söyleyen Şen; "Burada bir hata varsa hepimiz suçluyuz" açıklamasını yaptı. Başkan Körüstan'ın söylediği gibi herhangi bir konuda uyarı almadıklarını sözlerine ekleyen Turan Şen; "Bize öyle bir uyarı alsak zaten oynatmayız. Furkan'ı 4 karşılaşmada zaten oynatmamışız. Benim hedefim oyuncu yetiştirmek, maç kazanmak değil. Şampiyon olsam ne olur? Çift sarı karttan oynatma olsa sorumlu sadece ben olabilirim. Ancak bu konuyu çözemeyebiliriz. Ben teknik direktörüm" dedi.

KASIT ARIYORUM

"Hukuki yollara tabii ki başvuracağız" açıklamasında bulunan Turan Şen; "Siz benim gibi bir adama bunu yapamazsınız. Ben burada kasıt arıyorum. Burada hata var ama herkeste hata var. Onlar görevlerine devam ediyorsa biz de devam etmek istiyoruz. Siz beni en ufak hatada yok etmeye çalışırsanız art niyet ararım" ifadesini kullandı. "Yöneticilik ayrı bir sanattır" diyerek sözlerine devam eden Şen; " Yönetici biraz daha soğukkanlı olacak. 15 yıl aralıksız Bursaspor'a hizmet etmişim. Ben başkan Erkan Körüstan'ın farklı yönlendirildiğini düşünüyorum. Kimse kusura bakmasın bir Turan Şen daha yok" açıklamasında bulundu.

İKİ KİŞİLİK EKİP OLMAZ

Bursaspor'a hem futbolcu hem de antrenör olarak hizmet veren Ali Aköz de "En rahatsız olduğumuz konu savunmamızın istenmemesi" dedi. Aköz; "Bize hiçbir şey sormadılar. Uzun süre Bursaspor'a hizmet vermişiz. En azından buna saygı gösterilip çağrılabilirdi. Ayrıca ben Turan hocanın yardımcısıyım. Beni de ekibe dahil edip 'Ali de gitsin' demelerini anlamıyorum. Çünkü ekipte sadece iki kişi yok" dedi. Ayvaz Öztürk de "Benden savunma istediler, hatta 'senin savunma yapmana bile gerek yok' dediler. Kulüpte bu işlerle uğraşan Ramazan Köksalan'ın arkadaşımızın suçlu olduğunu söylediler. 15 gün sonra hocalarımızın bu olayıyla birlikte 'sen de istifa et, git' dediler"diye konuştu.

Savunma istenmedi

Kendilerinden savunma istenmediğini açıklayan Turan Şen; "İstense farklı olurdu. Sıkıntı da buradan başlıyor. Başkanın yanındaki insanlar zannediyorum yanlış yönlendiriyorlar. 'İstifa edin' dediler. Bu belge 5 kişiye gitmiş. Burada hocalar en son hatalıdır. Kulüp idaresinin hatası var. Fakat 4 sarı karttan cezalı duruma düşseydi hatalı ben olurdum. Bunu kabul ediyorum. Bu hatanın bir an önce çözülmesini istiyoruz" açıklamasında bulundu.

Gözden kaçan detay

Genç oyuncu Furkan Soyalp, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu tarafından 18 Kasım 2013'de oynanan Boluspor karşılaşmasında gördüğü ikinci sarı kartın ardından hakeme yönelik hareketi sebebiyle 4 resmi müsabakadan men cezası almış, açıklamada; "Cezanın infazının çift sarı kart görmesi nedeniyle oynamaması gereken ilk müsabakayı takiben başlatılmasına" ibaresi yer almıştı. Ancak Furkan'ın bu ibare gözden kaçırılarak bir maç önce sahaya çıkması, A2 Takımı teknik direktörü Turan Şen ile yardımcısı Ali Aköz'ün görevlerinin sona erdirilmesine sebep olmuştu.

Yazılanlar bizi üzdü

"Sözleşmenin tek taraflı feshinde maddi manevi zarara uğratmasına, kulübün itibarının zedelenmesine maddeleri var. 1975 yılından bu yana Bursaspor'un içerisindeyim ve hiçbir zaman böyle bir şey yapmadım" diyerek tepkisini ortaya koyan Ali Aköz; "Bizim tek hedefimiz Bursaspor'a yakışır oyuncular yetiştirmek. Yazılanlar daha fazla üzüyor bizi. Çağırsalar; "Bir hata yaptınız, işinizi bırakmanızı istiyoruz" deselerdi zaten bunu yapardık" ifadesini kullandı.

Erteleme sıkıntısı

4 Ocak'ta Beşiktaş U14 maçı U15'in başındaki Yılmaz Burul'un futsalda karşılaşmaları olması sebebiyle ertelenmişti. Burul ile konuşan ve Vakıfköy'de lisans, sicil, evrak işlerini yürüten Ramazan Köksalan, TFF'ye başvurup karşılaşmanın tehir edilmesini istedi ve bu da kabul edildi. Ancak U14 takımının antrenörü Ayvaz Öztürk bilgilendirilmedi. Transfer edilen ve 8 Ocak'ta tescili yapılan Yasin Berkay Yalçın 11 Ocak'ta erteleme maçında oynatılması ise Öztürk'ün sıkıntı yaşamasına sebep oldu. Ayvaz Öztürk konu ile ilgili; "Ramazan Köksalan'a '11'indeki maça götürebilir miyiz?' diye sordum. 'Hiçbir sıkıntı yok' diye cevap geldi. Sormama rağmen 'götürebilirsiniz' cevabı almışım, daha ne yapabilirim" açıklamasını yaptı.

 Hakimiyet Gazetesi

  • Mustafa KORKMAZ  
  06 Mart 2014 | 17:52
  Kaç tane futbolcu cıkardınız dayamışsınız sırtınızı kulübe futbolculugunuzuda biliyoz artık yeter birşeyler yapın da görelim
  Nülüferi bile başkaları çalıştırıyor
  • ölümüne bursaspo  
  05 Mart 2014 | 13:23
  -1
  burada toplu bir yanlış var, herkes yanlış. klüp çalışanından hocasına ve futbolcusuna. furkan da bilebilirdi bu durumu. sen maça çıkıyorsun bukadr büyük bir klüpte nezaman cezalı duruma düşeceksin, nezaman oynamama riskin var bunu bileceksin. işte bu profosyonelliktir !
  • onur  
  05 Mart 2014 | 10:19
  Hocam bunlar değil klüp,bekçi klubesi bile yönetemezler.Çünkü ne öyle bir potansiyelleri var nede kafaları çalışıyor.Adamlar bi şekilde yönetime geçtiler.Baktılar ki mekan güzel.Şampiyon apoletli bir takım çünkü her yerde farklı ağırlanıyorlar ve farklı gözle bakılıyor.oooooh devam hem reklamlarını yapıyorlar hem çevre yapıyorlar.Bahsettiğin isimlerden biri de danışman A.Barışcı'yı zaten hiç çözemedim.Bu adam klupte ne iş yapar? neye faydası var?bir türlü çözemedim.Ama asıl gerçek şu ki çok yüzsüz ve karaktersiz bir insanmış.Bu kadar istenmemesine rağmen o klübe girebiliyorsa...helal olsun
  • cico16  
  04 Mart 2014 | 22:29
  Renkdaslar kotu yorum ve elestiriler yonetim tarafindan bize saha kapatma cezasi olarak geri donuyor en azindan tepkimizi tribunden verebilmemiz icin tribunde yerimizi slmamiz gerekir az laf tribunde saglam tepki icin
  • texas  
  04 Mart 2014 | 22:27
  yönetim tekrar çağırsa ben şahsen gitmem sizi bilemem iyiyseniz kendinize güveniyorsanız 2.ligde ptt liginde hocalık yapın
  • cico16  
  04 Mart 2014 | 22:23
  -1
  Arkadaslar yonetim aleyhine her yazdigimiz elestiri ve kotu soz bize saha kapatma cezasi olarak geri donuyor onun icin az laf saglam icraat tribunde yerinizi alana kadar en azindan sitede kotu yorum yazmayalim
  • mususi  
  04 Mart 2014 | 19:27
  oyuncularin sicil kayitlarindan sorumlu calisan, yani hatanin bas sorumlusu gorevinde kaldi. Burda hocalara sallayanlar ya Turkce bilmiyor, ya da on yargili. Olayin aslini ogrenin once.
  • green  
  04 Mart 2014 | 15:28
  cezalı oyuncu oynatmış çıkmış yönetimi suçluyor. burada yönetimi en çok eleştirenlerden biri benim ama bunların yaptığı da belden aşağı vurmak. baştan aşağı skandal kardeşim yaptığınız.
  • bursaspor  
  04 Mart 2014 | 14:59
  haksızsınız sayın turan şen
  • metin  
  04 Mart 2014 | 14:14
  Turan hocam seni severim dediğiniz gibi yöneticilik bir sanattır da bur da ki en büyük suç sizde nasıl olurda kendi sorumluluğunuzda olan bir oyuncunun cezalı olduğunu bilmezsiniz . Kusura bakmayın ama bur da yönetim haklı bur da af olacak bir konu yok
  • mususi  
  04 Mart 2014 | 12:52
  Hurdacidan kuyumcudan profesyonel futbol kulubu baskani asbaskani olursa bunlar yasanir.

  Ha oy verenler de onlardan daha kapasitesiz o da ayri. Zaten ikisi birbirinden ayri olmaz. Oyle seye boyle sey hesabi.
  • enes  
  04 Mart 2014 | 12:13
  Haklisiniz hocalarimiz ,yoneticilik ayri calistiricilik ayri.geldiklerinden beri nerdeyse tuvaletlere bile mudur tayin edenler neden altyapinin resmi islemlerini takip edecek birini tayin etmiyorlar?hazir bir araba da maas verirler!
  • fruerfeder  
  04 Mart 2014 | 11:46
  Yonetim istifa. ......
  • sadeceyeşilbeyaz  
  04 Mart 2014 | 10:00
  daum u sevmiyorum yönetimide desteklemem ama Hakimiyet gazetesi bu yıl Bursaspor hakkında olumlu tek cümle yazmadı OCİB bile Bursaspor hakkında bu kadar karalama yapmazken Merak ediyorum bu yönetim gidince hakimeyet gazetesi kimi destekleyecek. suha ilk programına kimi konuk edip yağlamaya başlayacak.
  • Mustafa D.  
  04 Mart 2014 | 09:47
  12
  yönetime göre herkes suçlu kendileri sütten çıkma AK kaşık eğer bunlara bir kuruşluk hakkım geçtiyse haram zıkkım olsun

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR