KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

Yalova Group 92 - 83 Bursaspor

15 Eylül 2016 | 19:50

0 yorum

10252 okunma

Yeni sezon öncesi hazırlıklarını sürdüren Bursaspor Durmazlar, Federasyon Kupası öncesinde son hazırlık maçında Yalova Group Belediyespor ile karşı karşıya geldi.

Yalova 90. Yıl Spor Salonu'nda oynanan mücadeleyi Amatör Şubelerden Sorumlu Asbaşkanımız Sezer Sezgin, Genel Menajerimiz Murat Konuk ve Genel Müdürümüz Erhan Başoğlu ile birlikte takip etti.

Gribal enfeksiyon geçiren Cihad Şahin'in forma giymediği mücadele baştan sona çekişme içerisinde geçti.

Baş Antrenörümüz Şemsettin Baş sahaya Karlo Vragoviç, Onur Sonsırma, Yunus Çankaya, Salih Uğraşan ve Dejan Borovnjak'ı ilk 5 olarak sahaya sürdü.

Karşılaşmanın ilk basketini ev sahibi ekip Burak Şaşmaz ile buldu. Bursaspor Durmazlar bu baskete Dejan Borovnjak ile kaşrılık verdi. Mücadelenin ilk 5 dakikasını ev sahibi ekip 8-5 önde tamamladı Çeyreğin ikinci bölümünde takımımız daha sert savunma yaptı ve Karlo Vragoviç'in son saniye üçlüğü ile çeyrek 19-19 eşitlikle sona erdi.

Karşılaşmanın ikinci periyoduna Yalova ekibi İlker Tunalı ile bulduğu basketler ile başladı. Takımımız Erdem İlter ve Şahin Ekmen ile karşılık verdi periyodun bitimine 8-18 kala 24-23 Yalova Belediyesi'nin üstünlüğü ile geçildi.

Bu dakikadan sonra ABD'li oyun kurucu Coleman ve Serdar Hot ile sayılar bulan Yalova Gorup Belediyespor çeyreğin bitimine 5 dakika kala 8 sayı farkla 31-23 önde girdi. Çeyreğin ikinci bölümünde Salih Uğraşan ve Şahin Ekmen ile üst üste 3 sayılık basketler bulan takımımız son 4:11'e girilirken farkı iki sayıya indirdi 31-29

Çeyreğin son bölümünde Erdem ve Dejan ile sayılar üreten takımımız soyunma odasına 35-34 mağlup girdi. Çeyreğin bitimine 1.15 kala dev pivotumuz Dejan Borovnjak 4. faulunu aldı.

Karşılaşmanın ilk yarısında Dejan Borovnjak 9, Erdem ilter 7, Karlo Vragoviç 5, Şahin Ekmen 5, Yunus Çankaya 3, Salih Uğraşan 3 ve Cem Coşkun 2 sayı üretti.

Karşılaşmanın ikinci yarısına Cem Coşkun ve Salih Uğraşan ile sayıla üreten takımımız çeyreğin bitimine 8:38 kala 39-35 öne geçti.

Çeyreğin ilk 5 dakikası Bursaspor Durmazlar'ın 46-45 üstünlüğü ile geçildi. Bu dakikalarda Şahin Ekmen ve Yunus Çankaya ile sayılar üretirken Yalova ekibini ise ABD'li oyun kurucu Coleman 3 sayılık basketleri ile oyunda tuttu.

Çeyreğin ikinci bölümünde Coleman üç sayılık basketlerini atmaya devam etti. ABD'li oyuncuya Cihan Deliçay ve İlker Tunalı eşlik edince Yalova Group Belediyespor son çeyreğe 63-57

Karşılaşmanın son periyoduna Salih Uğraşan'ın basketiyle başladık. Ev sahibi ekip ise Sercan Tülek ile sayılar buldu. Bu sayının ardından takımımız sayı üretmekte zorlandı. Ev sahibi ekip Sercan Tülek ve Hüseyin Ergül ile sayılar buldu maçın bitimine 6:56 kala farkı açtı. 72-59.

Şemsettin Baş'ın molasının ardından Karlo Vragoviç ile 8 sayı üreten takımımız bitimine 5:22 kala farkı 7 sayıya indirdi. 74-67

Bu dakikadan sonra tam saha pres yaparak rakibini top kaybına zorlamayı hedefleyen takımımız bu düşüncesinde başarılı oldu ve bitime 4:11 kala Yunus, Brorovnjak ve Onur Sonsırma ile sayıla üretti. 77-73

Yalova ekibi Coleman ve Serdar Hot ile üst üste sayılar buldu ve son 2.35'e 80-73 önde girmesini başardılar. Son bölümde cele atışlar kullanan takımımız başarılı olamadı ve Yalova Group Belediyespor karşılaşmayı 92-83 kazandı.

Bursaspor'umuzda sahanın en skorer ismi 16 sayı üreten Karlo Vragoviç oldu. Sahanın en skorer ismi ise Yalova Group Belediyespor'un 29 sayı üreten ABD'li oyun kurucusu Coleman oldu.

MAÇMETRE

SALON: Yalova 90.Yıl

YALOVA GROUP BELEDİYESPOR: A. Coleman 29, Cihan Deliçay 7, Hüseyin Ergül , Onur Çalban 2, Mert Eken 7 , Serdar Hot 11, Asım Özberkan, Hüsnü Güler, İlker Tunalı 6, Yiğit Baydur 4, Sercan Tülek 14, Buğra Dağ 9, Burak Şaşmaz 2, Tolgahan Küçüksaraç

Baş Antrenör: Orhan Büler

BURSASPOR DURMAZLAR: Erdem İlter 13 , Özgür Şahin, Onur Sonsırma 4, Cem Coşkun 7, Salih Uğraşan 5 , Yunus Çankaya 7, Melih Kapucu, Ceyhun Şengünün, Karlo Vragovic 16 , Şahin Ekmen 13 , Dejan Borovnjak 14

Baş Antrenör: Şemsettin Baş

PERİYOTLAR:

1.Periyot: Yalova Group Belediyespor 19 – 19 Bursaspor Durmazlar

2.Periyot: Yalova Group Belediyespor 35 (16) – (15) 34 Bursaspor Durmazlar

3.Periyot: Yalova Group Belediyespor 63 (28)  – (23) 57 Bursaspor Durmazlar

4.Periyot: Yalova Group Belediyespor 92 (29) – (26) 83 Bursaspor Durmazlar

 Bursaspor.org.tr


    Henüz Yorum Yazılmamış

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR