KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

"Yabancı transferi yapabiliriz"

29 Temmuz 2016 | 17:39

31 yorum

17133 okunma

Yeni sezon öncesi çalışmalarını Avusturya'nın Windischgarsten kasabasında sürdüren takımımızın kampında, Başkanımız Ali Ay, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Yarın Darmstadt takımı ile Avusturya'daki son maçlarını oynayacağımızı hatırlatan Başkan Ay, "Orada hocalarımız, yönetici arkadaşlarımız hep birlikte toplantı yapıp, ihtiyaç halinde 1 veya 2 tane futbolcuyla tekrar görüşmelere başlayacağız. Benim gördüğüm kadarıyla belki buna da ihtiyaç duyulmayacak" dedi.

"En fazla Emre Taşdemir'e üzüldüm"

Genç oyuncumuz Emre Taşdemir için doktorların iki ay rehabilitasyon süresi olacağını belirtiklerini ifade eden Başkan Ali Ay, "Eğer iyileşmezse operasyon geçireceğini ve herhalde 5 veya 6 ay takımdan ayrı kalacağını söylediler. En fazla ona üzüldüm. Deniz bugün ameliyat oldu. Çok şükür ameliyat iyi geçti. Herhalde 3 veya 4'üncü haftada takımla birlikte çalışmalara başlayacak. Biz kendisinden söz aldık. İnşallah Adanaspor maçına yetiştireceğiz Deniz'i" diye konuştu.

"Dzsudzsak konusunda belli bir noktaya geldik"

Takımdan ayrılmasına kesin gözüyle bakılan Dzsudzsak ve Tomas Necid'in durumları ile ilgili de bilgi veren Ali Ay, "3-4 günden beri sıkı bir şekilde menajerleri ile görüşüyoruz. Dzsudzsak konusunda belli bir noktaya geldik. Benden rakam istemeyin. Çok fazla da duyulmasını istemiyorum. Cumartesi ya da en geç pazartesi günü bu işi halledeceğiz. İstediğimiz rakamlar da olacak. Necid için de menajerler vasıtasıyla teklifler getirildi. Fiyatı alıp verdik. Onun da durumu gelecek hafta sonuna kadar netleşir diye düşünüyorum. Biz burada Bursaspor'un menfaatini düşünerek hareket ediyoruz. Yoksa şu an verilen rakamları vermiş olsaydık, şu ana kadar her ikisini de satmış durumdaydık. Şu an her ikisi de Bursaspor'un futbolcusu ama net bir ifadeyle ikisi de takımdan ayrılacak" dedi.

"Maçlardan sonra kombine alanları 'müşteri' olarak değerlendireceğiz"

Kombine satışları ile ilgili de bilgi veren Ay, "1 saat önce aldığım bilgi. 4 bin 610 tane kombine satılmış. Ben kombine alan bütün arkadaşlara sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Bunları Bursaspor taraftarı olarak niteliyorum. Biz maçlara kadar bekleyeceğiz. Maça kadar kombinesini alanları 'taraftar' olarak niteleyeceğiz, ondan sonrakileri 'müşteri' olarak değerlendireceğiz" şeklinde konuştu.

"Umut Bulut'u düşünmüyoruz"

Transfer konusunda ismi geçen Umut Bulut ve Olcan Adın için de bilgi veren Başkan Ay, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Umut Bulut'u düşünmüyoruz. Olcan Adın ile ilgili de sadece sizler ne kadar biliyorsanız bizler de o kadar biliyoruz. Başka ilgilendiğimiz futbolcu var. Gelecek hafta netleştikten sonra söyleriz. Sol tarafa bir takviye düşünüyoruz. Çünkü Emre Taşdemir'e baya üzüldük. Alacağımız futbolcu yabancı olacak."

Satış listesine konulan Bekir Yılmaz ve Traore ile ilgili de konuşan Bursaspor Başkanı Ay, "Bekir büyük ihtimalle gidecek. Traore'den de haber bekliyoruz ama o arkadaş hepinizin bildiği gibi yatarak para kazanmaya alışmış. Hocamızla da görüştük, kesinlikle takıma giremeyecek" dedi.

"Bazı isimlerle indirim konusunda görüşmelerimiz olacak"

Takımdaki bazı isimlerden yıllık ücretlerinde indirim talep edeceklerini ifade eden Ay, "Görüşmelerimiz olacak ama kesinlikle zorlama yok. Sözleşmeleri daha önce yapılmış. O sözleşmeleri uymak zorundayız. Bu tamamıyla gönüllülük esasına göre olacak. İstiyorlarsa bizi sevindirirler, istemiyorlarsa canları sağ olsun" diye konuştu.

 Bursaspor.org.tr

  • Erdi1963  
  01 Ağustos 2016 | 12:02
  necidi satmak hocanında başkanında sonu olur bu sene taraftar kesinlikle başarısızlık istemiyo konyanın başakşehirin zirve yarışı yaptığı ligde Bursaspor sıra takımı olamaz
  • bursabursa  
  01 Ağustos 2016 | 00:22
  Sampiyonluktan bu yana taraftarı Bursaspor 'umuzdan soğutmak için sanal bir saldırı furyası var, ister istemez bir çok taraftar etkileniyor. uyanin renkdaslar biz Bursaspor 'luyuz Alinin Velinin değil armanin peşindeyiz
  • Fikret  
  31 Temmuz 2016 | 20:16
  Beyler kombine almayan burda yorum da yapmasin bos bos da konuşmasın...
  • Barbaros  
  31 Temmuz 2016 | 02:11
  Göbeğe belushi gibi bir adam almalıyız.sekiztaşın baktığı italyan aqulliani olur mu bilemem ama bomserviscsorunu yok galiba.yada arjantinli gago me alemde geçen sene boşta idi.
  • SoyluBursa  
  31 Temmuz 2016 | 01:00
  Necis'i satmayin Baskan.
  • yeşilbeyaz  
  30 Temmuz 2016 | 15:21
  -2
  Böyle konuşarak Bursaspordaki geleceğini tehlikeye sokuyosun benden söylemesi. Bu taraftarı karşına almayacaktın çok yanlış yaptın başkaan.
  • ynseliii  
  30 Temmuz 2016 | 15:19
  -2
  Kombine alan alır almayan almaz. Sen böyle konuştukça bu taraftarın gözünde sadece ama sadece itici bir başkan olarak yer alırsın. Böyle traftara laf sokmalar almayanları bir nevi ifşa etmek falan bunları geçeceksin. Stadyumun yolları olmamış içersini geçtim henüz yolları olmamış sen bu taraftara kombine almıyor diye yüklenemezsin. İlerleyen haftalarda neredeyse kombineleri bedava dağıtan konyayı da örnek verip yine bizi küçük düşürürsün sen.
  • Harbici  
  30 Temmuz 2016 | 14:14
  Takımda golcü yok Deniz sakat hala Necidi satmaya çalışıyon bu takımın santraforu kim adam gibi transfer yap ondan sonra kombine alın de çakal
  • Raşit alan  
  30 Temmuz 2016 | 11:59
  Sayın başkan ben genel kurul üyesiyim kombinemi aldım senden rica ediyom stada girerken dünya kapılar var sadece iki kapı açıyorlar neden sordugumda eleman vermiyorlar kapılara sen kombine nasıl satican bu insanlar sığır değil umarım önlem aldırırsın saygilarimla
  • burakh16  
  30 Temmuz 2016 | 10:11
  Ulan hala millet samili mi izleyicez diyo Bursasporu izlemek yetmiyo mu arkadaş gs li hamza bile geçenlerde taraftar Bursaspor için kombine alsın derken bizim taraftar yıldız oyuncu peşinde bide fb gs maçına gelip bağırırsınız en büyük Bursaspor diye görüyoruz hangi takımlısınız.
  • BayBursaspor  
  30 Temmuz 2016 | 09:42
  Beyler tamam haklısınızda kombine almam diyen arkadaşlar sağda solda.Biz büyük Bursaspor taraftarıyız demesin lütfen o zaman.Eğer ceza alırsak gider kafeye izleriz.Burda klübe destek vermek için alıyoruz kombineyi. Şimdi destek zamanı
  • hsyn  
  30 Temmuz 2016 | 08:30
  böyle saçma bir takım planlaması olmaz sol tarafa oyuncu alıcaz deyip sağ kanat, ortasaha ve stoper sıkıntılarını görmemek körlüğün ta kendisi üstüne çuçakı necidi satmak nedir bana mantıkla anlatsın sayın ali ay
  • TigresTerrace16  
  30 Temmuz 2016 | 07:42
  Sane gibi olacaksa alınacak yabancı almayıp yerine bizim gençleri oynatalım daha iyi. Hem maddi yükümüz azalır hem de Türk Futbolu kazanır. Ayrıca Tff ye soruyorum Ağustosun en sıcak günlerine maç koymak nedir!?
  • Sampiyonsamil  
  30 Temmuz 2016 | 06:55
  samili mi seyretmeye kombine alicaz...kafasız stad...tel örgü...otopark yok...stad toz toprak sanki inşaata gidiyoruz...hedefsiz takım aman haa sakın şampiyon olacagız demeyin yoksa gece gulyabani gelir...
  • Mey Nur  
  30 Temmuz 2016 | 02:50
  Bence Del Valle'den başka işe yarar oyuncu almadık..O da kiralık..
  • cavit  
  30 Temmuz 2016 | 01:20
  yok yaa ne gerek var transfere la liga ayarında takımlara karşı döktürdük adeta.lig başlasın kopar gideriz.
  • basri  
  30 Temmuz 2016 | 01:15
  başganın tek projesi oyuncu satıp külüstür toplamak.lig başlasın hele buradaki poliyannalar bir bir canavara dönüşür açın okuyun arşivleri iki yüzlülüğü görün!seri eksiciler kahinleri sevmiyor zaten kahin olmaya da gerek yok.aldıkların ortada verdiklerin ortada.senin aldığını ptt liginde alan olmaz hala şakşak derdinde millet.cimşirle şampiyon oldukçuluk şamille kaç yıl olamadıkçılığa evrilmedikçe yanlışlar ortaya konmadıkça bizden 100 yılda bile şampiyonluk çıkmaz.sanemiş valleymiş amatör takımlarla oynayarak anlaşılmaz adamın aklını alırlar.her şeyin dengesi ortası var ucuzculuk maliyetli iştir vesselam.hovardalık savurganlık da maliyetlidir.dediğim gibi ortasını bulmadıkça bir cacık olmaz bizden.zaten akıl devreden çıkmış menajerlerden arınmadıkça kayırmacılık son bulmadıkça çer çöpler gelir geçer banka borçları birikir amatöre kadar yollanırız.ulan elinizi vicdanınıza koyun bilal dışında kim var adam gibi?djalma gibi adamı kaçırmak yazık be!bu başkandan da bir yol olmaz.çelişkili adamı sevmem.gerçekler yüzleşmek diyor icraat yok.biz de biliyoruz değişmeyen gerçekleri değiştir diye getirdiler hala kelime oyunu.neyse şakşaklara devam.
  • ages  
  29 Temmuz 2016 | 23:57
  Maça kadar kombinesini alanları 'taraftar' olarak niteleyeceğiz, ondan sonrakileri 'müşteri' olarak değerlendireceğiz" şeklinde konuştu.


  ibrahim yazıcı sonrası böyle bi adamın gelmesini cooook özlemiştik ,eğrisiyle dogrusuyla on numara bi isim bence ali ay fakat stoper şart takıma bunu da görmezden gelmemek lazım


  @160616TEKSAS 3üzlerin yaptıgını sen yapıyosun ,ne demek hataysporu mu izlemeye gidecem,benim gözümde hatay ,fethiye ,buca gibi takımların süperlig takımlarından bi farkı yok ,madem 3üzlere karsıyız diyoruz o zaman ona uygun davranmak ve düsünmek zorundayız (buna hicbir klübü kücük görmemekle baslayabiliriz)

  kombine konusunda haklı serzenişlerin var fakat ne söylenirse söylensin bahane sınıfına giriyo,250 tl nedir arkadaş ya yapmayın etmeyin (asgari ücretli birini bile cok zorlayacagını sanmıyorum)


  gerçek taraftar kombine alır,kombine almayanın gerekçesi ne olursa olsun taraftarım deme lüksü hakkı bana göre yoktur


  @Gectim o sayılan birçok haklı gerekçe(1 kisi yüzünden binlerce ceza alıyo ,ki o mantıkda dogru değil,bizim tribün küfürü seviyo arkadas,selim necmi bagırtıyo bazı cahillerde bagırıyo bunun sayısı bazen 500 oluyo bazen 10 000 yani kimse kimseyi kandırmasın ) bu olayı kaldırcak olan da tffdir,onlardan da ümidi kestim ben ,tel örgü passolig cezalar o bu diye maça gelmeyecekseniz gerçekten gelmeyin,adamlar elinden geleni yapıyo işte,altepeye kızsanız haklısınz da başkan ne yapsın ,el insaf yahu  müsteri lafını kombine almayacaklara diyo ki adam haklı bence ,kombine ucuz ,ellerinden geleni yapıyorlar eee daha ne,sanki kombine 1000 tl de almayacagım diyo millet,hakkaten almayın kardeşim valla yeter


  futbolcuların o kadar para kazanmasını istemeyen insansan,maçlara gitmezsin ,bırak kombineyi ,hicbir maca girmezsin,bunu Türkiye geneli yaparsan belki biseyler değisir onun dısında tamamen ütopik bi istek malesef,yoksa bende cok isterim asgari maaslı taraftarın ,milyonlar alan futbolcuyla benzer sartlarda olmasını ama olmuyor ,buna da hayat deniyor


  baskana bi elestiri de,700 800bin eurolar verdigi futbolcular icin getirebilirim,kemer sıkma bu değil tabiki fakat yinede bircok sey düsünüyorum,bence suanki 2.ibrahim yazıcımız,bu dedigimi tarafsız düsünün eminim ki hak vereceksiniz

  TARAFTARIM DİYOSAN KOMBİNENİ AL ,ŞARTLAR NE OLURSA OLSUN,YOKSA KÖTÜ Bİ DURUM OLDUGUNDA ELESTİRME HAKKIN OLMAZ BU KADAR BASİT
  • crash1606  
  29 Temmuz 2016 | 23:18
  Bu kombine muhabbeti sıkti artik. Alan alir almayan almaz. Almayanlarida elestirmenin luzumu yok. Alan da almayanda hakli sebebler sunabiliyor.

  Formalardan hala ses yok . Su formalari kombine satislari ile ayni anda cikarmak cok mu zor. En azindan bir model cikabilirdi. Kombine alanlarin yarisi alsa kar kardir.

  Kadro hakkinda eksikler goze hemen batiyor. Bariz takimin stoper ve orta sahaya birer adam ihtiyaci var. Kanatlar bir sekilde idare edecek artik
  • mkpaşalı  
  29 Temmuz 2016 | 23:05
  ben bu kulübe cebinden 3 küsur trilyon koyan başka bir başkan hatırlamıyorum.bütün imkanlarımızla Bursasporumuzun yanında olucaz başkan

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR