KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

Vakıfköy Tesisleri yenilendi!

11 Aralık 2018 | 17:51

0 yorum

15898 okunma

2007 yılından bu yana Altyapımıza ev sahipliği yapan Vakıfköy Orhan Özselek Tesisleri, gerçekleştirilen tadilat sonrası yepyeni bir çehre kazandı.

Vakıfköy Orhan Özselek Tesislerimizde düzenlenen törene, Vali Yardımcısı Ergün Güngör, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Yıldırım İlçe Jandarma Komutanı Jnd.Binbaşı Hacı Ahmet Önder, Başkanımız Ali Ay, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Cem Öztürk, Erkan Aydemir, Enver Kumova, Onur Özselek, Ömer Faruk Şahin, Osman Dinsever, Sezer Sezgin, Görkem Akbaş, Hayrettin Gülgüler, Hasan Parlakay ve Mustafa Ermiş ile birlikte, Gençlik Geliştirme Kurulu Üyelerimiz Rıdvan Özkan ve Serhat Arı, A takım teknik heyetimiz ve sporcularımız, altyapı antrenörlerimiz ve Futbol Akademimizin öğrencileri katıldı.

Futbolcu odalarından, sosyal alanlara, dış cephesinden, sahalarına kadar hemen her noktasında yenilikler yapılan Vakıfköy Orhan Özselek Tesisleri'nde ayrıca özel kaleci alanı oluşturuldu ve kaleci departmanına Avrupa'nın kullanmış olduğu malzemeler getirildi. Çevresinde de düzenlemeler yapılan tesise ağaç dikimi gerçekleştirilirken, kulübümüz Türkiye'de bir ilke imza atarak, gençlerimizin dar alanda yeteneklerinin daha da gelişebilmesi adına Vakıfköy'de Futsal saha alanı ve Kum Havuzu oluşturdu.

ALİ AY: İKİNCİ ŞAMPİYONLAR VAKIFKÖY'DEN ÇIKACAK

Törende konuşan Başkanımız Ali Ay, şu ifadelere yer verdi: "Sayın Valim, Sayın Büyükşehir Belediye Başkanım, Sayın İlçe Belediye Başkanlarım, çok değerli misafirler. Bugün burada Bursaspor'umuzun tek gerçeği olan, futbol kamuoyunun da övgüyle bahsettiği altyapımız için bir aradayız. Günümüz futbol ekonomisine baktığımızda kulüplerin durumu ortada. Rakamsal verilerle bu içler acısı tabloyu sık sık dile getiriyoruz zaten. Benim burada hassasiyetle dikkat çekmek istediğim nokta şu. Şu anda hepiniz, Türk futbolunun kurtuluş reçetelerinden bir tanesinin tam üzerinde duruyorsunuz. Burası Vakıfköy... Yani Bursaspor'un kurtuluş mücadelesinin adeta mühimmat deposu. Buradan yetişen pırıl pırıl evlatlarımız, bu sezon hepiniz şahit oluyorsunuz, sahada bizleri kıvandırıyor. Onların üzerinde emeği olan antrenörlerimize tek tek teşekkür ederken, Teknik Direktörümüz Samet Aybaba'ya da ayrı bir parantez açmak istiyorum. Gençlere verdiği önemi futbol camiasında bilmeyen yok. Bunun yanı sıra cesurca onları sahaya sürerek, altyapıda verdiğimiz emeğin adeta geri dönüşümünü sağlıyor. Böyle bir Teknik adama sahip olduğumuz için çok şanslıyız. Hocama sizlerin huzurunda yürekten teşekkür ediyorum. Tabii Biz bu tesisi yenilerken yalnız değildik. Desteğini esirgemeyen çok özel insanlar vardı yanımızda. Onların bize verdiği güç sayesinde evlatlarımızın ikinci yuvası olan Vakıfköy'ü daha konforlu hale getirdik. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Altyapıdan sorumlu yönetim kurulu üyemiz Görkem Akbaş kardeşim ve kulüp personelimiz gerçekten çok çalıştılar. Gençlerimizi Bursaspor çatısı altında daha iyi şartlarda yetiştirebilmek için gece gündüz demeden ellerinden geleni yaptılar. Onlar da Sağ olsunlar, var olsunlar. 2007 yılından bu yana altyapımıza hizmet eden bu tesis, bugün Bursaspor'un neredeyse kadrosunun şekillenmesinde adeta başrolü oynuyor. İkinci Şampiyonlar Vakıfköy'den çıkacak söyleminin gerçekliğini, yakın gelecekte inşallah hep birlikte göreceğiz ve bununla övüneceğiz. Giriş kapımızda bir yazı görüyorsunuz. İşte burası, bu kapıdan içeri girip Bursasporluluk bilinciyle hareket eden gençlerin hayallerinin gerçekleştiği yer. Bizim yegâne hedefimiz başarıyı kendi evlatlarımızla kovalamak. Bunu başardığımız gün hem Bursaspor'u ekonomik çıkmazlarından kurtaracağız, hem de Türk futbolunda çığır açacağız. Gurur dolu güzel günler çok yakında diyor, Hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum."

GÖRKEM AKBAŞ: VAKIFKÖY ÇOCUKLARIMIZIN İKİNCİ EVİ

Altyapıdan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Görkem Akbaş: "Hayallerin gerçekleştiği yere, Vakıfköy'e hepiniz hoş geldiniz" diyerek başladığı konuşmasında şunları söyledi: "Bugün hem A Takımımıza, hem milli takımlarımıza, hem de profesyonel liglere yetiştirip sunduğu genç yeteneklerin filizlendiği topraklarda, sizlerle bir arada olmanın gururunu yaşıyoruz. Emeğin, alın terinin, özverinin, inancın tohumlarının titizlikle atıldığı yerin merkezinde, size övünç kaynağımız Vakıfköy'ün geçirdiği dönüşüm sürecinden biraz bahsetmek istiyorum. Birazdan, değerli sponsorlarımızın da bizlere verdiği desteklerle pırıl pırıl evlatlarımız için yenilediğimiz tesisimizi sizler de gezerek göreceksiniz. Ancak; öncesinde, Türkiye'deki Bursaspor Altyapısı gerçeğini bazı rakamlarla sizlere daha net ifade etmek istiyorum. Bildiğiniz gibi Akademimizde 6 yarışmacı takımımız ve 136 futbolcumuz formamızı giyiyor. Bunların 24'ü milli takımlarımızın çeşitli yaş kategorilerinde bizleri gururlandırıyor. Bu sezon itibariyle takımlarımız 75 maça çıkarken, Vakıfköy'de ise toplam 39 müsabaka oynandı. Bu müsabakalarda takımlarımız 6762 dakikada toplam 152 gole imza attılar. Bugün baktığımızda, tesisimizde 41 evladımız konaklıyor. Yani Vakıfköy, yalnızca antrenman ya da maç yapılan bir yer değil, aynı zamanda çocuklarımıza sımsıcak bir yuva konumunda. Şehir dışından Akademimize gelen çocuklarımızın aileleri, gözleri arkada kalmadan, gönül rahatlığıyla ve güvenle evlatlarını Bursaspor'a emanet ediyor. Bu büyük sorumluluk bizim için çok değerli. 42 yıl önce temeli atılan Vakıfköy Tesisleri, 2007 yılında A Takımımızın Özlüce Tesisleri'ne taşınmasının ardından tam 11 yıldır, işte böylesine anlamlı ve özel bir misyon üstleniyor. 40 yıldır dimdik duruşuyla, Ay Yıldızlı armaya, daha doğrusu Türk futboluna sunduğu değerli mahsullerin gururunu yaşayan Vakıfköy'ün, son dönemlerde sihirli bir dokunuşa ihtiyacı vardı. Hummalı bir çalışma, büyük bir özveri ve sponsorlarımızdan aldığımız güçle bunu gerçekleştirmenin, çocuklarımızın konforunu yükseltmiş olmanın da gönül rahatlığını yaşadığımızı ifade etmek istiyorum. Vakıfköy'e konuşlanmış, sadece Bursa'nın değil aslında Türkiye'nin futbolcu üretim merkezi konumundaki Akademimize bu yenilenme sürecinde katkı koyan başta çok değerli sponsorlarımız olmak üzere, bugüne kadar yönetim kurullarında altyapımıza hizmet etmiş kıymetli yöneticilerimize, Futbolcularımızın yetişmesinde büyük emekleri olan değerli antrenörlerimize, bu çatı altında Bursasporluluk bilinciyle armamızı layıkıyla taşıyan tüm futbolcu kardeşlerimize ve emektar personelimize teşekkür ediyorum. Bizler inanıyoruz ki, 2. Şampiyonlar, Hayallerin Gerçekleştiği Yerden, Vakıfköy'den çıkacak."

ÜMİT ŞENGÜL: BURSASPOR'UN VE TÜRK FUTBOLUNUN GELECEĞİ BURADA

Gençlik Geliştirme Proje Sorumlumuz Ümit Şengül, "Tesisimizin yenilenmesinde emeği bulunan herkese huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum. Bursaspor'un ve Türk futbolunun geleceği burada. Buraya yapılan yatırımlar kesinlikle yerini bulacaktır. Türkiye'nin en iyi altyapısı olduğumuzu iddia ediyoruz. Bu başarıyı daha da ileriye götürmek için elimizden geleni yapıyoruz. Teknolojik yatırımlarla, 4 yıldızlı otel konforundaki odalarımızda sporcularımıza üst düzey hizmet veriyoruz. Ertuğrul, Enes gibi kimler geldi kimler geçti buralardan. Bu isimler bizler için yeterli değil. Bilimsel anlamda ve her alanda Avrupa ile kora kor mücadele edebilecek bir sistemin temellerini attık, ileriye doğru taşıyoruz. Bir parantez açmak istiyorum; altyapıdan yetişen oyuncuları oynatmak cesaret istiyor. Ne mutlu ki bizlere Samet Aybaba gibi bu cesarete sahip bir hocamız takımımızın başında bulunuyor. Burada olan tüm sporcularımızın bakışı A takıma yükselmek. Samet Hocamızın bu yaklaşımı onları daha da motive ediyor. Başkanımızın da dediği gibi 3 yıl içerisinde 7-8 elit oyuncuyu A takım formasıyla sahada görmek için tüm çalışmalarımız sürüyor." diye konuştu.

HAFIZOĞLU: AMACIMIZ TÜM DUYGULARININ FARKINDA BİREYLER

Kulüp Psikoloğumuz Salih Hafızoğlu ise şunları söyledi: "İnsanın insan olma sürecini öğrenen, araştıran ve tatbik eden bilim insanı olarak, Vakıfköy'de sporcularımızın psikososyal gelişimlerine destek veren ve yine psikososyal gelişimlerini takip eden çalışmalar yapmaktayız. Onların sadece sporcu rollerine değil, yaşamları içerisinde sahneledikleri evlat, abi, kardeş, arkadaş, öğrenci rollerine de odaklanıyoruz. Böylelikle onların özgürleşmesini sağlıyor ve yaratıcılık becerilerinin gelişimini amaçlıyoruz. Gerek kendini tanıma süreci gerekse beceri geliştirme ve performansla ilgili yaptığımız bireysel ya da grup görüşmelerinde sadece mutluluğun peşinden koşan değil, tüm duygularının farkında bireyler yetiştirmek istiyoruz. Sporcularımızın aile, okul ve Bursaspor'la olan ilişkilerinin güçlenmesi bizim için önemlidir. Çünkü hedefimiz "Ben kimim ve nasıl biriyim" sorusuna yetenek ve becerilerine olan güvenle, kendine olan saygı, sevgi ve inançla cevap verebilmeleridir. Burası "Hayallerin Gerçekleştiği Yer" olan Bursaspor Futbol Akademisi. Burası Vakıfköy Orhan Özselek Tesisleri. Burası, sevgi, emek ve fedakarlığın, adanmışlık ve aidiyetle birleştiği yer. Dünden bugüne emeği geçenleri saygı ve minnetle anıyor, huzurlarınızda teşekkür ediyorum."

İSMAİL HAKKI EDEBALİ: SPOR LİSESİ HAYALDEN TASARIMA GEÇTİ

Ayrıca açılışta söz alan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali; "Güzel bir amaç için bir aradayız. Bursaspor bu şehrin en önemli ortak değeridir. Bursaspor'un başarısı şehrimizin başarısıdır. Logomuzdaki 5 yıldız bu şehrin dayanışmasının en güzel simgesidir. Bu güne kadar Belediyemiz olarak Vakıfköy Tesislerimize elimizden gelen tüm yardımı yaptık, bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. Olmasını çok arzuladığımız Spor Lisesi'ni hayalden tasarıma geçirdik. Bakanlıklarımız aracılığıyla bir protokol yaptık. Mimari ve mühendislik projeleri tamamlandı, artık yapım için onayı bekliyor" dedi.

ALİNUR AKTAŞ: ALTYAPISINA ŞANS VEREN BÜYÜK BİR KULÜBÜZ

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ise, "Bu güzel tesise adını vermiş rahmetli Orhan Özselek'i, Şampiyon Başkanımız İbrahim Yazıcı'yı, Hikmet Şahin Başkanımızı, başkanlık ve yöneticilik yapmış yitirdiğimiz tüm değerli insanları rahmetle anıyorum. Farklı coğrafyalardan gelen insanların çok fazla olduğu bir şehiriz. Bu tesisimiz güzel bir şekilde korunur ve muhafaza edilirse uzun yıllar Bursa'ya ve Türk futboluna hizmet edecektir. Başkanıyla, hocasıyla, sporcusuyla, taraftarıyla, basınıyla, bürokratlarıyla bir olduğumuzda ciddi başarıları tekrar yaşayacağımıza olan inancımı koruyorum. Kendisine güvenen, altyapısından oyuncu yetiştirip onlara şans veren büyük bir kulübüz. 2010 yılında şampiyon olarak çok mutlu olduk, o gururu yaşadık. O mutlulukları tekrar yaşamak için buraya ihtiyacımız var. Genç kardeşlerimize seslenmek istiyorum; futbol çok çalışılarak ve disiplinli olarak başarılı olunan bir spor. Bunun yanında ahlaklı, milli ve manevi değerler hususunda hassasiyeti olan, vatanına, şehrine ve bayrağına bağlı bireylere de ihtiyacımız var. Hepinize bu konularda kendinizi geliştirmenizi diliyorum. Tesislerimiz herkese hayırlı olsun. Vali Yardımcısı Ergün Güngör de, "Türk sporu ve futbolu adına umutluyuz ve sevinçliyiz. Temeli 1976 yılında atılan ve adeta bir futbol fabrikasına dönüşen bu tesis, günümüze kadar yüzlerce değer kazandırdı. Yenilenen yüzüyle hizmetine durmadan devam ediyor. Bugüne kadar bu tesisin ayakta kalması ve üretime devam etmesinde katkısı olan herkese şükranlarımı sunuyorum." diye konuştular.

Konuşmaların ardından günün anısına fotoğraf çekimi gerçekleşirken, yenilenen tesis binası gezildi.

 Bursaspor.org.tr


    Henüz Yorum Yazılmamış

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR