KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

"Üçüncü transferi yarın açıklayacağız"

24 Mayıs 2016 | 19:33

24 yorum

16736 okunma

Başkanımız Ali Ay, basın mensupları ile yaptığı sohbet toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Açıklamalarına mali tabloyla ilgili bilgiler vererek başlayan Ali Ay, "Bana, 'Başkan ağlıyorsun' diyorlar. 300 milyon borçla kulübe başkan olarak seçildik. Allah'a şükür şu ana geldik. Ay sonuna kadar 13 milyon eksiğimiz kaldı. Gelecek ay 30, aşağı yukarı 43 milyon eksiğimiz var. Gündem transfer. Herkes şuna inansın. Ben kendimi herkesten fazla Bursasporlu görüyorum. Bursaspor'un menfaati neyse onu yapmaya çalışıyoruz. Geçen seneki futbolcu bütçemiz 140 küsür milyondu. Biz hocamızla oturduk nerelere transfer yapabiliriz, bütçemiz ne olacak, ne kadar harcama yapabiliriz bunları tartıştık. 8 futbolcu ile görüşme halindeyiz. Bunların 3'ü bitti. 2'sini biliyorsunuz. Diğerini yarın söyleyeceğim. Görüştüğümüz futbolcuların yüzde 90'ı bonservisi olmayan veya elinde olan futbolcular. Buna sadece ben karar vermiyorum. Hep beraber futbolcuları izliyoruz, izletiyoruz. Fransa'dan 3 futbolcu izledik. 20-25 bin Euro'ya oynayan topçu Bursaspor ismini duyunca 1 buçuk milyon istiyor. Öyle bir alışmışlar ki. Bursaspor'da 1 milyondan aşağı oynayan topçu yok. Bunu da kırmak istiyoruz. Bizim hedefimiz var. Bizim futbol bütçemiz KDV dahil 50-55 milyon aralığında olacak" diye konuştu.

"DÜNYA KADAR GÜRÜLTÜ KOPARILDI"

Akhisar Belediyespor'dan transfer edilen Merter Yüce ve İsmail Konuk ile ilgili eleştiriler yapıldığını hatırlatan Başkan Ay, "2 tane topçu aldık. Dünya kadar gürültü koparıldı. Deniz'i aldığımızda onun da 3 golü vardı, Deniz de kendini gösterdi. Şuanda Türkiye'nin en iyi golcülerinden bir tanesi. Aldıklarımız bunun kadar olmayacak tabi. Biz şu anda karakteri düzgün, kafayı tekmeye uzatabilecek, Bursaspor için kendini verebilecek, kılı döndü, dizi ağrıdı, 2-3-5 hafta 'Ben oynamıyorum' demeyecek futbolcuları almaya çalışıyorum. Elimizde sakat olan futbolculardan bahsetmiyorum tabi. Biz alt yapımızdan gençlerle çalışmayı istiyoruz. Gençlerle ilgili de herkeste beklenti var. Gençlerimizin 7-8 tanesini Mersin maçında oynattık. O kadar güzel şeyler yazıldı ki. Mersin İdmanyurdu 3-4 as futbolcusuyla oynadı, gerisi U21 takımıydı. Bu takım da U21'de sonuncu olmuş bir takım. Gençlerimize gaz verelim de onların da ayaklarını yere basmasını sağlamaları lazım. Onlar genç futbolcu. 52 tane topçumuz var. Gençlerimiz ve A takımda oynayan topçular. 5-6 tanesi Yeşil Bursa takımından gelen futbolcular var. 5 tanesini kiralıktı, geriye gidecek. Geriye 46 tane futbolcu kalıyor" şeklinde konuştu.

"ŞAMİL'E DE GİYDİRİLDİ"

Teknik Direktör Hamza Hamzaoğlu ile görüştüklerini ifade eden Başkan Ali Ay, "Hocamla görüştüm. Altyapıya çok önem veriyorum. İlçe takımlarına da bazı topçularımız gidecek. Biz transferi doğru yapmaya çalışıyoruz. Siz de göreceksiniz; bu yönetim güzel transferler yapacak. 10-15 gün içinde herkes görecek. Sizden rica ediyorum; Aldığımız futbolcular kapasitesi olmayan futbolcular olabilir ama önyargılı olmayalım. Şamil'e de giydirildi, taraftar Şamil'i ıslıkladı ama keşke bütün futbolcularımız onun gibi olsa. Karakterli, Bursaspor'u çok sahiplenen bir futbolcu" dedi.

"30 BİN EURO İÇİN 5 BUÇUK SAAT PAZARLIK EDİLDİ"

Avusturya'da yapılacak kampa kadar transferin yüzde 95'ini bitirmeyi planladıklarını ifade eden Ay, "Daha önce yapınla hataları gördüğümüz için acele ediyoruz. Transfer komitemize de teşekkür ediyorum. Gece 11-12'ye kadar görüşüyorlar. 30 bin Euro için 5 buçuk saat pazarlık etti arkadaşlarımız. Burada sadece arkadaşlarımızın ve hocamızın bu işin üzerinde hassasiyetle durduğunu göstermek istiyorum. Ben dayanamayıp 'gidiyorum' dedim. Adam bize, 'Ben Barcelona'ya da futbolcu satıyorum, siz de gelin pazarlığı beraber yapalım' dedi. Bu futbolcuyu yarın duyacaksınız" diye konuştu.

"MALİYETİ AZ OLAN KARAKTERLİ TOPÇULARI ALMAK İSTİYORUZ"

'Transfer teklifi alan oyuncular var ama onlar için biraz zaman erken' diyen Başkanımız Ali Ay, "Düşünmediğimiz topçular da inşallah giderler. Biz 7-8 oyuncu alacağız. Kimi oynatacağını karar verecek olan hoca. Burada önemli olan rekabeti sağlayabilmek. Maliyeti az olan karakterli topçuları almak istiyoruz" şeklinde konuştu.

Serdar Aziz'in transfer olması durumunda bir stoper daha alınacağını söyleyen Ay, basın mensuplarının, 'Serdar nereye gidecek?' sorusuna, 'Serdar Aziz'i eve götüreceğim' yanıtını verdi. Başkan Ay'ın bu ifadesi gülüşmelere sebep oldu. Yıldız oyuncunun transfer olup olmayacağının belli olmadığını ifade eden Başkan Ay, "Gidip gitmeyeceği de belli değil. Değerini bulduktan sonra gider, değerini bulmadıktan sonra Serdar Aziz bizim futbolcumuz. Burada Bursaspor'un menfaati önemli" dedi.

"GEREKLİ ADIMLARI ATMAZSAK YEMİN EDİYORUM BURSASPOR BATAR"

Kulübün pilot takımı Yeşil Bursa'yı ellerinden çıkaracaklarını ifade eden Ay, "İyi bir müşteri bulursak elimden çıkacak. Ama çıkarken yapılacak olan protokolle de hareket edilebilir. Bursaspor'a ağırlık vermek istiyorum. Voleybol, basketbol ile ilgili sponsor veya belediyeye de devredilebilir. Bunu düşünüyoruz. Biz eğer gerekli adımları atmazsak yemin ediyorum Bursaspor batar. Şöyle bir olay var. Gelir 60 milyonsa buna göre harcama yapmak zorundasınız. Bu gönül işi, topçu işi değil. Şampiyon olsan da olmasan da Bursasporluyuz diyorlar. Eğer insanlar skora göre Bursasporluysa, bir zahmet Bursaspor'dan çekilsinler. Yaklaşık 2-3 haftadır kombine biletlerimiz satışta ve 700 kombine bilet satılmış, yazıklar olsun. Taraftar için de bir şey söyleyemiyorum. Çok güzel çalışmalar yapıyoruz. Bursaspor'u seven firmalar var. Bugün bir firma ile görüşmemiz oldu. 5 milyonluk daha belki sponsor alacağız. Bu firmaları çoğaltmaya çalışıyoruz. Benim 200 milyonum olsa bak nasıl takım kuruyorum. Herkes göbekten atıyor. Para yok, herkes transfer istiyor. Kombine alın, kombine yok, loca alın, loca yok. Bu takım nasıl yaşayacak? Gelir olsa basketbolu da voleybolu da 1. ligde oynatırım. Gelecek ay 4 milyon dönem faizi vereceğim. Aldığımız forma reklamı 4 milyon TL zaten. Benim içim acıyor. Kesinlikle kabullenemiyorum. Benim ilk hedefim banka borcunu sıfırlamak. Yıllık 17-18 Milyon faiz ödüyoruz. Bu paraları ödemezsek Bursaspor kurtulmaz" dedi.

"TOFAŞ İLE GÜZEL BİR YERE GELDİK"

TOFAŞ firması ile görüşmelerin olumlu yönde gittiğini belirten Başkan Ay, sözlerini şöyle sürdürdü:
"TOFAŞ ile görüştük, kabul edildi. Olumlu sonuçlandı. 'Gelin anlaşma yapalım' dediler. Şu anda TOFAŞ ile çok güzel bir yere geldik. Ben en fazla ona seviniyorum, diğer firmalara da örnek olacak. Stadyumda yaklaşık 280 Milyon TL yatıyor. Localarımızı, kombineleri, kapı isimlerini sattıktan sonra Bursaspor'u uçururuz. Geçen hafta İstanbullu bir firmaya kapı ismini sattık. Çok güzel bir güven ortamı oluştu. Kalıcı geliri düşünmemiz lazım. Gelecek sene güzel bir kadro kurmaya çalışıyoruz. Milletin cebinde akrep var. Gidiyorlar Beşiktaş'tan, Galatasaray'dan loca alıyor, orayı prestij olarak görüyor. "

"SERDAR'A DEĞERİNİN ALTINDA TEKLİF GELDİ"

Serdar Aziz'e hangi takımdan teklif geldi sorusunu yanıtlayan Ay, " Serdar'a değerinin biraz altında teklif geldi. Yurt içi ve yurt dışından teklif var ama takas formülü düşünmüyoruz" dedi.

Borçları kapatacaklarını ifade eden Bursaspor Kulübü Başkanı Ali Ay, "Fabrikadaki arkadaşlarımla kavga ediyorum, futbolcularımı boynu bükük gördüğüm zaman üzülüyorum. İmkanım olsa 5-10 milyon Euro daha çıkarıp veririm ama mali açıdan, vergisel açıdan uygun değil. Kendi şirketimi zora sokarım. Transferden elde edilecek gelir kesinlikle borca gidecek. Omurgamızı kurmamız lazım" dedi.
Başkan Ay, bir soru üzerine geçtiğimiz sezon Medicana Sivasspor'da forma giyen Aatıf Chahechouhe ile ilgilendiklerini de sözlerine ekledi.

Geçtiğimiz sezonlarda Bursaspor'da forma giyen Arjantinli futbolcu Belluschi ile ilgili de bir dönem düşüncelerinin olduğunu belirten Ay, "Arkadaşlardan bir tanesi '34 yaşında ve takımın yaş ortalaması çıkacak' dedi. O yüzden vazgeçtik. Onun da ne olduğunu bilmiyoruz. Mahkeme devam ediyor ama kazanma olasılığı azaldı" diye konuştu.

"ÇOCUKLARI TARAFTARIN ÖNÜNE ATMAYALIM "

'İsmail Konuk konusunda kafanızda soru işaretleri var mı?' sorusuna da Başkan Ay, "İsmail Konuk'u futbola kazandıran Hamza Hamzaoğlu. Onunla konuştuk, alınması taraftarıydı. Kendisine onay verdik. Serdar Aziz'in Dany'in gittiğini düşünün. Sivok ve Ertuğrul Ersoy kaldı. İsmail Konuk'u aldık. Onun yanına bir 4 numara daha alacağız. Kalkıp hocaya ben bunu istemiyorum olmasın diyemem. Cebime de uygun, benim de hoşuma gitti. 2+1 yıllık anlaşma sağladık. İsmail bizim flaş transferimiz değil ki. Ozan Tufan'ı Fatih Terim oynattı, herkes acayip eleştirdi. Çocukları taraftarın önüne atmayın. Atarsanız verim alamazsınız" yanıtını verdi.

"ÜÇ KİŞİNİN YAPTIĞI İŞİ BİR KİŞİNİN YAPMASINI İSTERİM"

Intercity firması ile görüştüklerini belirten Ay, " Geçtiğimiz günlerde Intercity yetkilileri ile görüştük. Benim paraya ihtiyacım var dedim. Yardımcı oldular. Kulüpte 34 tane araç var. Neredeyse çaycılara bile araba verilecekmiş. Çalışan arkadaşlarımızı üzmek istemiyorum ama onların da suçu yok. Yanlış yönetilmişiz. Üç kişinin yapacağı işi 1 kişinin yapmasını isterim. Çalışmayan oturan insana neden oturuyorsun diye sorarım" dedi.

 

 Bursaspor.org.tr

  • Pompaci  
  27 Mayıs 2016 | 22:50
  Ibrahima yattara bosta...hemen alin...bu kulup bitmis
  • Pelikan  
  25 Mayıs 2016 | 23:44
  -2
  Dzsudzsak iyi bir oyuncu hiç bir şey vermedi ama top ayağına geldiği anda futbolcu yumusaklığı..pas hassasiyeti var Ada'mda fiziği korkunç kötü resmen gitmeyen araba gibi ....verim alamadık su Ada'mdan...
  • Sedo63  
  25 Mayıs 2016 | 13:16
  -1
  Duymayan. Kalmadı sen açıkla
  • poisonin  
  25 Mayıs 2016 | 12:31
  700 tane kombine alıp atar yapmaya hakkınız yok.
  • vedatakce  
  25 Mayıs 2016 | 12:01
  Helal olsun be başkan. Allaha sana güç kuvvet versin. Bursasporumuz sizin gibi dürüst, çalışkan ve ticareti iyi bilen kişiler olduğu sürece sırtı yere gelmez. Haydi şehir, takıma destek olma zamanı. Konbine, forma, atkımızı alıp maçlara gidip destekleyelim. Maçlara gelmeyen bana göre Bursasporlu değildir. Ayrıca buraya gelipte ahkam kesip, yorumlarda yazmasın. Takımını seviyorsan, renklerine bağlıysan ailen, eşin çocuğun Bursasporlu olarak. Ona Bursasporlu olmanın bir gurur olduğunu aşılayacaksınız. Her zaman heryerde En büyük Bursa
  • Kral Timsah  
  25 Mayıs 2016 | 09:30
  BEYLER KOMBİNELERDE TAKSİT VAR MI?
  NAKİT GÖRÜNÜYOR
  • ages  
  25 Mayıs 2016 | 02:00
  Doğrusu vardır yanlısı vardır olacaktır da ama art niyetli bi adam olmadığını gösterdi bize bu zaman zarfında

  Ucuz maliyetli bi takımla başarılı olmak da zor iş ama ne olursa olsun 2.ibrahim yazıcimizi bu kadar zor bulmuşken kolay kaybetmeyelim

  Futbolda başaridan önemli şeyler var o da omurgalı olmak ,koruStan ve bolukbasni hatırlayın bi de ali aya bakın

  Başarısız bile olsa takım bu başkanı istifaya çağıran iyi gün taraftarıdir net

  O adam istemez mi sağlam Topçular almayi ama maddi durumu düzeltene kadar herşey olması gerektiği gibi olacak aksi halde başarı gelsin diye diye kendimizi 2.ligdede bulabiliriz mazallah

  Kosulsuz şartsız tam destek vermeliyiz başkna, başarılı olunur olunmaz orası ayrı konu, futboldaki en önemli şeyde başarı değil duruştur

  Umarim böyle devam eder bizde ardından gideriz onbinler olarak
  • MH16  
  24 Mayıs 2016 | 23:57
  16
  Kayserisporun gelecek vaadeden daha once almanyada leverkusende oynamış 22 yaşındaki forveti Sinan Bakış BursasporDA
  +30 yaşında pili bitmiş oyuncu alcagımıza transfere gayet sevindim fizikli dinamik oyuncu
  • Safak  
  24 Mayıs 2016 | 23:54
  Önce görevimizi tribünleri doldurarak kombine alarak yapmak gerekiyor ondan sonra hesap sorarsınız bu klübün sahibi biziz beyler uyandırayım
  • Telekom Mehmet  
  24 Mayıs 2016 | 23:17
  13
  Degerli Bursasporlular neye konusuyoruz neyi elestiriyoruz bir donup kendimize bakalim 700 kombine ayiptir gunahtir bu sene sevginin de taraftarliginda olcusu kombine dir bana gore kombinesi olan formasini alan buyuk Bursasporlu dur hadi simdi yapin yorumlarinizi 250tl yi veriyor isen konusmayin ona buna neden sebep gostermeden samimi olun samimi yok pasolig yok transfer yok o yok vu yok su gecin beyler
  • Yeşil Duvar  
  24 Mayıs 2016 | 23:01
  Geçen sene 21 bin kombine vardı bu sene en az 35 bin olursa takımı taraftar ittirir Trabzonspor maçını hatırlayın 4-2
  • marlboro  
  24 Mayıs 2016 | 22:51
  14
  Yıldız futbolcu cucak ve sutter in takıma katkısını geçtiğimiz sezon gördük. Ayrıca hesap bilmeyen kasap ın hazin sonu hepimizin malumu. Doğru yoldasın ali ay
  • carsamba_texas  
  24 Mayıs 2016 | 22:47
  10
  bizim cahil taraftar bu başkan sayesinde kulüpte neler dönüyor öğrendi.hala eleştiriyorlar.Şuan 700 kombine satılmış.Sorsan evlerinde 2 tane lisanslı forması yoktur.adam burada kulübe sallıyor.Git kombineni al .Ne verdin ne istiyorsun
  • yücel  
  24 Mayıs 2016 | 22:29
  39
  40 bin timsah bir olsun cümle alem göt olsun!
  • eminbektas16  
  24 Mayıs 2016 | 22:14
  20
  Klupte birseyler yapılıyorsa böyle açık sözlü bi şekilde yapilsinki bizde bilelim klupte neler donuyo Helal olsun böyle baskan a
  • cinaralti16  
  24 Mayıs 2016 | 21:37
  -22
  Buyur Burdan Yak TAKGE Dusdu Kel Gorundu
  Bundan Sonra Vidi Vidi Yapmanin Alemi yok Sezon Acilisinda Gorusmek
  Uzere HADI BANA EYVALLAH HOSCA KALIN
  • Baytar  
  24 Mayıs 2016 | 21:37
  Rıdvan Çimen sen ergenmisin ?! Yoksa IQ'un bu kadar mı ? Kapasiteni bu kadar zorlama istersen !
  • Pablobelluschi  
  24 Mayıs 2016 | 21:36
  Yahu arkadaş hiç mi aklı başında insan yok nasıl iş bu, hiç ders almayan bir taraftar var siz de üç büzük traftarından farkınız yok ulan eski taraftar hangi futbolculara katlandı, biraz az yiğin gidin lan burdan akbabalar gibi üşüştünüz onu alın bunu alın diye beyenmeyen gelmesin, ki zaten gelmiyodunuz ya.
  • Bir zamanlar TSC  
  24 Mayıs 2016 | 20:09
  En buyuk transferi gencleri oynatarak yapin
  • BayBursaspor11  
  24 Mayıs 2016 | 20:08
  15
  Yahu beyler ne çok eleştiri yapıyorsunuz 2 adam alındı diye. Milyon dolarları kendi cebinden hibe eden adama sabrınız bu kadar mı ? Bizim taraftar yöneticilik idarecilik ve transfer komitesinde olacağına gerçek işini TAraftarlığını yapsın önceliklee. Kaç kombine satıldı ????

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR